Προς το περιεχόμενο

εισοδος εξοδος parking -κλησεις κτλ


kage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Burgos είπε

Στη φωτο με το 205 η έκταση έξω από το πάρκινγκ είναι ιδιωτική. Το οικόπεδο της οικοδομής είναι μέχρι τις κολώνες και από εκεί και πέρα ξεκινά το πεζοδρόμιο.

Γιατι καποιος να εχει οικοπεδο και να αφησει ολο αυτο τον χωρο κενο; Αυτες οι πολυκατοικιες δεν ξερω καν αν ειναι ιδιοκτητες με την λογικη του οτι μου θυμιζουν εργατικες. Οποτε αν μενουν 10 οικογενειες (η αν ειναι 3-4 γραφεια) μεσα εκει ποιος εχει δικαιοδοσια να το αποκαλεσει ιδιωτικο χωρο; Καλα το παρκινγκ αλλα το ισογειο απο οσο γνωριζω δεν ανηκει σε καποιον νοικαρη.
Επσης ιδιωτικη εκταση χωρις περιφραξη δεν ξερω αν υφισταται καν (και κοινοχρηστος χωρος ο χωρος εκτος κτηριου διπλα στο πεζοδρομιο;).
Αυτο μονο καποιος δικηγορος που γνωριζει απο αυτα μπορει να το απαντησει με σιγουρια (ο καθενας φυσικα και λεει αυτο που τον βολευει - συμφερει).

Ακομα και να ισχυει αυτο ομως το 99% των παραδειγματων ειναι ασχετα, ο κανονας ειναι που μας ενδιαφερει οχι η 1 (η οι 100) εξαιρεση(εις).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σας διαβάζω με μια παρέα μηχανικών και έχουν πεθάνει όλοι στο γέλιο. Για αρχή μου λένε ότι όσο αφορά τους χώρους στάθμευσης οι περισσότεροι στην Αθήνα έχουν άδειες για πράγματα που ο νόμος δεν επιτρέπει. Για παράδειγμα οι πολυκατοικίες με τις πυλωτές που έχουν 4-5 εξόδους στο δρόμο, τα city supermarket που καταλαμβάνουν χώρους με άδεια του δήμου ενώ η άδεια τους σαν κατάστημα δεν το επιτρέπει, τα κολονάκια που βάζουν οι δήμοι όπου τους αρέσει κλπ. Ο κόσμος πάλι παρκάρει σε γωνίες, ράμπες αναπήρων, παίρνει με βύσμα δημοσιογραφικά πάσα. Η αστυνομία που έχει φιλικές σχέσεις με τους καταστηματάρχες έρχεται και σε γράφει μέσα σε 1 λεπτό αν τους εμποδίζεις ακόμα και αν είσαι νόμιμος... και κάνε ένσταση μετά. Ο διευθυντής της τροχαίας που σαν πολιτικός δέχεται 100 επισκέψεις τη μέρα και δίνει συγχωροχάρτι (επιστρέφει πινακίδες) σε όλους κλπ.

Δεν βγαίνει άκρη, ούτε υπάρχει έδαφος για μικροεγωισμούς. Όσο αφορά τον γείτονα που ενοχλείται όταν αφήνεις το αυτοκίνητο στον κοινόχρηστο διάδρομο που οδηγεί στο parking, κάποιο λόγο θα έχει, εσύ γιατί δεν το βάζεις μέσα στο δικό σου χώρο να μην ενοχλείς τον άνθρωπο και το αφήνεις έξω στον κοινόχρηστο;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απάντηση στον elpenor

Δεν είμαι παράνομος, διαφωτισμό θέλω.

Oι μηχανικοί, θα έπρεπε σαν ειδικοί, και γνωρίζοντας όλους αυτούς τους νόμους, τελευταίοι να γελάτε με όλα αυτά που λέτε ότι βλέπετε. Οι νομοι πρέπει να τηρούνται.

Και δεν καταλαβαίνω εγώ που τα βλέπω και στεναχωριέμαι, αντί να γελάω, γιατί θα πρέπει να τα βλέπω αφού λέτε ότι υπάρχουν νομοι?

Όσο για μένα αφού καλά-καλά δεν μπορείτε να μου ξεκαθαρίσετε ποιος είναι ο νόμος που μου απαγορεύει να σταθμεύω/παρκάρω στον κοινόχρηστο νεκρό χώρο μπροστά από το garage μου γιατί να κάνω το χατίρι ενός τρελού που τον ενοχλεί η όψη του αμαξιού μου?

Εγώ για αυτό απευθύνθηκα στο forum για να μάθω αν είμαι παράνομος και σίγουρα θα ενδιαφέρονται και πολλοί άλλοι με τα προβλήματα στάσης/στάθμευσης στην Αθηνα.

Δηλαδή μου ζητάς να κάνω την χάρη σε κάποιον που δεν του αρέσει το αμάξι μου και γιατί να μην του ζητήσω να μου κάνει την χάρη να μετακομίσει?

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν το βάζω μέσα κάθε φορα.

Κύριοι, περιμένω να μου πείτε, αν ξέρετε αν υπάρχει νόμος που απαγορεύει στάση/στάθμευση, όχι στο πεζοδρόμιο, όχι στο κομμάτι του δρόμου, αλλά μετά από όλα αυτά, στον κοινόχρηστο εμπρός από την γκαραζόπορτα μου.
Κάποιοι φίλοι που θα έχουν 2 αυτοκίνητα κάτι θα ξέρουν.

 

Επεξ/σία από berdemenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, berdemenos είπε

Και δεν καταλαβαίνω εγώ που τα βλέπω και στεναχωριέμαι, αντί να γελάω, γιατί θα πρέπει να τα βλέπω αφού λέτε ότι υπάρχουν νομοι?

Γιατί η δημοτική αρχή που κάνει όλες τις χάρες, αδιαφορώντας για τον νόμο, το κάνει με μόνο κριτήριο την επανεκλογή και όντως εμείς, οι γονείς και οι συγγενείς μας διαχρονικά επιβραβεύουμε αυτόν που μας κάνει τα ρουσφέτια και όπως είναι γνωστό ψηφίζουμε με βάση αυτά. Απόδειξη το ποιοι βγαίνουν.

Γιατί οι κεντρικές κυβερνήσεις και οι εθνάρχες που δημιούργησαν αυτές τις απαίσιες τριτοκοσμικές πόλεις με την άναρχη πυκνή δόμηση και την έλλειψη θέσεων στάθμευσης το έκαναν με την ευλογία του λαού που το μόνο που τον απασχολούσε είναι το πόσους ορόφους θα βγάλει (δηλαδή πόσα χρήματα).

Γιατί κανένας που έχει κληρονομήσει ακίνητο με παρανομίες δεν κάθισε ποτέ να τις γκρεμίσει, απλά περιμένει να τα νομιμοποιήσει με την επόμενη ρύθμιση. Ξέρω όσοι δεν έχουν ακίνητο με παρανομία δεν είναι υπέρ αυτών των ρυθμίσεων όμως αυτοί που έχουν είναι όλοι υπέρ και είναι πολλοί περισσότεροι. Αν τολμήσει πολιτικός να γκρεμίσει όλες τις παρανομίες όχι με ελικόπτερο ούτε με υποβρύχιο δεν θα γλιτώσει το λιντσάρισμα. Γιατί νομίζεις 15 χρόνια φτιάχνουμε ταυτότητες κτιρίων και ακόμα στην αρχή είμαστε..

Όταν ζεις σε μια μικρή χώρα που δεν έχει πολλά χρόνια που πήρε πίσω την ανεξαρτησία της, που η αξιοκρατία δεν είναι πια μέρος της κουλτούρας της και η οικονομία είναι διαχρονικά πολύ αδύναμη τότε συνήθως η κατάσταση είναι πολύ χειρότερη από αυτή που ζούμε καθημερινά, ευτυχώς ο λαός μας έχει πολλά άλλα θετικά και καταφέρνουμε πολλά πράγματα που άλλοι στη θέση μας δεν θα μπορούσαν.

Σαν ιδιώτης το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να είσαι σωστός σαν άτομο και να ενημερώνεσαι αντικειμενικά. Αν θέλεις να βοηθήσεις παραπάνω μπες στη δημόσια διοίκηση και δούλεψε σκληρά παλεύοντας με το κατεστημένο. Αυτή είναι η κατάσταση, σε κανέναν δεν αρέσει, κανένας δεν είναι διατεθειμένος να στερηθεί κάτι για να βελτιωθεί, άλλοι βρίσκουν και κάτι κωμικοτραγικό άλλοι όχι...

1 ώρα πριν, berdemenos είπε

Όσο για μένα αφού καλά-καλά δεν μπορείτε να μου ξεκαθαρίσετε ποιος είναι ο νομος που μου απαγορεύει να σταθμεύω/παρκάρω στον κοινόχρηστο νεκρό χώρο μπροστά από το garage μου γιατί να κάνω το χατίρι ενός τρελού που τον ενοχλεί η όψη του αμαξιού μου?

Κοινόχρηστος σημαίνει ότι ανήκει σε όλους και ηθικά έχει κάθε δικαίωμα να παραπονιέται όπως θα μπορούσες και εσύ αν έβαζε πχ την βάρκα του σε μια γωνία του κοινόχρηστου που δεν ενοχλεί. Νομικά δεν υπάρχει ζήτημα γιατί εσύ δεν μπορείς να αποδείξεις ότι σου κάνει αυτός τη ζημιά στο αυτοκίνητο (αν βάλεις κρυφή κάμερα στον κοινόχρηστο θα μπλέξεις).

Να ξέρεις πάντως ότι τέτοιες χαζές διαφωνίες έχουν οι περισσότεροι άνθρωποι στον κόσμο ακόμα και στις χώρες με το πιο αυστηρό νομικό πλαίσιο, μπορεί να είναι το ύψος του δέντρου, ο θόρυβος όταν γυρίζει ο άλλος ο βράδυ, κλασσικές διαφωνίες. Οι περισσότερες από αυτές τις διαφωνίες δεν μπορούν να λυθούν με τον νόμο, συνεννόηση θέλει, όσο ο ένας δεν σέβεται τον άλλο δεν υπάρχει λύση, με αμοιβαίο σεβασμό λύνονται όλα τα προβλήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, berdemenos είπε

Απάντηση στον elpenor

Δεν είμαι παράνομος, διαφωτισμό θέλω.

Oι μηχανικοί, θα έπρεπε σαν ειδικοί, και γνωρίζοντας όλους αυτούς τους νομους, οι τελευταίοι που θα έπρεπε να γελάτε με όλα αυτά που λέτε ότι βλέπετε. Οι νομοι πρέπει να τηρούνται.

Και δεν καταλαβαίνω εγώ που τα βλέπω και στεναχωριέμαι, αντί να γελάω, γιατί θα πρέπει να τα βλέπω αφού λέτε ότι υπάρχουν νομοι?

Όσο για μένα αφού καλά-καλά δεν μπορείτε να μου ξεκαθαρίσετε ποιος είναι ο νομος που μου απαγορεύει να σταθμεύω/παρκάρω στον κοινόχρηστο νεκρό χώρο μπροστά από το garage μου γιατί να κάνω το χατίρι ενός τρελού που τον ενοχλεί η όψη του αμαξιού μου?

Εγώ για αυτό απευθύνθηκα στο forum για να μάθω αν είμαι παράνομος και σίγουρα θα ενδιαφέρονται και πολλοί άλλοι με τα προβλήματα στάσης/στάθμευσης στην Αθηνα.

Δηλαδή μου ζητάς να κάνω την χάρη σε κάποιον που δεν του αρέσει το αμάξι μου και γιατί να μην του ζητήσω να μου κάνει την χάρη να μετακομίσει?

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν το βάζω μέσα κάθε φορα.

Κύριοι, περιμένω να μου πείτε, αν ξέρετε αν υπάρχει νομος που απαγορεύει στάση/στάθμευση, όχι στο πεζοδρόμιο, όχι στο κομμάτι του δρόμου, αλλα μετά από όλα αυτά, στον κοινόχρηστο εμπρός από την γκαραζόπορτα μου.
Κάποιοι φίλοι που θα έχουν 2 αυτοκίνητα κάτι θα ξέρουν.

Από το σκαρίφημα που έχεις αναρτήσει, νομίζω ότι άνθρωπος που καυγαδίζεις ,δεν είναι και τόσο παλαβός όσο θες να τον παρουσιάσεις , απλά φοβάται ότι όταν παρκάρεις το αυτοκίνητο σου κάτω από το μπαλκόνι του , δίνεις πιο εύκολη πρόσβαση στον κάθε επίδοξο κλέφτη όπου πατώντας στο αυτοκίνητο σου τσουπ βρίσκεται στο μπαλκόνι του 1ου ορόφου.

Τώρα ο διάδρομος έξω από το πάρκινγκ σου αποτελεί κοινόχρηστο χώρο . Το ότι οδηγεί μόνο στο δικό σου πάρκινγκ είναι άλλο Ευαγγέλιο , δεν παύει να είναι κοινόχρηστος χώρος οπότε κακώς παρκάρεις εκεί . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θέση που σταθμεύει το 205 είναι θέση στάθμευσης στα σχέδια; Αν όχι, πως μπορεί να παρκάρει εκεί; Το ότι κάποιος αγόρασε μία θέση και δεν μπορεί να σταθμεύσει εκεί κάποιος 3ος γιατί προφανώς δεν μπορεί να εισέλθει και να εξέλθει το αυτοκίνητο από το πάρκινγκ δε σημαίνει ότι κέρδισε και μία θέση δώρο για το 2ο αυτοκινητό του.

Είναι κοινόχρηστο νοείται ότι και εγώ μπορώ να διέλθω σαν πεζός από εκεί. Να ακουμπήσω τις τσάντες από το σούπερ (Αν δεν εμποδίζεται η διέλευση).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, nik16v είπε

Η θέση που σταθμεύει το 205 είναι θέση στάθμευσης στα σχέδια; Αν όχι, πως μπορεί να παρκάρει εκεί; Το ότι κάποιος αγόρασε μία θέση και δεν μπορεί να σταθμεύσει εκεί κάποιος 3ος γιατί προφανώς δεν μπορεί να εισέλθει και να εξέλθει το αυτοκίνητο από το πάρκινγκ δε σημαίνει ότι κέρδισε και μία θέση δώρο για το 2ο αυτοκινητό του.

Είναι κοινόχρηστο νοείται ότι και εγώ μπορώ να διέλθω σαν πεζός από εκεί. Να ακουμπήσω τις τσάντες από το σούπερ (Αν δεν εμποδίζεται η διέλευση).  

Ωραία λογική, αφού δεν μπορεί να παρκάρει εκεί τρίτος δεν θα παρκάρεις ούτε εσύ! Κοινώς να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα :D

Πάντως μια και ρώτησες το σημείο που είναι σταθμευμένο το 205 στα σχέδια περιγράφεται ως στοά, αν δεν υπήρχε ακριβώς από πίσω ο κλειστός χώρος με το ρολό θα περιγραφόταν ως πυλωτή.

Επίσης εσύ ως πεζός δεν έχεις το δικαίωμα να "διέλθεις" σαν πεζός από κει, μόνο το πεζοδρόμιο έχεις δικαίωμα να χρησιμοποιήσεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον εκεί δεν είναι θέση στάθμευσης, πως θα σταθμεύσεις; Με μια λογική του τί βολεύει τον καθένα. Το καλύτερο σε μία πολυκατοικία για να μην υπάρχουν καβγάδες και παρεξηγήσεις είναι να ακολουθούμε τους κανόνες (καταστατικό).

Σαν πεζός ένοικος της πολυκατοικίας εννοώ, όχι σαν περαστικός από το πεζοδρόμιο.

Με την ίδια λογική το 205 θα μπορούσε να σταθμεύει και στον δρόμο μπροστά, αφού είναι ο ιδιοκτήτης και του πάρκινγκ, πράγμα που απαγορεύεται (και για τον ιδιοκτήτη) γιατί έτσι θα αποκτούσε αποκλειστικό δικαίωμα στο δημόσιο δρόμο. Με αυτό το σκεπτικό ζητάς αποκλειστικό δικαίωμα και κοινόχρηστο χώρο, χωρίς να προβλέπεται. Οι θέσεις στάθμευσης πυλωτής για παράδειγμα είναι σε κοινόχρηστο χώρο με δικαίωμα αποκλειστικής χρήσης και παρακολούθημα του διαμερίσματος. Δεν μπορούν να ενοικιαστούν σε άλλον, δεν έχουν χιλιοστά (λογικό) κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, berdemenos είπε

Απάντηση στον elpenor

Δεν είμαι παράνομος, διαφωτισμό θέλω.

Oι μηχανικοί, θα έπρεπε σαν ειδικοί, και γνωρίζοντας όλους αυτούς τους νομους, οι τελευταίοι που θα έπρεπε να γελάτε με όλα αυτά που λέτε ότι βλέπετε. Οι νομοι πρέπει να τηρούνται.

Και δεν καταλαβαίνω εγώ που τα βλέπω και στεναχωριέμαι, αντί να γελάω, γιατί θα πρέπει να τα βλέπω αφού λέτε ότι υπάρχουν νομοι?

Όσο για μένα αφού καλά-καλά δεν μπορείτε να μου ξεκαθαρίσετε ποιος είναι ο νομος που μου απαγορεύει να σταθμεύω/παρκάρω στον κοινόχρηστο νεκρό χώρο μπροστά από το garage μου γιατί να κάνω το χατίρι ενός τρελού που τον ενοχλεί η όψη του αμαξιού μου?

Εγώ για αυτό απευθύνθηκα στο forum για να μάθω αν είμαι παράνομος και σίγουρα θα ενδιαφέρονται και πολλοί άλλοι με τα προβλήματα στάσης/στάθμευσης στην Αθηνα.

Δηλαδή μου ζητάς να κάνω την χάρη σε κάποιον που δεν του αρέσει το αμάξι μου και γιατί να μην του ζητήσω να μου κάνει την χάρη να μετακομίσει?

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που δεν το βάζω μέσα κάθε φορα.

Κύριοι, περιμένω να μου πείτε, αν ξέρετε αν υπάρχει νομος που απαγορεύει στάση/στάθμευση, όχι στο πεζοδρόμιο, όχι στο κομμάτι του δρόμου, αλλα μετά από όλα αυτά, στον κοινόχρηστο εμπρός από την γκαραζόπορτα μου.
Κάποιοι φίλοι που θα έχουν 2 αυτοκίνητα κάτι θα ξέρουν.

Επειδή δεν θα βγάλεις άκρη στο φόρουμ (πολλοί εδώ μέσα είναι σαν το γείτονα που περιγράφεις)....γιατί δεν του λες να κάνετε έναν συμβιβασμό; Αφού φοβάται για την προσωπική του ασφάλεια πες να βάλετε κάμερες στον κοινόχρηστο χώρο. Δεν ξέρω πόσους ένοικους έχει η πολυκατοικία σου και αν δεχτούν βέβαια........αλλά αν τα καταφέρεις και αυτός δεν θα φοβάται τόσο πολύ και εσύ θα βλέπεις το αμάξι σου.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2018 στις 12:48 ΜΜ, Bolman6 είπε

Ποσα μετρα πρεπει να απεχει το απεναντι παρκαρισμενο οχημα προκειμενου ναβγω απο το υπογει γκαραζ μου;

Κάποτε, πριν πολλά χρόνια, είχα μιλήσει με τους ανθρώπους που δίνουμε  για δίπλωμα, δηλ. αυτοί που μπάινουν στο αυτοκίνητο μαζί σου, και μου είχαν πει για 3 μέτρα από κάθε πλευρά, ανεξαρτήτως αν απέναντι επιτρέπετε ή όχι. Τώρα αν ισχύει, δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και αναστηθηκε το θεμα,θελω να κανω μια ερωτηση πανω στο πνεύμα του αρχικού ποστ. 

Εχω εναν στο δρομο μου που αγορασε ενα ημιυπόγειο ,του ανοιξε μια πορτα,εβαλε παντού πινακίδες και εβαψε κιολας το δρομο,παραπανω απο το πλατος της εισοδου και οσο ειναι η πρόσοψη του ημιυπογείου. 

Προφανως αριθμο αδειας δε γράφει,εγω πως μπορώ να διαπιστωσω αν εχει;

Το θεμα είναι οτι λιγο να του πατήσεις τις γραμμες,ενω προφανώς χωραει να μπει το αυτοκινητο γιατι οι γραμμες ειναι αρκετη αποσταση απο την εισοδο,φωναζει αστυνομία και γραφουν. 

Εστειλα μειλ στο δημο αλλα προφανως δεν απαντησαν.

Δεν εχουν γραψει εμενα,καθως για καλη του τυχη βρισκω να παρκαρω ,αλλα το εχω δει το εργο αρκετες φορες. 

 

Υγ. Εχω στον ιδιο δρόμο και μια αλλη που την εισοδο της πολυκατοικιας την εχει βαφτισει πάρκινγκ και οταν φωναζει αστυνομια γραφουν οποιον παρκαρει ενω αυτο είναι 100% παρανομο ,αφου εχει εισοδο για υπογειο και υπαιθριο πάρκινγκ. Πραγματικά πιστευω οτι δε γνωριζουν και οι αστυνομικοι τη νομοθεσια η δεν ασχολουνται καθολου. 

Με αυτα ,σε ενα δρομο 50 μετρα ,καπαρωνουν 3 θεσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Joshua21 είπε

stoa.jpg

 

Εάν πρόκειται για ορισμένη από το ρυμοτομικό σχέδιο παρόδιο στοά, τότε το πεζώ και τα μηχανάκια κακώς βρίσκονται εκεί. Βέβαια από όσο βλέπω στα αριστέρα (εκεί που είναι το λευκό σκούτερ) φαίνεται να τελειώνει η εσοχή, οπότε μάλλον δεν είναι παρόδια στοά.

Οι παρόδιες στοές είναι μεν μέρος του οικοπέδου, αλλά είναι σαν πεζοδρόμιο, όποιος θέλει περνάει ελεύθερα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

Μιας και αναστηθηκε το θεμα,θελω να κανω μια ερωτηση πανω στο πνεύμα του αρχικού ποστ. 

Εχω εναν στο δρομο μου που αγορασε ενα ημιυπόγειο ,του ανοιξε μια πορτα,εβαλε παντού πινακίδες και εβαψε κιολας το δρομο,παραπανω απο το πλατος της εισοδου και οσο ειναι η πρόσοψη του ημιυπογείου. 

Προφανως αριθμο αδειας δε γράφει,εγω πως μπορώ να διαπιστωσω αν εχει;

Το θεμα είναι οτι λιγο να του πατήσεις τις γραμμες,ενω προφανώς χωραει να μπει το αυτοκινητο γιατι οι γραμμες ειναι αρκετη αποσταση απο την εισοδο,φωναζει αστυνομία και γραφουν. 

Εστειλα μειλ στο δημο αλλα προφανως δεν απαντησαν.

Δεν εχουν γραψει εμενα,καθως για καλη του τυχη βρισκω να παρκαρω ,αλλα το εχω δει το εργο αρκετες φορες. 

Υγ. Εχω στον ιδιο δρόμο και μια αλλη που την εισοδο της πολυκατοικιας την εχει βαφτισει πάρκινγκ και οταν φωναζει αστυνομια γραφουν οποιον παρκαρει ενω αυτο είναι 100% παρανομο ,αφου εχει εισοδο για υπογειο και υπαιθριο πάρκινγκ. Πραγματικά πιστευω οτι δε γνωριζουν και οι αστυνομικοι τη νομοθεσια η δεν ασχολουνται καθολου. 

Με αυτα ,σε ενα δρομο 50 μετρα ,καπαρωνουν 3 θεσεις. 

Αιτηση στη Πολεοδομια με το ονομα σου και τη Διευθυνση σου ,κανουν αυτοψια ,και σου απαντανε γραπτως με επιστολη στο σπιτι σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, elpenor είπε

Σας διαβάζω με μια παρέα μηχανικών και έχουν πεθάνει όλοι στο γέλιο.

Προσπαθείς να προσδώσεις κύρος στο ποστ σου? δεν πιάνει το κόλπο

10 ώρες πριν, elpenor είπε

Η αστυνομία που έχει φιλικές σχέσεις με τους καταστηματάρχες έρχεται και σε γράφει μέσα σε 1 λεπτό αν τους εμποδίζεις ακόμα και αν είσαι νόμιμος

Στη φαντασία σου ίσως. Πλήρωμα περιπολικού που λόγω έλλειψης προσωπικού τρέχουν σαν τρελοί σε κάθε λογής σήματα δεν κάθονται να ασχοληθούν με κλήσεις τέτοιου τύπου και μάλιστα σε 1 λεπτό και να ρισκάρουν να κατηγορηθούν και για παράβαση καθήκοντος αν γράψουν κλήση που δεν ισχύει. Σοβαρέψου

 

10 ώρες πριν, elpenor είπε

Ο διευθυντής της τροχαίας που σαν πολιτικός δέχεται 100 επισκέψεις τη μέρα και δίνει συγχωροχάρτι (επιστρέφει πινακίδες) σε όλους κλπ.

Στη φαντασία σου πάλι, ίσως. Έχει δικαίωμα να σβήνει μόνο το 5% των κλήσεων και δεν αφορά μόνο τον διοικητή της τροχαίας αλλά και τους διοικητές των Α.Τ.

 

Για τον ΟΡ και λοιπούς ας τσεκάρουν τι λέει ο νόμος για την πρασιά, δεν ξέρω αν έχει εφαρμογή εδώ μιας και το σχέδιο δε βοηθάει πλήρως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...