Προς το περιεχόμενο

Συλλήψεις για χρέη άνω των 5000 ευρώ στο δημόσιο.


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς δεν είπα και δεν ήταν ο σκοπός μου να το πάμε Ιδιώτες vs Δημόσιο. Έχει πτωχεύσει το κράτος διότι ο Έλληνας είχε ως χόμπυ την φοροδιαφυγή, να γιατί.

 

Υ.Γ. Και ο πατέρας μου αλλά και η αδελφή μου ιδιωτικοί υπάλληλοι είναι και δεν χρωστάνε δεκάρα για δεκάρα και δεν είναι μόνιμοι. Απλά όλα είναι θέμα καλής διαχείρισης. Όταν ο έλληνας Ι.Υ. έπαιρνε τα δύο και τα τρία του χιλιάρικα, βλέπαμε πόσο έξυπνος ήταν και τι σπατάλες αντί για αποταμιεύσεις έκανε. Τα λάθη πληρώνονται.

Τι λες τωρα? Δεν υπαρχουν αυτα που λες

- Ο Ακης και ο Παπαγεωργοπουλος ειναι φοροδιαφυγη? Ο Ακης εκανε 300Μ μπιζνα. Βαλε κατω ποσοι γιατροι και υδραυλικοι χρειαζονται να φτασουν την φοροδιαφυγη ΕΝΟΣ ανθρωπου

- Το Κρατος που εχει Χ αναγκες αλλα εχει 2Χ υπαλληλους γιατι θελει 2πλασιες ψηφους ειναι φοροδιαφυγη?

- Εγω ειμαι ΙΥ και δεν χρωσταω σε κανεναν. Ειμαι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΜΩΣ. ΜΙΣΘΩΤΟΣ. ΠΟΤΕ εκανα φοροδιαφυγη εγω?Αφου δεν μπορουσα

 

Επομενως γιατι να την πληρωσω εγω? Ποια "λαθη μου" πληρωνω? Για πες μου?

 

Ειμαι κρατικος υπαλληλος/στελεχος να μπορω να κανω ματσακονιες Ή/ΚΑΙ να παιρνω παραπανω λεφτα αποτι θα επρεπε απο εναν εργοδοτη που για τους δικους του λογους πληρωνε περισσοτερο αποτι αντεχε η τσεπη του? ΟΧΙ

Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας να μην κοβω αποδειξεις και να δηλωνω εισοδημα 1 χιλιαρικο? ΟΧΙ

Ειμαι επιχειρηματιας να τα περναω ολα στην εταιρεια και να φαινομαι και απορος? ΟΧΙ

 

ΠΟΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κοιτάμε το δέντρο αλλά μας έχει ξεφύγει το δάσος.

 

Θα το χοντρύνω το πράγμα και πολλοί θα συμφωνήσουν μαζί μου.

 

Το κράτος έχει πουληθεί αλλά δεν μας το λένε. Ο στόχος των ξένων δυνάμεων σιγά σιγά αρχίζει να επιτυγχάνεται. Να κάνουν την χώρα μια ατελείωτη φάμπρικα από άκρη σε άκρη. Να φτάσουν τον έλληνα στην εξαθλίωση. Εταιρείες φεύγουν από την χώρα, επενδυτές την κάνουν σιγά σιγά. Έργα ανατίθενται σε ξένους .

Και ένα παράδειγμα

Έχουμε χρυσό , πετρέλαιο , φυσικό αέριο. Γιατί τόσα χρόνια δεν έχουμε κάνει τίποτα? Γιατί δεν μας αφήνουν. Γιατί την χώρα δεν την διοικεί ο Σαμαράς και ο κάθε Σαμαράς. Πολύ απλά.

Εξαθλίωση , φυλακή για τον κάθε πολίτη . Για να αρχίσει να παράγει μέσα από την φυλακή με μόνο κέρδος ένα πιάτο φαί. Πως σας φαίνεται αυτή η εκδοχή.

Αδελφε, προσωπικά συμφωνω μαζί σου. Και εγω νομιζω πως η κυβερνηση κανει τα αδυνατα δυνατά για να μη πετύχει ο στόχος. Αλλα δυστυχώς πολλοι θα σε βγάλουν γραφικο, λαικιστη, αριστερό κτλ κτλ...

Τα χουμε πει πολλές φορές αυτά και πάντα καταλήγουν σε ειρωνεία, θεωριες συνωμοσίας κτλ κτλ κτλ

 

Θεωρω δεδομένο οτι η διοικηση, ΔΕΝ επιθυμει να αλλάξει κάτι. Προφανως κάτι άλλο έχουν στο μυαλό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γυρισω οντοπικ παρα την ενδιαφερουσα συζητηση σας:

Προσφατα, σε γειτονικο κρατος ψηφιστηκε νομος συμφωνα με τον οποιο οποιος χρωστα στο δημοσιο προστιμα τροχαιας ή λοιπα χρεη θα συλλαμβανεται στα αεροδρομια επι τοπου και δεν θα του επιτρεπεται η εξοδος (ή η εισοδος) στη χωρα.

 

Την πρωτη κιολας βδομαδα εισπραχθηκε το 1% των οφειλων πολιτων προς το δημοσιο (το οποιο σαν ποσοστο φαινεται αστειο, αλλα δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ αστειο σαν ποσο στα ταμεια του κρατους ιδιαιτερα αν σκεφτουμε οτι δεν θα εμπαινε ποτε χωρις αυτο ή αναλογα μετρα και μπηκε μεσα σε 5 μερουλες). Το μεγαλυτερο ποσοστο ηταν πολιτες που πηγαν μονοι τους να διευθετησουν τις υποχρεωσεις τους, ελεω ψηφισης του συγκεκριμενου μετρου.

 

Δεν ξερω ποσο δυσκολο θα ηταν να γινει το ιδιο και στην Ελλαδα. Νομιζω αρκετα δυσκολο δεδομενου οτι (και αυτος) ο νομος θα εφαρμοζεται επιλεκτικα στα μικρα ψαρια, ενω τα μεγαλα δε θα τα αγγιζει κανεις. Αρα το προβλημα ξεκινα απο κει. Δε πα να ψηφιστουν 32453453 νομοι για φοροδιαφυγη κλπ, αν δεν επικρατησει ΙΣΟΝΟΜΙΑ, ο καθε νομος απο αυτους θα ειναι σταχτη στα ματια του απλου λαου που καλειται να πληρωσει τα σπασμενα (και τα δικα του αλλα και των υπολοιπων).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες τωρα? Δεν υπαρχουν αυτα που λες

- Ο Ακης και ο Παπαγεωργοπουλος ειναι φοροδιαφυγη? Ο Ακης εκανε 300Μ μπιζνα. Βαλε κατω ποσοι γιατροι και υδραυλικοι χρειαζονται να φτασουν την φοροδιαφυγη ΕΝΟΣ ανθρωπου

- Το Κρατος που εχει Χ αναγκες αλλα εχει 2Χ υπαλληλους γιατι θελει 2πλασιες ψηφους ειναι φοροδιαφυγη?

- Εγω ειμαι ΙΥ και δεν χρωσταω σε κανεναν. Ειμαι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΜΩΣ. ΜΙΣΘΩΤΟΣ. ΠΟΤΕ εκανα φοροδιαφυγη εγω?Αφου δεν μπορουσα

 

Επομενως γιατι να την πληρωσω εγω? Ποια "λαθη μου" πληρωνω? Για πες μου?

 

Ειμαι κρατικος υπαλληλος/στελεχος να μπορω να κανω ματσακονιες Ή/ΚΑΙ να παιρνω παραπανω λεφτα αποτι θα επρεπε απο εναν εργοδοτη που για τους δικους του λογους πληρωνε περισσοτερο αποτι αντεχε η τσεπη του? ΟΧΙ

Ειμαι ελευθερος επαγγελματιας να μην κοβω αποδειξεις και να δηλωνω εισοδημα 1 χιλιαρικο? ΟΧΙ

Ειμαι επιχειρηματιας να τα περναω ολα στην εταιρεια και να φαινομαι και απορος? ΟΧΙ

 

ΠΟΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ?

Εννοείται η φυλακή και η κατάσχεση ιδιοκτησιών όλων όσων έχουν μπλεχτεί σε μίζες! Τώρα εσύ ήσουν έντιμος και δεν έχεις φοροδιαφύγει ποτέ σου και δεν έχεις κάνει καμία άλλη μπινιά, πληρώνεις τα ίδια "λάθη" τα οποία πληρώνω κι εγώ, τα οποία πληρώνει ο πατέρας μου και όλοι οι υπόλοιποι Έλληνες που ήταν καθώς πρέπει με τις υποχρεώσεις τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον συμφωνω οτι οποιος χρωσταει να υπαρχουν κυρωσεις.

 

Τι γινεται ομως στην περιπτωση που το κρατος χρωσταει στις επιχειρησεις(π.χ.σε τεχνικη εταιρια για διαφορα εργα) και καθυστερουν παρα πολυ να δωσουν τα χρηματα με αποτελεσμα οταν εχει δανειστει απο τραπεζα για να προχωρησει το εργο και θελει να πληρωνει τις τις δωσεις του δανειου να μην εχει ρευστοτητα γιατι το κρατος δεν της δινει τα χρηματα.Και μονο τους τοκους που θα εχει καθε μηνα απο την τραπεζα αν το κρατος δωσει τα χρηματα μετα απο 1-2-3 χρονια η εταιρια θα μπει κι απο μεσα.

Ταυτοχρονα υπαρχουν περιπτωσεις που ακομα και σε βαθος πενταετιας δεν εχουν παρει τα χρηματα καθολου.

Επισης το ιδιο συμβαινει με την επιστροφη του Φ.Π.Α. το οποιο οι επιχειρησεις το χρειαζονται και παλι αλλες φορες δεν δινεται καθολου ή καθυστερει με αποτελσμα οταμ επιστρεφεται να μην εχει κανενα απολυτως νοημα.

 

Τοτε τι πρεπει να γινει αν ο οποιοσδηποτε απο εμας ολους εδω μεσα ερθει σ'αυτη τη θεση και λογω των συγκεκριμενων προβληματων κλεισει η επιχειρηση/εταιρια?

Τι θα γινει θα βαλουμε το κρατος φυλακη?

 

Υπαρχει μεγαλη διαφορα του ''κλεβω για να εχω λεφτα να περναω καλα'' και του ''κλεβω για να επιβιωσω" (για το θεμα της εταιριας συμφωνα με τα παραπανω παραδειγματα το λεω το δευτερο).

Θα μου πει καποιος οτι και στις δυο περιπτωσεις κλεβεις και η πραξη μετραει αλλα πιστευω οτι η διαφορα ειναι οτι στη μια περιπτωση κλεβεις γιατι εισαι κακος-τεμπελης-αχρηστος κ.α. και στην αλλη περιπτωση οτι σαν ν'αναγκαζεσαι να κλεψεις σαν να ειναι καποιος(κρατος) και να σε ωθει να το κανεις γιατι νιωθεις οτι το ιδιο κανει και ο αλλος(κρατος) σ'εσενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο, γιατι δεν εχουμε ξανασυζητησει και δεν ξερεις την σκεψη μου

 

ΠΡΩΤΟΝ, δεν ειναι ΤΩΡΑ το ιδιωτικοι vs δημοσιοι. Εγω θεωρουσα ανεκαθεν τραγικο, ακομα και στις καλες εποχες, την εννοια της μονιμοτητας στο Δημοσιο. Αρα δεν το λεω τωρα

 

ΔΕΥΤΕΡΟΝ, δεν λεω οτι ΟΛΟΙ οι ΔΥ το ξυνουν και ΟΛΟΙ οι ιδιωτικοι υπαλληλοι σκιζονται. Αλλα η υπαρξη της μονιμοτητας ειτε το θες ειτε οχι, τσιγκλαει εναν εργαζομενο να παπαριζεται. Ειδικα οταν εχει προσληφθει ως καθαριστης και "δουλευει" ως project manager ξερω γω. Καλα ειναι τα ΣΥΡΙΖΑικα "ολοι μαζι ειμαστε" αλλα υπηρχαν και εποχες που καποιοι ειμασταν πιο μαζι απο αλλους if you know what I mean. Και λυπαμαι που γινομαι κακος αλλα η αναλογιες παιζουν ρολο, για καθε δασκαλο στον Εβρο που σκιζεται υπαρχουν 3 που παιζουν πρεφα στην Αθηνα, στον ιδιωτικο δεν υπαρχει αυτο.

 

ΤΡΙΤΟΝ, για την μονιμοτητα που αποτελει παρελθον. Ναι, θεωρητικα συντομα με τις συνταξιοδοτησεις θα αποτελεσει. Αλλα 1ον, δεν νομιζω στον ιδιωτικο να εγινε απεργια για "μονιμοποιηση συμβασεων" (δλδ ελεος, ξερεις οτι εισαι συμβασιουχος, απο που και ως που θεωρεις ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ οτι θα μονιμοποιηθεις?) και 2ον σορρυ μαν αλλα βρισκω παραλογο να εχει πτωχευσει ενας "εργοδοτης" ακομα και αν αυτο ειναι το κρατος και να πρεπει να δωσω εγω αγωνα για να διατηρηθει/επανελθει το "μπονους" της μονιμοτητας που απολαμβανε ο υπαλληλος του (μπονους σε σχεση με τον ιδιωτικο που δεν το ειχε)

 

Μπορεις να ακουγομαι καπιταλας ή κακος, αλλα η αληθεια ειναι αυτη. Υπηρχαν εποχες που επειδη βγαιναμε ολοι, λεγαμε "δεν γαμιεται" για καποια προνομια ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΔΥ παροτι ανα περιοδους ο ιδιωτικος τομεας περναγε τα ζορια του. Τωρα που σφιξανε τα κωλαρια ομως, δεν γινεται ο ΔΥ που εκανε τοσο καιρο την παπια σε τυχον απολυσεις και προβληματα στον ιδιωτικο να μου ζηταει "παμε μαζι αδελφια, ολοι ιδιοι ειμαστε"

 

Και κατι τελευταιο, κανονικα θα επρεπε ο σωστος ΔΥ να ΖΗΤΑΕΙ να υπαρξει αρση μονιμοτητας και περικοπες. Ο καθηγητης που τα βαζει με θεους και δαιμονες θα επρεπε να θελει να παρουν πουλο ολοι οσοι παπαριζονταν τοσα χρονια και ετσι αυτος εμεινε στα 1200Ε επειδη το κρατος επρεπε να θρεψει τα δικα του παιδια με 5χιλιαρα

 

Συμφωνώ μαζί σου. Θυμήθηκα ένα παλιό τραγουδάκι των Α.Μ.Α.Ν ( Το "δεν με νοιάζει") που αποδείκνυε ότι ο Έλληνας από την στιγμή που ζει καλά δεν τον νοιάζει τι γίνεται γύρω του , ποιοι κλέβουν και άλλα πολλά.

 

Όταν ο Αντρέας την δεκαετία του 80 μπλόκαρε την κατασκευή εργοστασίου της TOYOTA στην Λάρισα..

 

Όταν ο Κοσκωτάς έμπαινε φυλακή

 

Όταν ο Ψωμιάδης και κάθε Ψωμιάδης υπεξαιρούσε χρήματα από την ΑΕΚ και την κάθε ΑΕΚ.

 

Όταν οι Κινέζοι πρότειναν λύση για το κυκλοφοριακό της Αθήνας και τους απέρριψαν.

 

Πολλά ακόμα παραδείγματα έρχονται να καλύψουν το κουβάρι της μεταπολιτευτικής Ελλάδας. Της νοοτροπίας , του βύσματος , της αδιαφορίας

 

Ξαφνικά ξυπνήσαμε όλοι αφού μπήκε το μαχαίρι στο κόκκαλο. Τόσα χρόνια , δεκαετίες ολόκληρες που την γλυτώναμε με αμυχές και γρατζουνιές δεν ασχολιόμασταν. Γιατί είχαμε λεφτά, γιατί βγαίναμε σχεδόν κάθε βράδυ κλπ κλπ

 

Δυστυχώς για ένα κράτος με χιλιάδες χρόνια ιστορίας. Ο Έλληνας έχει διχαστεί , έχει χωριστεί

 

Δημόσιοι εναντίον ιδιωτικών

 

Αριστεροι εναντίον δεξιών

 

Και κανένας μα κανένας δεν βάζει νερό στο κρασί του για να σώσει την πατρίδα.

 

Δεν γράφω άλλο γιατί δεν είναι του θέματος. Το μόνο που εύχομαι είναι να μπει νερό στο κρασί ορισμένων. Τότε μόνο θα σωθεί η παρτίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΛΑΘΗ ΜΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ?

Οταν σου ελεγε η μαμα και ο μπαμπας ελα να σε βαλουμε στο δημοσιο παιδι μου να εχεις σιγουρο μισθο εσυ δεν ηθελες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται η φυλακή και η κατάσχεση ιδιοκτησιών όλων όσων έχουν μπλεχτεί σε μίζες! Τώρα εσύ ήσουν έντιμος και δεν έχεις φοροδιαφύγει ποτέ σου και δεν έχεις κάνει καμία άλλη μπινιά, πληρώνεις τα ίδια "λάθη" τα οποία πληρώνω κι εγώ, τα οποία πληρώνει ο πατέρας μου και όλοι οι υπόλοιποι Έλληνες που ήταν καθώς πρέπει με τις υποχρεώσεις τους.

Αυτο σου λεω ρε αγορι, οτι δεν γινεται να το δεχτουμε το "μαζι τα φαγαμε"

Πρωτον, χαιρομαι που το δεχεσαι γιατι αρχικα ειπες οτι πεσαμε εξω λογω φοροδιαφυγης (ενω εγω λεω οτι πεσαμε εξω τουλαχιστον λογω 3-4 σημαντικων παραγοντων - ΚΑΙ η φοροδιαφυγη αναμεσα τους - συν αρκετων μιρκοτερων)

 

Αποκει και περα, ΓΙΑΤΙ να δεχεσαι να πληρωσουμε τα λαθη αλλων? Γιατι να δεχτεις εσυ ο στρατιωτικος να γαμιεσαι στο κουνουπι στις Φερρες για να μην πειραχτει η ταδε επιλοχινα που βρηκε φως μεσω θειου και μπηκε? Γιατι να δεχτω εγω ο μισθωτος να φαω το αγγουρι προκειμενου να συνεχισει να κυκλοφορει μαυρο χρημα?

ΓΙΑΤΙ να δεχομαστε το "ολοι μαζι αδελφια" αφου αλλες εποχες ουτε αδελφια ειμασταν ουτε μαζι ουτε ολοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφε, προσωπικά συμφωνω μαζί σου. Και εγω νομιζω πως η κυβερνηση κανει τα αδυνατα δυνατά για να μη πετύχει ο στόχος. Αλλα δυστυχώς πολλοι θα σε βγάλουν γραφικο, λαικιστη, αριστερό κτλ κτλ...

Τα χουμε πει πολλές φορές αυτά και πάντα καταλήγουν σε ειρωνεία, θεωριες συνωμοσίας κτλ κτλ κτλ

 

Θεωρω δεδομένο οτι η διοικηση, ΔΕΝ επιθυμει να αλλάξει κάτι. Προφανως κάτι άλλο έχουν στο μυαλό τους.

 

Δεν είμαι αριστερός , ούτε δεξιός ούτε τιποτα άλλο για να προλάβω ορισμένους

 

Είμαι πατριώτης , αγαπάω την πατρίδα μου , σέβομαι τους ξένους γιατί όλοι είμαστε παιδιά του ίδιου θεού και μην ξεχνάμε ότι και εμείς είμασταν ξένοι σε πολλές χώρες.

Είμαι σωστός , τίμιος και σιχαίνομαι τις ακρότητες. Είμαι ένας από τους πολλούς που δεν κουβαλάνε την ταμπέλα ενός κόμματος αλλά την ταμπέλα της σύμπτηξης και της ένωσης όλων των κομμάτων με κοινές ιδέες για το κοινό καλό

 

Βγήκα λίγο εκτός θέματος αλλά ήθελα να τα αναφέρω αυτά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σου ελεγε η μαμα και ο μπαμπας ελα να σε βαλουμε στο δημοσιο παιδι μου να εχεις σιγουρο μισθο εσυ δεν ηθελες.

Α, σωστο (ασχετο που δεν μου το ειπαν ποτε γιατι δεν μπορουσαν)

 

Εγω την λυση την εχω πει παντως

 

Ποσοι ειμαστε εδω περα οι εργαζομενοι? 5 εκατομμυρια βαρια βαρια?

 

5 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ. Και στα @@ μας ολα, δεν θα μας κουνιεται κανεις. Σοβιετ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεννηθηκες ελληνας.

 

Το σωστό είναι " Γεννήθηκες και μεγάλωσες στην Ελλάδα , τον καιρό της μεταπολιτευτικής νοοτροπίας"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σου λεω ρε αγορι, οτι δεν γινεται να το δεχτουμε το "μαζι τα φαγαμε"

Πρωτον, χαιρομαι που το δεχεσαι γιατι αρχικα ειπες οτι πεσαμε εξω λογω φοροδιαφυγης (ενω εγω λεω οτι πεσαμε εξω τουλαχιστον λογω 3-4 σημαντικων παραγοντων - ΚΑΙ η φοροδιαφυγη αναμεσα τους - συν αρκετων μιρκοτερων)

 

Αποκει και περα, ΓΙΑΤΙ να δεχεσαι να πληρωσουμε τα λαθη αλλων? Γιατι να δεχτεις εσυ ο στρατιωτικος να γαμιεσαι στο κουνουπι στις Φερρες για να μην πειραχτει η ταδε επιλοχινα που βρηκε φως μεσω θειου και μπηκε? Γιατι να δεχτω εγω ο μισθωτος να φαω το αγγουρι προκειμενου να συνεχισει να κυκλοφορει μαυρο χρημα?

ΓΙΑΤΙ να δεχομαστε το "ολοι μαζι αδελφια" αφου αλλες εποχες ουτε αδελφια ειμασταν ουτε μαζι ουτε ολοι?

Το ότι είπα φοροδιαφυγή δεν σημαίνει ότι εννοούσα μόνο αυτήν. Δεν το δέχομαι και δεν θα έπρεπε κανείς να το δέχεται, αλλά ζούμε σε ένα κράτος μπουρδέλο όπου η λογική έχει χαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαφνικά ξυπνήσαμε όλοι αφού μπήκε το μαχαίρι στο κόκκαλο. Τόσα χρόνια , δεκαετίες ολόκληρες που την γλυτώναμε με αμυχές και γρατζουνιές δεν ασχολιόμασταν. Γιατί είχαμε λεφτά, γιατί βγαίναμε σχεδόν κάθε βράδυ κλπ κλπ

 

Ποιος πίστευε πριν από αυτό ότι τα λεφτά που τρώγαμε ήταν δανεικά? Ποιος βγήκε να μας το πει στην τελική και δεν τον πιστέψαμε, εκτός από τον τρελό τον Λεβέντη και κάτι άλλους ημίτρελους? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...