Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς, δοκιμάστε τα πρώτα για να διαπιστώσετε πως είναι πολύ καλύτερα σε όλους τους τομείς κ μετά βάλτε τα.... Μην σας παίρνουν από κάτω αυτά που γραφεί ο καθένας .... Εγώ από την πρώτη στιγμή που τα έβαλα δεν ξαναγυρνάω σε 7...! Είναι μακράν καλύτερα...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω τα windows 7 64 bit εγκατεστημένα. Οταν ο windows upgrade assistant μου κατεβάσει τα windows 8 προ, θα μου κατεβάσει τα 64 bit η τα 32 bit? Δέν με ρώτησε κατα την διαδικασία. Πώς μπορώ να μάθω πριν εγκαταστησω τα νέα windows ποια έκδοση μου κατέβασε;

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα πατησω αγορα θα μου εμφανισει κατα την διαρκεια του install αν θελω 64bit?η με παει κατευτειαν στα 64 λογο 7?

 

την ιδια ερώτηση εκανα μολις πρίν 15 λεπτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια η μικροσοφτ εχει προβλημα στο προγγραμα αναβαθμισης οταν βαζεις τα στοιχεια σου για να παραγγειλης τα καινουρια 8 σου λεει οτι ο ταχυδρομικος κωδικας σου ειναι λαθος. μιλησα τηλεφωνικα μαζι τους και το παραδεκτηκανε οτι εχουν προβλημα μου φαινεται παλι με σπασμενα θα δουλευσουμε ξανα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια η μικροσοφτ εχει προβλημα στο προγγραμα αναβαθμισης οταν βαζεις τα στοιχεια σου για να παραγγειλης τα καινουρια 8 σου λεει οτι ο ταχυδρομικος κωδικας σου ειναι λαθος. μιλησα τηλεφωνικα μαζι τους και το παραδεκτηκανε οτι εχουν προβλημα μου φαινεται παλι με σπασμενα θα δουλευσουμε ξανα

 

αμα διαβάσεις μερικα posts πιο πρίν, ο σωστος τροπος να εισαγεις τον τ.κ είναι XXX XX . πχ 123 45 . Δηλαδή με κενό μεταξυ του 3ου και 4ου ψυφίου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειδα χεχε :)

 

Μόλις τελειωσε το κατέβασμα των 8....ελπίζω να κατέβασε τα 64 bit...πάω για εκγκατάσταση και ο θεός βοηθός :)

 

εχω την εντυπωση λόγω μεγέθους του αρχείου ( 2.63 GB) οτι κατέβασε τα 32 bit....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

windows8 σε λαπτοπ!:devil:

 

 

Βλέπεις λοιπόν πως τσάμπα "χαλάμε τις καρδιές μας;". Και γω έχω win8 σε νεο desktop που έφτιαξα εδώ και μήνες και είμαι ευχαριστημένος. Οι επιφυλάξεις μου έχουν να κάνουν με τα tablets και τα rt μιας και η έκδοση των 8 εκεί σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να συγκριθεί με την desktop. Έχεις μια light version που τρέχει μόνο metro ui apps και απο τις desktop εφαρμογές μονο το office. Στα tablets κρίνω πολλες διαφορετικές παραμέτρους όπως το design, ο όγκος, το βάρος, η αυτονομία, οι διαθέσιμες εφαρμογές, το touch friendly του office σε desktop mode, τη σταθερότητα βασικών εφαρμογών όπως το mail κλπ κλπ

 

Οπότε δεν θα έπρεπε να σε ενοχλούν τα reviews των tablets με rt, μιας και δεν τα έχεις δοκιμάσει ακόμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελειωσε το κατέβασμα των 8....ελπίζω να κατέβασε τα 64 bit...πάω για εκγκατάσταση και ο θεός βοηθός :)

 

εχω την εντυπωση λόγω μεγέθους του αρχείου ( 2.63 GB) οτι κατέβασε τα 32 bit....

 

Τα 64bit είναι φιλε.Τα 32bit έχουν μέγεθος 2GB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα στην σελίδα της Microsoft ότι έχει Windows 8 Pro & Windows 8 Pro N.

Το είναι Ν τι είναι?

Σε αυτές τις εκδόσεις έχουν αφαιρέσει κάποια προγράμματα, όπως ο Windows media player, Windows DVD Maker κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ιδια ερώτηση εκανα μολις πρίν 15 λεπτα :)

 

Δεν θα σου εμφανίσει επιλογή 32 ή 64 ,αλλά θα κατεβάσει αυτόματα έκδοση ίδια με εκείνη που έχουν τα windows που αναβαθμίζεις.Δηλαδή αν αναβαθμίζεις απο vista64 θα σου κατεβάσει windows 8 64.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να προσθέσω ότι αν κάποιος θέλει να αναβαθμίσει μια παλιότερη έκδοση των windows από 32bit σε windows 8 64 bit ,δεν μπορει να το κάνει μέσω της προσφορας των 29,99 ευρώ,αλλά μόνο μέσω του upgrade dvd που πωλείται στα καταστήματα και κοστίζει 59,99 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...