Προς το περιεχόμενο

αναρχοτρομοκρατες ετων 20 με γερα πορτοφολια!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 799
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν νομίζω πως μπορούν να χαρακτηριστούν τρομοκράτες.

 

Φυσικά και όχι.

 

Αν πούμε τρομοκράτες αυτά τα ανίκανα, κακομαθημένα τσογλάνια θα μας κάνει μήνυση καμιά Αλ Καϊντα για εξύβριση

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον κυνηγημένο μετανάστη που πέθανε πάνω στην γραμμές του ηλεκτρικού δεν βγήκε να πει τίποτα κανείς.

για τα ματσωμένα 20χρονα με καλασνικοφ που φάγανε δυο μπάτσες ξεσηκώθηκε η μισή ελλάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις τι μαθαινει κανεις. Τρομοκρατης πρεπει να ειναι καποιος που ειναι φτωχος. Αλλιως ειναι ειναι κακομαθημενος που θελει να το παιξει ραμπο. Αυτη ειναι η αντιληψη του μεσου νοικοκυραιου σημερα. Φυσικα η καταντια του απο την κριση τον κανει να τάσσεται και ευθαρσως υπερ των βασανιστηρίων ετσι ωστε να ολοκληρωθει ο σκατοψυχισμος του. Οταν η βια θα χτυπήσει (αναπόφευκτα) και την πορτα του, ειμαι περιεργος να δω τι τραγουδια θα λεει τοτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "απαλλοτριωση" μιας τράπεζας απο τους αναρχικούς/επαναστάτες/τρομοκράτες, δεν με ενοχλεί και τόσο, αυτό που πραγματικά με εξοργίζει όμως είναι η "επίταξη" του Ι.Χ και η απαγωγή του 27χρονου κατόχου του. Πως η απαγωγή ενός συμπολίτη μας, μπορεί να θεωρηθεί πολιτική (και όχι εγκληματική) πράξη, πραγματικά μου διαφέυγει.

Εντύπωση επίσης μου κάνει, και η στάση κάποιων γονέων των "επαναστατών", όπως του "αναρχικού" αγιογράφου (όπως λέμε gay-nazi, ή μάυρου μέλος της ΚΚΚ), οι οποίοι μόνο περιφάνεια δεν δηλώσανε για τις πράξεις των παιδιών τους.

Αν όμως καραγκιοζάκο (επιλέγω προσεκτικά τους χαρακτηρισμούς μου) αναρχικέ αγιογράφε, πήγαινα εγώ ένα βράδυ να σου απαλλοτριώσω (επιτάξω αν θες) το Ι.Χ σου, φαντάζομαι δεν θα είχες κανένα ενδιασμό να πάρεις τηλέφωνο τους μπάτσους για βοήθεια. Αν επίσης μου έριχναν και κανα χαστουκάκι κατα την σύλληψή μου, επίσης δεν νομίζω να σε χάλαγε και πολύ.

 

Καθόλου αντίθετος με το ξύλο που έφαγαν λοιπόν, αφού οπλοφορούσαν και έκαναν και απαγωγή, για μένα θα έπρεπε να τους βαράνε μέχρι και σήμερα. Το ξύλο της αρκούδας, όχι γιατί θα τους στρώσει, αλλά γιατί για κάθε δράση θα πρέπει να υπάρχει και μία αντίδραση τελικά. Αν όχι απο τους μπάτσους, τότε δημόσιο λυντσάρισμα στο σύνταγμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και όχι.

 

Αν πούμε τρομοκράτες αυτά τα ανίκανα, κακομαθημένα τσογλάνια θα μας κάνει μήνυση καμιά Αλ Καϊντα για εξύβριση

Όχι γι' αυτό. Αλλά επειδή η δράση τους δεν ήταν/δεν πρόλαβε να είναι τρομοκρατική. Η κοινωνική τάξη και η καλοπέραση δεν έχει σημασία. Είναι ποιο "λογικό" για κάποιον που έχει λυμένο το βιοποριστικό του και ζει άνετα από παιδί να "ψαξτεί" για τέτοια θέματα.

 

Επίσης πολλά μέλη της οικογένειας Μπιν Λάντεν σε πανεπιστήμια στο USA ήταν. Και με όλες τις ανέσεις ζούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και όχι.

 

Αν πούμε τρομοκράτες αυτά τα ανίκανα, κακομαθημένα τσογλάνια θα μας κάνει μήνυση καμιά Αλ Καϊντα για εξύβριση

ο ιδρυτής της αλ καϊντα στην ίδια ηλικία (πριν προσληφθεί από τους μετέπειτα εχθρούς του) ήταν ένας playboy που σπαταλούσε τα λεφτά του μπαμπά του

συνήθως η ανάπτυξη της "επαναστατικότητας" προϋποθέτει έλλειψη οικονομικών προβλημάτων, απουσία υποχρεώσεων και πολύ ελεύθερο χρόνο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλαβιασμένες φάτσες. Πρησμένα μάτια. Σπασμένα σαγόνια. Αστυνομική βία. Παιδιά με καλάσνικωφ. Ληστεία τραπέζης. Απαγωγή.

Ο Γρηγορόπουλος νεκρός. Κάθε μέρα πάλι και πάλι.

Άτεχνο photoshop. Από επιλογή. Θέλαν να τις δούμε αυτές τις φάτσες. Όχι κάποιοι αστυνομικοί στην επαρχία. Από κεντρική επιλογή. Αλλιώς θα βάζανε φωτογραφίες ταυτότητας. Εδώ είναι. Τους έχουμε. Τους κάνουμε ότι θέλουμε. Αντρική κυριαρχία. Από τα παλαιότερα ένστικτα.

Βασανιστήριο.

Κανένας δεν το αρνήθηκε. Είπαν ότι πέσανε κάτι σφαλιάρες κατά τη σύλληψη.  Οι αστυνομικοί με κάποιες κινήσεις καράτε ακινητοποίησαν πάνοπλους ληστές. Το είχα δει σε μια ταινία.  Κάποιους δεν τους νοιάζει καν. Κάποιοι έσπευσαν να προλάβουν τη διάψευση, και να πουν ότι τα βασανιστήρια την ώρα της ανάκρισης είναι επιβεβλημένα κάποιες φορές και να μην εθελοτυφλούμε. Γκουαντάναμο;

Κανιβαλισμός για τη μάνα. Για την καταγωγή τη μεγαλοαστική. Γιατί δεν καθόντουσαν τα κακομαθημένα κωλόπαιδα ήσυχα; Τί τους έλειπε;

“Εγώ γιατί κάθομαι ήσυχος, που μου λείπουν τα πάντα;”

Να οι μπάτσοι τα παιδιά των εργατών πάλι.

Τα καλά παιδιά. Που αν κάνουν ότι τους πούνε κάποια στιγμή θα ανέβουν τάξη και θα γίνουν σαν τα κακομαθημένα που ζηλεύουνε. Η σκληρή δουλειά ανταμείβει. Τα παιδιά των εργατών.

Ψεύτικες αξίες. Ψεύτικη κοινωνία. Κοινωνία κανίβαλων. Υποκρισία.

Οι αστυνομικοί αντί να κυνηγάνε τους κλέφτες τους προσέχουν. Οι πολιτικοί της αντιπροσωπευτικής βουλής αντιπροσωπεύουν μόνο τους εαυτούς τους. Η δικαιοσύνη ξυπνάει μόνο όταν θίγονται οι μισθοί της.  Οι ζαρντινιέρες είναι οι μόνες υπόλογες στην επικράτεια. Η οικονομική πρόταση της κυβέρνησης είναι ότι έχουμε πολλούς μετανάστες. Εμφυλιακό κλίμα καλλιεργείται συνεχώς. Πυγμή, τάξη και ασφάλεια. Ο λαός θέλει ασφάλεια, σαν ζεστή κουβερτούλα να τον κοιμίζει το βράδυ, στο παγκάκι που θα καταλήξει.

Ντροπή. Να μην ακολουθούν την τάξη τους. Να γραφτούν στη ΔΑΠ και να ασχολούνται με τον εαυτό τους. Ποινικό έγκλημα; Αν ήταν ποινικό δεν θα μαθαίναμε καν ποιοι είναι. Η ίδια η στάση της πολιτείας φανερώνει πολιτική αντιμετώπιση.

Εκφράζει μια βαθιά ανησυχία αυτή η στάση της πολιτείας, της κοινωνίας. Αυτού που πιάσανε με τα παντελόνια κατεβασμένα.

16 χρονών κρατούσε το φίλο του στα χέρια του να ξεψυχά.

Δεν το είδε και αυτός θετικά; Να το ξεχάσει; Η ζωή είναι σκληρή πρέπει να ξέρεις να την αντιμετωπίζεις. Δεν είναι για ονειροπόλους.

Δεν  είναι θύμα. Αντιπροσωπεύει τον εαυτό του. Οι κριτές του μπορούν να πουν το ίδιο;

Η φωτογραφία με τη ματωμένη μούρη είναι η απόλυτη απόδειξη ότι αυτή η κοινωνία δεν καταδικάζει τη βία από όπου και αν προέρχεται. Αυτή η κοινωνία χρειάζεται τη βία για να συντηρείται, αλλιώς θα καταρρεύσει σαν πύργος από τραπουλόχαρτα. Αυτή η κοινωνία λατρεύει τη βία σε φετιχιστικό επίπεδο. Και σε ποιους άλλους νομιμοποιείται περισσότερο να την ασκήσει από ότι σε αυτούς που της φωνάζουν πόσο σάπια είναι;

 

http://parallhlografos.wordpress.com/2013/02/06/%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CF%86%CE%AC%CF%84%CF%83%CE%B1/

 

 

 

(κάπως έτσι).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κανω λαθος μονος ο ενας απο αυτους ηταν προσωπικος φιλος του αλεξη και μαρτυρας στην δολοφονια του. οι υπολοιποι δεν ειχαν σχεση μαζι του.

 

 

"u only need one bad apple to ruin the lot"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το τι μαλακία έχει ακουστεί εδώ μέσα δεν περιγράφεται. 

 

Γρηγορόπουλος. Έπρεπε να πεθάνει επειδή κορόιδεψε ασφαλίτη και ας πρόσεχε? Πλάκα μας κάνεις Tilemaxx? Αν σε πυροβολήσει κανείς στο φανάρι για ένα κορνάρισμα ας πρόσεχες? Αυτή είναι η λογική σου? Δεν αντέχει τα μπινελίκια από αναρχικούς ο ασφαλίτης ή ο μπάτσος? Τους κινδύνους του επαγγέλματος? Ας πήγαινε δάσκαλος. 

 

Για αυτούς που πιάσανε , καλώς τους πιάσανε και ας φάγανε και μερικές. Οι ίδιοι δεν κάθονται και κλαίγονται για το ξύλο. Το περιμέναν και ήξεραν πως είναι μέρος της κατάστασης. Μόνο τα κόμματα και οι γονείς , φυσιολογικό για γονείς, διαμαρτύρονται. Και η μάνα του Αντεροβγάλτη τα ίδια θα έλεγε καθώς και ο δικηγόρος του. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω σήμερα είναι η μέρα που η λογική αυτοκτόνησε. Δεν θα quotάρω ξεχωριστά την κάθε μαλακία που διάβασα, γιατί για να απαντήσω θα φάω και ban. Το μόνο θετικό, είναι πως ακούστηκαν και μερικές σοβαρές γνώμες, είτε συμφωνώ μαζί τους είτε όχι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα μου εχει δημιουργηθει μια απορια σχετικα με αυτους τους νεοπλουτους-αναρχο-τρομοκρατες: σεβομαι το οτι δε γουσταρουν το συστημα, δε γουσταρουν την αστυνομια, δε γουσταρουν τις αρχες, γουατεβερ. ειναι αποψη τους, στα πλαισια μιας κοινωνιας αυτες οι αποψεις υπαρχουν. δεν υπαρχει μονο το γκρι, υπαρχει και το ασπρο και το μαυρο, ασχετα με το αν συμφωνουμε.

 

αυτο που δεν μπορω να φανταστω ειναι το πως θα αντιδρασει καποιος απο αυτους αν γυρισει ενα βραδυ σπιτι του στο μαρουσι, στο χαλανδρι (η ακομη και στην εκαλη) και το βρει ανοιγμενο και ξαφρισμενο απο "κοινους εγκληματιες" (οχι εγκληματιες ιδεολογιας). θα φωναξει την αστυνομια; αν την ωρα που κοιμαται σπιτι του με την οικογενεια του, μπουκαρουν κλεφτες και βιασουν τη μανα τους η την αδερφη τους, θα θελουν να επεμβει η αστυνομια; χρειαζεται καπου κατα τη γνωμη τους η αστυνομια, η την εχουν μονο για να τη βριζουν και να ριχνουν καμμια μολοτωφ;

 

προς αποφυγη παρεξηγησεων δεν ειμαι υπερμαχος της αστυνομικης βιας ουτε εγκρινω το να τους ξυλοκοπησουν χωρις λογο.
:

Επεξ/σία από Rabican
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τη στιγμή που η κοινωνία παράγει καπιταλιστές μισθωτούς και ανέργους, δεν καταλαβαίνω που κολλάει το μυαλό μας στο να υπάρχουν πλούσιοι αναρχικοί/αριστεροί...

 

αντιθέτως, δε θα είναι και "απλοιτει"...

 

και στην εξίσωση πολίτης-μπάτσος, την ευθύνη την έχει ο αστυνομικός πάντα! αυτός πληρώνεται να κάνει μια δουλειά: να προστατεύει την κοινωνία... δεν γίνεται να λέμε ότι "νταξ υπάρχουν και ψυχάκηδες αστυνομικοί, αλλά αφού υπάρχουν και ψυχάκηδες πολίτες (όπου ψυχάκηδες αντικαταστήσε με αναρχικούς-αριστερούς-μπαχαλάκηδες-κινημαδενπληρωνω-κανωτηβολταμουστηνπορεια) όλα είναι η μία ή άλλη...

 

για να μη μιλήσω για τους ίδιους τους μπάτσους που ντύνονται μπαχαλάκηδες για να προβοκάρουν... με βίντεο αποδεικτικό στοιχείο προφανώς, δε μιλάω στον αέρα...

 

πόλεμος γίνεται γύρω μας... μη κάνετε πως δεν το βλέπετε...

 

και για να προσθέσω και κάτι από τη wikipedia:

ψυχρός πόλεμος: εκείνος που δεν διεξάγεται εν θερμώ και με όπλα, αλλά με αμοιβαία απειλή, κατασκοπία και οικονομικό αποκλεισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...