Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περα απο τον Fortissimo του E-dructer ποιες αλλες πιστευετε αξιζουν για φρεντο , ειμαι κοντα στο να ξαναπαραγγειλω οποτε αν εχετε καποια γνωμη για τους υπολοιπους θα ημουν ευγνωμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!
Να προσθέσω κ εγώ ότι ο Extremo ειναι 100% Robusta, πράγμα το οποίο τον καθιστά ακατάλληλο για Freddo.
Κατάλληλος για Freddo ειναι ο Fortissimo που είναι 100% Arabica.

 

Τον Extremo δοκιμάστε τον μετά το φαγητό σαν espresso, ζεστό δλδ όχι κρύο ή το απογευματάκι...εκεί είναι όλη η γεύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για espresso και capuccino ειναι αρκετα καλος ναι θα συμφωνησω απολυτα, ισως δοκιμασω και τον Espresso για freddo , Nickrobo πιστευεις αξιζει ή καλυτερο ον Fortissimo?

Θα έλεγα τον Fortissimo καλύτερα αν θέλεις ένταση στη γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος....

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω dolce gusto.

 

Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάπου προσφορά που να πάρω 3-4 συσκευασίες με κάψουλες και να πάρω δώρο τη μηχανή καφέ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις κάποιος....

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω dolce gusto.

 

Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάπου προσφορά που να πάρω 3-4 συσκευασίες με κάψουλες και να πάρω δώρο τη μηχανή καφέ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

 

Είχα δει στο ΑΒ Βασιλόπουλο στη Χίο πριν μια εβδομάδα. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα και σε ποια καταστήματα, όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή όταν γεμίζω κάψουλες είναι εντυπωσιακά χαμηλή. Με ένα αξιόλογο καφέ των 12 ευρώ το κιλό είναι 6 + 1 (το αυτοκόλλητο) 7 λεπτά ο καφές. Αν θέλεις οικονομικότερες φτάνεις και στα 5 λεπτά. Άσε που έχει και τη μαγκιά ότι τις κάνεις μόνος σου.

κυριως να βαζω οτι καφε θελω.. ακομα και του λιντλ δοκιμαζω και τις γεμιζω και τις κλεινω μετα με αλουμινοχαρτο και βγαινει αξιοπρεπης καφες (με ιλι τις γεμιζω 'η με οτι αλλο εσπρεσσο εχω σπιτι προς το παρον)

Ο βασικοτερος λογος που πηρα νεσπρεσσο κι οχι Ιλι μηχανη ειναι αυτος οτι δεν περιοριζομαι στα official.. Απλα να μην  το χαλασουμε το μηχανημα σε λιγοτερο απο χρονο ε....

ποιες επαναγεμιζομενες προτεινεται αν εχετε παρει καποιες? ακουσα καποιες πλαστικες ελληνικου μαγαζιου ηταν ετσι κ αλλιως για 1 φορα.

Οι καψουλες του dructer (bernini 'η πως λεγονται δεν εχουν τρυπες απο κατω επισης..)

Dructer με δωρεαν μεταφορικα εκαναν μερικες μερες να φτασουν λογω του κουριερ αλλα μου εκαναν και δωρακι μια 5αδα βιολογικο. Ο καφες μετριος ως τωρα.. χειροτερος απο του λιντλ νομιζω..

Coffee island σε αλλο καταστημα μου εδωσαν τον συνηθισμενο τους εσπρεσσο και ειναι σαν νες καφε . Δεν μου εδωσαν και 10+1 οπως στο αλλο μαγαζι. Αν παρετε παραγγειλτε τους ακριβους τους ισως κανουν καμια μερα να τα συσκευασουν αλλα ειναι πολυ καλοι και σε ιδια τιμη.

 

για αλλα σχολια που διαβασα αλλα εχει ξαναειπωθει στο θεμα.. Απλη εσπρεσσιερα ηθελα να παρω κι εγω αλλα για να εχει τουλχ 15 bar εκανε πανω απο 120Ε και εδινε και  τον παρασκευαστη αφρογαλου δωρο η νεσπρεσσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριως να βαζω οτι καφε θελω.. ακομα και του λιντλ δοκιμαζω και τις γεμιζω και τις κλεινω μετα με αλουμινοχαρτο και βγαινει αξιοπρεπης καφες (με ιλι τις γεμιζω 'η με οτι αλλο εσπρεσσο εχω σπιτι προς το παρον)

Ο βασικοτερος λογος που πηρα νεσπρεσσο κι οχι Ιλι μηχανη ειναι αυτος οτι δεν περιοριζομαι στα official.. Απλα να μην  το χαλασουμε το μηχανημα σε λιγοτερο απο χρονο ε....

ποιες επαναγεμιζομενες προτεινεται αν εχετε παρει καποιες? 

Ανοίγεις μεγάλη κουβέντα.

Αγόρασε κατ' αρχήν αυτοκόλλητα αλουμινόχαρτα (εγώ πήρα 300 από εδώ)

Ο Ίλλυ δεν νοιώθεις πως σου μπουκώνει την μηχανή; Εγώ σαν γεύση τον προτιμώ αλλά μιά φορά δοκίμασα και το νερό περνούσε πολύ δύσκολα και τη λυπήθηκα τη μηχανή

Μην πετάς καμιά κάψουλα. Και οι dructer μια χαρά γεμίζουν. Απλά θέλει να τις βάζεις σε ταπεράκι γιατί είναι τρύπιες από πίσω και θα χάσει ο καφές την δύναμη και την μυρωδιά.

Στον καπουτσίνο βάζε ότι καφέ νά'ναι, δεν καταλαβαίνει κανείς τίποτε. Κράτα τον καλό καφέ για αυτούς που τον πίνουν σκέτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποιος έχει χρησιμοποιήσει ανοξείδωτη επαναχρησιμοποιούμενη κάψουλα;

Άραγε μια ανοξείδωτη κάψουλα σε συνδυασμό με μια μηχανή άλεσης τι αποτελέσματα θα έδινε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...