Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Ας συνεχίσουμε με ενα ακομα ωραιο  video.

Τους αγαπάω τους εκτιμάω πιστεψα από την  αρχη οτι θα βγάλουν κάτι μοναδικό αλλα οταν βλεπω τετοια σε ενα τετοιο παιχνίδι με τοσα χρόνια να το φτιάχνουν και μετά από 3 delays μονο αηδία νιωθω. 

Και όχι δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για αυτο το χάλι. Δεν υπάρχει δικαιολογία το ότι προσπαθώ από την Παρασκευή να παιξω το παιχνίδι γιατί με το update που έβγαλαν κάθε 2 λεπτα εχω crash και όχι δεν φταίω εγώ  όταν μετα από clean install windows ,drivers  και game συνεχίζει να μου κανει το ίδιο, φτάνει αυτοι και μόνο αυτοί.

Οπου και να διαβάσω τα ίδια βλεπω.

Ουφ έβγαλα τον εμετό μου και συνεχίζουμε 😜😜

Τελεπορτ devices,στο μελλον ειναι το game!!!Oπως κανεις teleport εσυ στο παιχνιδι ετσι κανει κ η αστυνομια 😛 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, CODEC είπε

Παίζει να ναι το πιο εύστοχο meme για την περίπτωση μέχρι τώρα ...

https://9gag.com/gag/adVmDDV

ενώ έχει πλάκα σαν meme, παρόλαυτά η πραγματικότητα είναι πολυ διαφορετική αν εξαιρέσεις τις κονσόλες. Στο PC αν το στήσεις σωστά πάει νεράκι. Όσοι έχουν προβλήματα απλά δεν έχουν δώσει βάση σε οτιδήποτε έχει να κάνει με την απόδοση του game ανάλογα το hardware που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Το "αστείο" με το cyberpunk είναι ότι  εχει γεμίσει το internet με τα graphical glitches τυπου "κοιτα τι βγαίνει έξω από το παντελονι :P"  αλλά για το τρομερό level design ή για την ΑΣΥΛΛΗΠΤΗ ποιότητα του character development  ορισμένων NPC κανεις 

 

Ως ένα σημείο είναι δικαιολογημένο μιας κ για να βγάλει το κόστος ανάπτυξης λογικό είναι να θέλει να πουλησει σε όλο το κόσμο. 

 

Αμα βλέπεις ότι ο άλλος περναει τα cut scenes  ή ασχολείται μόνο με ότι πχ δε του αρέσει η οδήγηση, τι να περιμενεις 

 

Πρώτα από όλα RPG είναι παιδια δε γίνεται η οδήγηση να είναι επιπέδου Forza Horizon και το shooting επιπέδου δε ξερω ποιου FPS (άσχετος :P) , η πολη να είναι καλυτερη απο τα GTA  , δε γίνεται να μην έχει bugs στο launch και το stealth να είναι επιπέδου splinter cell ξέρω γω. Χαλαρώστε λιγο... 

Επειδή το glitch για το παντελόνι όπως και το θέμα οδήγηση τα ανέφερα εγω (για την οδήγηση ξεκαθαριζοντας ότι είμαι συνηθισμένος σε FH4 και όχι ότι περιμένω το ίδιο απο CP), έχω να πω ότι το story εμένα μου αρεσε πολύ δίνοντας στο παιχνίδι μια δεύτερη ευκαιρία, το 1st person όπως έγραψα το προτιμώ, to shooting θεωρώ ότι είναι overall καλό για RPG.

Σε οτι εχει να κάνει με γραφικά, συνυπολογιζοντας και το open world και όλα τα υπολοιπα που προσφέρει το παιχνίδι, είναι μοναδικό!

Ωστόσο συνεχίζω προσωπικά να είμαι ενοχλημένος γιατί μου πηδ@ει κυριολεκτικά την κατα τα άλλα όμορφη εμπειρία η έλλειψη ουσιαστικα AI, όπως επίσης και η φάση με το spawning των αστυνομικών. Mε επηρεάζει ουσιαστικά στο game play.

Τελος, επειδή γουστάρω τρελά τα cut scenes, δε γίνεται ρε φίλε να ειμαι τοσο immersed στη σκηνή με τον Jackie και ενω πάω να βουρκωσω να περνάει το πιστόλι μέσα από το κεφάλι του και να μοιάζει με το Ρούντολφ. Το έχασα τελείως το feeling και με τσατισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, DaftRose said:

Μην ξεχνας τα physics του RDR2 και το AI των NPCs.

 Επισης, την διακλάδωση των quests και το ποσο επηρεάζουν οι πράξεις σου τα παντα.

 

Ολα αυτα συν τα γραφικά το καθιστούν εξισου περιπλοκο με το CP 2077.

 

Το δέσιμο που έχει το RDR2 σαν παιχνίδι σε σχέση με το CP2077 είναι.. σε άλλο επίπεδο. Συν οτι το RDR2 δεν έχει μόνο λιβάδεια αλλά και μια καταπληκτική πόλη, υπέροχη το βράδυ (για ποτάκι, φλερτάκι και κανά bank heist).

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος θελει να παιξει GTA να παει να παιξει GTA. To παιχνιδι δεν καταλαβα ποτε οτι κινειται προς αυτη την κατευθυνση και απορω δηλαδη που το ακουω κιολας. 

Καλο χρυσο και το RDR2 το τελειωσαμε αλλα υπαρχουμε και εμεις που δεν ειμαστε βουκολικοι και καμποϊδες, μας αρεσει το cyber universe οποτε να ξερουμε και τι συγκρινουμε.. 😛

Αμαν πια με αυτες τις συγκρισεις. Απο αυτα που διαβαζω εσεις δεν περιμενατε παιχνιδι ενα αμαγαλμα των καλυτερων παιχνιδιων ever θελατε .. 

Disclaimer : Δεν ειναι ομοφοβικο το αστειακι μου μην αρχισετε τωρα τα triggered σχολιακια ε; :D

cb2077.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jackess είπε

Ultra @ 1440p

κάνα ηλιθιο καπελο βαζετε; :D

photomode_14122020_194037.jpg

οτι ανεβαζει τα stats...το current outfit ειναι κρανος kevlar, κοντο παντελονακι και αμανικο. 

ευτυχως ειναι first person το παιχνιδι και δεν το βλεπω το καραγκιοζη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xavier είπε

οτι ανεβαζει τα stats...το current outfit ειναι κρανος kevlar, κοντο παντελονακι και αμανικο. 

ευτυχως ειναι first person το παιχνιδι και δεν το βλεπω το καραγκιοζη μου

χαχαχα εννοειται! καποια στιγμη τον ειχα ντυσει ολο με ροζ λατεξ.

παλί καλα που κρυβει και κατι το κρανος βεβαια γιατι ετσι οπως τον εκανα στο customization στην αρχη δεν θελω να τον βλεπω

photomode_14122020_195129.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, d4ydr33m3r said:

Οποιος θελει να παιξει GTA να παει να παιξει GTA. To παιχνιδι δεν καταλαβα ποτε οτι κινειται προς αυτη την κατευθυνση και απορω δηλαδη που το ακουω κιολας. 

Καλο χρυσο και το RDR2 το τελειωσαμε αλλα υπαρχουμε και εμεις που δεν ειμαστε βουκολικοι και καμποϊδες, μας αρεσει το cyber universe οποτε να ξερουμε και τι συγκρινουμε.. 😛

Αμαν πια με αυτες τις συγκρισεις. Απο αυτα που διαβαζω εσεις δεν περιμενατε παιχνιδι ενα αμαγαλμα των καλυτερων παιχνιδιων ever θελατε .. 

Disclaimer : Δεν ειναι ομοφοβικο το αστειακι μου μην αρχισετε τωρα τα triggered σχολιακια ε; :D

cb2077.jpg

απίστευτο , αλλά την πάτησα και εγώ ΑΧΑΧΑΧΑ. Εντάξει ο Angel ήταν κύριος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, seithan είπε

απίστευτο , αλλά την πάτησα και εγώ ΑΧΑΧΑΧΑ. Εντάξει ο Angel ήταν κύριος.

 

Spoiler

Ναι γιατι αν επιλεξεις την skye θα περναγες καλα..  😬

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, d4ydr33m3r είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Ναι γιατι αν επιλεξεις την skye θα περναγες καλα..  😬

 

νομιζω πριν σε βαλει να επιλεξεις σου δειχνει πρωτα την skye και μετα τον angel και οταν ερχεται η ωρα να επιλεξεις σου αλλαζει τη σειρα για να μπερδευτεις (λογικα)

 

εγω περιμενω να κουτουπωσω τουτη παντως

photomode_14122020_200332.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Οποιος θελει να παιξει GTA να παει να παιξει GTA. To παιχνιδι δεν καταλαβα ποτε οτι κινειται προς αυτη την κατευθυνση και απορω δηλαδη που το ακουω κιολας. 

Καλο χρυσο και το RDR2 το τελειωσαμε αλλα υπαρχουμε και εμεις που δεν ειμαστε βουκολικοι και καμποϊδες, μας αρεσει το cyber universe οποτε να ξερουμε και τι συγκρινουμε.. 😛

Αμαν πια με αυτες τις συγκρισεις. Απο αυτα που διαβαζω εσεις δεν περιμενατε παιχνιδι ενα αμαγαλμα των καλυτερων παιχνιδιων ever θελατε .. 

Αν δεν μπορεί να σταθεί απέναντι στο GTA 3 σε AI και emergent gameplay, γιατί είναι open world;

Κατα γενική ομολογία (και την περιορισμένη εμπειρία μου ως early Act 2) τα δυνατά σημεία του είναι αποστολές με βαρύ scripting. 


Και, ναι τα expectations μου εκεί ήταν: γράψιμο και cause & consequence του W3 θεωρούσα (πιστεύω οι περισσότεροι) ότι θα τα πιάνανε, εργατοώρες είχαν και το "στοίχημα" ήταν το open world, το fps το stealth και το hacking.

 

Σε πολλά, δεν πιστεύω ότι πετυχαίνουν. Το open world στέκεται μόνο από μακριά αν το βλέπεις χωρίς να αγγίζεις. Το βάθος των διαλόγων συχνά-πυκνά φέρνει άσχημα flashbacks από AC και ME:A όπου κάθε επιλογή μετά 1-2 ατάκες πάει στο ίδιο αποτέλεσμα, το background που "διάλεξες" είναι βασικά διακοσμητικό. Το fps είναι ικανοποιητικότατο, το hacking λίγο ρηχό αλλά αξιοπρεπές. Stealth δεν έχω επενδύσει παρά ελάχιστα, δεν ξέρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...