Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

να τα κανεις οργανικά όταν σε πάνε κοντά quests. Επίσης πουλα πάντα σε πόλεις και πάντα στον αντίστοιχο trader. ;)

Επίσης πολύ σωστή συμβουλή τι οποία ακολούθησα και εγώ. Πας σε ένα Quest καθάρισε αυτά που θα βρεις στο δρόμο σου. 

Α ρε θηρίο το έπιασες ξανά μέσα στις ζέστες 😆 θέλω την γνώμη σου για το πως το βλέπεις τώρα. Δεν μιλάω για τεχνικά ζητήματα αλλά για την γενικότερη αίσθηση πχ αν νιώθεις ότι σε κουράζει, ότι θα το τρέξεις, ότι ξέρεις την βασική δομή του σεναρίου, ότι ότι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ουσια ειναι να το παιζει ο καθενας οπως γουσταρει.

Για αυτο μας εδωσαν εναν ανοιχτο κοσμο με πολλαπλα endings για να παρει ο καθενας τον δικο του δρομο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Tην κυριωτερη συμβουλη δεν δωσατε στον φιλο.

Να περασει το HD REWORKED... 

The Witcher 3 HD Reworked Project at The Witcher 3 Nexus - Mods and community (nexusmods.com)

Προφανώς είναι η πρώτη του φορα, οποτε συνήθως την πρώτη φορα παίζεις vanilla. Εννοείτε φυσικά υπάρχουν κάποια mods, όπως αυτό που είπες, που άνετα μπαίνουν και στο πρώτο playthrough. Για μένα δεν παίζεται χωρίς κάποια mods, στο τωρινό playthrough έχω κάπου στα 40+.

34 λεπτά πριν, liakinen είπε

Α ρε θηρίο το έπιασες ξανά μέσα στις ζέστες 😆 θέλω την γνώμη σου για το πως το βλέπεις τώρα. Δεν μιλάω για τεχνικά ζητήματα αλλά για την γενικότερη αίσθηση πχ αν νιώθεις ότι σε κουράζει, ότι θα το τρέξεις, ότι ξέρεις την βασική δομή του σεναρίου, ότι ότι... 

Είναι το τρίτο playthrough που κάνω, μιας και πρόσφατα έπιασα και το τελευταίο βιβλίο της σειράς. Χωρίς να έχω κανένα graphics mod, πέρα από textures και physics, το game συνεχίζει να έχει πολύ όμορφα graphs ακόμα και σήμερα. Εννοείτε ακόμα βλέπω bugs και glitches. Ούτε με κουράζει, ούτε το τρέχω, γενικά βασικά δεν τρέχω in-game και ότι ξέρω δομή και τα λοιπά το κάνει καλύτερο γιατί το πάω πιο ομαλά από ότι αφορά sides και main. Επίσης δεν χρειάζομαι πια wiki που είναι επίσης ένα θετικό. Γενικά δεν είναι game που παίζεται μονο μια φορα και με mods γίνετε άλλο game. :)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

με mods γίνετε άλλο game. :)

Όταν έχεις χρόνο κάνε και ένα post με τα mods που τρέχεις 😊

Bugs και glitches σίγουρα δεν είναι από τα mods; εγώ το θυμάμαι vanilla (μετά από όλα τα patch βέβαια) σχεδόν άριστο με μετρημένα στα δάχτυλα των χεριών κάποια bugs 🤔

Επεξ/σία από liakinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θενκς για τα info. Περι τεχνικού τομέα δεν μαπασχολεί καθολου. Εδώ με νοιάζει ο κόσμος, τα quests και το στορυ του παιχνιδιού. Είμαι αρκετά παλιός στα rpgs οπότε εμεις οι ρομαντικοί δεν δινουμε τοση βάση στο τεχνικο κομμάτι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, liakinen είπε

Όταν έχεις χρόνο κάνε και ένα post με τα mods που τρέχεις 😊

Bugs και glitches σίγουρα δεν είναι από τα mods; εγώ το θυμάμαι vanilla (μετά από όλα τα patch βέβαια) σχεδόν άριστο με μετρημένα στα δάχτυλα των χεριών κάποια bugs 🤔

Κανένα πρόβλημα θα ανεβάσω λίστα με links. ;)

Όχι όλα τα mods είναι δοκιμασμένα, μηδέν crashes και bugs. Το game πάσχει ακόμα από flickering textures, σε γέφυρες για παράδειγμα, απίστευτα κοντινό shadow render, glitched animations που για παράδειγμα κάνουν κύκλους τα npcs, πολύ συχνά βλέπεις ολόιδια πρόσωπα από npcs, glitchy pathfinding από ζώα και npcs, καθώς κατεβαίνεις σκάλες για παράδειγμα ο Geralt πάντα θα roll, πολλά armors έχουν transparency και clipping issues.

Γενικά έχει αρκετά αλλα ευτυχώς υπάρχουν mods για πολλά από αυτά, αλλα όχι για όλα και για ένα δυο πρέπει να μπεις στο ini αρχείο, όπως το rendering του grass στην Skellige που είναι στο 5 μετρα. Πολλοί ξεχνάνε ποσο buggy ήταν το game στην αρχή, και γενικά όλα τα games της CDPR. Δεν λέω, κάνανε patch τέρατα, αλλα το game συνεχίζει να είναι buggy, απλά όχι σε ενοχλητικό βαθμό game breaking πια, immersion breaking όμως ναι.

58 λεπτά πριν, spiritclay είπε

Παιδια θενκς για τα info. Περι τεχνικού τομέα δεν μαπασχολεί καθολου. Εδώ με νοιάζει ο κόσμος, τα quests και το στορυ του παιχνιδιού. Είμαι αρκετά παλιός στα rpgs οπότε εμεις οι ρομαντικοί δεν δινουμε τοση βάση στο τεχνικο κομμάτι...

  Μπορεί να μην σε νοιάζουν τα graphs, αν και οι διαφορες είναι χαοτικές στο συγκεκριμένο mod, αλλα κάποια αλλα mods, όπως για παράδειγμα το mod που δείχνει όλα τα quests στο map, νομίζω απαιτούνται.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Προφανώς είναι η πρώτη του φορα, οποτε συνήθως την πρώτη φορα παίζεις vanilla. Εννοείτε φυσικά υπάρχουν κάποια mods, όπως αυτό που είπες, που άνετα μπαίνουν και στο πρώτο playthrough. Για μένα δεν παίζεται χωρίς κάποια mods, στο τωρινό playthrough έχω κάπου στα 40+.

Kαι εγω χωρις fast travel,auto apply oil και αυτο που ανεβαζει το οριο στο Inventory δεν μπορω να το παιξω πλεον.

Καταντα εκνευριστικο.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

μπραβο ναι ανεβαστε λιστα με τα must have mods γιατι μετα το ME:LE ερχομαι και εγω εδω

Θα βγει νεα εκδοση με καλυτερα textures και RT απο την ιδια εταιρια θα δουμε πως θα ειναι και αν θα μπαινουν τα mods που ηδη υπαρχουν απο πανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η λίστα με όλα τα mods που χρησιμοποιώ, δεν έχουν κανένα conflict και δεν είχα ποτε κανένα crash η glitch. Εννοείτε φυσικά ότι από κάποια mods έχουν διαφορες επιλογές. Πολλά mods είναι τελείως προσωπικό γούστο. Επίσης εννοείτε ότι θα χρειαστείτε και merger. Τέλος θα πρότεινα να χρησιμοποιήσετε τον Witcher Mod Manager και όχι του Nexus.

Το Brutal Blood θέλει ένα αρχείο που διορθώνει το performance, υπάρχει στα comments το link. Εάν δεν το βρείτε πέστε.

Τέλος, κάντε force το AF στο x16 από το NCP για να φύγει το texture shimmering και άμα επιλέξετε οτιδήποτε λιγότερο από ultra στο foliage distance rendering, τότε ανοίξτε το user.ini στα documents και βάλτε GrassDistanceScale=1.5 εάν σας ενοχλεί το ποσο κοντά γίνετε render το grass. Velen δεν φαίνεται ιδιαιτερα σε κοντό γρασίδι, φαίνεται στο ψηλό, αλλα Skellige είναι παντού και ενοχλητικό.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαι αυτο παιδια θα σας λυσει τα χερια και τα ποδια.

Over 9000 - Weight limit mod at The Witcher 3 Nexus - Mods and community (nexusmods.com)

Fast Travel from Anywhere at The Witcher 3 Nexus - Mods and community (nexusmods.com)

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, optimus prime είπε

Διαφωνω και με τα δυο mod.

Ειδικα σε καποιον που το παιζει πρωτη φορα,θα του χαλασουν την εμπειρια.

Με το fast travel χανεις πολλαααα πραγματα τυχαια στο χαρτη.

Επισης και το weight limit mod δε βλεπω τι νοημα εχει.Λιγο management γλιτωνει που υπαρχει σε καθε παιχνιδι του ειδους...

Αμα ειναι να βαλουμε και god mode για να μη κουραζομαστε :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...