Προς το περιεχόμενο

Samsung 830 128GB 105€ (με ελληνικο ΦΠΑ) @ Amazon.co.uk


SagoniasSlutRos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

@matrixxx επειδή είμαι και εγώ σε amd πλατφόρμα, μήπως μπορείς να μου πεις ποια έκδοση achi driver χρησιμοποιείς? Επίσης θα ήθελα να μου πεις το νούμερο κάτω από το amd_sata-OK, τι είναι?

 

Ευχαριστώ.

 

Να σαι καλα!

Ταχυτερο (με διαφορα μεγαλη) ολων: Version 1.2.0.164

Το νουμερακι κατω απο το driver -achi ειναι το που αρχιζει το partition, και σου δειχνει αν ειναι σωστο το alignment. Εισαι ενταξει)

 

 

Εκτος του θεματος ΦΠΑ/ΑΦΜ, κοιταξε πριν αποσταλει η παραγγελια σου να μπεις στο ιστορικο παραγγελιων σου και να αλλαξεις την μεθοδο αποστολης σε Free super saver delivery, γιατι ετσι οχι απλως δε θα δεις αλλη χρεωση, αλλα θα γλιτωσεις και τα μεταφορικα που χρεωθηκες.

Σωστα, το μισο φορο που γλυτωνεις τον δινεις για μεταφορικα. 66.66 λιρες επρεπε να πληρωσεις. (δεν θα πληρωσεις τιποτε αλλο παντως, ακομα και αν το αφησεις ετσι. Ο,τι βλεπεις στο total, £72,24 θα πληρωσεις ως εχει - τιποτα αλλο - αλλιως θα πληρωνες £66,66)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 422
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας. Δυστυχώς δεν το πρόσεξα όταν έκανα την παραγγελία, την χρέωση των μεταφορικών, πρώτη φορά παραγγελία από amazon. Δυστυχώς τώρα δεν με αφήνει να αλλάξω τον τρόπο αποστολής, προκειμένου να μην χρεωθώ τα μεταφορικά.

 

Για να μην χρεωθεί κάποιος ΦΠΑ, σε αγορά από το εξωτερικό, θα πρέπει η παραγγελία, να γίνει σε ΑΦΜ επιχείρησης, είτε ατομικής είτε εταιρείας (νομικό πρόσωπο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατήσεις στο "Delivery Option" δεν έχει επιλογή για "FREE Super Saver Delivery"?

 

Αν δεν έχει σταλεί ακόμα λογικά μπορείς και να ακυρώσεις την παραγγελία.

οντως λογικα θα μπορεις να την ακυρωσεις αν δεν εχει αποσταλει ακομα.

και αν θες την ξανακανεις με τροπο ωστε να γλυτωσεις τα μεταφορικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν δεν έχει σταλεί ακόμα λογικά μπορείς και να ακυρώσεις την παραγγελία.

 

Αν προσεξετε τις φωτογραφιες, ο φιλος μας εκανε την παραγγελια ενω το προιον ηταν διαθεσιμο. Τωρα βεβαια ειναι Οut Of Stock, αν ηταν να παραγγειλει προιον out of stock θα χτυπουσε το laptop kit που ειχε και το sata-usb adapter και ηταν και 3 λιρες φτηνοτερο. Οποτε το λογικο ειναι οτι δεν θα θελει να ακυρωσει για να γλυτωσει 5 λιρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωΐ, που έκανα την παραγγελία αυτό ήταν το φθηνότερο. Τώρα αυτό, που δεν γνωρίζω, όπως προείπα δεν έχω παραγγείλει ξανά από amazon, οπότε όπως αντιλαμβάνεστε είμαι λίγο άσχετος, μπορώ να ακυρώσω παραγγελία, που ήδη ετοιμάζεται προς αποστολή και αμέσως να παραγγείλω ξανά, άλλη συσκευασία - σύνθεση, χωρίς συνέπειες? Στο πεδίο για ακύρωση της παραγγελίας, ζητά να αιτιολογήσεις την ακύρωση της παραγγελίας σου, οπότε πρέπει να επικαλεστώ κάτι συγκεκριμένο, έτσι ώστε να μην δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα και να μπορέσω να κάνω νέα παραγγελία?

 

Σας ευχαριστώ όλους, για τις πολύτιμες συμβουλές σας και την βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το προιον σου ηταν διαθεσιμο, Δευτερα θα φυγει και ισως το εχεις απο Πεμπτη στα χερια σου. Αν δεν σε νοιαζει να περιμενεις και θες να ακυρωσεις κανε μια δοκιμη αν και μπορει να σου πουν οτι δεν ακυρωνεται γιατι εχει προχωρησει. Θα βαλεις οτι εκανες λαθος παραγγελια (λαθος προιον). Παρε το notebook που εχει και ανταπτορα. Η τιμη του απο 76.99 πηγε ιδια με το σκετο που πηρες πλεον, 79.99 αλλα θα γλιτωσεις και τα μεταφορικα 5 και κατι λιρες. Χανεις ομως καποιες (ποσες αραγε; ) μερες καθυστερησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Matrixxx

Ακύρωσα την παραγγελία, που έκανα το πρωΐ, έλαβα ένα e-mail, ότι ακυρώθηκε. Άρα μπορώ να προχωρήσω σε νέα παραγγελία? Αυτό με το netbook kit, λεει ότι θα είναι διαθέσιμο μετά από 1-2 μήνες, ενώ μέσα στο προϊόν λέει ότι είναι άμεσα διαθέσιμο και ότι έχουν μείνει μόνο τρία διαθέσιμα, τελικά τι ισχύει? Η καθυστέρηση δεν με πολυπειράζει, γιατί όπως θα κατάλαβες, αυτός είναι το δεύτερο κομμάτι, που θέλω να αγοράσω, έχω ήδη έναν στην κατοχή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.amazon.co...=A3P5ROKL5A1OLE

Add to basket (πανω δεξια το μεγαλο κουμπι, οχι τα απο κατω τα μικρα των τριτων πωλητων), προχωρα την παραγγελια και μην ξεχασεις στην τελευταια σελιδα να επιλεξεις Free super saver delivery.

1-2 μηνες λεει, αλλα θα ειναι πολυ νωριτερα, ισως ακομα και λιγες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, ακολουθησα πιστά τις οδηγίες σου και η νέα παραγγελία, θα έρθει με κόστος 66,66 λίρες, με ημερομηνία παράδοσης

14/7-14/8/2012. Ελπίζω να μην επαληθευτούν και να παραλάβω πριν τις 14/7.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να 'σαι καλα φιλε μου!

Η εκτιμωμενη ειναι με βαση το 1-2 μηνες που αναγραφουν. Σχεδον παντα ομως σε ολες τις περιπτωσεις συμφορουμιτων η αποστολη εγινε λιγες μολις μερες μετα την παραγγελια. Πιστευω οτι δεν θα περιμενουμε πολυ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελειως φιλικα μην το παραγ@μησουμε με τις ακυρωσεις και μας κανει το Αμαζον τα καλα του Play και σταματησει να στελνει Ελλαδα. Ας μην ειμαστε τοσο τσιπηδες και γυφτοι για 3-4 λιρες. Δεν φτανει που αγοραζουμε ssd δισκο σε τιμη κατω απο 100 ευρω και απο μαγαζι με αριστο after sales, παμε να βγαλουμε απο την μυγα ξυγκι?

Φιλικα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...