Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσες φορες επισης εχω πετυχει αμαξια να συγκρουονται στα καλά καθουμενα και να εκτοξευονται στα πεζοδρομια.

Κατα τα αλλα ναι το εχουν σενιαρει,αφου σκοπευω να τους στειλω και επιστολη με συγχαρητηρια..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ παίζω εδώ και καιρό  γιατί πάω με ρυθμό χελώνας και λόγο ότι είχα καιρό να μπω παίξω είδα μεγάλες βελτιώσεις καμία σχέση με το game όπως ήταν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/4/2022 στις 12:45 ΜΜ, d4ydr33m3r είπε

Καλημερα και χρονια πολλα.. Εμαθε κανεις αν μπηκε το μενιδι στο cyberpunk 2077; 🤔

menidi.jpg

Με τόση εγκληματικότητα απλά τα έκλεψαν! Δεν είναι bug είναι feature! Άμαν όλο γκρινιάζετε...😁

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 26/4/2022 στις 12:45 ΜΜ, d4ydr33m3r είπε

Καλημερα και χρονια πολλα.. Εμαθε κανεις αν μπηκε το μενιδι στο cyberpunk 2077; 🤔

menidi.jpg

Φιλε μην παραπληροφορεις αμα ηταν απο Μενιδι θα ειχε και τρυπες απο σφαιρες....🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
59 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Συγκρινω DLSS quality με FSR 2 quality σε 4K απο τις εικονες που εβαλαν και βλεπω περισσοτερη λεπτομερεια και καθαροτητα εικονας στο FSR 2. Λεω δεν μπορει κατι δεν βλεπω καλα. Τελικα και στα σχολια στο techpower εχουν ακριβως την ιδια γνωμη. Μακαρι να μπορεσουν να εξαλειψουν το ghosting και κανα 2 θεματακια ακομα που υπαρχουν εφοσον μπαινει τοσο ευκολα με mod θα βοηθησει παρα πολλους σε τοσο απαιτητικα παιχνιδια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Arkin είπε

Συγκρινω DLSS quality με FSR 2 quality σε 4K απο τις εικονες που εβαλαν και βλεπω περισσοτερη λεπτομερεια και καθαροτητα εικονας στο FSR 2. Λεω δεν μπορει κατι δεν βλεπω καλα. Τελικα και στα σχολια στο techpower εχουν ακριβως την ιδια γνωμη. Μακαρι να μπορεσουν να εξαλειψουν το ghosting και κανα 2 θεματακια ακομα που υπαρχουν εφοσον μπαινει τοσο ευκολα με mod θα βοηθησει παρα πολλους σε τοσο απαιτητικα παιχνιδια. 

 

Οντως μεγαλη αναβαθμιση το fsr2. To μεγαλο συν του dlss ειναι η καλυτερη αποδοση λογω tensor cores.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Οντως μεγαλη αναβαθμιση το fsr2. To μεγαλο συν του dlss ειναι η καλυτερη αποδοση λογω tensor cores.

Πιστευω οτι η μειωμενη αποδοση του FSR 2 ερχεται απο το οτι ειναι mod και οχι επισημη προσθηκη οπως σε αλλους τιτλους. Ενω πχ το FSR 1 ειναι στην ιδια αποδοση με DLSS εμφανως κατωτερο ομως σε εικονα. 

Για παραδειγμα  στο Deathloop η αποδοση FSR2/DLSS ειναι πανω κατω ιδια οπως και στο god of war που ειναι επισημη προσθηκη απο τους devs

https://www.techpowerup.com/review/god-of-war-fsr-2-vs-fsr-1-vs-dlss/

https://www.techpowerup.com/review/deathloop-dlaa-vs-dlss-vs-fsr-comparison/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το δοκίμασα πάντως σε 1440p δεν έμεινα ικανοποιημένος ούτε από την απόδοση, ούτε (κυρίως) από την ποιότητα της εικόνας (quality preset εννοείται). Δεν ξέρω πως είναι το dlss γιατί έχω 6900xt αλλά το fsr2 κάνει εμφανές degrade, όχι όσο το fsr1, αλλά κάνει. Χίλιες φορές να βγάλω το rt που ούτως ή άλλως δεν μου κάνει ιδιαίτερη αίσθηση για τα fps που κοστίζει, ή να ρίξω κάποια ρύθμιση, παρά να θυσιάσω τη native ανάλυση τουλάχιστον σε 1440p. Σε 4Κ δεν δοκίμασα ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chrisde είπε

Εγώ που το δοκίμασα πάντως σε 1440p δεν έμεινα ικανοποιημένος ούτε από την απόδοση, ούτε (κυρίως) από την ποιότητα της εικόνας (quality preset εννοείται). Δεν ξέρω πως είναι το dlss γιατί έχω 6900xt αλλά το fsr2 κάνει εμφανές degrade, όχι όσο το fsr1, αλλά κάνει. Χίλιες φορές να βγάλω το rt που ούτως ή άλλως δεν μου κάνει ιδιαίτερη αίσθηση για τα fps που κοστίζει, ή να ρίξω κάποια ρύθμιση, παρά να θυσιάσω τη native ανάλυση τουλάχιστον σε 1440p. Σε 4Κ δεν δοκίμασα ακόμα.

Το παιχνίδι έχει φτιαχτεί ξεκάθαρα για κάρτες με RTX.

Έχω μια ταπεινή RTX 2060 12 GB και με όλα στο τέρμα ΕΚΤΟΣ από RT που είναι στο Off και με DLSS Quality, το παιχνίδι τρέχει άψογα. Αν κλείσω το DLSS, έχω και χειρότερη(!) ποιότητα εικόνας και τρέχει σαφώς πιο αργά. 

Άμα ανοίξεις το RT γίνεται χαμός, πέφτει πολύ η απόδοση και ναι, την ημέρα δεν παρατήρησα σημαντικές διαφορές στην ποιότητα εικόνας. Λογικά το βράδυ θα φαίνεται περισσότερο η διαφορά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...