Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως παρά το update το borderless συνεχίζει και μου έχει stuttering, αν και ανέβηκαν τα fps.. Αλλά ανέβηκαν στα ίδια επίπεδα με full screen & vsync, οπότε ανουσιο

 

Για να δούμε πέρα απο τη rockstar μπας και κάνει κάνα μαγικο η amd με κάνα driver όπως έκανε με τον omega

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το παιχνιδι το ευχαριστιεμαι πολυ περισσοτερο απο το xbox360 που το ειχα παιξει τοτε.

Καμια σχεση,μιλαμε μερα με την νυχτα..Σαν να ειναι αλλο παιχνιδι τελειως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To online λεει τίποτα? Πιο πολύ γιαυτό θέλω να το αγοράσω το παιχνίδι.

 

Έχει πολλά θέματα το online, δεν περίμενα να το βγάλουν σε τέτοιο στάδιο. 

Για να δούμε αν θα κάνουν τίποτα να το βελτιώσουν όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αβαστ μου εβγαλε για ιο το steam exe και το εσβησε κιολας,οτι ναναι

Το avast έφυγε από το 8(έκδοση) και μετά. Εδώ και περίπου 3 χρόνια Αdvanced System Care Ultimate  σε συνδυασμό με Malware Bytes.

 

Και τα δυο πολύ φιλικά με τα games.

 

*Το steam.dll μήπως σου έβγαλε ιό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς σύστημα παρόμοιο με της υπογραφής μου; Θέλω πολύ να το αγοράσω το παιχνίδι αλλά λόγω vram και μόνο έχω την αίσθηση πως δεν θα το αξίζει.

Καταρχήν διαβάζω πως μετα βίας τρέχει σε 1080p με 1gb ram. Είδα βίντεο στο youtube που μερικοί το έτρεχαν βέβαια. Κατά τα άλλα δεν θεωρώ την 6950 αδύναμη αλλά όπως προείπα περιορίζομαι πολύ απο την μνήμη..

Δεν με χαλάει καθόλου να το τρέξω ακόμα και capped στα 30 frames..

Με την 6950 των 2gb στα 1680x1050 εχω postαρει εδω:

http://www.insomnia.gr/topic/531541-grand-theft-auto-v-pc/page-137?do=findComment&comment=53936342

Με την αλλαγη οτι MSAA εντελως κλειστα (το σκετο και το reflection) και FXAA ανοικτο.

Δε δοκιμασα να βαλω high textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

είδα ότι όταν παίζεις online τότε έχει 50kb/s upload. Γιατί συμβαίνει αυτό; Δημιουργεί lag στους υπόλοιπους χρήστες της γραμμής. Επίσης έλεγξα ότι δεν κάνει κάποιος spectate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βοηθαει οταν το κλεισεις :P Ποσα Ghz εχεις τον cpu?

 

Ολα stock ειναι, ο CPU (i5 750) τρεχει στα 2.66Ghz.

Θα εκανα ενα overclock αλλα εχω την εργοστασιακη ψυκτρα. Πιστευεις θα αξιζε να ανεβει?

 

Επισης, υπαρχει η δυνατοτητα File Verification στη retail εκδοση?

 

ΒΤW μαλλον δεν εχει σχεση με το προβλημα μου αλλα τωρα το σκεφτηκα, λιγες μερες πριν συνδεσα μια TV (Sony 1080p) στο PC σαν δευτερη οθονη για να παιζω και απο το κρεβατι. Την συνδεσα στο δευτερο DVD της καρτας (με DVI to HDMI) και επελεξα Dublicate monitor ωστε να δειχνουν και τα δυο την ιδια εικονα.

Το GTA το επαιζα στην οθονη μου, με την TV κλειστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γμτ... (ΠΡΟΣΟΧΗ spoiler alert)

 

 

...έφαγα μία ώρα για να κλέψω από το στρατόπεδο τα 3 αεροπλάνα (C-130, jet και το stunt plane), το ελικόπτερο, το τάνκ και το minigun και τελικά με άκουσαν τα γαμωελάφια κι έγινε fail το mission... φτου κι από την αρχή... 

Α και για όποιον το επιχειρήσει, μην μπείτε στον κόπο να κλέψετε το C-130, δεν χωράει να παρκάρει στο shelter του Trevor.

 

2048x1152.resizedimage2048x1152.resizedimage2048x1152.resizedimage2048x1152.resizedimage

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το avast έφυγε από το 8(έκδοση) και μετά. Εδώ και περίπου 3 χρόνια Αdvanced System Care Ultimate  σε συνδυασμό με Malware Bytes.

 

Και τα δυο πολύ φιλικά με τα games.

 

*Το steam.dll μήπως σου έβγαλε ιό?

 

Το social launcher μου εβρισκε σαν ιο,το εβαλα στις εξαιρεσεις εκανα verify τα αρχεια απο steam και παιζει μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στα λόμπυ που φτοιάχνεται, παίζετε με autoaim ή free aim;


Ολα stock ειναι, ο CPU (i5 750) τρεχει στα 2.66Ghz.
Θα εκανα ενα overclock αλλα εχω την εργοστασιακη ψυκτρα. Πιστευεις θα αξιζε να ανεβει?

 

Επισης, υπαρχει η δυνατοτητα File Verification στη retail εκδοση?

 

ΒΤW μαλλον δεν εχει σχεση με το προβλημα μου αλλα τωρα το σκεφτηκα, λιγες μερες πριν συνδεσα μια TV (Sony 1080p) στο PC σαν δευτερη οθονη για να παιζω και απο το κρεβατι. Την συνδεσα στο δευτερο DVD της καρτας (με DVI to HDMI) και επελεξα Dublicate monitor ωστε να δειχνουν και τα δυο την ιδια εικονα.
Το GTA το επαιζα στην οθονη μου, με την TV κλειστη.

Σίγουρα αξίζει να κλοκάρεις τον επεξεργαστή σου. με 800-1ghz ψηλότερα λογικά θα δείς άλματα στην επίδοση. Μην τσιγκουνευτής την ψύξη, είτε αέρα είτε νερού γιατί δεν θα επιτύχεις τον σκοπό σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...