Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, valantis544 είπε

Τα mods που έχω είναι, ένα για να φτιάξει το άθλιο handling των οχημάτων, ένα για enhanced weather, ένα για καλύτερο minimap κι ένα για να αλλάζω το POV όταν οδηγώ αυτοκίνητο, γιατί πριν δεν έβλεπα τίποτα (οχήματα παίζω 1st person view).

Αν έχετε προτάσεις για παρόμοια quality of life mods που δεν αλλάζουν δραστικά το παιχνίδι, please share!!

Εχω βάλει τα εξής: 

  • Ragdoll Physics Overhaul - βοηθάει ώστε να μην βλέπεις κουλά ragdoll positions
  • AI Netrunners Enhanced - Δυσκολεύει τις μάχες με netrunners. Πριν δεν έτρωγα ποτέ hacks, τώρα πρέπει να σκέφτεσαι πως να το αντιμετωπίσεις. Αν το παίζεις σε hard+ δυσκολία και σου φαίνεται εύκολο, αξίζει.
  • Cyber Vehicle Overhaul - Αν και δεν είδα μεγάλή διαφορά.

Ποιο mod χρησιμοποιείς για το handling των οχημάτων? Είδα ότι το "Better Vehicle Handling" δεν έχει γίνει update για την 1.5. Επίσης σκέφτομαι να βάλω και το "Integrated PC Dodge Button", δεν είναι λίγες οι φορές που έχω κάνει καταλάθος dodge σε stealth και με πήραν στο κυνήγι όλοι οι εχθροί... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Εχω βάλει τα εξής: 

  • Ragdoll Physics Overhaul - βοηθάει ώστε να μην βλέπεις κουλά ragdoll positions
  • AI Netrunners Enhanced - Δυσκολεύει τις μάχες με netrunners. Πριν δεν έτρωγα ποτέ hacks, τώρα πρέπει να σκέφτεσαι πως να το αντιμετωπίσεις. Αν το παίζεις σε hard+ δυσκολία και σου φαίνεται εύκολο, αξίζει.
  • Cyber Vehicle Overhaul - Αν και δεν είδα μεγάλή διαφορά.

Ποιο mod χρησιμοποιείς για το handling των οχημάτων? Είδα ότι το "Better Vehicle Handling" δεν έχει γίνει update για την 1.5. Επίσης σκέφτομαι να βάλω και το "Integrated PC Dodge Button", δεν είναι λίγες οι φορές που έχω κάνει καταλάθος dodge σε stealth και με πήραν στο κυνήγι όλοι οι εχθροί... 

Εισαι ωραιος θα τα δοκιμασω. Το better vehicle handling εβαλα κι εγω αρχικα αλλα bugαρε ασχημα και μετα εβαλα το CYBERDRIVE και δουλευει αψογα! Να πω κι εγω πως το τρεχω με 3060 σε 2560x1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Ρώτησα στο thread των κονσολών (παίζω σε PS5) αλλά δεν έχει απαντήσει κάποιο παιδί, οπότε ρωτάω κι εδώ:

Ενώ υπάρχουν πολλά settings για τα controls, ότι κι αν έχω δοκιμάσει δεν έχω καταφέρει να έχω υψηλό sensitivity κανονικά, αλλά χαμηλό όταν κάνω zoom με το όπλο (ads). Δεν υπάρχει επιλογή για ads sensitivity. Δεν ξέρω πως είναι στο PC, αλλά αν είναι το ίδιο, υπάρχει κάποιος συνδυασμός στα settings ώστε να το πετύχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, AnimaTronic said:

Καλησπέρα! Ρώτησα στο thread των κονσολών (παίζω σε PS5) αλλά δεν έχει απαντήσει κάποιο παιδί, οπότε ρωτάω κι εδώ:

Ενώ υπάρχουν πολλά settings για τα controls, ότι κι αν έχω δοκιμάσει δεν έχω καταφέρει να έχω υψηλό sensitivity κανονικά, αλλά χαμηλό όταν κάνω zoom με το όπλο (ads). Δεν υπάρχει επιλογή για ads sensitivity. Δεν ξέρω πως είναι στο PC, αλλά αν είναι το ίδιο, υπάρχει κάποιος συνδυασμός στα settings ώστε να το πετύχω?

Βλέπω πάντως στις ρυθμίσεις έχει επιλογή για zoom sensitivity ενώ αν επιλέξεις τις advanced  ρυθμίσεις έχει έξτρα επιλογές για ads. 

Επεξ/σία από NickTG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, dsi44 είπε

Δε μπορω να σας καταλαβω,το παιχνιδι ειναι επος.Ναι το witcher3 ειναι καλυτερο,ομως και το cybepunk ειναι φοβερη παιχνιδαρα.

Το είδες το video?! Γιατί στο video λέει ότι έχει πολύ καλά στοιχεια, αλλα λέει επίσης αλήθειες τύπου ότι κάποια δεν είναι καθόλου καλά, features που λείπουν, ότι το 70% των devs την έχουν κάνει, κακό management, etc και το state του game μετά από τόσο καιρό. Δεν είναι μονο ότι είναι καλύτερο το Witcher, είναι το ποσο καλύτερη ήταν η CDPR τότε, πριν σκάσουν τα άπειρα φράγκα μέσο απειρου ψέματος. Οποτε δες το video και τα ξανά λέμε άμα θες. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, dsi44 είπε

διαφωνω γιατι εχω τερματισει το παιχνιδι 6 φορες και συνεχιζω να παιζω και να διασκεδαζω ακομη.

 

Διαφωνείς σε τι πράγμα? Με την αλήθεια? Πρόβλημα σου. Δεν λέει πουθενά στο video ότι είναι κακό game. Ισα ισα και αυτός το διασκέδασε το game πολύ και του έβαλε και υψηλή βαθμολογία στο review του. Παρόλα αυτά αυτό δεν αναιρεί τα ποσα προβλήματα που έχει και τα αλλα τόσα που έχει η CDPR. Επίσης τα games κρίνονται στο release, όχι μήνες μετά, ποσο μάλλον χρονια. Anyways το video είναι ενημερωτικό και οποιος θέλει το βλέπει και οποιος θέλει δεν το βλέπει και συνεχίζει να πιστεύει τα δικά του. ✌️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Διαφωνείς σε τι πράγμα? Με την αλήθεια? Πρόβλημα σου. Δεν λέει πουθενά στο video ότι είναι κακό game. Ισα ισα και αυτός το διασκέδασε το game πολύ και του έβαλε και υψηλή βαθμολογία στο review του. Παρόλα αυτά αυτό δεν αναιρεί τα ποσα προβλήματα που έχει και τα αλλα τόσα που έχει η CDPR. Επίσης τα games κρίνονται στο release, όχι μήνες μετά, ποσο μάλλον χρονια. Anyways το video είναι ενημερωτικό και οποιος θέλει το βλέπει και οποιος θέλει δεν το βλέπει και συνεχίζει να πιστεύει τα δικά του. ✌️

σε ολα,οποτε παιξει καποιος τοτε κρινει.Δε μπορει να παιξουν ολοι τη στιγμη του release.

To video ειναι απλη η αποψη ενος,δηλαδη μηδεν ,τιποτα,nobody.

αφου το γουσταρεις βαλτο να looπαρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dsi44 είπε

σε ολα,οποτε παιξει καποιος τοτε κρινει.Δε μπορει να παιξουν ολοι τη στιγμη του release.

To video ειναι απλη η αποψη ενος,δηλαδη μηδεν ,τιποτα,nobody.

αφου το γουσταρεις βαλτο να looπαρει...

Anyways δεν έχει νόημα να το "συζητάμε" από την στιγμή που αδυνατείς να διαβάσεις σωστά, δεν είσαι ενημερωμένος, δεν είδες το video και απλά going no logic fanboy. Have fun. :)

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το game πλέον το έχουν διορθώσει πάρα πολύ δλδ φαντάζομαι είναι πλέον στην κατάσταση όπως θα έπρεπε να είχε βγει αρχικά. Δεν ξέρω τώρα σε τι κατάσταση είναι οι εκδόσεις για τις κονσόλες αλλά στο pc είναι μια χαρά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρ......α εχουν διορθωσει.

Χθες φορτωσα μετα απο καιρο το save μου,μπαινω στο αμαξι και στην πρωτη στροφη που πηρα ηταν ενας οδηγος που ειχε γκλιτσαρει και βρισκοταν στην οροφη του εξω απο το αμαξι.

Αυτο ηταν ενα παραδειγμα μονο για να μην ξεκινησω να μιλαω για τα animation οπου εκει γινεται το ελα να δεις..

Απλα το εχουν συμμαζεψει λιγο,τπτ παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλειο δεν είναι. Αλλά το έχουν φτιάξει σε ικανοποιητικό βαθμό και παίζεται άνετα. 

Πχ. το παραπάνω γκλιτσάρισμα είναι τόσο σπάνιο που δεν το παρατήρησα ούτε μια φορά στις 70 ώρες gameplay με το τελευταίο patch. Αλλά κάπου πήρε το μάτι μου ένα εφάμιλλο bug με T pose 1-2 φορές.

Γενικά το παιχνίδι, όσον αφορά story/side quests, είναι απο τα τοπ στην κατηγορία του, επιπέδου Witcher 3. Ο πρωταγωνιστής όμως, είναι λίγο μπάμιας και πολύ κατώτερος του Geralt...   

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...