Προς το περιεχόμενο

Ποιο παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό; [The Now Playing thread]


MetalGearFan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος και το Shadow of the Tomb Raider και μπορω εύκολα να πω οτι το κατα ευχαριστήθηκα και αυτό!! Όντως ήταν λιγότερες οι μάχες απ τα προηγούμενα , νομίζω ήταν πιο ισορροπημένο όμως σαν παιχνίδι και φυσικά καλύτερα γραφικά και μπόλικη εξερεύνηση. Τώρα ανυπομονώ να βγει επόμενο κάποια στιγμή και ψάχνω απεγνωσμένα κάτι αντίστοιχο μιας και ήταν ολόκληρη η σειρά απο τα παιχνίδια που με καθήλωσαν όσο κανένα άλλο (και τα Uncharted επίσης όταν είχα το ps4). Καμία πρόταση λοιπόν για xbox που να πλησιάζει σε δράση, γραφικά, gameplay να αρχίσω έχουμε;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, talentscout είπε

Τέλος και το Shadow of the Tomb Raider και μπορω εύκολα να πω οτι το κατα ευχαριστήθηκα και αυτό!! Όντως ήταν λιγότερες οι μάχες απ τα προηγούμενα , νομίζω ήταν πιο ισορροπημένο όμως σαν παιχνίδι και φυσικά καλύτερα γραφικά και μπόλικη εξερεύνηση. Τώρα ανυπομονώ να βγει επόμενο κάποια στιγμή και ψάχνω απεγνωσμένα κάτι αντίστοιχο μιας και ήταν ολόκληρη η σειρά απο τα παιχνίδια που με καθήλωσαν όσο κανένα άλλο (και τα Uncharted επίσης όταν είχα το ps4). Καμία πρόταση λοιπόν για xbox που να πλησιάζει σε δράση, γραφικά, gameplay να αρχίσω έχουμε;; 

Alan Wake (2010) αλλα κατα 99% το εχεις παιξει

Middle-earth: Shadow of Mordor (2014)

Middle-earth: Shadow of War (2017)

A Plague Tale Innocence (2019)

 

RiME (2017) θα το λατρεψεις

Quantum Break (2016)

Control (2019)

Murdered: Soul Suspect (2014)

Τα 5 Prince of Persia

Mirror's Edge (2008)

Mirror's Edge Catalyst (2016)

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, firepc είπε

Alan Wake (2010) αλλα κατα 99% το εχεις παιξει

Middle-earth: Shadow of Mordor (2014)

Middle-earth: Shadow of War (2017)

A Plague Tale Innocence (2019)

RiME (2017) θα το λατρεψεις

Quantum Break (2016)

Control (2019)

Murdered: Soul Suspect (2014)

Τα 5 Prince of Persia

Mirror's Edge (2008)

Mirror's Edge Catalyst (2016)

Αυτά είναι!!! Πολλές επιλογές, σ ευχαριστώ πολύ αρχικά 😉

Alan Wake είμαι στο 1% χαχα, το είχα στο νου μου αλλά βλέπω είναι αρκετά παλιό. Λες; 

A Plague Tale innocence, το τελείωσα πρόσφατα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ 

Το Shadow of War το κατέβασα χθες δεν το έχω δει καλά ακόμα.. Για τα υπόλοιπα έχω δει λίγα πράγματα youtube και σίγουρα οχι όλα αυτά που προτείνεις. Θα τα τσεκάρω. Πάντως για να καταλάβεις δεν μ αρέσουν πολλά διαστημικά, ρομποτικά εφετζιδικα κλπ όπως π.χ. απ όσο έχω δει είναι το "control" το "Quantum Break" κλπ κάτι σε πιο γήινο - φυσικό θα ήθελα ... όσο γίνεται δλδ γιατί λίγο πολύ όλα κάπως έτσι είναι. Θα τα τσεκάρω ένα - ένα πάντως σίγουρα κάποιο θα μ αρέσει!! Ευχαριστώ και πάλι 😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, talentscout είπε

Αυτά είναι!!! Πολλές επιλογές, σ ευχαριστώ πολύ αρχικά 😉

Alan Wake είμαι στο 1% χαχα, το είχα στο νου μου αλλά βλέπω είναι αρκετά παλιό. Λες; 

A Plague Tale innocence, το τελείωσα πρόσφατα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ 

Το Shadow of War το κατέβασα χθες δεν το έχω δει καλά ακόμα.. Για τα υπόλοιπα έχω δει λίγα πράγματα youtube και σίγουρα οχι όλα αυτά που προτείνεις. Θα τα τσεκάρω. Πάντως για να καταλάβεις δεν μ αρέσουν πολλά διαστημικά, ρομποτικά εφετζιδικα κλπ όπως π.χ. απ όσο έχω δει είναι το "control" το "Quantum Break" κλπ κάτι σε πιο γήινο - φυσικό θα ήθελα ... όσο γίνεται δλδ γιατί λίγο πολύ όλα κάπως έτσι είναι. Θα τα τσεκάρω ένα - ένα πάντως σίγουρα κάποιο θα μ αρέσει!! Ευχαριστώ και πάλι 😉

Παρακαλω φιλε 👍

το Alan Wake ειναι κορυφη και παιζεται ανετα και σημερα, trust me

Δες και το RiME οπωσδηποτε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παίξει πρώτα το Uncharted 4.Ξεκίνησα το 1 πρίν 2-3 ημέρες και το τερμάτισα, φτωχό χωρίς γρίφους και με θέματα στην κίνηση αλλά μου άρεσε γιατί είχε 2-3 σημεία που με δυσκόλεψε λίγο.Χθές ξεκίνησα το 2, φαίνεται αρκετά καλύτερο απο το 1.

Με ποιά σειρά είναι η ιστορία;Θυμάμαι πως πρώτα είναι το 4.Συνδέονται μεταξύ τους;

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, AntiCambeR said:

Είχα παίξει πρώτα το Uncharted 4.Ξεκίνησα το 1 πρίν 2-3 ημέρες και το τερμάτισα, φτωχό χωρίς γρίφους και με θέματα στην κίνηση αλλά μου άρεσε γιατί είχε 2-3 σημεία που με δυσκόλεψε λίγο.Χθές ξεκίνησα το 2, φαίνεται αρκετά καλύτερο απο το 1.

Με ποιά σειρά είναι η ιστορία;Θυμάμαι πως πρώτα είναι το 4.Συνδέονται μεταξύ τους;

Μιλάμε για παιχνίδι του 2007 το Uncharted. Νομίζω η σειρά είναι όπως έχουν βγει δεν γίνεται κάποιο μπλέξιμο χρονολογικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Είχα παίξει πρώτα το Uncharted 4.Ξεκίνησα το 1 πρίν 2-3 ημέρες και το τερμάτισα, φτωχό χωρίς γρίφους και με θέματα στην κίνηση αλλά μου άρεσε γιατί είχε 2-3 σημεία που με δυσκόλεψε λίγο.Χθές ξεκίνησα το 2, φαίνεται αρκετά καλύτερο απο το 1.

Με ποιά σειρά είναι η ιστορία;Θυμάμαι πως πρώτα είναι το 4.Συνδέονται μεταξύ τους;

Το 2 θα σου αρεσει πολυ.Καμια σχεση με το 1 που ειναι το πιο αδυναμο της σειρας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να δώσω μια ευκαιρία στο Gears 5 και το λέω αυτό γιατί ποτέ δεν μ άρεσαν παιχνίδια αυτού του είδους ... Έχω πάθει ζημιά, ο χαμός ο ίδιος !!! Τρομερά γραφικά ακόμα και στο one s που έχω, το gameplay φανταστικό, ο ήχος, οι φωτισμοί, οι χαρακτήρες, μπράβο Microsoft γι αυτό το απίστευτο παιχνίδι, πραγματικά αξίζει !!! Έφτασα είδη στο part 8 και συνεχίζουμε, διαβάζω οτι έχει ψωμί το campaign 💪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ρε παιδιά fps game που μέσα απο τα settings του να μετατρέπεται σε 3rd person shooter? Π.χ. Έβλεπα το Fallout 4 κυκλοφορούν στο youtube κάποια mod που φτιάχνουν διάφορες κάμερες στο παιχνίδι. Αρχικά θέλω να ρωτήσω αν με ένα usb περνάνε εύκολα όλα αυτά , κι αν κάποιο παιχνίδι αυτό ή κάποιο άλλο το έχει σαν επιλογή αυτό μέσα απ τα settings? 

*Τώρα sorry δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο κατάλληλο θέμα αλλά δεν βρήκα κάπου για games γενικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ξεκίνησα το Infinite Space.Απλά τέλειο(αν εξαιρέσεις τα άθλια ηχητικά εφέ των πυραύλων και των λέιζερ που ακούγονται σαν θόρυβος και υπερβολικά δυνατά).Επικό psi-fi jrpg με μάχες με διαστημόπλοια και ταξίδια στο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...