Προς το περιεχόμενο

εταιρεια arvato.απαραδεκτη συμπεριφορα σε σερβις κινητου


helen7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω απευθύνθηκα και στο κατάστημα και στην apple και μου είπαν αρβατο ρώτησα αν υπάρχει κάποιο σέρβις στη Θεσσαλονίκη και μου είπαν όχι τώρα αν δέχεται info quest δεν ξερω και που ξες μπορεί αυτοί να μου έχουν φλαγκαρει το ιμει και να μην μπορώ ούτε εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 743
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω απευθύνθηκα και στο κατάστημα και στην apple και μου είπαν αρβατο ρώτησα αν υπάρχει κάποιο σέρβις στη Θεσσαλονίκη και μου είπαν όχι τώρα αν δέχεται info quest δεν ξερω και που ξες μπορεί αυτοί να μου έχουν φλαγκαρει το ιμει και να μην μπορώ ούτε εκει

Πήγες στο iStorm ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν πήγα λες να κάνουν κατι αυτοί ???

Εκεί έπρεπε να το πάς από την αρχή.... Αλλά πρώτα ρώτα τους που θα το πάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί έπρεπε να το πάς από την αρχή.... Αλλά πρώτα ρώτα τους που θα το πάνε.

Πήγα στα ιστορμ του κόσμος και τους ρώτησα τι γινετε η υπάλληλος εξυπηρετικοτατη μου απάντησε οτι και αυτοί αρβατο τα στέλνουν της ειπα να κανει ελεγχο στο ιμει αν μου το μαρκαρανε μου είπε οχι αφού της αξηγησα την κατάσταση δέχτηκαν πρόθυμα να βοηθήσουν και είπαν θα κάνουν οτι μπορούν. Τέλος να προσθέσω οτι ειχα προηγούμενο με την αρβατο το iPhone 3GS που ειχα 2 μήνες πριν λήξει η εγγύηση χάλασε το home button το πήγα σε αυτούς και το έφτιαξαν σε 2 μέρες και άλλαξαν το καπάκι. Θα ενημερώσω για οτι νέο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια κ σε εμενα γιατι θα τρελαθω!εxv ενα 6plus apo 1/12/14(με secyrity προγραμμα απο την πρωτη μερα αγορας απο vodafone)το οποιο επαθε bending το οποιο μ το αντικατεστησαν.Το επομενο μετα απο 3 μηνες δεν ειχε προβληματικη οθονη κ δεν ειχε ανταποκριση μ το αντικατεστησαν στις 6/10 κ τωρα το πιο κουφο ειναι οτι το τριτο χαλασε η καμερα δεν εστιαζει κανει θορυβο το πηγα πριν το πασχα και μετα απο 1 μηνα μ απαντησαν σημερα οτι εχω ανοιξει το κινητο κ δεν εχει εγγυηση ενω εγω ΠΟΤΕ δεν το εχω παει για σερβις αλλου (κ γιατι αλλωστε πληρωσα το secyrity).Μπορειτε να μ πειτε πως θα αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας?Πως τους αντιμετωπιζει καποιος καταναλωτης?Μηπως δεν αλλαζουν 4 τηλεφωνα στον ιδιο πελατη κ δεν μ το λενε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια κ σε εμενα γιατι θα τρελαθω!εxv ενα 6plus apo 1/12/14(με secyrity προγραμμα απο την πρωτη μερα αγορας απο vodafone)το οποιο επαθε bending το οποιο μ το αντικατεστησαν.Το επομενο μετα απο 3 μηνες δεν ειχε προβληματικη οθονη κ δεν ειχε ανταποκριση μ το αντικατεστησαν στις 6/10 κ τωρα το πιο κουφο ειναι οτι το τριτο χαλασε η καμερα δεν εστιαζει κανει θορυβο το πηγα πριν το πασχα και μετα απο 1 μηνα μ απαντησαν σημερα οτι εχω ανοιξει το κινητο κ δεν εχει εγγυηση ενω εγω ΠΟΤΕ δεν το εχω παει για σερβις αλλου (κ γιατι αλλωστε πληρωσα το secyrity).Μπορειτε να μ πειτε πως θα αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας?Πως τους αντιμετωπιζει καποιος καταναλωτης?Μηπως δεν αλλαζουν 4 τηλεφωνα στον ιδιο πελατη κ δεν μ το λενε?

Βασικα την τελευταια φορα που πηγες ηταν εκτως του 1ετους εγγυησης(1/12/2015 ειναι ο 1 χρονος που δινουν τα μαγαζια). ΕΙναι αλλο ενα service για τα κινητα apple μετα τον πρωτο χρονο εγγυησης δεν θυμαμαι το ονομα 100%(istorm νομιζω)πηγαινε το σε αυτους.

 

Παντως και εσυ με τοσα προβληματα που σου τυχανε εγω στην θεση σου θα ειχα ζητησει τα λεφτα μου πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα την τελευταια φορα που πηγες ηταν εκτως του 1ετους εγγυησης(1/12/2015 ειναι ο 1 χρονος που δινουν τα μαγαζια). ΕΙναι αλλο ενα service για τα κινητα apple μετα τον πρωτο χρονο εγγυησης δεν θυμαμαι το ονομα 100%(istorm νομιζω)πηγαινε το σε αυτους.

 

Παντως και εσυ με τοσα προβληματα που σου τυχανε εγω στην θεση σου θα ειχα ζητησει τα λεφτα μου πισω.

εχεις δικιο για την συσκευη αλλα η εγγυηση δεν μετραει για καθε συσκευη ξεχωριστα?πιανει ημερομηνιακα απο την πρωτη συσκευη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο για την συσκευη αλλα η εγγυηση δεν μετραει για καθε συσκευη ξεχωριστα?πιανει ημερομηνιακα απο την πρωτη συσκευη?

Δεν ξερουμε αν το controller που αγορασε ο συμφορουμιτης ηταν απο κονσολα ps4 ή αν το ειχε αγορασει ξεχωριστα ο πωλητης.

 

Η μονη εγγυηση που μετραει ξεχωριστα στο ps4+το dualshock που ειναι μαζι του ειναι σιγουρα η μπαταρια που ειναι 6μηνες αν θυμαμαι καλα.

Βεβαια το πηγαμε στις εγγυησεις και σηκωνει μεγαλη κουβεντα το ολο θεμα γιατι η Sony δινει 1 χρονο εγγυηση αν και πωλουνται εντος ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απευθύνθηκα και στο κατάστημα και στην apple και μου είπαν αρβατο ρώτησα αν υπάρχει κάποιο σέρβις στη Θεσσαλονίκη και μου είπαν όχι τώρα αν δέχεται info quest δεν ξερω και που ξες μπορεί αυτοί να μου έχουν φλαγκαρει το ιμει και να μην μπορώ ούτε εκει

Ωραια,

Γιατι δεν στελνεις ενα e-mail στην apple κανοντας αναφορα για την arvato και την ολη κατασταση?

Απλα αστειο μου φαινετε η δικαιολογια οτι το υπερφορτισες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο για την συσκευη αλλα η εγγυηση δεν μετραει για καθε συσκευη ξεχωριστα?πιανει ημερομηνιακα απο την πρωτη συσκευη?

Η εγγύηση ακολουθει το Serial Number, οχι την αγορά. Τουτέστιν, εαν σου αντικαταστήσουν συσκευή και πάρεις νέο SN, τοτε παιρνεις και νεα εγγύηση. Αυτά, απο τον συνήγορο του καταναλωτή. Για τυχον αμφιβολίες, εχω καπου εδω ενα χαρτί απο τον συνήγορο προς ενα υπουργειο (δεν θυμαμαι πιο), τμήμα εμπορίου, με κοινοπόιηση προς εμενα, που ενημερώνει οτι ζήτησε απο την αρβατο γραπτή απαντηση γιατι δεν ανανέωσαν την εγγύηση και η αρβατο τους έγραψε.

 

Επισης, μιας και αναφέρθηκε πιο πάνω, η εγγύηση των προιόντων είναι για 2 χρόνια ασχετα εαν μια εταιρία δίνει ενα. Επίσης εαν μια εταιρία δίνει παραπάνω εγγύηση (care pack) αυτό δεν αναιρεί την εγγύηση του κατασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες,

Έχω ένα samsung s6 και μου έχει χαλάσει μάλλον η υποδοχή φόρτισης (φορτίζει με δυσκολία). Έλεγα να το πάω arvato μιας και είναι κοντά μου και έχουν και μια υπηρεσία απότι είδα 1hour service, αλλά με τα τόσα που είδα εδώ μέσα άρχισα να έχω δεύτερες σκέψεις για το αν θα το ξαναπάρω κανονικό τηλέφωνο. 

Να το πάω ή ξέρετε κάποιο άλλο μέρος;
Έχει δοκιμάσει κανείς να το κάνει μόνος του;είναι εύκολο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες,

Έχω ένα samsung s6 και μου έχει χαλάσει μάλλον η υποδοχή φόρτισης (φορτίζει με δυσκολία). Έλεγα να το πάω arvato μιας και είναι κοντά μου και έχουν και μια υπηρεσία απότι είδα 1hour service, αλλά με τα τόσα που είδα εδώ μέσα άρχισα να έχω δεύτερες σκέψεις για το αν θα το ξαναπάρω κανονικό τηλέφωνο.

Να το πάω ή ξέρετε κάποιο άλλο μέρος;

Έχει δοκιμάσει κανείς να το κάνει μόνος του;είναι εύκολο;

Καλυτετα πηγαινε στην smartec,πολυ ανωτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...