Προς το περιεχόμενο

7" Ainol Novo 7 Fire / Flame (Dual Core, IPS) ~126€


IcemanGr71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβαζοντας διαφορα φορουμ φαινεται το flame (η αγγλικη εκδοση) φαινεται να ειναι καλυτερο απο το fire, αν και ελεγαν οτι συντομα περιμενουν νεα μοντελα με quad core, εχει παρει καποιος το flame?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 478
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακομα να μου κανουν refund τα χρηματα απο το dinodirect. Ειναι μεγαλοι ψευτες....

 

εκανες την διαδικασια που ανεφερα ??? οτι ειναι ψευτες πρωτος το ειπα :-D , αλλα στο θεμα refund ηταν τυπικοι σε 1 εργασιμη μερα τα πηρα πισω. Μην ξεχνας οτι επεσες στην αργια τους, που για 3-5 μερες δεν κινειται τιποτα, δεν δουλευει κανεις, βαλε κιολας και τα σαββ/κα, μπορει να παει 7-10 μερες να σε εξυπηρετησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το flame παράγγειλα, αλλά το περιμένω ακόμα. Μέσα στη βδομάδα πάντως, πιστεύω να το έχω.

 

οταν παραλαβεις πεσμας εντυπωσεις....ποσο το αγορασες και απο που και αν εχει προβληματα με τα ηχεια, οθονη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε! Ήρθε!

 

Πρόκειται για το μοντέλο Flame (και όχι Fire, ή Burning όπως λέγεται σε άλλες αγορές).

 

Το πακέτο ήταν πανάλαφρο, και το πακετάρισμα όχι τόσο σφιχτό όσο το περίμενα. Σε μια κούτα 30x20x10 ήταν το κουτί του tablet, και από πάνω πηγαινοέρχονταν ένας φορτιστής και ένα miniHDMI-to-HDMI, μια θήκη-pouch μεταφοράς, και δυο "βεντουζάκια" για να στηρίζεται όρθιο.

 

Στο κουτί περιλαμβάνεται το tablet (duh), καλώδιο miniUSB-type B to USB, το OTG cable για σύνδεση στικακίου, ακουστικά (τέρμα κινέζικα, δεν ακούγονται και πολύ ρεαλιστικά) και δύο screen protector films.

 

Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις από το πρώτο μισάωρο χρήσης. Η οθόνη εξαιρετική. Μπορώ να πω πως είναι εφάμιλλη της οθόνης που έχει το Samsung Galaxy Tab 7".

 

Το ηχείο του δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Έπαιξα δυο-τρία τραγουδάκια, ένα βίντεο από το YouTube και ένα HD από το Vimeo, όλα απροβλημάτιστα.

 

Μένει να κοιτάξω τι παίζει με τις διαθέσιμες ROMs, να δω την κατανάλωση της μπαταρίας, και να δοκιμάσω με κανένα 3G στικάκι αν πιάνει internet.

 

 

 

Γενικά, είμαι υπερευχαριστημένος από την αγορά μου, μιας και για 165 155 ευρώ παίρνεις πολύ υποδεέστερα tablet. Προ ημερών αγόρασα στην αδερφή μου από το Πλαίσιο το Breeze II 7" στα 119 ευρώ.

 

Πολύ καλή αγορά κι αυτή, αλλά: μικρότερη μπαταρία, μια μόνο VGA μπροστινή κάμερα, ανίσχυρος επεξεργαστής, 512ΜΒ μνήμη, μέτρια οθόνη στα 800x480, έλλειψη HDMI-out και πολύ πλαστικούρα γενικά. Στα θετικά του βέβαια είναι ότι είναι πανάλαφρο, Pre-rooted, και παίρνει Google Play Store (με λίγο ψάξιμο). Καλή, οικονομική αγορά, αλλά σίγουρα τα 50-55 ευρώ που έδωσα για το Ainol, άξιζαν και με το παραπάνω.

Επεξ/σία από x_vagos_x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Γενικά, είμαι υπερευχαριστημένος από την αγορά μου, μιας και για 165 ευρώ παίρνεις πολύ υποδεέστερα tablet. Προ ημερών αγόρασα στην αδερφή μου από το Πλαίσιο το Breeze II 7" στα 119 ευρώ.

 

 

Με γεια σου φίλε μου αλλά γιατί 165 ευρώ; Δεν ισχύει πλέον η προσφορά του τίτλου; Από που το αγόρασες εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια σου φίλε μου αλλά γιατί 165 ευρώ; Δεν ισχύει πλέον η προσφορά του τίτλου; Από που το αγόρασες εσύ;

 

155.80 τελική με μεταφορικά από το SPEMall.com

 

Ο δαίμων του τυπογραφείου. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

155.80 τελική με μεταφορικά από το SPEMall.com

 

Ο δαίμων του τυπογραφείου. :devil:

 

τελικα με την κουριερ, τι εγινε?? δεν πληρωσες τελωνιο?? με EMS η DHL σου ηρθε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DHL χωρίς τελωνείο βεβαίως-βεβαίως. ^_^

 

εισαι πολυ τυχερος, ποσο το ειχαν δηλωσει σαν τιμη ?? Μαλλον με την απεργια, τα περασαν τα δεματα χωρις κανενα ουσιαστικο ελεγχο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχαν δηλώσει $30, Ψηφιακή κορνίζα.

 

Μωρέ, εγώ πιστεύω ότι δεν θα περνούσε τελωνείο anyway. Και ο Γιάννης -πιο πάνω, εδώ στο thread- με DHL του ήρθε.

 

Πάντως ΤΟ ΠΗΡΑ! :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανες την διαδικασια που ανεφερα ??? οτι ειναι ψευτες πρωτος το ειπα :-D , αλλα στο θεμα refund ηταν τυπικοι σε 1 εργασιμη μερα τα πηρα πισω. Μην ξεχνας οτι επεσες στην αργια τους, που για 3-5 μερες δεν κινειται τιποτα, δεν δουλευει κανεις, βαλε κιολας και τα σαββ/κα, μπορει να παει 7-10 μερες να σε εξυπηρετησουν.

 

Ετσι ακριβως, εχουν αργία ολη την εβδομάδα, αυτο ειναι σιγουρο και τσεκαρισμενο απο πολλες πλευρες. Μιλησα μαζι τους παλι σημερα και τους πιεσα παρα πολύ. Την Δευτερα τα νεοτερα τελικά αφου και παλι θα θελουν 2 ημερες. Η διαδικασια που περιεγραψες πως γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ακριβως, εχουν αργία ολη την εβδομάδα, αυτο ειναι σιγουρο και τσεκαρισμενο απο πολλες πλευρες. Μιλησα μαζι τους παλι σημερα και τους πιεσα παρα πολύ. Την Δευτερα τα νεοτερα τελικά αφου και παλι θα θελουν 2 ημερες. Η διαδικασια που περιεγραψες πως γινεται;

 

η γνωστη διαδικασια, οπως θα λογικα εκανες και εσυ.

πας στην επιλογη πανω δεξια customer service και επιλεγεις Αfter- Sale και μετα επιλεγεις την επιλογη Cancel Unshipped order. Θα σου ανοιξει επιλογη να μιλησεις με εκπροσωπο τους. Καποιοες συγκεκριμενες ωρες την ημερα λειτουργει το τμημα ακυρωσης. Τα λεφτα τα πηρα πισω μετα απο 1 εργασιμη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε! Ήρθε!

 

Πρόκειται για το μοντέλο Flame (και όχι Fire, ή Burning όπως λέγεται σε άλλες αγορές).

 

Το πακέτο ήταν πανάλαφρο, και το πακετάρισμα όχι τόσο σφιχτό όσο το περίμενα. Σε μια κούτα 30x20x10 ήταν το κουτί του tablet, και από πάνω πηγαινοέρχονταν ένας φορτιστής και ένα miniHDMI-to-HDMI, μια θήκη-pouch μεταφοράς, και δυο "βεντουζάκια" για να στηρίζεται όρθιο.

 

Στο κουτί περιλαμβάνεται το tablet (duh), καλώδιο miniUSB-type B to USB, το OTG cable για σύνδεση στικακίου, ακουστικά (τέρμα κινέζικα, δεν ακούγονται και πολύ ρεαλιστικά) και δύο screen protector films.

 

Γενικά πολύ καλές εντυπώσεις από το πρώτο μισάωρο χρήσης. Η οθόνη εξαιρετική. Μπορώ να πω πως είναι εφάμιλλη της οθόνης που έχει το Samsung Galaxy Tab 7".

 

Το ηχείο του δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Έπαιξα δυο-τρία τραγουδάκια, ένα βίντεο από το YouTube και ένα HD από το Vimeo, όλα απροβλημάτιστα.

 

Μένει να κοιτάξω τι παίζει με τις διαθέσιμες ROMs, να δω την κατανάλωση της μπαταρίας, και να δοκιμάσω με κανένα 3G στικάκι αν πιάνει internet.

 

 

 

Γενικά, είμαι υπερευχαριστημένος από την αγορά μου, μιας και για 165 155 ευρώ παίρνεις πολύ υποδεέστερα tablet. Προ ημερών αγόρασα στην αδερφή μου από το Πλαίσιο το Breeze II 7" στα 119 ευρώ.

 

Πολύ καλή αγορά κι αυτή, αλλά: μικρότερη μπαταρία, μια μόνο VGA μπροστινή κάμερα, ανίσχυρος επεξεργαστής, 512ΜΒ μνήμη, μέτρια οθόνη στα 800x480, έλλειψη HDMI-out και πολύ πλαστικούρα γενικά. Στα θετικά του βέβαια είναι ότι είναι πανάλαφρο, Pre-rooted, και παίρνει Google Play Store (με λίγο ψάξιμο). Καλή, οικονομική αγορά, αλλά σίγουρα τα 50-55 ευρώ που έδωσα για το Ainol, άξιζαν και με το παραπάνω.

 

Μπράβο ...μεγειά σου!!!! Άντε και στα δικά μας τώρα γιατί ακόμα δεν είδαμε φως! 7η εργάσιμη και τίποτα (μας είπαν όμως μέχρι 9 εργάσιμες ότι έρχεται.... οπότε υπομονή κάνα δυο τρεις μέρες ακόμα..... ελπίζω)

 

Στικάκια παίρνει συγκεκριμένα και σίγουρα αυτά που μας δίνουν εμάς εδώ οι εταιρίες κινητής, δεν κάνουν. Το λογισμικό τους είναι για win κι όχι για android. Για να πάρεις στικάκι πρέπει να διαθέσεις κάνα 35άρι 40άρι από ebay και μάρκας huawei για σιγουριά (και φυσικά unlocked μην έχεις θέμα με την sim)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...