Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτησεις για την αυθεντικη εκδοση

 

1) Το mouse input method το αφηνω raw?

2) Απο task manager δεν αλλαζει η προτεραιοτητα. Λεει οτι δεν επιτρεπεται η προσβαση. Ανοιξα το παιχνιδι ως admin και κανει το ιδιο

3) Το gta v launcher σιγουρα το κλεινω;

4) Αν δεν σας κανει κοπο, θυμιστε μου στα γραφικα τι επιλογες να ανοιξω-κλεισω που κανουν ή οχι κακο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερωτησεις για την αυθεντικη εκδοση

 

1) Το mouse input method το αφηνω raw?

2) Απο task manager δεν αλλαζει η προτεραιοτητα. Λεει οτι δεν επιτρεπεται η προσβαση. Ανοιξα το παιχνιδι ως admin και κανει το ιδιο

3) Το gta v launcher σιγουρα το κλεινω;

4) Αν δεν σας κανει κοπο, θυμιστε μου στα γραφικα τι επιλογες να ανοιξω-κλεισω που κανουν ή οχι κακο

 

1)DIRECTINPUT βαζετε παντα.

2)Ως admin δεν εχεις μπει στο pc σου? Δεν εισαι με κανα δεύτερο account θελω να πω. Αλλιως δεν ξερω γιατι δεν σε αφήνει.

3)Το gtavlauncher δεν το ξαναπειραζεις, το φτιαξανε το θεμα που ειχε.

4)Θύμισε μας ποιο ειναι το σύστημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς σύστημα παρόμοιο με της υπογραφής μου; Θέλω πολύ να το αγοράσω το παιχνίδι αλλά λόγω vram και μόνο έχω την αίσθηση πως δεν θα το αξίζει.

Καταρχήν διαβάζω πως μετα βίας τρέχει σε 1080p με 1gb ram. Είδα βίντεο στο youtube που μερικοί το έτρεχαν βέβαια. Κατά τα άλλα δεν θεωρώ την 6950 αδύναμη αλλά όπως προείπα περιορίζομαι πολύ απο την μνήμη..

Δεν με χαλάει καθόλου να το τρέξω ακόμα και capped στα 30 frames..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παιδιά βοήθεια! Έχω τον υπολογιστή της υπογραφής μου! κανονικά θα έπρεπε να παίζω το παιχνίδι χωρίς προβλήματα (τουλάχιστον έτσι πιστεύω) αλλά μου κολλάει συνέχεια ή στα βίντεο ή In game μετά από λίγο! Το έχω περάσει στο δεύτερο σκληρό παίζει να φταίει αυτό? το έχω δοκιμάσει όλα Low  και πάλι κολλάει... τί άλλο  να κάνω? τσάμπα 50 ευρώ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δισκος σιγουρα δεν φταει ,το εχω σε wd green που ειναι απο τους πιο αργους δισκους και παιζει ομαλοτατα χωρις κανενα κολλημα

Με το τελευταιο update μαλιστα νομιζω παιζει ακομα πιο ομαλα , σπανια κατω απο 48fps, συνηθως 50.

Βασικα ειναι κολλημενο στα 50 ,ελαχιστα σκαπανεβασματα πανω -κατω,  και αυτα 2-3 fps

Ti windows εχεις ? Εγω εχω 7 64bit .Μηπως στα 8 κανει αυτα τα σκαμπανεβασματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο δεν αντιλεγω, το παιχνιδι το πηρα 48 ευρω και μια 4αρα RAM (για να εχω 8GB) εχει 35 ευρω.

Ο λογος που ρωτησα ομως ειναι για να μου επιβεβαιωσει καποιος που ξερει αν ειναι οντως η RAM το προβλημα μου.

 

Το PC αυτο το εχω απο το 2010, 5 χρονια τωρα, και δεν υπηρξε ποτε λογος να αναβαθμισω μιας και παιζει τα παντα σε 1080p και πολυ ψηλα settings. Το Farcry 4 για παραδειγμα που ειναι το πιο προσφατο open world που επαιξα το ειχα σε Very High settings και ετρεχε τελεια.

 

Αν ειναι η ram θα παω να παρω αλλα 4gb σημερα κιολας, αλλα ειναι? Γιατι ο φιλος Dj2k παραπανω λεει οτι το τρεχει κομπλε με 4GB DDR2.

Συγνωμη που θα στο πω αλλα το παραπανω που γραφεις ειναι πολυ γενικο και δεν ισχυει. Για να παιζεις σε High και Very high με παλιο συστημα δεν λεει κατι αν πχ βγαλεις παρα πολλα φιλτρα. Αυτα αλλωστε κανουν και την διαφορα και τρωνε τα Frames.

 

Αλλλωστε οπως λεει και ο ορος Settings(δηλαδη ρυθμισεις)μιλαμε να εχεις και τα φιλτρα σε αναλογα επιπεδα και προφανως να εισαι και σε playable frames. Αμφιβαλλω πχ οτι επαιζες σε High το Shadow of Mordor με 4gb σε 1080p.

 

Φυσικα καταλαβαινω οτι εχεις βγαλει φιλτρα για να μην χρειαστουν και αναβαθμισεις και εν μερη μιας και αρκετα παιχνιδια ειναι απλα Console ports. Απλα με την δικια σου λογικη(και αναλογια) μια Gtx 970 θα ηταν αρκετη για Ultra 1440p πραγμα που φυσικα οχι μονο δεν ισχυει αλλα και σε Very High πρεπει να γινουν οι καταλληλες ρυθμισεις και μικροπαραχωρησεις για τα επιθυμητα αποτελεσματα.

 

Θυμαμαι πχ στο Dying Light ατομα να παρατηρουν το παιχνιδι να ξεπερναει τα 8gb ram.

 

Βεβαια ειναι αρκετα γνωστο οτι το GTA εχει και αυτο τα αναμενομενα θεματακια του,οπως βλεπουμε εδω και αμετρητες σελιδες να γινεται λογος για ρυθμισεις,αλλα και στο Youtube να εχουν ανεβει απειρα video με Performance του παιχνιδιου με διαφορετικα συστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς σύστημα παρόμοιο με της υπογραφής μου; Θέλω πολύ να το αγοράσω το παιχνίδι αλλά λόγω vram και μόνο έχω την αίσθηση πως δεν θα το αξίζει.

Καταρχήν διαβάζω πως μετα βίας τρέχει σε 1080p με 1gb ram. Είδα βίντεο στο youtube που μερικοί το έτρεχαν βέβαια. Κατά τα άλλα δεν θεωρώ την 6950 αδύναμη αλλά όπως προείπα περιορίζομαι πολύ απο την μνήμη..

Δεν με χαλάει καθόλου να το τρέξω ακόμα και capped στα 30 frames..

 

 

 

Παιδιά βοήθεια! Έχω τον υπολογιστή της υπογραφής μου! κανονικά θα έπρεπε να παίζω το παιχνίδι χωρίς προβλήματα (τουλάχιστον έτσι πιστεύω) αλλά μου κολλάει συνέχεια ή στα βίντεο ή In game μετά από λίγο! Το έχω περάσει στο δεύτερο σκληρό παίζει να φταίει αυτό? το έχω δοκιμάσει όλα Low  και πάλι κολλάει... τί άλλο  να κάνω? τσάμπα 50 ευρώ??

 

 

Δοκιμασε να βαλεις αυτα τα settings και πες μας πως παει,τα vsync off και βαλε στο game οτι βλεπεις στην εικονα:

PiLG189.png

 

Με αυτα ο τυπος ειχε 45-65fps,αλλα με i5. Επισης  απενεργοποιηστε τα limits στην πρωτη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)DIRECTINPUT βαζετε παντα.

2)Ως admin δεν εχεις μπει στο pc σου? Δεν εισαι με κανα δεύτερο account θελω να πω. Αλλιως δεν ξερω γιατι δεν σε αφήνει.

3)Το gtavlauncher δεν το ξαναπειραζεις, το φτιαξανε το θεμα που ειχε.

4)Θύμισε μας ποιο ειναι το σύστημα σου.

 

1) Οκ. Μειωθηκε η ταχυτητα του ποντικιου κιολας

2) Ο admin ειμαι. Με το σπασμενο δεν ειχα προβλημα. Θα το ψαξω

3) Οκ.

4) i7 920 2.67ghz, 11gb ram 1333mhz, ati radeon hd 6870 1gb. Στο νορμαλ τα εχω ολα, ικανοποιητικα γραφικα μεχρι να παρω καρτα, απλα ρωταω αν υπαρχει καποια ρυθμιση που να βελτιωνει τα γραφικα χωρις να απαιτει πολλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πάει τσάμπα το 50άρι στο λάπτοπ μου με: 

Intel® Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz 

8GB RAM

AMD Radeon HD 6700M

υπάρχει περίπτωση να παίξει? Δεν με νοιάζει να είναι σε τέρμα ultra high ανάλυση. Απλά να μπορώ να παίξω χωρίς κολλήματα με λίγο παραπάνω απο μέτρια γραφικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πάει τσάμπα το 50άρι στο λάπτοπ μου με: 

Intel® Core i5-2410M CPU @ 2.30GHz 

8GB RAM

AMD Radeon HD 6700M

υπάρχει περίπτωση να παίξει? Δεν με νοιάζει να είναι σε τέρμα ultra high ανάλυση. Απλά να μπορώ να παίξω χωρίς κολλήματα με λίγο παραπάνω απο μέτρια γραφικά....

Οπως εχεις παρει χαμπαρι εδω και δεκαδες σελιδες,εδω καλα καλα δεν ειμαστε σιγουροι για το Performance του παιχνιδιου στα Desktops ποσο μαλλον σε Laptops αντε να βγαλεις ακρη. 

Λογικα θα σου παιζει(ειδικα αν εισαι και στην κλασσικη αναλυση των Laptop Και οχι σε 1080p)τωρα σε τι ρυθμισεις αγνωστο. Το μονο που μπορεις να κανεις για να σιγουρευτεις ειναι να δοκιμασεις απο θειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα του τρέχει και θα μπορεί να ανοίξει και μερικά εφέ. Η ανάλυση ενός τέτοιου laptop απελευθερώνει πολλούς πόρους. Το "παραπάνω από μέτρια" πάντως σηκώνει συζήτηση, το βλέπω για frame rate απλά playable ενώ για stuttering και σπασίματα Κύριος οίδε.

 

Εγώ στη θέση του φίλου θα το αγόραζα, είναι σίγουρο ότι θα παίζει αλλά χωρίς απαιτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E πάνω κάτω Fulgore έχουμε κατασταλάξει τι settings θα χρησιμοποιούμε μέχρι να αλλάξει κάτι. 

 

Εγώ προσωπικά έχω βγάλει το μισό story mode ήδη, oπότε μπορώ να πω με σιγουριά ότι μια 780 και άνω  στα 1080p, χωρις ΑΑ ,όλα τα settings τερματισμένα εκτός Grass Quality το οποίο πρέπει  να μπει στο very high, έχεις avg 45+ frames. Μου κόβει και το reshade κάποια οπότε μπορεί και να είμαι παραπάνω. Stock speeds gpu/cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα θα μπορουσε βγαλει κανεις σειρα μονο απο τα fail του παιχνιδιου, πριν λιγο μ ετυχε μια αποστολη με ενα τυπο με ενα ροζ σωβρακο σε ενα δεντρο δεμενο, τον οποιο ετρεχα τοση ωρα να τον παω στο γαμο του, σταματαω να παρω και τον κουμπαροκαι τους φιλους να τους παω στην εκκλησια και βγαλανε εξω το γαμπρο και τον ρημαξαν στα κλωτσιδια και ετσι εχασα την αποστολη....τι να πεις :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα θα μπορουσε βγαλει κανεις σειρα μονο απο τα fail του παιχνιδιου, πριν λιγο μ ετυχε μια αποστολη με ενα τυπο με ενα ροζ σωβρακο σε ενα δεντρο δεμενο, τον οποιο ετρεχα τοση ωρα να τον παω στο γαμο του, σταματαω να παρω και τον κουμπαροκαι τους φιλους να τους παω στην εκκλησια και βγαλανε εξω το γαμπρο και τον ρημαξαν στα κλωτσιδια και ετσι εχασα την αποστολη....τι να πεις :P

ΧΑΧΑΧΑΧ!!! Ειναι main mission η side? Μα καλα με ροζ σωβρακο?! Με κοκκινο επρεπε να ειναι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...