Προς το περιεχόμενο

εταιρεια arvato.απαραδεκτη συμπεριφορα σε σερβις κινητου


helen7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Γερμανός τα Sony κινητά τα στελνει Arvato? Είναι σίγουρο αυτό? Γιατί ανησυχώ http://www.insomnia.gr/topic/499534-%CF%87peria-l-%CE%AD%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%AC%CE%BD%CE%BF%CE%B9%CE%BE%CE%B5-%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%AD/

 . Πιστεύω να μην πουν οτι 25 ημερων κινητό έχει υγρασία... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 743
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα μην το θεωρεις και απιθανο.....απο αυτα που διαβαζω ΠΑΝΤΟΥ 101 στις 100 περιπτωσεις τα κινητα για αυτους εχουν ΠΑΝΤΑ "παρει" υγρασια"!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το κινητό προέρχεται από οποιοδήποτε χώρα της ΕΕ έχει εγγύηση κανονικά.Αν προέρχεται από αντιπροσωπεία εκτός ΕΕ τότε δεν καλύπτεται από την ελληνική αντιπροσωπεία.Διαβάστε το θέμα που υπάρχει για το skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εφυγαν τα μηνυματα που περιειχαν χαρακτηρισμους. Αν νομιζετε πως ενα ποστ εχει προσβλητικους χαρακτηρισμους απλα πατηστε το report, μην εμπλεκεστε σε διαξιφισμους. 

 

With that being said, στην επομενη θα υπαρξουν ποινες μαζι με τις διαγραφες. 

 

kthanxbye

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στήλες  στην  ARVATO στο κάνε γαματο και ξεχνατο για δυο μήνες η και  τελειος  και  γω έχω στείλει  ένα tablet  Lenovo idea tab a2107a με πρόβλημα στην μπαταρία και ακόμα στο περίμενε με χουνε  να ξεβιδώσουν 17 βίδες και να βγάλουν μια φύσα για να την αλλάξουν  να το ξέρα θα το κάνα και μονός   θα χανα την εγγυηση αλλα φταιει και η VODAFONE ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΛ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΗΜΟ SERVICE

ΑΥΡΙΟ ΣΤΕΛΝΩ EMAIL ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΟΧΕΡΟ  και το κλείσει  .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους πήρες τηλέφωνο να δεις τι γινεται? Εμένα μου είπαν ότι η επισκευή ενός κινητού ή tablet διαρκεί 3-5 εργάσιμες εκτός απροόπτου. Θέλω να πιστεύω ότι έτσι είναι γιατί σήμερα ή αύριο θα είναι το κινητό μου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκτος απροοπτου μ αρεσει 

Εχω το κινητο εκει 1 μηνα κοντα και περιμενουν οθονη απο το εξωτερικο 

Μπορουμε να στελνουμε τη συσκευη μας κατευθειαν στο εξωτερικο αντι να το πηγαινουμε εκει ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά εχω ενα SONY XPERIA TIPO το οποίο δεν ανανγωρίζει την καρτα ΣΙΜ πλεον... Εγγύηση εχει κανονικά..

 

Ειναι αγορασμενο απο birdphone και μου παν να το στείλω ARVATO... Διαβαζω εδω τα χειρότερα και φοβάμαι...

 

Επισκευάστηκε το κινητό :) Χρόνος γυρω στις 3 βδομάδες.

Το  έστειλα με κουριερ, και το παρέλαβα πάλι με κούριερ (ενδιάμεσα δε τους είχα ενοχλήσει καθόλου, ούτε αυτοί εμένα )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εμενα εκανε κατι κουλα το nexus 7 tablet και επιδη ηταν ετερικο δωρο στον αδελφο μου πηρα ιταλια asus τους ειπα οτι ειναι δωρο και στα ξαφνικα οτι η μπαταρια φορτοσε 2 φορες και μετα δεν αναβε τους ειπα οτι εκανα οτι ειπε το site το δικο τους και της google και ηρθε την ειδια ημερα courier και το πηρε το εστιλε cz και μετα μου το στιλανε απο 7 ημερες και δεν πηρωσα τιποτα μην το στελνεται σε service που δεν σεβονται της ετεριες που εκρποσοπουν ο γερμανος νομιζω απο οτι θυμαμαι εχει δικο του service στα κεντρικα στην εθνικη οδο εκτος και αν το εκλεισε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξέρω εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τις εταιρίες που εμπιστεύομαι και με τα service τους.

Arvato πχ που ακούς τα χειρότερα δεν έχω κάνει καν τον κόπο να ασχοληθώ.

Έχω πάει όμως στη smartec πολλάκις και δε θα μπορούσα να βρω καλλύτερο υπόδειγμα επαγγελματισμού και τεχνικής κατάρτισης!

 

Όπως βλέπεις οι εμπειρίες μας δεν συγκλίνουν.

Μπορει...εγω  εχω στειλει στη Smartec ενα κινητο τηλεφωνο Samsung Galaxy S4 επειδη μικροφωνιζει στους συνομιλητες μου , 3 φορες και παντα μου το επιστρεφουν με το ιδιο προβλημα...και καλα το εχουν φτιαξει!!!! 3 μηνες ταλαιπωριας και εχουν το θρασος να μου λενε να το ξαναστειλω!!!!!!!!!!

Ρε παιδες μια ερωτηση και εγω.Εχω στειλει 3 φορες στην επισημη αντιπροσωπεια της Samsung ενα κινητο Galaxy S4 γιατι μικροφωνιζει στους συνομιλητες μου!!! μου εβαλαν ενα εξαρτημα στο πισω μερος του γιατι ειπαν οτι μπορει να εκανε παρεμβολες στο μικροφωνο, την αλλη μου αλλαξαν πλακετα, 3 φορες και ακομα να φτιαχτει!!!!!!!! τη στο διαολο να τουσ κανω??? τους ζητω καινουργια συσκευη ( το προβλημα το ειχε απο την αρχη , με το που το ανοιξα, αλλα επειδη το ανοιξα μετα απο 10 μερες που το πηρα δεν μου εδωσαν καινουργια) και μου κλενε να τουσ το ξαναστειλω!! 3 μηνες ταλαιπωρια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δηλαδή που σκεφτόμουν για να αλλάξω ένα πίσω αλουμινένιο καπάκι στο HTC One μου που έχει ένα μικρό βαθούλωμα να το στείλω στην Arvato να μην το κάνω καλύτερα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγώ δηλαδή που σκεφτόμουν για να αλλάξω ένα πίσω αλουμινένιο καπάκι στο HTC One μου που έχει ένα μικρό βαθούλωμα να το στείλω στην Arvato να μην το κάνω καλύτερα ε;</p>

 

Το πιθανότερο είναι ότι όταν γυρίσει θα έχει 10 βαθουλωματα... Το HTC one είναι unibody και δεν αλλάζει το καπάκι ή κάνω λάθος;

 

Sent from my Xperia P using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως unibody και γι'αυτό ξέρω ότι η επισκευή του είναι δύσκολη. Μ'αυτά που διαβάζω εδώ δεν υπάρχει περίπτωση να το στείλω σ'αυτούς. Άκουσα ότι η Arvato Γερμανίας είναι σοβαρή και καλή και μάλλον για εκεί κλίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδιά...Γράφτηκα στο site λόγο της arvato..Είχα το sony xperia s..για να μην τα πολυλογώ μου χάλασε και καθώς το είχα πάρει απο το ιντερνετ έπρεπε να το στείλω στην arvato..μπήκα διάβασα για αυτήν την εταιρία και μόλις είδα αυτά τα σχόλια τα έπαιξα,,είπα παει το κινητό και οχι μονο αυτό πανε τζαμπα και τα λεφτά για να το στείλω....Πήγα στην Vodafone..τους λέω εχω αυτο το κινητό πάρτε το φτιάξτε το και πλήρώνω οτι χρειαστεί...Μου λένε οκ...Υπηρετώ στον στρατό Θητεία και το κινητό με ιντερνετ κτλ χρειάζεται.πέρασε μια εβδομάδα και στην πρώτη μ έξοδο πήγα ρώτησα τι εγινε με το κινητό...μου το βγάζει μια κοπελίτσα οπως το ειχα δώσει με μια καρτούλα με το ονοματεπώνυμο μ και τον αριθμό του κινητού μου και μ λέει δεν μπορούμε να το στείλουμε γιατι δεν το έχουμε αλλο πια αυτο το κινητο!!!!ήθελα να τα σπάσω ολα εκει μέσα και να το φέρω το κινητο στο κεφάλι της τοσο ευγενικά οσο μου το είπε...τοσο καιρο ουτε ειδοποίηση και γιατι το λεώ αυτο θα αναφερθώ λιγο πιο κάτω....Απο εκεί το παίρνω και το πάω στον Γερμανο.εκει ενας φίλος μ που δούλευε μ λέει στειλτο και οτι γίνει αν αλλάξουμε την πλακέτα θέλει 285.Τόσο δεν κάνει λέω το κινητό....πάω στην επόμενη έξοδο και το στέλνω με courier 11ε εξοδα αποστολής...Μπαίνω πάλι εδω στο site και λέω πάπαλα τπτ.....Πάω και παίρνω το samsung s3...Ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας ώστε και να χαλάσει να το στείλω στην samsung και να μην μπλέκω με arvato και άλλες τέτοιες ιστορίες....Περνάει μια εβδομάδα τπτ ουτε μνμ απο την arvato παίρνω τηλέφωνα πάλι τπτ...απο την courier μου ήρθε και ολας μνμ την επομένη μέρα οτι παραδόθηκε....λέω πάει....μετα απο 2 μέρες μ στέλνουν και μ λένε το κινητο περνάει απο έλεγχο..παίρνω τηλ τπτ ξανα τπτ...το άφησα το θέμα...ξαφνικά μετά απο 3 εβδομάδες με παίρνει η ταχυδρομική μ λέει εχετε ενα δέμα ελαφρύ..λέω οκ θα περάσω....Καθώς ειμαι στον στρατό δεν μπορούσα να πάω...στέλνω τον κολλητό μ να το πάρει..Το παίρνει και τ λέω δεν το ανοίγεις να δούμε....Ε λοιπόν μου έκαναν αντικατάσταση κινητού...ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ.μου είχαν βάλει μια ζελατίνα και όλας για την οθόνη!!!

Μεσα απο εδώ αν το δουν ποτε θέλω να τους πω ευχαριστώ....αυτός ειναι ο λόγος που γράφτηκα για να πω την εμπειρία μ...γιατι οπως ειπε ενας φίλος σιγα μην κάτσει κάποιος π του φέρθηκαν καλά να το αναφέρει...εγω έκατσα και το έκανα,,,,οπως ειχα πει για την Vodafone στην αρχη τι να πω....μια βδομάδα στα ....... ουτε καν τηλ να πάω να το πάρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...