Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατοχος συστηματος 
AMD A12-9800, GTX1050 2GB ,8GB RAM

ενω το ετρεχα στα low μια χαρα με 30 fps μολις ξεκινησα το ACT 2 το παιχνιδι δεν φορτωνεται καν κολλαει απειρα ειναι πλεον ακαταλληλο για το συστημα μου,επειτα πηγα σε προηγουμενα saves και ολα καλα .Εκανα αρκετα side quests κανα δεκαωρο περιπου και ειπα να παω παει για το act 2 και παλι τα ιδια 

Τι φαση? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

48 λεπτά πριν, tseleks είπε

κατοχος συστηματος 
AMD A12-9800, GTX1050 2GB ,8GB RAM

ενω το ετρεχα στα low μια χαρα με 30 fps μολις ξεκινησα το ACT 2 το παιχνιδι δεν φορτωνεται καν κολλαει απειρα ειναι πλεον ακαταλληλο για το συστημα μου,επειτα πηγα σε προηγουμενα saves και ολα καλα .Εκανα αρκετα side quests κανα δεκαωρο περιπου και ειπα να παω παει για το act 2 και παλι τα ιδια 

Τι φαση? 

 

Είσαι εκτός των minimum requirements. Ίσως το ACT 2 χρειάζεται περισσότερη vram και παθαίνει εμπλοκή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Είσαι εκτός των minimum requirements. Ίσως το ACT 2 χρειάζεται περισσότερη vram και παθαίνει εμπλοκή..

το ξερω οτι ειμαι εκτος αλλα  το witcher ανετα στα high.παλι καλα που το παιχνιδι ακομα δν ειναι τελειοποιημενο αλλιως θα εφτιαχνα εχτες pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tseleks είπε

το ξερω οτι ειμαι εκτος αλλα  το witcher ανετα στα high.παλι καλα που το παιχνιδι ακομα δν ειναι τελειοποιημενο αλλιως θα εφτιαχνα εχτες pc 

Το witcher τι σχέση έχει με το CP77;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, tseleks είπε

λογικα καμια αλλα στο ιδιο engine δεν φτιαχτηκαν ?

Και παιχνίδια που τρέχουν Unreal Engine 4 άλλα έβρισκες να πηγαίνουν σφαίρα και άλλα, not so much. Ίδιο και με Frostbite. Επίσης είναι και ανάλογα τι features έχουν, κλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tseleks είπε

λογικα καμια αλλα στο ιδιο engine δεν φτιαχτηκαν ?

To Witcher 3 βγήκε πριν 5 χρόνια, και δεν νομίζω να είναι και η ίδια μηχανή ή τουλάχιστον όχι η ίδια έκδοση. Που και η ίδια να ήταν δεν θα είχε κάποια σχέση. Η μηχανή δίνει τα εργαλεία για το χτίσιμο του game, άλλα games είναι πιο βαριά και περίπλοκα και άλλα πιο απλά με λιγότερα στοιχεία ακόμη και να είναι στην ίδια μηχανή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν κατάλαβα σωστά τα μόνα quests που επαναλαμβάνονται είναι όλα της αστυνομίας(μπλε χρώμα) σωστά; Γιατί βλέπω και κάτι άλλα να εμφανίζονται μετά από ώρα στο χάρτη όπως τα thievery, merc in need, agent saboteur κτλ. και σκέφτομαι μήπως είναι και αυτά επαναλαμβανόμενα σε περίπτωση που έχεις τελειώσει άλλα. Στο νετ γράφουν διάφορα.

Πάντως ακόμα στην πρώτη περιοχή είμαι βγάζοντας side missions. Δεν έχω μπει ακόμη στη limo του Dex. Δεν φαίνεται μικρό σε διάρκεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Παίδες αν κατάλαβα σωστά τα μόνα quests που επαναλαμβάνονται είναι όλα της αστυνομίας(μπλε χρώμα) σωστά; Γιατί βλέπω και κάτι άλλα να εμφανίζονται μετά από ώρα στο χάρτη όπως τα thievery, merc in need, agent saboteur κτλ. και σκέφτομαι μήπως είναι και αυτά επαναλαμβανόμενα σε περίπτωση που έχεις τελειώσει άλλα. Στο νετ γράφουν διάφορα.

Πάντως ακόμα στην πρώτη περιοχή είμαι βγάζοντας side missions. Δεν έχω μπει ακόμη στη limo του Dex. Δεν φαίνεται μικρό σε διάρκεια.

Αν δεν κάνω λάθος κανένα δεν ξαναβγαίνει απλα όσο ανεβαίνεις Street level εμφανίζονται και αλλα. 

Εμενα μου πήρε 80 ώρες καθαρού in-game για να το τελειώσω κάνοντας όλα τα side και κάποια λίγα μπλε . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pirmen56 είπε

Παίδες αν κατάλαβα σωστά τα μόνα quests που επαναλαμβάνονται είναι όλα της αστυνομίας(μπλε χρώμα) σωστά; Γιατί βλέπω και κάτι άλλα να εμφανίζονται μετά από ώρα στο χάρτη όπως τα thievery, merc in need, agent saboteur κτλ. και σκέφτομαι μήπως είναι και αυτά επαναλαμβανόμενα σε περίπτωση που έχεις τελειώσει άλλα. Στο νετ γράφουν διάφορα.

Πάντως ακόμα στην πρώτη περιοχή είμαι βγάζοντας side missions. Δεν έχω μπει ακόμη στη limo του Dex. Δεν φαίνεται μικρό σε διάρκεια.

Κανενα side δεν είναι επαναλαμβανεται με την έννοια ότι και τα quests της αστυνομίας είναι συγκεκριμένα κ κάποια στιγμή τελειώνουν. Άλλο ότι είναι copy paste fillers σε στυλ open world  Ubisoft ξέρω γω. 

Στα υπόλοιπα που λες η κατάσταση είναι καλυτερα, το καθένα σε παει σε άλλο μέρος / κτίριο κτλ και έχουν περισσοτερο ενδιαφέρον 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pirmen56 είπε

Παίδες αν κατάλαβα σωστά τα μόνα quests που επαναλαμβάνονται είναι όλα της αστυνομίας(μπλε χρώμα) σωστά; Γιατί βλέπω και κάτι άλλα να εμφανίζονται μετά από ώρα στο χάρτη όπως τα thievery, merc in need, agent saboteur κτλ. και σκέφτομαι μήπως είναι και αυτά επαναλαμβανόμενα σε περίπτωση που έχεις τελειώσει άλλα. Στο νετ γράφουν διάφορα.

Πάντως ακόμα στην πρώτη περιοχή είμαι βγάζοντας side missions. Δεν έχω μπει ακόμη στη limo του Dex. Δεν φαίνεται μικρό σε διάρκεια.

Δεν νομίζω ούτε εγώ ότι επαναλαμβάνονται (νομίζω έχουν και αντίστοιχο trophy/achievement για να τα κάνεις όλα). Απλώς έχουν επαναλαμβανόμενο μοτίβο (όπως είπε κι ο @nickk0kkav, θύμισαν και σε μένα Ubisoft) και, σε αντίθεση με τα περισσότερα side quests/gigs (τα κίτρινα), το story τους δίνεται κυρίως μέσω shards και περιβάλοντος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπλε markers ειναι καθαρα για οσους πανε για ολα τα achievements οπως και τα Gigs,γιαυτο και ειναι επαναλαμβανομενα.

Κατι σαν τα camps/ερωτηματικα στο Witcher για οσους ηθελαν να κανουν clear τον χαρτη και φυσικα αναλογα εχουμε δει και σε exclusive παιχνιδια απο Sony οπως Infamous Second Son(παιχνιδι του 2014)/Spiderman/Horizon Zero Dawn κλπ.

Δεν ειναι μονο τα παιχνιδια της Ubisoft που τα εχουν αυτα. 

Και τα περισσοτερα Gigs κατα ενα τροπο επαναλαμβανομενα ειναι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νταξει σιγουρα καποιος αλλος θα το εχει βαλει by now αλλα just in case...

dg04nhronr961.png

αυτο ειναι ωραιο
 

Spoiler

p4qi9y2wto961.jpg?width=1242&format=pjpg
zm6clz2wto961.jpg?width=960&crop=smart&a

 

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...