Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να συναρμολογίσει 17 διαφορετικά pc από το μηδέν μέσα σε μια μέρα;

 

17 πισι σε μια μερα, 85 σε πεντε μερες, 340 πισι το μηνα...

 

Κατεφερνει το πλαισιο και πουλα οντως 340 πισι το μηνα???? :blink:

 

Για ποιο λογο δηλαδη 17 πισι τη μερα και οχι 10 η 5 πχ, αναλογως της ΖΗΤΗΣΗΣ που υπαρχει στην αγορα;

 

Αν τους μεινουν στοκ, μετα θα απολυουν ξανα και ξανα λογω "κρισης"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτά τα 17 pc την ημέρα είναι για κάποιο στάνταρ μοντέλο turbo-x, όπου όλα τα κομμάτια θα έχουν ακριβώς τα ίδια τεχνικά χαρακτηριστικά; Γιατί αν κάθε μοντέλο είναι custom made που μπορεί να ζητάει ο πελάτης (πχ ο ένας θέλει 2GB Ram, ο άλλος 4, ο άλλος 8, o άλλος θέλει κάρτα nvidia, ο άλλος ATI , και πάει λέγοντας), αν υπάρχει πίεση δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάποιο μπέρδεμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 πισι σε μια μερα, 85 σε πεντε μερες, 340 πισι το μηνα...

 

Κατεφερνει το πλαισιο και πουλα οντως 340 πισι το μηνα???? :blink:

 

Για ποιο λογο δηλαδη 17 πισι τη μερα και οχι 10 η 5 πχ, αναλογως της ΖΗΤΗΣΗΣ που υπαρχει στην αγορα;

 

Αν τους μεινουν στοκ, μετα θα απολυουν ξανα και ξανα λογω "κρισης"..

ίσως αυτό να είναι το μέγιστο που θέλουν να πιάνεις. Αν δεν υπάρχει ζήτηση μπορεί να μειώνουν τον αριθμό και να σε βάζουν να κάνεις κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεφερνει το πλαισιο και πουλα οντως 340 πισι το μηνα???? :blink:

 

Για ποιο λογο δηλαδη 17 πισι τη μερα και οχι 10 η 5 πχ, αναλογως της ΖΗΤΗΣΗΣ που υπαρχει στην αγορα;

 

Αν τους μεινουν στοκ, μετα θα απολυουν ξανα και ξανα λογω "κρισης"..

 

Για 340 το μήνα δε θα έμπαιναν στον κόπο όχι να πουλάνε pc αλλά ούτε να σκεφτούν αν αξίζει να το κάνουν.

 

Όσον αφορά τα 17 τη μέρα, υπάρχουν δύο περιπτώσεις:

  1. Το Πλαίσιο στελεχώνεται από βλάκες που δεν καταλαβαίνουν αυτό που εσένα σου ήρθε στο μυαλό με τη μία.
  2. Κάτι από αυτά που σκέφτηκες δεν ισχύει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έγινε στρεβλά περισσότερο από οτιδήποτε άλλο στις τελευταίες σελίδες είναι η παρουσίαση κάποιων πραγμάτων όπως θέλεις να τα καταλάβεις εσύ και όχι όπως τα εννοούσε αυτός που τα είπε. Αλλά η προσπάθεια για αποκατάσταση της αλήθειας είναι προφανώς χαμένος χρόνος όταν μιλάς σε κάποιον που μόνος του καταλήγει αυθαίρετα στο TL;DR για λογαριασμό άλλων.

 

Δοκίμασε να διαβάσεις τον chicken32 που σε γενικές γραμμές βλέπει τα πράγματα όπως εσύ αλλά χωρίς να φοράει χρωματιστά γυαλιά.

 

Χρωματιστά γυαλιά meaning; Ο chicken32 το μόνο "σωστό" που είπε ήταν ο υπολογισμός των εξόδων με βάση τη διεύθυνση κατοικίας και όχι με το καβλάντισμα του κάθε εργαζόμενου. Δεν αποφεύγει βέβαια την αντίληψη του "έξτρα μπόνους". Αλλά οκ, εδώ μιλάμε για τη χώρα που η ασφάλιση και τα ένσημα θεωρούνται σε πολλές περιπτώσεις ως κίνητρο, το να δουλεύεις δωδεκάωρο και να πληρώνεσαι εξάωρο θεωρείται συγκριτικό πλεονέκτημα και που οι μισοί πιστεύουν ότι αυτός που σου δίνει δουλειά κάνει φιλανθρωπικό έργο και οι άλλοι μισοί θέλουν να φάνε από παντού "γιατί έτσι κάνουν όλοι". Δε χρειάζεται να κολλήσουμε σε κάτι ασήμαντο για τη συγκυρία όπως η μετακίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να γκρινιάζουμε για όλα;

 

Γιατί δεν βλέπετε το καλό σε αυτό που κάνει το πλαίσιο; έχει εναν σταθερό αριθμό μιστών που μπορεί να πληρώσει ανά μήνα και φροντίζει απο αυτόν τον σταθερό αριθμό να περάσουν πολλά χέρια... έτσι δηλαδή δίνεται σε περισσότερους η ευκαιρία να την σκαπουλάρουν για ένα χρόνο.. μετά σειρά έχει ο επόμενος που στην ελλάδα της κρίσης δεν έχει μία...

 

φυσικά και δεν ειναι ζωή αυτό... αλλά και το πλαίσιο δεν ειναι πολιτικό κόμμα αλλά μια εταιρία που προσπαθεί να κάνει το καλύτερο για την οικονομία τόσο την δική της αλλά όσο και αυτή στις περιοχές που δραστηριοποιείται.

 

Για να δημιουργηθούν καλύτερες προϋποθέσεις εργασίας(για όλους ή για μεγάλες ομάδες) δεν απευθυνόμαστε στον ιδιώτη αλλά στο κράτος.

 

 

 

17 pc πλήρως λειτουργικά σε 8 ώρες, ο Βέγγος με 3 γραμμές κόκα. Κι αν.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

17 pc πλήρως λειτουργικά σε 8 ώρες, ο Βέγγος με 3 γραμμές κόκα. Κι αν.

Αν μιλάμε για συναρμολόγηση βγαίνει μια χαρά. Σχεδόν ένα μισάωρο το ένα! Μετά από λίγο διάστημα που θα αρχίσεις να τα κάνεις μηχανικά σου περισσεύει και χρόνος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για συναρμολόγηση βγαίνει μια χαρά. Σχεδόν ένα μισάωρο το ένα! Μετά από λίγο διάστημα που θα αρχίσεις να τα κάνεις μηχανικά σου περισσεύει και χρόνος!

Αν το cable management δεν ειναι να τα περάσεις όλα από πίσω τα καλώδια και απλά τα πιάνεις με κλιμάκια τότε αν χρησιμοποιείς ηλεκτρκο κατσαβίδι σε 10 λεπτακια το έχεις στήσεις το σύστημα. Ε μετά λογικά έχουν ISO φτιαγμένα έτοιμα για το κάθε μοντέλο οποτε και εκεί γρήγορα τα πράγματα. Βγαίνουν 17 PC σε μια  μέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:devil:

 

Πλαίσιο: Συνεχίζει τη σημαντική αύξηση πωλήσεων και κερδών

 

 

http://www.protothema.gr/economy/article/399694/plaisio-sunehizei-ti-simadiki-auxisi-poliseon-kai-kerdon/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια φορά που ειχα πάει τον υπολογιστή στο πλαισιο πάντως πριν απο 2-3 χρονια δεν τον κοίταξαν καθόλου. Απλα ειπαν οτι τον κοίταξαν και οταν ειπα στον τεχνικο στο τηλεφωνο οτι κάνει χιονάκια η οθονη μου ειπε οτι σε εκεινον δεν έκανε τιποτα ... τεσπα επειδη δεν τον κοιταξαν και επειδη δεν θα εμπαινα στην διαδικασια να διαφωνω χωρις αποτέλεσμα με τον τεχνικο τους ειπα οτι εγω δεν πληρώνω για έναν ελεγχο που δεν έγινε .... οποτε μου έκοψαν μια μηδενική αποδειξη (μια χαρα ξηγήθηκαν ...) και σηκωθηκα και εφυγα.

 

Μετα απο μια εβδομάδα ο υπολογιστής κάηκε η καρτα γραφικών του ... επισης προσφατα αγορασα και μια καρτούλα μνήμης απο το πλαισιο και ειμαι ευχαριστημενος. Αλλα για τεχνικο κομμάτι και σερβις δεν ξαναπηγα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε..εγώ πέρασα πρόσφατα συνέντευξη, προ 2 εβδομάδων και μου είπαν πως θα ενημερωθώ μέσα σε 2-3 εβδομάδες για το αν θα περάσω στο επόμενο στάδιο, δεύτερη συνέντευξη κτλ. συνάντησα τυχαία εκεινη τη μέρα ένα γνωστό ο οποίος ηταν σειρά μου απ' το στρατό και είχε ξεκινήσει εκπαιδευόμενος για την ίδια θέση, εμαθα κιόλας οτι τον προσέλαβαν κανονικά πλεον. βλέπω όμως να περνάνε οι μέρες και στη περίπτωση μου κάποια ενημέρωση δε βλέπω..και θέλω να ασχοληθώ με αυτό το τομέα. τα χρήματα πάντως ειναι 905 ευρώ μικτα. καθαρα γυρω στα 700-750 δλδ. οψόμεθα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...