Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
13 minutes ago, jgeorgiou said:

βγήκε το v1.5 και ζητάει 60ευρώ , το αναβαθμίζουμε δωρεάν ή πρέπει να το ξαναγοράσουμε?

lolwut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ένα απλό patch είναι, ποια αναβάθμιση;

Ούτε enhanced edition είναι, ούτε expansion, πρακτικά ούτε dlc δεν μπορεί να θεωρηθεί.

Και εννοείται σιγά μην τους πούμε και ευχαριστώ που βάλανε water physics ενάμισι χρόνο μετά, και κάνανε κάποια rebalancing...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειπε κανεις να τους πουμε ευχαριστω,ουτε φυσικα expansion/dlc μην λεμε πραγματα που δεν ειπωθηκαν αλλα οχι και δεν ειναι major patch τωρα αυτο διαβαστε το changelog ειδικα για κονσολες..Αν αυτο δεν θεωρειται αναβαθμιση δεν ξερω τι ειναι.. Πειτε το και miniscule αν σας χαλαει αλλα τοσο bash δεν το καταλαβαινω.. Δεν δουλευουν σοβαρα χαλιεστε, το παλευουν παλι χαλιεστε ε τωρα να αλλαξει το παιχνιδι from the ground up δεν γινεται..Ουσιαστικα για τις κονσολες enchanced ειναι αυτη η edition αν οχι και για το PC με τα improvements..

Αν σας χαλαει τοσο πολυ μην το βαλετε και μην το παιζετε κιολας ρε παιδια τι μπαινετε να γραψετε τωρα αφου δεν ασχολειστε και σας φαινεται αδιαφορο; Αφηστε να βρισκει ο κοσμος κανα ποστ χρησιμο για τα patch και να δινει feedback /sigh

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν ειπε κανεις να τους πουμε ευχαριστω,ουτε φυσικα expansion/dlc μην λεμε πραγματα που δεν ειπωθηκαν αλλα οχι και δεν ειναι major patch τωρα αυτο διαβαστε το changelog ειδικα για κονσολες..Αν αυτο δεν θεωρειται αναβαθμιση δεν ξερω τι ειναι.. Πειτε το και miniscule αν σας χαλαει αλλα τοσο bash δεν το καταλαβαινω.. Δεν δουλευουν σοβαρα χαλιεστε, το παλευουν παλι χαλιεστε ε τωρα να αλλαξει το παιχνιδι from the ground up δεν γινεται..Ουσιαστικα για τις κονσολες enchanced ειναι αυτη η edition αν οχι και για το PC με τα improvements..

Αν σας χαλαει τοσο πολυ μην το βαλετε και μην το παιζετε κιολας ρε παιδια τι μπαινετε να γραψετε τωρα αφου δεν ασχολειστε και σας φαινεται αδιαφορο; Αφηστε να βρισκει ο κοσμος κανα ποστ χρησιμο για τα patch και να δινει feedback /sigh

Πού το είδες ακριβώς το τόσο bash στο ποστ μου;

Και όχι για το πισι που είναι το thread εδώ καμιά αναβάθμιση δεν είναι, γιατί τα ελάχιστα ray traced shadows που μπήκαν και δεν δουλεύουν καν σωστά και με μεγάλο κόστος είναι.

Ξεκάθαρα για αυτό έγραψα επειδή είδα πιο πάνω αναφέρθηκαν με αυτό τον τρόπο για το patch.

Για να μην λέμε και πράγματα που δεν ειπώθηκαν ;)

Και αν θες και να είναι χρήσιμο το ποστ μου, μια χαρά είχα δει και τα patch notes, των οποίων το ζουμί είναι:

Water physics, ενοικίαση διαμερισμάτων, hair customization, βελτιωμένα driving physics, βελτιωμένα npc reactions, combat/γενικό game rebalancing, vaulting από σπασμένα παράθυρα, UI updates, και quest bug fixing

Παρόλα αυτά, για 6+ μήνες που το είχαν παρατημένο, δεν θεωρώ ότι είναι και κάτι το ιδιαίτερο. Πόσο μάλλον για τις καινούριες κονσόλες που τους είχαν χεσμενες από το release.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα κ εγω το patch πιο πολυ για να δω το RT μιας κ απο 5700xt πηγα σε 3060 ti .. ενταξει πολυ πιο ομορφο τωρα . Ειδα κ 2-3 διαμερισματα . Σιγα τα αυγα . Το customization μας μαρανε  . Οσοι ειχαν αφησει το παιχνιδι καλα κανανε παντως νομιζω οτι τους βγηκε. Εγω που τελειωσα τα παντα περιμενω κανα expansion . Για 2ο playthrough ουτε καν 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι πιστεύω ότι το κόστος του rt σε fps είναι απαράδεκτα υψηλό για αυτό που προσφέρει. Με 6900xt και βάζοντας rt lighting μόνο και αυτό σε medium και ενεργοποιώντας ultra quality fsr (πιο κάτω δεν αξίζει), σε 3440x1440 ανάλυση, πέφτω από τα ενενηντα κάτι fps σε εξήντα κάτι, η απώλεια είναι το 1/3 δηλαδή... Άμα το παιχνίδι ήταν στυλ Witcher ή GOW, 3rd person δηλαδή, θα ήταν αποδεκτό, αλλά σε first person shooter είναι αισθητή η διαφορά, χάνεται τελείως η smoothίλα (και ας έχω freesync, εννοείται) που θεωρώ πιο σημαντική από τα visuals σε τέτοια παιχνίδια. Με Nvidia και Dlss πιθανότατα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα δεν λέω, αλλά για amd προσωπικά, δεν θεωρώ ότι αξίζει.

Επεξ/σία από chrisde
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just getting started είπε

Πού το είδες ακριβώς το τόσο bash στο ποστ μου;

Και όχι για το πισι που είναι το thread εδώ καμιά αναβάθμιση δεν είναι, γιατί τα ελάχιστα ray traced shadows που μπήκαν και δεν δουλεύουν καν σωστά και με μεγάλο κόστος είναι.

Ξεκάθαρα για αυτό έγραψα επειδή είδα πιο πάνω αναφέρθηκαν με αυτό τον τρόπο για το patch.

Για να μην λέμε και πράγματα που δεν ειπώθηκαν ;)

Και αν θες και να είναι χρήσιμο το ποστ μου, μια χαρά είχα δει και τα patch notes, των οποίων το ζουμί είναι:

Water physics, ενοικίαση διαμερισμάτων, hair customization, βελτιωμένα driving physics, βελτιωμένα npc reactions, combat/γενικό game rebalancing, vaulting από σπασμένα παράθυρα, UI updates, και quest bug fixing

Παρόλα αυτά, για 6+ μήνες που το είχαν παρατημένο, δεν θεωρώ ότι είναι και κάτι το ιδιαίτερο. Πόσο μάλλον για τις καινούριες κονσόλες που τους είχαν χεσμενες από το release.

Δηλαδή ποια ήταν η χρησιμότητα του ποστ σου; Έγραψες μια παράγραφο με αλλαγές αλλά παρόλαυτα ένα πατς 47Gb σου φαίνεται της πλάκας και σιγά μην τους πούμε και ευχαριστώ. Τι ακριβώς είδες και σε χάλασε τόσο πολύ; Η λέξη αναβάθμιση; Εξ αρχής αυτό το πατς να το λέμε έτσι επειδή σε χαλάει κιόλας είχε προσανατολισμό κυριως για τις κονσόλες και τα παιδιά απλά ρώτησαν αν ήταν επί πληρωμή ή όχι στο pc .Και απαντήθηκε ότι στο pc δεν είναι. 6 μήνες δεν το είχαν παρατημένο αλλά σε 10 μέρες φιλαράκι να βγάλουν τόση δουλειά ειδικά για αυτά που είχαν να κάνουν  στις κονσόλες δεν γίνεται δεν ξέρω τι αίσθηση του χρόνου έχετε και νομίζετε ότι όλα γίνονται σε χρόνο dt. Ήθελαν πολύ δουλειά οι κονσόλες.  Εσύ είσαι αυτός που πιάστηκε από την λέξη αναβάθμιση και άρχισες το κατεβατο χωρίς λόγο. Και ναι όταν αλλάζεις τοσα πράγματα (επειδή αν δεν το κατάλαβες ακόμη και για το pc μια παράγραφο έγραψες με αλλαγές ασχέτως αν τις θεωρείς σημαντικές ή όχι που είναι), στο δικό μου βιβλίο θεωρείται αναβάθμιση. Patch 47Gb πες το εσύ και μάλιστα μην τους πεις και ευχαριστώ (δεν ξέρω καν γιατί το έγραψες αυτό κάνεις δεν τους είπε ευχαριστώ αλλά αναγνωρίζουμε καμία φορά της προσπάθειας.. ). Πάμε παρακάτω γιατί κάνω αυτό που δεν θέλω στο thread συνεννοηθήκαμε νομίζω).

υ.γ δεν παρατήρησα  το να μην δουλεύουν σωστά τα local light shadows όταν το έβαλα όπως αναφέρθηκε αλλά έπαιξα ελάχιστα οπότε πιθανότατα να μην έχω δει σωστά και να παρεβλεψα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chrisde είπε

Εγώ πάλι πιστεύω ότι το κόστος του rt σε fps είναι απαράδεκτα υψηλό για αυτό που προσφέρει. Με 6900xt και βάζοντας rt lighting μόνο και αυτό σε medium και ενεργοποιώντας ultra quality fsr (πιο κάτω δεν αξίζει), σε 3440x1440 ανάλυση, πέφτω από τα ενενηντα κάτι fps σε εξήντα κάτι, η απώλεια είναι το 1/3 δηλαδή... Άμα το παιχνίδι ήταν στυλ Witcher ή GOW, 3rd person δηλαδή, θα ήταν αποδεκτό, αλλά σε first person shooter είναι αισθητή η διαφορά, χάνεται τελείως η smoothίλα (και ας έχω freesync, εννοείται) που θεωρώ πιο σημαντική από τα visuals σε τέτοια παιχνίδια. Με Nvidia και Dlss πιθανότατα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα δεν λέω, αλλά για amd προσωπικά, δεν θεωρώ ότι αξίζει.

Για αυτό για να έχεις υψηλά framerates με RT πας σε Nvidia. Σε ωμή απόδοση η AMD είναι καλύτερη ειδικά σε 1440p.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...