Προς το περιεχόμενο

Συλλήψεις για χρέη άνω των 5000 ευρώ στο δημόσιο.


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πότε είδες τελευταία φορά τους μισθούς των στρατιωτικών; Για δες ξανά.

 

Εκτός αυτού, τί σόι δικαιολογία είναι αυτή; Χρωστάς; Σου παίρνουμε ό,τι έχεις και δεν έχεις. Δεν έχεις τίποτα; Μπες μέσα!

Δηλαδη αμα μαμιεσαι μια ζωη και σου κατσει μια στραβει πχ αρρωστια τοτε να σου παρουν το σπιτι,?

Αυτη την δικαιοσυνη ονειρευεσαι ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

Καλη η φαντασια, αλλα η πραγματικοτητα ειναι αλλη.  Για να χρωσταν 5000 σε φορο εισοδηματος, σημαινει οτι το 11 εβγαλες 30κ μονος σου, ή εχεις 8 2αρια.

H oτι ειναι κάποιος 3 χρονια ανεργος και έχει ένα σπιτάκι...βάλτα κάτω....Αν κάποιο ζευγάρι έχει ένα σπιτι 80 τετραγωνικά και εμεινε άνεργο το 2010, δες πόσο βγαίνει, βάση της φορολογίας :-) Αν δεν πληρωνεις 3 χρόνια φόρους δε μαζεύεται το ποσό πιστεύεις?

Η νομίζεις πως δε θα πληρωσεις χαράτσι επειδή εισαι άνεργος :)

 

DrLo ο LRoi σου εδωσε την απάντηση νομίζω.

 

 

Εγω θεωρω πως το μετρο ειναι ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΟ (ασχετα αν οι φοροι αδικοι)

:blink: :blink:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω υπόψιν μου άλλη χώρα του πλανήτη που να σε στέλνει στη φυλακή μόνο και μόνο επειδή χρωστάς. Πιθανόν να είναι παγκόσμια πρωτοτυπια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H oτι ειναι κάποιος 3 χρονια ανεργος και έχει ένα σπιτάκι...βάλτα κάτω....Αν κάποιο ζευγάρι έχει ένα σπιτι 80 τετραγωνικά και εμεινε άνεργο το 2010, δες πόσο βγαίνει, βάση της φορολογίας :-) Αν δεν πληρωνεις 3 χρόνια φόρους δε μαζεύεται το ποσό πιστεύεις?

Η νομίζεις πως δε θα πληρωσεις χαράτσι επειδή εισαι άνεργος :)

 Τι φορους ρε Χριστιανε μου; Για πες. Τι θα πληρωσει ενας ανεργος απο το 2010. Θελω να δω τι θα γραψεις. Οκ ειναι μπουρδελο το κρατος (το λεω χρονια) αλλα οχι κι ετσι.

DrLo ο LRoi σου εδωσε την απάντηση νομίζω.

 

:blink: :blink:

Αρα συμφωνεις στο, αυτοι που χρωστανε να μην πληρωνουν. Να φανταστω οτι δεν πληρωνεις φορους, γιατι... ετσι, υπαρχουν αλλοι να πληρωσουν για σενα, τα κοροιδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω υπόψιν μου άλλη χώρα του πλανήτη που να σε στέλνει στη φυλακή μόνο και μόνο επειδή χρωστάς. Πιθανόν να είναι παγκόσμια πρωτοτυπια.

 

Φυλάκιση όντως δεν υπάρχει, αλλά εκποίηση κάθε περιουσιακού σου στοιχείου μέχρι το ποσό της οφειλής υπάρχει. Κι εκεί δεν έχει "οχι το σπιτάκι μου" και άλλα δακρύβρεχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχω υπόψιν μου άλλη χώρα του πλανήτη που να σε στέλνει στη φυλακή μόνο και μόνο επειδή χρωστάς. Πιθανόν να είναι παγκόσμια πρωτοτυπια.

ούτε στην Αμερική?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι φορους ρε Χριστιανε μου; Για πες. Τι θα πληρωσει ενας ανεργος απο το

2010. Θελω να δω τι θα γραψεις. Οκ ειναι μπουρδελο το κρατος (το λεω

χρονια) αλλα οχι κι ετσι.

Ρε μλκ γιατι δε διαβάζεις αυτο που σου έγραψα νωριτερα?

Ανεργο ζευγαρι απο το 2011, που το 2010, έβγαζε 2000 το μηνα καθαρά, με δικό του σπίτι 80 τετραγωνικών μέτρων.

 

Βγάλε τη φορολογία του 2011 για το 2010, την οποια φυσικά δεν ειχαν να πληρωσουν, τα χαράτσια κτλ κτλ.

 

Μπορει να μη χρωστάει 5.000 ευρω, αλλά χρωστάει τουλάχιστον 3000. Ενα 500ρικο το χρονο ειναι μόνο το χαράτσι ρε...

 

 

Αρα συμφωνεις στο, αυτοι που χρωστανε να μην πληρωνουν.

Ουτε καν?Που έγραψα κάτι τέτοιο ρε συ?

Εγω γράφω οτι κάποιος που έχει σπιτι με δανειο βρίσκεται και μλκας και δαρμένος στο τέλος.Και χωρις σπιτι, και χρωστάει φορους.

 

Ο νόμος ειναι σκατά που απαιτεί απο ανέργους ή απο χαμηλομισθωτους να πληρωσουν υπερογρα χαράτσια για ενα σπιτι το οποιο μπορει να χρωστάνε, να έχουν πάρει απο κληρονομια κτλ κτλ...δε καταλαβαίνουν οι ΗΛΙΘΙΟΙ, οτι ο άνεργος δε μπορει να πληρωσει φορολογία???Που θα τα βρει τα λεφτα αφου ειναι άνεργος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα συμφωνεις στο, αυτοι που χρωστανε να μην πληρωνουν. Να φανταστω οτι δεν πληρωνεις φορους, γιατι... ετσι, υπαρχουν αλλοι να πληρωσουν για σενα, τα κοροιδα.

 

Ρε άνθρωπε του θεού, τι λες, πόσο έχουν ξεφύγει τα delivery golden boys τη σημερινή εποχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μλκ γιατι δε διαβάζεις αυτο που σου έγραψα νωριτερα?

Ανεργο ζευγαρι απο το 2011, που το 2010, έβγαζε 2000 το μηνα καθαρά, με δικό του σπίτι 80 τετραγωνικών μέτρων.

 

Βγάλε τη φορολογία του 2011 για το 2010, την οποια φυσικά δεν ειχαν να πληρωσουν, τα χαράτσια κτλ κτλ.

 

Μπορει να μη χρωστάει 5.000 ευρω, αλλά χρωστάει τουλάχιστον 3000. Ενα 500ρικο το χρονο ειναι μόνο το χαράτσι ρε...

 

Ουτε καν?Που έγραψα κάτι τέτοιο ρε συ?

Εγω γράφω οτι κάποιος που έχει σπιτι με δανειο βρίσκεται και μλκας και δαρμένος στο τέλος.Και χωρις σπιτι, και χρωστάει φορου

 

Τι λες ρε; Ενας που εβγαλε 30κ το 10, δεν εχει να δωσει 5κ μετα απο 6 ΜΗΝΕΣ; Btw αν εισαι ανεργος, μπορεις να παρεις απαλλαγη απο το χαρατσι.

 

 

 

 

Ρε άνθρωπε του θεού, τι λες, πόσο έχουν ξεφύγει τα delivery golden boys τη σημερινή εποχή...

Χαχα, μα τη Παναγια πριν γραψω το

 

Αρα συμφωνεις στο, αυτοι που χρωστανε να μην πληρωνουν. Να φανταστω οτι δεν πληρωνεις φορους, γιατι... ετσι, υπαρχουν αλλοι να πληρωσουν για σενα, τα κοροιδα.

ειχα γραψει

 

 Ποια απαντηση; Μαλακιες λεει οπως παντα. Κοιτα να δεις που θα γραψει τωρα για ντελιβερι και τετοια.

αλλα λεω ασε να γραψω κανα επιχειρημα, βεβαια επιχειρημα σε σ'ενα τον... "προβλεψιμο"

ΥΓ επρεπε να το βγαλω screenshot με το timestamp, δε βαριεσαι, θα το κανω την επομενη, εξαλλου εισαι ενας... "προβλεψιμος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αμα μαμιεσαι μια ζωη και σου κατσει μια στραβει πχ αρρωστια τοτε να σου παρουν το σπιτι,?

Αυτη την δικαιοσυνη ονειρευεσαι ?

Και όχι μόνος του απ'ότι βλέπω. Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι απάλευτο για τέτοιες συζητήσεις, μιας που οι περισσότεροι φαίνεται να μην έχουν καμία επαφή με την πραγματικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν το γελοίο της υπόθεσης είναι ότι όταν είχαμε λεφτά σαν άτομα όχι σαν κράτος όταν δουλεύαμε μας έπαιρναν λιγότερα από ότι τώρα που είμαστε άνεργοι.Από κει να καταλάβεις.Μα καλά ο ίδιος ο Πρετεντέρης που είναι καραστημένος λέει ότι με 30 γενικές απεργίες έπρεπε να γίνει επανάσταση στην χώρα τι σκατά άλλο περιμένουμε;Βέβαια άλλο αυτό και άλλο τα ουτοπικά των συριζαίων.Η μόνη λύση είναι όχι η οικονομία επανεκκίνηση αλλά το έθνος.Κάνεις μία επανάσταση δεν αναγνωρίζεις κανένα χρέος αλλάζεις και την νομική υπόσταση της χώρας και καλείς την παγκόσμια τράπεζα ξεχρεωμένος να σου στήσει κράτος από την αρχή σωστά δομημένο.Και μην ακούω αηδίες περί καπιταλισμού γιατί και ο Καναδάς καπιταλιστική χώρα είναι και είναι από τα καλύτερα μέρη στον κόσμο για να ζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι λες ρε; Ενας που εβγαλε 30κ το 10, δεν εχει να δωσει 5κ μετα απο 6

Όχι!!! Διότι δεν ηξερε οτι θα του ζητήσουν αναδρομικά και χαράτσι.. Δεν ηταν υποχρεωμένος να το ξέρει.

Η πουστιά των αναδρομικών ειναι καθαρά Ελληνικη εφεύρεση...

 

 

ΜΗΝΕΣ; Btw αν εισαι ανεργος, μπορεις να παρεις απαλλαγη απο το χαρατσι.

Οχι. Αν ηταν έτσι δε θα χρώσταγε κανείς. ΟΛΟΙ πληρωνουν χαράτσι ακομα και τα άνεργα Α.Με.Α. Δε ξέρεις οτι οι εξαιρέσεις απο το χαράτσι το 2011 καταργήθηκαν ήδη???χεχεχεχεχεχεχεχεχε

Οτι περιουσια έχεις, τη πληρωνεις πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, μα τη Παναγια πριν γραψω το

ειχα γραψει

αλλα λεω ασε να γραψω κανα επιχειρημα, βεβαια επιχειρημα σε σ'ενα τον... "προβλεψιμο"

ΥΓ επρεπε να το βγαλω screenshot με το timestamp, δε βαριεσαι, θα το κανω την επομενη, εξαλλου εισαι ενας... "προβλεψιμος"

 

Αγόρι μου, είσαι η έννοια του λέω ότιναναι για να συμμετέχω στη συζήτηση.

 

Αυτό με τις απόψεις που ο καθένας έχει από μία κλπ το έχεις ακουστά? Ε, αυτό ακριβώς.

 

Λες από τη μία ότι οι φόροι είναι άδικοι, αλλά το να τους χώνουν στη φυλακή για άδικους φόρους είναι δίκαιο.

Και μάλιστα λες ότι όποιος δεν πληρώνει άδικους φόρους, ζει εις βάρος των άλλων.

Ρε την παλεύεις? Ποιος λέει βλακείες τελικά εγώ ή εσύ? (για να μην διαγραφεί και φας και κανένα ban το bold)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...