Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, liakinen είπε

Έπρεπε να περιμένεις μέχρι να βγουν τα DLC και να το ξεχάσεις λίγο. Στην ουσία κάνα χρόνο ακόμα. 

Μπα, θα ξαναπαιξω και οταν βγουν τα DLC , με Corpo path.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Balantakos είπε

Μπα, θα ξαναπαιξω και οταν βγουν τα DLC , με Corpo path.

Τώρα βλέπεις - βρίσκεις καινούργια "πράγματα" που σου είχαν ξεφύγει στο πρώτο run; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, liakinen είπε

Τώρα βλέπεις - βρίσκεις καινούργια "πράγματα" που σου είχαν ξεφύγει στο πρώτο run; 

 

Εννοειται αυτο, δεν ειχα κανει φουλ εξερευνηση, δεν ειχα κανει ολα τα side quest.

Δεν ειχα κανει καν το Final Quest στο πρωτο run επιτηδες αν και 50 ωρες, εκανα τα γυρω γυρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, το παιχνίδι σε VR δεν παίζεται λέμε!

Είμαι αρχή ακόμα, μόλις μετά το ξενοδοχείο. Μετά από 3,5 ώρες παιχνιδιού δεν ήξερα που βρίσκομαι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Να πω κι εγώ πως ξεκίνησα το Cyberpunk πρόσφατα, μετά που έσκασε το 1.5 και έχω να πω ότι πρόκειται για παιχνιδάρα. Όταν είδα πως έγινε το release, ήξερα πως αν το ξεκινούσα τότε, θα μου χαλούσε την εμπειρία με τα τόσα προβλήματα, οπότε κι εγώ, όπως και πολλοί άλλοι, το έβαλα στο ψυγείο από τότε. Τώρα που έχω παίξει κάμποσο, μπορώ να καταλάβω πως το main story μαζί με τα side quests, θα πέσουν "λίγα", σύντομα θα θέλω mooooaaaarrr. Το Witcher 3, το είχα επίσης παίξει πολύ μετά το release του, και το τελείωσα μαζί με τα dlc και μπορώ να πω ότι πραγματικά το ευχαριστήθηκα σε όλα του, παρόλο που δεν είμαι και τόσο φαν για παιχνίδια με σπαθιά και λοιπά. Δυστυχώς ή ευτυχώς το W3 έβαλε τον πήχη πολύ ψηλά και ήταν αναμενόμενο ότι το Cyberpunk μετά από τόσο hype θα είχε να αντιμετωπίσει σε σύγκριση, εκτός από τα παιχνίδια τέτοιου είδους και το θηρίο που λέγεται Witcher 3. 
Προσωπικά πιστεύω ότι το Cyberpunk μετά από καιρό θα ωριμάσει κι άλλο, και πραγματικά μετά από τόσο hate (δικαίως ως ένα βαθμό), θα πάρει την αναγνώριση που του αξίζει. Σε κάποια θετικά να αναφέρω ότι παίζω με 45-50 fps και το game είναι πραγματικά fluid, έχω συναντήσει πολύ λίγα glitches που δεν χαλάνε την εμπειρία σε καμία περίπτωση και εντύπωση μου έκανε το πόσο γρήγορα φορτώνει στην αρχή (RDR2 γκουχ). Τα γραφικά δε αλλά και η Night City, είναι για μένα το κάτι άλλο. Έχω βάλει 4 mods και πραγματικά δεν χορταίνω να απολαμβάνω τα απλά πράγματα, όπως το να οδηγώ γρήγορα με την μηχανή μου στους δρόμους αυτής της απίστευτης πόλης του μέλλοντος, και να την ακούω να βρυχάται από τα ηχεία, καθώς περνάω ανάμεσα από τα αυτοκίνητα. Ειδικά όταν αρχίζει να βρέχει και σκοτεινιάζει, είναι πραγματικά μια γεύση από Blade Runner, και δεν νομίζω ότι έχουμε κάποιο άλλο game να δίνει τέτοια αίσθηση, με τόσο μοντέρνα και όμορφα γραφικά. Επίσης θέλω να πω πως, από το Witcher franchise, αυτό που πραγματικά θα μείνει στην ιστορία είναι το τρίτο!! Έτσι λοιπόν fingers crossed για το επόμενο Cyberpunk που θα τα σαρώσει όλα 😄 και ετούτο εδώ να βρει σιγά σιγά μια θέση δίπλα στο No Man's Sky...

Τα mods που έχω είναι, ένα για να φτιάξει το άθλιο handling των οχημάτων, ένα για enhanced weather, ένα για καλύτερο minimap κι ένα για να αλλάζω το POV όταν οδηγώ αυτοκίνητο, γιατί πριν δεν έβλεπα τίποτα (οχήματα παίζω 1st person view).

Αν έχετε προτάσεις για παρόμοια quality of life mods που δεν αλλάζουν δραστικά το παιχνίδι, please share!!

dXaIbu5.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελείωσα το main story και ένα μεγάλο μέρος από τα side quests. Το παιχνίδι ήταν καταπληκτικό. Η ιστορία ήταν σύντομη αλλά εκρηκτική. Το ίδιο έχω να πω και για τις μάχες. Είχαν κάτι ρεαλιστικό. Γρήγορες, εκρηκτικές και χαοτικές. Χτύπαγα 4ωρα συνεχόμενα με την μάσκα και ήθελα κι άλλο. Η απόδοση ήταν πολύ καλή, τις περισσότερες στιγμές ήμουν 80-90fps σε 2700χ2700 VR me 3080ti. Περιμένω την 5090 για να το απολαύσω ξανά με φουλ γραφικά. 

Επεξ/σία από kgian
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσφατα αγόρασα την 3070 ti και το έβαλα για να το τελειώσω. Το παιχνίδι είναι απίστευτο! 

Έχει φάει μπόλικη κριτική λόγο hype καθώς και το πως το χειρίστηκε η cdpr και δικαιολογημένα. Αλλά μετά το τελευταίο patch τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα.

Τα bugs υπάρχουν ακόμα και η οδήγηση είναι σα να χειρίζεσαι βάρκα. Το gameplay δεν θα έλεγα ότι κερδίζει βραβεία, έχει τα προβληματάκια του, κυρίως με το AI των εχθρών, αλλά δεν είναι κακό στο σύνολο. 

Αλλά αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά οι Πολωνοί, δηλαδή story, side quests και main χαρακτήρες το κάνουν καλά... witcher 3 quality. Ειδικά κάποια side quests με έχουν αφήσει με το στόμα ανοιχτό! Πράγματα που δεν τα βλέπεις συχνά σε άλλα παιχνίδια... Πολλοί περίμεναν ένα gta clone - sandbox εμπειρία ενώ μας πρόσφερα το witcher 3 αλλά σε cyberpunk setting. Οπότε αν κάποιος θέλει να "παίξει" με τον κόσμο εκτός quests θα απογοητευτεί...

Επίσης τα γραφικά με rtx ultra σε αφήνουν με το στόμα ανοιχτό και με την 3070ti μου, τρέχει νεράκι 60+ σε 2k.

 Το παιχνίδι είναι καλό και αξίζει σε Pc. Αν μπορείτε να περιμένετε μέχρι το expansion καλό θα ήταν, αλλά δεν περιμένω να αλλάξουν πολλά.  

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Κυκλοφορεί σήμερα το Patch 1.52: 

https://www.cyberpunk.net/en/news/42203/patch-1-52

Να δούμε πως τρέχει στο stadia, ελπίζω να μην χάλασε το smoothness που είχαν προσφέρει με την 1.50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...