Προς το περιεχόμενο

Ποδήλατο


pavl0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Κανείς??

Τα κονα ειναι πολυ ποιοτικά για τα χρηματα τους.
Ειναι πολυ ωραια αυτο!
Καλη επιλογη.

Αν το θες για χωματοδρομους και γενικα να κανεις λιγο απο ολα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Ναι για έτσι το θέλω.το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αξίζει μετά λίγο να το αναβαθμίσω.(το μικρόβιο της αναβάθμισης)

Ναι αξιζει..εγω θα ξεκινούσα απο αναρτηση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κάπως έτσι είναι το σκεπτικό.αναρτηση κέντρα και μετά φρένα.αυτα.μιλαω για το kona lava done 2021.φοραει 1χ9 ταχύτητες microshift advent που έχει καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Ναι κάπως έτσι είναι το σκεπτικό.αναρτηση κέντρα και μετά φρένα.αυτα.μιλαω για το kona lava done 2021.φοραει 1χ9 ταχύτητες microshift advent που έχει καλές κριτικές.

Το μονο θεμα ειναι οτι λογο ιου εχουν μεινει πισω οι εισαγωγές στα ποδηλατα και δεν ξερω αν θα το βρεις αμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για νοεμ

18 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Το μονο θεμα ειναι οτι λογο ιου εχουν μεινει πισω οι εισαγωγές στα ποδηλατα και δεν ξερω αν θα το βρεις αμεσα!

Νοέμβριος μαλλον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Τι να βαλεις εννοεις?
Η τι να αλλαξεις?

Και τα δύο.βασικα σκεφτόμουν αν γινόταν μπροστά να παω σε άξονα 15χ100 αντί του 9χ100.αλλα μετά θα βιδωνει ο άξονας στην μπροστινή ανάρτηση?

Κέντρα πιο καλά έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θα βιδώνει ο άξονας. Για να γίνει αυτό που λες θα πρέπει να μπει νέο πιρούνι με περαστο αξονακι 15mm και ή να αλλαχτεί ο τροχός ή το κέντρο του υπάρχοντος με κάποιο συμβατό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alex19871987 είπε

Και τα δύο.βασικα σκεφτόμουν αν γινόταν μπροστά να παω σε άξονα 15χ100 αντί του 9χ100.αλλα μετά θα βιδωνει ο άξονας στην μπροστινή ανάρτηση?

Κέντρα πιο καλά έλεγα.

Παρτο πρωτα και μετα σκεψου για αναβαθμηση...δες που "ποναει".
Αλλα ειναι και το αλλο τωρα...εσυ που λες οτι θα αναβαθμίσεις γιατι δεν παιρνεις κατι ποιο καλο απο την αρχη?

Γιατι απο οτι καταλαβα θα το παρεις και  μετα απο λιγο θα του αλλαξεις τα περιφερειακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί έλεγα για αρχή να παρω κάτι βασικό καλό που να μπορώ να το αναβαθμίσω.ειναξ και το πάθος της αναβάθμισης και της ενασχόλησης

Επεξ/σία από alex19871987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2020 στις 3:45 ΜΜ, dpolal είπε

Orbea Carpe,
Trek FX & FX Sport
GT Tachyon, 
Cannondale Quick,
Kona Dew,
Specialized Sirrus,
Merida Speeder,
Giant Escape & Fastroad,
Scott Subcross,
Drag Storm,
Ideal Funcore & Cityrun (ελληνική συναρμολόγηση)
Orient Myway (ελληνικό)

Από το κάθενα παραπάνω θα βρείς πολλά μοντέλα με διαφορές στα περιφερειακά και αντίστοιχα αυξημένη τιμή.
Επίσης θα βρείς μοντέλα του 2017,2018 & 2019 που έχουν μείνει στόκ και μπορείς να πετύχεις καλύτερη έκπτωση.

Όπου και να καταλήξεις κοίτα να πάρεις σωστό μέγεθος για τον σωματότυπο σου.
 

Έχω πάει κι έχω δει τα περισσότερα από τη παραπάνω λίστα, ναι ακόμη δεν έχω αποφασίσει. Είμαι ανάμεσα στο Kona, στο Drag και στο Giant Fastroad. Απλά ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω χθες το Kona, ο τύπος μου είπε ότι δεν είναι ακριβώς fitness αλλά χαρακτηρίζεται Hybrid και λίγο με σκάλωσε. Τώρα το Drag φοράει μηχανικά δισκόφρενα και θα ήθελα να το αποφύγω ενώ το Giant ξεφεύγουμε πολύ στο θέμα budget. Έχει κάποιος Kona να μας πει γνώμες για χιλιόμετρα-αντοχές κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, erastis77 είπε

Έχω πάει κι έχω δει τα περισσότερα από τη παραπάνω λίστα, ναι ακόμη δεν έχω αποφασίσει. Είμαι ανάμεσα στο Kona, στο Drag και στο Giant Fastroad. Απλά ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω χθες το Kona, ο τύπος μου είπε ότι δεν είναι ακριβώς fitness αλλά χαρακτηρίζεται Hybrid και λίγο με σκάλωσε. Τώρα το Drag φοράει μηχανικά δισκόφρενα και θα ήθελα να το αποφύγω ενώ το Giant ξεφεύγουμε πολύ στο θέμα budget. Έχει κάποιος Kona να μας πει γνώμες για χιλιόμετρα-αντοχές κτλ;

Hybrid είναι απλά μια κατηγοριοποίηση από την εταιρεία, η διπλανοί μπορεί να τα λένε φίτνες και οι ποιό πέρα να τα λένε κάπως αλλιώς.
Μην κολλάς σε αυτό και πάρε όποιο σου αρέσει περισσότερο όταν το κοιτάς. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κανείς να προτείνει κάποιον αξιόπιστο και οικονομικό φακό για εμπρός στο ποδήλατο, καθώς και φως για πίσω, να σε βλέπουν τ'αυτοκίνητα;
Είχα πάρει 2 από Κίνα με καλές κριτικές, ενώ ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα, με την πρώτη λακούβα έχαναν επαφή και τελικά γενικότερα είχαν πρόβλημα με τις επαφές και σταμάτησαν να πολυλειτουργούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...