Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα στο πλαίσιο πρίν λίγες μέρες για να δώ ένα κινητό. Ζήτημα είναι να έχω μπει 2-3 φορές, απλά επειδή ήταν στον δρόμο μου και τα κινητά είναι αμέσως μετά την είσοδο, μπήκα.

 

Μόλις με εντόπιστε ο υπάλληλος με ρώτησε το γνωστό "θέλετε κάποια βοήθεια" και του είπα πως είμαι οκ. Και μόλις έκανε να φύγει, γυρνάει και αρχίζει να μου πλασάρει ένα κινητό τρουμπα-Χ λες και είμαι 12 χρονών με φράσεις του στυλ "είδες το σουπερ ουαου τουρμπο-Χ", "οχταπύρηνο κάνει τα πάντα" κπλ.

 

Έτσι κάνουν όλοι οι υπάλληλοι στο Πλαίσιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα στο πλαίσιο πρίν λίγες μέρες για να δώ ένα κινητό. Ζήτημα είναι να έχω μπει 2-3 φορές, απλά επειδή ήταν στον δρόμο μου και τα κινητά είναι αμέσως μετά την είσοδο, μπήκα.

 

Μόλις με εντόπιστε ο υπάλληλος με ρώτησε το γνωστό "θέλετε κάποια βοήθεια" και του είπα πως είμαι οκ. Και μόλις έκανε να φύγει, γυρνάει και αρχίζει να μου πλασάρει ένα κινητό τρουμπα-Χ λες και είμαι 12 χρονών με φράσεις του στυλ "είδες το σουπερ ουαου τουρμπο-Χ", "οχταπύρηνο κάνει τα πάντα" κπλ.

 

Έτσι κάνουν όλοι οι υπάλληλοι στο Πλαίσιο?

Έτσι κάνουν οι πωλητές γενικά… Για αυτό πρέπει να τους αφανίσουμε μέσω του ηλεκτρονικού εμπορίου.

Μπορούν να βρουν κάποια άλλη δουλειά. Να παράξουν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κάνουν οι πωλητές γενικά… Για αυτό πρέπει να τους αφανίσουμε μέσω του ηλεκτρονικού εμπορίου.

Μπορούν να βρουν κάποια άλλη δουλειά. Να παράξουν κάτι.

 

Λογικά για να καταδέχονται να κάνουν τους καραγκιόζηδες στο πλαίσιο δεν μπορούν να βρούν κάποια άλλη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κάνουν οι πωλητές γενικά… Για αυτό πρέπει να τους αφανίσουμε μέσω του ηλεκτρονικού εμπορίου.

Μπορούν να βρουν κάποια άλλη δουλειά. Να παράξουν κάτι.

 

Χρήστο, εσύ?

 

2210151232.jpg?itok=9wBhxAMz

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τρελα ον-τοπικ αλλα θελω να πω κατι που μου εκανε τρομερα αρνητικη εντυπωση. Τις προαλλες περιμενοντας εναν φιλο στο κεντρο πηγα στο Πλαισιο στο Συνταγμα να ψωνισω κατι ψιλολογια και σταματησα λιγο στο σημειο που εχει τα κινητα. Εκει βρισκοταν μια κοπελα υπαλληλος αλλα δεν φορουσε τα ρουχα που φορανε οι υπολοιποι. Συνηθως η ερωτηση ειναι: "μπορω να σας βοηθησω;", της λες οχι και παει στην ευχη του θεου. Η συγκεκριμενη κοπελα ομως εδωσε ρεσιταλ "ψευτικης" χαζομαρας λεγοντας ηλιθιοτητες οπως η παρακατω:

 

Υ: Κυριε εχετε βαλει το ενα ποτηρι μεσα στο αλλο στον καφε σας; 

 

Της δειχνω το ποτηρι και οτι εχω απλα χαρτονι για να μην καω.

 

Υ: Αχ, δεν το ειχα δει. Και μπαινετε μεσα και λεω ο κυριος εχει βαλει ενα ποτηρι μεσα στο αλλο. Και μετα σκεφτομαι, πως ο κυριος καταφερε και χωρεσε το ενα ποτηρι μεσα στο αλλο; Δεν μπορω θα παω να τον ρωτησω. Αλλα τελικα κυριε απλα ειχατε χαρτονι για να μην καιγεστε.

 

Τελος παντων φευγω και μετα απο κανα διωρο επιστρεφω μαζι με τον κολλητο μου που ηθελε να δει απο κοντα το Note 4 πριν το αγορασει.

 

Η κοπελα εδωσε νεο ρεσιταλ ηλιθιοτητας λεγοντας στον φιλο μου να αγορασει Samsung Smartwatch αντι για κινητο και τελικα μας αφησε παιρνοντας και το ρολοι λεγοντας "καλα εσεις κοιταξτε εγω παω να παιξω με το ρολοι, αχ μου αρεσει τοσο πολυ."

 

Η συγκεκριμενη κοπελα προφανως εκανε τη χαζη και καποιος την εβαλε να παριστανει οτι εχει νοημοσυνη ιση με γλαστρα πρωιναδικου. Καταννοω την αναγκη για δουλεια και σε καμια περιπτωση δεν τα βαζω μαζι της, ξερω οτι στην πραγματικοτητα απλα περιμενε να κλεισει το μαγαζι να παει σπιτι της. 

 

Προς τον μαλακα υπευθυνο που την εβαλε: Ξεφτιλιζεις δημοσια εναν νεο ανθρωπο γιατι νομιζεις οτι θα πουλησεις. Ομως, guess what. Δεν θα πουλησεις περισσοτερο. Κανενας δεν θα αγορασει επειδη η κοπελα στο διαδρομο του κανει ναζια. Κι αντε κανας 60αρης μπορει, η πλειοψηφια ομως οχι. Την βρισκει ενοχλητικη και ηλιθια. Αν θες να πουλησεις κινητα, βρες αλλον τροπο προωθησης, κανε 100 ατοκες δοσεις, βαλε απο την τσεπη της εταιριας τη διαφορα με το skroutz, δεν ξερω. Σιγουρα παντως η συγκεκριμενη τακτικη δεν σου φερνει πελατες.

 

Αν πατε, μπορει να την πετυχετε κι εσεις.

Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι την βάλανε να κάνει τη χαζή; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο πλαισιο οταν ειχα πάει για να μου κοιτάξουν τον υπολογιστή δεν κοιταξαν τπτ μολις πηγα να τον παραλαβω μου ειπαν οτι δεν ειχε τιποτα λεω αποκλειεται δεν το κοιταξατε φυσικα δεν τους πληρωσα μου έκοψαν μια μηδενικη αποδειξη και εφυγα το αποτελεσμα? μετα απο 3-4 μέρες καηκε η καρτα γραφικων ο υπολογιστης εκανε χιονακια καποιες φορες οταν τους τον πηγα αλλα για αυτους "δεν ειχε κανενα προβλημα" ωραια και για μενα "δεν τον κοιταξατε."

 

Επισης σκηνικο στον Γερμανο πάει να παρει ο πατερας μου ενα κινητο και μετα μου παραπονιεται οτι δεν πατιεται καλα απο την οθονη πάω μαζι του και τους το λεω και επισης προτεινω να το δοκιμάσω μια μέρα και αν οντως δεν εχει καλη αφη τους το επιστρεφω αρχικα η υπευθυνος το παιξε τσαμπουκα σε στυλ δεν το δεχομαστε , λεω στον υπαλληλο οτι δεν μ αρεσει το υφος της προισταμενου σας και για αυτο θα ακυρωσω τελειως την αγορα .... δεν ειναι δυνατον να μην έχετε καποιο κινητο να μπορει ο κοσμος να το δοκιμάζει.... πηγε της τα ειπε τελικα το δεχτηκε και οντως το ειδα μου εκανε και τελικα το κράτησα.Κερδισαμε και οι 2.

 

Οποτε ευχαριστημενος ειμαι δεν εχω προβλημα με τον Γερμανο οσο για το πλαισιο δεν ξαναπηγα έχουν φαινεται λιγους εργαζομενους και δεν προλαβαινουν να τα κοιταξουν προσοχη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στο πλαισιο οταν ειχα πάει για να μου κοιτάξουν τον υπολογιστή δεν κοιταξαν τπτ μολις πηγα να τον παραλαβω μου ειπαν οτι δεν ειχε τιποτα λεω αποκλειεται δεν το κοιταξατε φυσικα δεν τους πληρωσα μου έκοψαν μια μηδενικη αποδειξη και εφυγα το αποτελεσμα? μετα απο 3-4 μέρες καηκε η καρτα γραφικων ο υπολογιστης εκανε χιονακια καποιες φορες οταν τους τον πηγα αλλα για αυτους "δεν ειχε κανενα προβλημα" ωραια και για μενα "δεν τον κοιταξατε."

 

Επισης σκηνικο στον Γερμανο πάει να παρει ο πατερας μου ενα κινητο και μετα μου παραπονιεται οτι δεν πατιεται καλα απο την οθονη πάω μαζι του και τους το λεω και επισης προτεινω να το δοκιμάσω μια μέρα και αν οντως δεν εχει καλη αφη τους το επιστρεφω αρχικα ο υπευθυνος το παιξε τσαμπουκα σε στυλ δεν το δεχομαστε , λεω στον υπαλληλο οτι δεν μ αρεσει το υφος του προισταμενου σας και για αυτο θα ακυρωσω τελειως την αγορα .... δεν ειναι δυνατον να μην έχετε καποιο κινητο να μπορει ο κοσμος να το δοκιμάζει.... πηγε της τα ειπε τελικα το δεχτηκε και οντως το ειδα μου εκανε και τελικα το κράτησα.

 

Οποτε ευχαριστημενος ειμαι δεν εχω προβλημα με τον Γερμανο οσο για το πλαισιο δεν ξαναπηγα έχουν φαινεται λιγους εργαζομενους και δεν προλαβαινουν να τα κοιταξουν προσοχη!!!

Εντάξει ρε συ αλλά μια μέρα δεν το λες και δοκιμή! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε συ αλλά μια μέρα δεν το λες και δοκιμή! :P

 

Τοσο ήθελα , αμα δεν ηθελε θα ακυρωνα την αγορά. Θα μου πεις ειναι συμπεριφορα αυτη? ναι οταν την βλεπεις οτι πουλάει υφος ειναι.

 

Αλλα σκέφτηκε εξυπνα γιατι σου λεει αυτος αμα το επιστρεψει παλι απο εμας θα ψωνισει κατι και πιθανον ακριβοτερο ... ή θα μεινει με αυτο και δεν θα του επιστρεψω χρηματα. Σωστα σκέφτηκε ετσι έγινε.

 

Να ξέρεις απο μαγαζια που δεν κανουν συμβιβασμους και κοιτανε τον πελατη αφυψηλου και νομιζουν οτι του κάνουν και χάρη εγω δεν ψωνιζω γιατι ειναι κωλομάγαζα.

 

Ενα παράδειγμα ενα ζαχαροπλαστειο ειχε τις πάστες 2.90 εδω στην επαρχια (ελεος ουτε ο στεργιου στην Αθηνα δεν τις έχει τοσο ακριβες που εφοδιαζει ολο το στρατο) και ολοι λεγανε ωωω ειναι καλες για αυτο.... τελικα εμαθα οτι δουλευει με κατεψυγμενα αυτος... τραβα πληρωσε τον 2.90 που σου κανει και την φιρμα σε ταιζει και κατεψυγμενο.

 

Να ξερεις μαγαζι που κοιτάει τον πελάτη αφυψηλου και οταν έχει ενα θεμα τον αντιμετωπιζει ψυχρά και απολυτα ειναι κωλομάγαζο. Μη το προτιμησεις καν.Εγω επιτηδες καμια φορά δειχνω οτι διαφωνω να δω που θα το πάνε θα με αντιμετωπισουν σωστά ή θα μου πουν σηκω και φυγε δεν σε εχω αναγκη οποτε θα φυγω γιατι οποιος λεει οτι δεν εχει το πελατη αναγκη δεν δινει τα παντα για να του δωσει σωστα το προιον που πληρώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Δεν διαφωνώ στα περισσότερα που λες αλλά αυτό για τη μια μέρα δοκιμή το βρίσκω υπερβολικό και δεν ξέρω κανένα μαγαζί να το κάνει! Ειδικά τώρα με τόσα reviews και βίντεο που μπορείς να δεις δεν χρειάζεται κιόλας νομίζω. Εδώ το αμάξι και δεν στο δίνουν για μια μέρα! Τέλος πάντων, αφού τα κατάφερες ωραίος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Δεν διαφωνώ στα περισσότερα που λες αλλά αυτό για τη μια μέρα δοκιμή το βρίσκω υπερβολικό και δεν ξέρω κανένα μαγαζί να το κάνει! Ειδικά τώρα με τόσα reviews και βίντεο που μπορείς να δεις δεν χρειάζεται κιόλας νομίζω. Εδώ το αμάξι και δεν στο δίνουν για μια μέρα! Τέλος πάντων, αφού τα κατάφερες ωραίος :)

 

Ηταν μέρα που δεν ηταν ανοιχτα το απογευμα για αυτο το λογο αλλιως θα το πηγαινα και απογευμα της ιδιας μέρας.

 

Μα τι να το κανω το βιντεο ρε συ? ηθελα να το δουλεψω στην αφη το κινητο να δω πατιεται το κουμπι να μου κλεινει τις κλησεις? να δω το ακριανο κουμπάκι του πληκτρολογιου πατιέται κανονικα? καταλαβες? ειχα οντως θεμα και αντι να με βοηθησουν πηγαν να μου απαντησουν ξερά οχι και οτι δεν το δέχονται ε φορτωσα και εγω και λεω ωραια φιλε μου θα μου ακυρωσεις τη συναλλαγη.Διοτι δεν προκειται να μεινω με ενα κινητο το οποιο δεν θα μπορω να δουλεψω μετά.

 

Μετα παντως την ευχαριστησα την προισταμενη τους για την χάρη που μου έκανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν μέρα που δεν ηταν ανοιχτα το απογευμα για αυτο το λογο αλλιως θα το πηγαινα και απογευμα της ιδιας μέρας.

 

Μα τι να το κανω το βιντεο ρε συ? ηθελα να το δουλεψω στην αφη το κινητο να δω πατιεται το κουμπι να μου κλεινει τις κλησεις? να δω το ακριανο κουμπάκι του πληκτρολογιου πατιέται κανονικα? καταλαβες? ειχα οντως θεμα και αντι να με βοηθησουν πηγαν να μου απαντησουν ξερά οχι και οτι δεν το δέχονται ε φορτωσα και εγω και λεω ωραια φιλε μου θα μου ακυρωσεις τη συναλλαγη.Διοτι δεν προκειται να μεινω με ενα κινητο το οποιο δεν θα μπορω να δουλεψω μετά.

 

Μετα παντως την ευχαριστησα την προισταμενη τους για την χάρη που μου έκανε.

Κάτσε, το είχες ήδη αγοράσει το κινητό και σκεφτόσουν να το επιστρέψεις; Εγώ κατάλαβα ότι ήθελες να το δοκιμάσεις να δεις αν σου κάνει και να το αγοράσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, το είχες ήδη αγοράσει το κινητό και σκεφτόσουν να το επιστρέψεις; Εγώ κατάλαβα ότι ήθελες να το δοκιμάσεις να δεις αν σου κάνει και να το αγοράσεις

 

μΑ ΠΩς ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ κινητο που δεν θα ειχα αγοράσει σπιτι μου ρε συ??? :P

 

τΟ ΕΙχα αγοράσει ηδη ειπαμε δεν ειμαι παράλογος. Προφανως αυτο που ζητουσα ειχε κάποια βαση αν δεν ειχε καμια δεν θα το ζητουσα εγω πρωτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μΑ ΠΩς ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ κινητο που δεν θα ειχα αγοράσει σπιτι μου ρε συ??? :P

 

τΟ ΕΙχα αγοράσει ηδη ειπαμε δεν ειμαι παράλογος. Προφανως αυτο που ζητουσα ειχε κάποια βαση αν δεν ειχε καμια δεν θα το ζητουσα εγω πρωτος.

Αυτό κατάλαβα σόρυ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...