Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dantε είπε

Διαφωνω και με τα δυο mod.

Ειδικα σε καποιον που το παιζει πρωτη φορα,θα του χαλασουν την εμπειρια.

Με το fast travel χανεις πολλαααα πραγματα τυχαια στο χαρτη.

Επισης και το weight limit mod δε βλεπω τι νοημα εχει.Λιγο management γλιτωνει που υπαρχει σε καθε παιχνιδι του ειδους...

Αμα ειναι να βαλουμε και god mode για να μη κουραζομαστε :P

Κοίτα, ούτε εγώ τα χρησιμοποιώ τα συγκεκριμένα, αλλα από την στιγμή που υπάρχει fast travel, πια η διαφορα να πας σε μια πινακίδα?

Όσο για το weight είναι ήδη αντιρεαλιστικές οι ποσότητες που κουβαλάς οποτε τι διαφορα έχει το παραπάνω? Προσωπικά δεν τα χρησιμοποιώ γιατί δεν κάνω ποτε fast travel, και προτιμώ να γίνομαι overencumbered ώστε να θυμηθώ να πάω να πουλήσω τίποτα.

Αυτά που χρειάζεται κάποιος ακόμα και στο πρώτο playthrough είναι σίγουρα τα all quests on map, zoom και fixes.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θεωρώ επίσης το all quests on map είναι περιττό στο πρώτο playthrough

Χαλάει όλο το immersion να πηγαίνεις κάπου επειδή ξέρεις ότι εκεί θα έχεις interaction. Είναι πολύ πιο ωραίο όταν τα βρίσκεις αυτά τα πράγματα τυχαία, όπως είναι και η πλοκή δλδ...

Να το καταλάβω αν κάποιος έχει τελειώσει το main story, οπότε απλά θέλει να βγάλει ότι άλλο έχει να προσφέρει το παιχνίδι για να το αφήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, just getting started είπε

Θεωρώ επίσης το all quests on map είναι περιττό στο πρώτο playthrough

Χαλάει όλο το immersion να πηγαίνεις κάπου επειδή ξέρεις ότι εκεί θα έχεις interaction. Είναι πολύ πιο ωραίο όταν τα βρίσκεις αυτά τα πράγματα τυχαία, όπως είναι και η πλοκή δλδ...

Να το καταλάβω αν κάποιος έχει τελειώσει το main story, οπότε απλά θέλει να βγάλει ότι άλλο έχει να προσφέρει το παιχνίδι για να το αφήσει.

Μπερδεύεσαι. Το mod το μονο που κάνει είναι να δείχνει τα quest στο map (όχι minimap), από όλα τα ενεργά σου quests. Τα διαθέσιμα quests είναι vanilla, δηλαδή φαίνονται μονο όταν πλησιάσεις. Αυτό που κάνει το mod είναι κάτι standard σε open-world games και αυτό γίνετε για να μην πρέπει πρώτα να πας στο log, να πατήσεις το quest και να πας στο map να δεις που είναι κάθε φορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αααα σόρρυ εγώ νόμιζα ότι δείχνει και quests που δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα, όπως αυτά που είναι τυχαία encounters και κλαταρει τον χάρτη (φάση Ubisoft)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, just getting started είπε

Αααα σόρρυ εγώ νόμιζα ότι δείχνει και quests που δεν έχεις ξεκινήσει ακόμα, όπως αυτά που είναι τυχαία encounters και κλαταρει τον χάρτη (φάση Ubisoft)

Προσωπικά θα προτιμούσαν να φαινόντουσαν και τα θαυμαστικά (διαθέσιμα quests). Προτιμώ να μην νιώσω αυτό που λες, άλλωστε για αυτό υπάρχουν τα random encounters, από το να χάσω ένα σορό quests γιατί δεν πέρασα ακριβώς από εκεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/7/2021 στις 9:18 ΠΜ, Dantε είπε

Διαφωνω και με τα δυο mod.

Ειδικα σε καποιον που το παιζει πρωτη φορα,θα του χαλασουν την εμπειρια.

Με το fast travel χανεις πολλαααα πραγματα τυχαια στο χαρτη.

Επισης και το weight limit mod δε βλεπω τι νοημα εχει.Λιγο management γλιτωνει που υπαρχει σε καθε παιχνιδι του ειδους...

Αμα ειναι να βαλουμε και god mode για να μη κουραζομαστε :P

Tα mods απευθυνονται σε αυτους που εχουν τερματισει το παιχνιδι ξανα και ξανα στο παρελθον.

Τωρα εσυ μπορει να θες να εισαι μαζοχας και καθε τρεις και λιγο να γινεσαι overencumbered η να πινεις το αντιστοιχο potion συνεχεια.

Η να εισαι απο τους ρουμαντικους που πιστευουν οτι το fast travel σκοτωνει το immersion και να κοβεις χιλιομετρα πανω στο αλογο για να πας εκει που θες.

Προφανως δεν ειναι για εσενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω βαζω "must have mods" ακομα και στο 1ο playthrough...γιατι πχ αν το παιχνιδι ειναι hoarding και δεν εχει το παιχνιδι κουμπι collect all πχ....και πρεπει να το κανεις συνεχεια 1-1....ε μου σπαει τα νευρα
παιχνιδια oπως το dragon age inquisition πχ που ειχες το κεντρικο δωματιο στην βαση σου 5 λεπτα μεσα μετα το teleport απλα για να αυξησουν το χρονο πχ.....ε ενταξει fail.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

παιδια εγω βαζω "must have mods" ακομα και στο 1ο playthrough...γιατι πχ αν το παιχνιδι ειναι hoarding και δεν εχει το παιχνιδι κουμπι collect all πχ....και πρεπει να το κανεις συνεχεια 1-1....ε μου σπαει τα νευρα
παιχνιδια oπως το dragon age inquisition πχ που ειχες το κεντρικο δωματιο στην βαση σου 5 λεπτα μεσα μετα το teleport απλα για να αυξησουν το χρονο πχ.....ε ενταξει fail.

Εννοείτε, απλά προτιμώ να κρίνω εγώ το τι είναι αναγκαίο και τι όχι, γιατί μερικές φορες το έχουν σκεφτεί κάπως οι devs. Και για αυτό πάντα vanilla το πρώτο playthrough. Παρόλα αυτά δεν είναι τυχαίο που στο "very enhanced edition" που θα βγάλουν θα περιέχει community mods.

3 ώρες πριν, optimus prime είπε

Η να εισαι απο τους ρουμαντικους που πιστευουν οτι το fast travel σκοτωνει το immersion και να κοβεις χιλιομετρα πανω στο αλογο για να πας εκει που θες.

Δεν είναι θέμα immersion νομίζω, ειδικά στο συγκεκριμένο game που παίζουν πολλά random encounters και ότι πολλά side quests φαίνονται μονο άμα πλησιάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δεν είναι θέμα immersion νομίζω, ειδικά στο συγκεκριμένο game που παίζουν πολλά random encounters και ότι πολλά side quests φαίνονται μονο άμα πλησιάσεις.

Δεν ειχα χασει ουτε ενα οταν εκανα fast travel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν ειχα χασει ουτε ενα οταν εκανα fast travel.

Τότε μάλλον έπαιζες με guide. Το βρίσκω κατά πολύ χειρότερο. Εκτος άμα δεν μιλάς για πρώτο playthrough. Αλλα όπως την βρίσκει ο καθένας στην τελική. :)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kοιτα να δεις τωρα κανουμε τζαμπα κουβεντα.

Ακομα και οι ιδιοι οι developers εχουν βαλει maps που τους αγοραζεις απο Npcs και σου ξεκλειδωνουν fast travel σημεια στον χαρτη.

Εαν παιζεις κανονικα και χρησιμοποιεις το fast travel εξυπνα δεν χανεις κανενα event η side quest.

Tωρα δεν βλεπω αλλο λογο να συνεχισουμε αυτο to debate,οποιος θελει να γλυτωσει να βγαλει το μισο του χρονο καβαλα σε ενα αλογο μπορει να περασει το mod.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, optimus prime είπε

Kοιτα να δεις τωρα κανουμε τζαμπα κουβεντα.

Ακομα και οι ιδιοι οι developers εχουν βαλει maps που τους αγοραζεις απο Npcs και σου ξεκλειδωνουν fast travel σημεια στον χαρτη.

Εαν παιζεις κανονικα και χρησιμοποιεις το fast travel εξυπνα δεν χανεις κανενα event η side quest.

Tωρα δεν βλεπω αλλο λογο να συνεχισουμε αυτο to debate,οποιος θελει να γλυτωσει να βγαλει το μισο του χρονο καβαλα σε ενα αλογο μπορει να περασει το mod.

Για κουβέντα είναι το forum buddy. ;) Οι χάρτες που αγοράζεις είναι μονο για Skellige άμα θυμάμαι καλά, που πας μονο με την βάρκα και όντως μπορεί να κουράσει πολλούς.

Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το fast travel, απλά έτσι όπως δίνει πολλά side quests το game, είναι απλά αδύνατο να τα δεις όλα άμα κανεις συχνά fast travel. Μονο με guide γίνετε αυτό. Εννοείτε μιλάω για πρώτο playthough.

ps. Επίσης στην λίστα με τα mods που έκανα post, το "fast travel from everywhere" περιέχεται σε ένα από τα mods, νομίζω στο "all objectives on map" η το "map zoom".

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση στα γρήγορα. Κάθε φορά που κάνω activate κάποιο skill, θα πρέπει να το τοποθετώ και σε slot στο skill tree για να ενεργοποιηθεί ή όχι; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...