Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για συμπεριφορές προς το προσωπικό.

 

Τα έχω ζήσει από άλλους. Η συμβουλή μου είναι "learn not to give a fuck" ή άνεργοι ξερω 'γω. Διαλέξτε. Επίσης διαβάζω "υπεύθυνος καταστήματος". Με αυτούς να γελάτε, έχουν αποκτήσει ψυχολογικά από την πολύ πίεση. Αφού ώρες ώρες έλεγα κι εγώ μέσα μου "πω μαλάκα ο τύπος είναι για το δαφνί".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω δεν πρέπει να είμαστε τόσο καχύποπτοι με τον φίλο 888! Εγώ το βρίσκω λογικό να υπάρχει κάποιος που να θέλει να πάει για δουλειά εκεί, να πιστεύει ότι μπορεί να τα καταφέρει και να υπερασπίζεται την εταιρεία! Επειδή κάποιοι μπορεί να διαφωνούν με την πολιτική ή την συμπεριφορά του καταστήματος, με την ποιότητα των προϊόντων ή με οτιδήποτε άλλο, δε σημαίνει ότι κανείς δε θα πήγαινε για δουλειά εκεί ή ότι όποιος πει κάτι καλό είναι βαλτός από το κατάστημα! Μιλάμε για δουλειά και μάλιστα με πολύ καλό μισθό για την εποχή και όχι μόνο. (επαναλαμβάνω ότι δεν έχω καμία σχέση με το πλαίσιο, είμαι απλά περιστασιακός πελάτης όπως οι περισσότεροι από δω μέσα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα παιδες εμενα μου το ειπαν στη συνεντευξη:"το Πλαισιο ειναι μια απαιτητικη εταιρεια"..οποτε λιγο πολυ ξερεις τι πας να αντιμετωπισεις. Αληθεια στις αντιστοιχες αλυσιδες και ειδικα στις πολυεθνικες πιστευετε ειναι καλυτερα?

 

κΑΝΕΝΑν γνωστό που να δουλευει εκει δεν έχεις να ρωτησεις? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε 888 και εγώ όταν ήμουν σε μία ηλικία που έβραζε το αίμα μου πήγα σε μία εταιρεία με πολύ "τουπέ" τσαμπουκά και γεμάτος αυτοπεποίθηση πως θα τα καταφέρω , πως ό,τι και να μου βάλουν και να πουν είμαι ζορικός θα γ...σω αυτή τη δουλειά. μετά από λίγο καιρό , μετά τις τρομοκρατικές ενέργειες της ψόφο να έχει διευθύντριας αλλά και την απίστευτη αλαζονία και αδιαφορία από τους παραπάνω ιθύνοντες , ελληνάγκουρες και κυπράγκουρες που νόμιζαν πως έπιασαν τον παπά από τα γένια από μία θέση στην τράπεζα της δεκάρας  , σταμάτησα να προσφέρω και να ασχολούμαι. τώρα έχεις όρεξη αλλά μετά από λίγο καιρό , που θα κάνεις 80 φορές το σταυρό σου μέχρι να πας από το σπίτι σου στη δουλειά κάθε πρωί από το άγχος και φόβο , πίστεψε με θα σταματήσεις. ευτυχώς έφτυσα τα μούτρα τους και πήγα σε αλλη πιο ανθρώπινη δουλειά που όπως έιπαν μερικά παιδιά , σέβονται το ανθρώπινο δυναμικό και την επένδυση τους σε σένα. μην το ξεχνάς ποτέ , οι εταιρείες επενδύουν σε σένα . οι εταιρείες που σε βλέπουν αναλώσιμο καταντάνε πλαίσιο ή η προαναφερθείσα τράπεζα. σου εύχομαι καλή τύχη και να είσαι (μην παρεξηγηθείς το λέω για καλό) ντουβάρι και ζώο εντελώς που να μην καταλαβαίνει τίποτα. εάν είσαι τετοιος (επαναλαμβάνω το λεώ με αγαθές και καλές προθέσεις) τότε πη...α τους ανάποδα και μη φοβάσαι τίποτα. συγγνώμη για το εριστικό και τους χαρακτηρισμούς αλλά όσοι το έχουν αντιμετωπίσει ξέρουν πως λίγα λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γνωστη που ειναι κοντά 5 χρονια στο Πλαισιο, μου μίλησε για μεγάλη πίεση ξέρω ότι θα ζοριστώ. Δεν είπα ότι θα μου αρέσει ή οτι σιγουρα θα τη παλέψω αλλα θα προσπαθήσω πολυ. Αν με καλέσουν φυσικά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως είναι όλα τα ίδια. Δηλαδή στην επαρχια που ήμουν διακοπες και είχα πάει σε ενα πλαισιο μεγάλο ήταν πολυ χαλαροί και με γραφαν και στα @@ παρότι ήθελα να αγοράσω καναν 10 χρόνια και πασες σε αλλο.Ουτε εξυπηρετηθήκατε κτλ. Εδω στο πλαισιο στο σταυρό είναι πιο σφιχτά απο οτι έχω δει τα πραγματα και στη καλιθεα που πηγα τελευταια ήταν ακομα χειρότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για δουλειά και μάλιστα με πολύ καλό μισθό για την εποχή και όχι μόνο. 

 

Κάνεις πλάκα έτσι; Μην ξεχνάμε ότι είναι 900 για 6ήμερο standard 12άωρο = 2.88 €/ωρα σε αντίθεση με 586 πενθήμερο 8άωρο = 3.34 €/ώρα. Τα 586 είναι επι της ουσίας ένα 16% παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...