Προς το περιεχόμενο

εταιρεια arvato.απαραδεκτη συμπεριφορα σε σερβις κινητου


helen7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλοι μου μετά από μία τρομακτική εμπειρία 2.5 μηνών που είχα με κινητό lumia σας γράφω και εγώ για να σας ενημερώσω ότι όπως φαίνεται εταιρείες σαν το public συνεργάζονται με την arvato για επισκευες κινητών lumia και μάλιστα εντός εγγύησης τα οποία σε αυτή την περίπτωση η συγκεκριμένη ετιαρεία δεν έχει καν το δικαίωμα να τα παραλάβει ούτε καν για τεχνικό έλεγχο εφόσον η συσκευή είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση.

 

Για τα κινητά lumia αντιπροσωπεία δεν είναι η arvato είναι η B2X www.b2x.com/microsoftphonesupport εκεί με το ΙΜΕΙ της συσκευής και εναν κωδικό που σου δίνουνε αυτοί μπορείς να δεις την επισκευή του κινητόυ σου σε τι στάδιο βρίσκεται.

 

Όσον αφορά άλλες μάρκες κινητών οι αντιπροσωπείες είναι:

 

Για συσκευές Apple η αντίστοιχη εταιρεία είναι η Infoquest (Λ. Κηφισού 125 Ρέντη, τηλέφωνο επικοινωνίας 2119991260)KAI 0080044145417.

Για Samsung συσκευές μπορείτε να απευθυνθείτε και στη Smartec (Φειδίππου 7 Χαϊδάρι, τηλέφωνο επικοινωνίας 2105820000).

 

Για κινητά LG μπορείτε επίσης να απευθύνεστε στην εταιρεία Procordia τηλέφωνο 2107777076 Κριμαίας 7-9 ή ηλεκτρονικά στο [email protected]

 

Για κινητά sony είνaι η cometron www.cometron.gr

Cometron Sony authorized service

 

  • Βασιλέως Γεωργίου 11 & Σουρή
  • Χαλάνδρι, Αττική, 15232, Ελλαδα

Για τα κινητά Huawei και μόνο αντιπροσωπεία είναι η arvato

  • TS Solutions S.A

    Λεωφόρος Κηφισσού 38 - 38A

    +302105197500

    Ιστότοπος

     

    Για service κινητων sony ericsson αλλά επίσης και samsung είναι:
    Omnitech Wireless Applications SA
    Κλεισθένους 231
    Γέρακας, Αθήνα
    15 344

    Τηλέφωνο: 210 6619010
    Fax: 210 6619020

     

Καλό είναι λοιπόν αν το κατάστημα που αγοράσαμε το κινητό μας και το πάμε εκεί για service εντός εγγύησης φυσικά και μας πει ο υπέυθυνος ότι το στέλνει στην arvato κάλο είναι να επιμείνουμε ότι η arvato δεν είναι η αντιπροσωπεία και ότι απαιτούμε να το στείλει σε μία από τις παραπάνω εταιρείες για επισκευή εντός εγγύησης ανάλογα με την μάρκα του κινητού. Διότι η arvato αντιπροσωπεύει τελικά το service των καταστημάτων και όχι των εταιρειών-κατασκευαστών των κινητών μας άρα τα κινητά μας πλην δυστιχώς από τα Huawei δεν πρέπει να στέλνονται σε αυτή την εταιρεία για επισκευή εντός εγγύησης αλλά σε μία από τις παραπάνω εταιρείες επίσημες αντιπροσωπείες των κατασκευαστών.

Το post αυτό το έχω γράψει και εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/633728-%CE%B1%CF%83%CF%87%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/page-18?do=findComment&comment=55424099


Συγγνώμη για το μεγάλο post αλλα αγανάκτησα μετά από ότι πέρασα διότι έκανα το λάθος και αγόρασα κινητό από το public συγκεκριμένα ένα lumia και εστάλη για επισκευή με αίτημα αντικατάστασης λόγω συχνών επαννεκινήσεων μετά από επιστροφή από προηγούμενη επισκευή. Επί δυό(2) μήνες λοιπόν πάλευα μέσω του συνηγόρου καταναλωτή να αποδείξω αυτό που λέω και παραπάνω ότι δηλαδή ή Arvato καλύπτει μόνο το service των καταστημάτων που συνεργάζονται μαζί της και δεν είναι αντιπροσωπεία κανενός κατασκευαστή παρά μόνο για τα  Huawei κινητά και ας ισχυρίζεται η ίδια ότι είανι εξουσιοδοτημένη να επισκευάζει κινητά τηλέφωνα nokia microsoft lumia, Και ρωτώ λοιπόν εγώ εξουσιοδοτήμένη; Από ποιόν; Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι αντιπροσωπεία για τα συγκεκριμένα κινητά η όχι; Προσοχή λοιπόν όλες οι αντιπροσωπείες αναγράφονται αναλυτικά στο παραπάνω post μου.

Επεξ/σία από shreder
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 743
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sorry που αυτό που θα κάνω είναι ίσως ενάντια στους κανόνες του Forum αλλά μετά και από δική μου εμπειρία με "μεγάλα καταστήματα" και "εξουσιοδοτημένους" πήγα σε ένα μικρό κατάστημα στην Ραφήνα και έχω βρει την υγειά μου σε οτι τους έχω ζητήσει  :-) . 

 

http://computer-analysis.gr/our-services/mobile-service/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι και ζητώ συγγνώημ αν είναι off topic αλλά θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος σε ποιό service στέλνει τα κινητά sony ο γερμανος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρβατο τα στέλνει. Αν το έχεις στείλει για επισκευή μην ανησυχείς,και κυρίως μην διαβάζεις τις ανωτέρω σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην ανησυχώ αφού όποιος έχει στείλει με όποιον τρόπο το κινητό του στην arvato έχει βρει τον μπελά του.

Και εγώ μπορώ να γράψω μια ιστορία δεν μου είναι δύσκολο, η να ρουταρω-βρεξω ενώ δεν κλείσω τις τάπες, το κινητό μου και να κλαίω ότι δεν μου το αλλάζουν.

 

Έχω εμπειρίες για άνω από 20 σονυ κινητά τα οποία είχαν από μόνα τους θέμα, όλα αλλάχτηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μπορώ να γράψω μια ιστορία δεν μου είναι δύσκολο, η να ρουταρω-βρεξω ενώ δεν κλείσω τις τάπες, το κινητό μου και να κλαίω ότι δεν μου το αλλάζουν.

 

Έχω εμπειρίες για άνω από 20 σονυ κινητά τα οποία είχαν από μόνα τους θέμα, όλα αλλάχτηκαν.

Κοίταξε να δεις όλοι αυτοί ψέματα δεν λένε αλλά με την arvato πράγματι αυτό συμβαίνει γαιτί είανι προς το δικό της το συμφέρον να σου βγάλει εσένα το κινητό εκτός εγγύησης.Αρά λοιπόν μήπως δνε ισχύουν αυτά που λες;Για σκέψου το λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

greekbusters πως γινεται να εχει η αρβατο διαφορετικη αντιμετωπιση-προσεγγιση αναλογα με την μαρκα?δεν νομιζω να ειναι τυχαιο που εχει παρει φωτια το συγκεκριμενο τοπικ.οκ κ εγω δεν ειχα θεμα με την αρβατο αλλα προφανως ειμαστε οι εξαιρεσεις και οι τυχεροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον οι εξαιρέσεις είστε παιδιά δεν εξηγείται αλλιώς γιατί κατά 99% η arvato από ότι ξέρω όλα εκτός εγγύησης τα βγάζει και το θέμα είναι γιατί.Μήπως αυτό πρέπει να αναρωτηθούμε και να την καταγγείλουμε μαζικά έττσι ώστε να λήξει πια μια και καλή αυτή η ιστορία με την εν λόγω εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραιτούμαι ειλικρινά. Εγώ , γνωστοί μ, φίλοι μ έχουμε πάει κινητά συγκεκριμένα Σονυ για επισκευή και μας τα έχουν επισκευάσει και έχουν αλλάξει και τα εξωτερικά φθαρμενα μέρη. Για ms, Huawei δεν ξέρω ίσως εκεί παίζονται τα όσα λέτε, αλλά στην Σονυ είναι επαγγελματίες. Προσωπικά δεν έχει τύχει να δω με τα μάτια μ κάποιον δυσαρεστημένο. Και ναι πολλά ψέματα γράφονται. Είτε από μποτάκια, είτε από αυτούς που με δικα τους λάθη έχει βγει εκτός η συσκευή τους και προσπαθούν να πείσουν τους άλλους.

 

Τι να πω. Κάποιοι αποσκοπούν αλλού ίσως. Καλή συνέχεια στο εν λόγω θρεντ. Θα ήθελα να διαβάσω τι θα γίνει με την συσκευή σου φίλτατε σρεντερ. Να στε καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...