Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έκανα clean install απο USB stick και στο πρώτο restart μόλις ξανά φορτώσει με βγάζει σε μαύρη οθόνη και δεν κάνει τίποτα

 

άκυρο χαχαχαχα βλέπει σαν κυρία οθόνη την τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά πολύ μπέρδεμα. Το site τους δεν αναφέρει πουθενά πως μπορεί να γίνει update, ή μάλλον ενεργοποίηση των windows 8 release preview.

Δηλαδή έχω στήσει 2 desktop (πρωην win xp) και 2 laptop (πρωην win 7) με την realease preview των 8 με σκοπό να αγοραστούν με την εν λόγω προσφορά. Τώρα θα πρέπει να ξαναπεράσω τις παλιές εκδόσεις για να κάνω update; Χαζομάρα δεν είναι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα clean install απο USB stick και στο πρώτο restart μόλις ξανά φορτώσει με βγάζει σε μαύρη οθόνη και δεν κάνει τίποτα

 

άκυρο χαχαχαχα βλέπει σαν κυρία οθόνη την τηλεόραση

 

Σου ζήτησε κάποιο κωδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχει ενδιαφερον να υπαρξει καποιος τροπος να δουμε να εσοδα της εταιριας για τις 26/10/2012 :P :P , φανταζομαι οι αγορες γινονται συγχρονως σε ολο τον κοσμο απο χθες το απογευμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

Εχω win7 64bit Ultimate(desktop)

Καλως η κακως εδωσα τα 30 euro( θα δουμε)

Μετα το τελος που κατεβηκε το αρχειο μου εδωσε την επιλογη να το σωσω σε .iso και μετα να το γραψω σε dvd για να το κανω install.

(αφου σε αφηνει να το σωσεις σε iso γιατι σου λεει οτι για να σου στηλει το backup dvd θελει ακομα σχεδον 20 euro( ξερω την απαντηση :-) ))

Αν γραψω το iso dvd θα με αφησει να το κανω το install σε αλλο desktop με το key που μου εδωσε η υπαρχει καποιος συσχετισμος του key με το παρων win7

Αν καποιος το εχει δοκιμασει ας μας ενημερωσει.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

Εχω win7 64bit Ultimate(desktop)

Καλως η κακως εδωσα τα 30 euro( θα δουμε)

Μετα το τελος που κατεβηκε το αρχειο μου εδωσε την επιλογη να το σωσω σε .iso και μετα να το γραψω σε dvd για να το κανω install.

(αφου σε αφηνει να το σωσεις σε iso γιατι σου λεει οτι για να σου στηλει το backup dvd θελει ακομα σχεδον 20 euro( ξερω την απαντηση :-) ))

Αν γραψω το iso dvd θα με αφησει να το κανω το install σε αλλο desktop με το key που μου εδωσε η υπαρχει καποιος συσχετισμος του key με το παρων win7

Αν καποιος το εχει δοκιμασει ας μας ενημερωσει.

 

Ευχαριστω

Πολύ καλή ερώτηση.Την ίδια απορία έχω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ερώτηση.Την ίδια απορία έχω και εγώ.

 

 

Οχι δεν υπαρχει συσχετισμος iso με to pc σου... Μπορειτε να το εκγκαταστησετε σε οσους υπολογιστες θελετε. Ο κωδικος που θα σας δωθει ομως κανει ΜΟΝΟ για μια ενεργοποιηση....

 

Οσο για το DVD ειναι προαιρετικο σε περιπτωση που θες το αυθεντικο cd ή δε μπορεις να το γραψεις κτλ κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σου εμφανίσει επιλογή 32 ή 64 ,αλλά θα κατεβάσει αυτόματα έκδοση ίδια με εκείνη που έχουν τα windows που αναβαθμίζεις.Δηλαδή αν αναβαθμίζεις απο vista64 θα σου κατεβάσει windows 8 64.

 

Εγω που εχω XP 32 pro πως θα περασω σε 8 64 bit ;

 

Επίσης να προσθέσω ότι αν κάποιος θέλει να αναβαθμίσει μια παλιότερη έκδοση των windows από 32bit σε windows 8 64 bit ,δεν μπορει να το κάνει μέσω της προσφορας των 29,99 ευρώ,αλλά μόνο μέσω του upgrade dvd που πωλείται στα καταστήματα και κοστίζει 59,99 ευρώ.

 

 

Εισαι βεβαιος για αυτο ; 100 % ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω XP 32 pro πως θα περασω σε 8 64 bit ;

 

 

 

 

Εισαι βεβαιος για αυτο ; 100 % ;

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_cp-windows_install/can-i-upgrade-my-32bit-xp-to-a-64bit-windows8pro/37e00956-8521-4954-8d40-5a2bbfe7ce96

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...