Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 128GB 105€ (με ελληνικο ΦΠΑ) @ Amazon.co.uk


SagoniasSlutRos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις παρελαβα. Μου αφησε ο ταχυδρομος ειδοποιηση και το πηρα απο το ταχυδρομειο. Ευτυχως δεν ειναι απο αυτους που τα παρατανε σε πορτες..

 

post-147032-0-99114400-1341308937_thumb.png

 

 

 

[ATTACH]142590[/ATTACH]

να υποθεσω οτι ειχες παρει το Desktop Kit σωστα!? (Με γεια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 422
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οχι το notebook ειναι, ευχαριστω!

 

Οριστε και οι διαφορες notebook (αριστερα) και desktop (δεξια). Το ενα εχει μονο usb ανταπτορα και το αλλο bracket, βιδες και καλωδια sata-ρευματος..

 

post-147032-0-29270600-1341312526_thumb.png

post-147032-0-46366400-1341312233_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το "Desktop Basic Kit" που λέει εδώ:

http://www.amazon.co.uk/Samsung-128GB-6GBPS-Desktop-Basic/dp/B007BBQPUA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1338981234&sr=8-2

σημαίνει πως ΔΕΝ έχει bracket για να τον βάλω στο desktop μου;

 

Επίσης (παρόλο που ρώτησα και παραπάνω), έχει κανείς να προτείνει κανένα sata3 controller;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gussgr

Μήπως σου είναι εύκολο να μας πεις, η παράδοση έγινε με απλό ταχυδρομείο, από τον ταχυδρόμο της γειτονιάς ή με την υπηρεσία των ΕΛΤΑ Πόρτα - Πόρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gussgr

Μήπως σου είναι εύκολο να μας πεις, η παράδοση έγινε με απλό ταχυδρομείο, από τον ταχυδρόμο της γειτονιάς ή με την υπηρεσία των ΕΛΤΑ Πόρτα - Πόρτα?

 

Αφού λέει του άφησε ειδοποίηση ο ταχυδρόμος. Πέραν αυτού η υπηρεσία των ΕΛΤΑ Πόρτα - Πόρτα είναι συστημένο (και νομίζω και courier) και δεν έχει καμία σχέση με amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά, το "Desktop Basic Kit" που λέει εδώ:

http://www.amazon.co...38981234&sr=8-2

σημαίνει πως ΔΕΝ έχει bracket για να τον βάλω στο desktop μου;

 

Επίσης (παρόλο που ρώτησα και παραπάνω), έχει κανείς να προτείνει κανένα sata3 controller;

1η ερωτηση http://www.insomnia....36#entry4824936

 

2η ερωτηση: Δεν θα παρεις sata3 controller γιατι δεν θα εχεις καλα αποτελεσματα, τσαμπα λεφτα θα δωσεις και αχρηστο θα ειναι. Καλυτερα θα παιξει με τον Onboard sata2. Οταν με το καλο κανεις αναβαθμιση θα εχεις ταχυτητες sata3. (και αυτο εχει ειπωθει ξανα, δεν μπορουμε να γραφουμε καθε μερα τα ιδια 10 πραγματα, γι αυτο υπαρχει η αναζητηση ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, αλλά έχουν ήδη γραφτεί 28 σελίδες, δεν είναι 5-6 που τις ξεπετάς στα γρήγορα.. Και θέλω να κάνω παραγγελία βασικά γρήγορα, γιατί θα φύγω σε κανά 2-3 μέρες για καμιά εβδομάδα, οπότε (λογικά) όταν έρθω να με περιμένει στο γραφείο μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι οκ, αλλά έχουν ήδη γραφτεί 28 σελίδες, δεν είναι 5-6 που τις ξεπετάς στα γρήγορα.. Και θέλω να κάνω παραγγελία βασικά γρήγορα, γιατί θα φύγω σε κανά 2-3 μέρες για καμιά εβδομάδα, οπότε (λογικά) όταν έρθω να με περιμένει στο γραφείο μου :)

(δεν χειαζεται να ψαχνεις - πανω πανω δεξια γραφεις πχ basic ή bracket και ψαχνει στο παρον θεμα ;) )

Εναν εχει μονο σε στοκ και μαλιστα μονο απο αυτον τον τυπο (τον πληρη) και σε αριστη τιμη: http://www.amazon.co...41344994&sr=8-3, προλαβαινεις δεν προλαβαινεις αφου βιαζεσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ.. Γιατί; Εγώ βλέπω αυτόν:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007BBQPUA/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3P5ROKL5A1OLE

που λέει "in stock". Τώρα δεν μπορώ να τον παραγγείλω, Αύριο το νωρίτερο, να βάλω λεφτά στον λογαριασμό που έχω για τις αγορές. Θα πάρω και κανά φτηνό bracket από eBay (άσχετο, από αυτά περίμενα πως θα έβρισκα φθηνότερα από τα 7-7,5 ευρώ που θα δώσω τελικά -απορρίπτωντας κάποια που φαίνονται εντελώς πλαστικούρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και χαρηκα οτι τον προλαβες εσυ, παει εφυγε το ενα κομματι. Προσωρινα μη διαθεσιμος τωρα.

 

Αυτος που βλεπεις ειναι ο σκετος και μαλιστα 4 ευρω ακριβοτερος απο τον πληρη με bracket καλωδια και βιδες που σου εδωσα. Οι τιμες παιζουν απο μερα σε μερα, μπορεις να παρεις καποιον σε καλη τιμη μπορεις να πεις και "δεν γ@μιεται" και να τον παρεις "ακριβα". Δικα σου τα λεφτα δικη σου και η επιλογη. ;)

 

Τώρα δεν μπορώ να τον παραγγείλω, Αύριο το νωρίτερο, να βάλω λεφτά στον λογαριασμό που έχω για τις αγορές.

Μπορουσες να τον παραγγειλεις και ας εβαζες αυριο λεφτα... Θα καβατζωνες το κομματι (στο λεω για να ξερεις την επομενη φορα;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναχμμμμμ

Στο link που μου έδωσες (που έχει όντως και bracket και καλώδια -αν και καλώδια έχω δεν χρειάζομαι), τον βγάζει 94,30 λίρες, ενώ μάλιστα ΔΕΝ μου τον δείχνει dispatched από το Amazon.co.uk. Οπότε αν δεν κάνω λάθος δεν είναι και δωρεάν η αποστολή.. (πριν έλεγε όντως "1 in stock" και έδειχνε ένα άλλο μαγαζί -όχι πάντως Amazon, αυτό πρόλαβα και το είδα- τώρα κάνω refresh και βγάζει διαφορετικό μαγαζί, με "2 in stock" -Dispatched from and sold by Digital Components Ltd (dclstore))

Στον άλλο που λέω εγώ, τον έχει 82,93 λίρες (χωρίς βέβαια bracket, αλλά έχω βρει με 7-8 λίρες) και τον έχει "Dispatched from and sold by Amazon.co.uk" οπότε ισχύει και η δωρεάν αποστολή)

 

Κάνω κάπου λάθος; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανεις λαθος γιατι δεν ξερεις πως λειτουργει το αμαζον, και εγω οταν μπηκα πριν κατι χρονια για "πρωτη φορα" στο αμαζον τα ιδια νομιζα και μπερδευομουν, δεν ειναι τπτ.

 

Δες τον εδω, ενα κομματι ειχε πριν απο το amazon.co.uk καποιος το βουτηξε οποτε τωρα σου δειχνει τριτο πωλητη (την αμεσως χαμηλοτερη τιμη που ειναι σε στοκ).

 

http://www.amazon.co...=A3P5ROKL5A1OLE

 

Μεχρι χθες ηταν διαθεσιμος και ο notebook στις 77.98 λιρες τωρα και αυτος ειναι out of stock.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε συνήθως κάθε πόσο φέρνουν νέο στοκ στο amazon; Για 4 ευρώ δεν θα το κάνω θέμα (οκ, για 10 ευρώ, αφού θα αναγκαστώ να πάρω και bracket, αν και βρήκα με 7,5 ευρώ που παίρνει και 2 SSD, ίσως μου φανεί χρήσιμο στο μέλλον) και να περιμένω 3-4 εβδομάδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο παιζει. Μπορει αυριο μεθαυριο, μπορει και σε 10 μερες.

 

Αν και να σου πω, το bracket ψιλοαχρηστο θα σου ειναι, πιανεις τον δισκο με 2 βιδουλες απο την μια πλευρα μονο δεν τρεχει τιποτα! Απλα γιατι να μην επαιρνες το πληρες σετ αφου ηταν ΚΑΙ φτηνοτερο;

 

Ριξε παραγγελια τωρα το πληρες και αν μεχρι μια μερα πριν φυγεις δεν εχει στοκ ακυρωνεις και παιρνεις οποιον ειναι διαθεσιμος. Εχεις λιγες μερες περιθωριο. Μην σου ερθει και νωριτερα απο τη μερα που θα γυρισεις (εκτος αν θα εχεις ανθρωπο σπιτι που θα εχει το νου του μην χαθει). Εμενα μου ηρθε σε 3 εργασιμες μερες αυτη τη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...