Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ταχύτητα του ίντερνετ επειρεάζεται από τις μεταβολές του καιρού; Χαζή ερώτηση το ξέρω, αλλά επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε φορά που αλλάζει απότομα ο καιρός το ίντερνετ παθαίνει μεγάλα μπλακ άουτ. Να βάλω κάνα θερμοπομπό στο ρούτερ στην τελική με τις κωλοεταιρίες που έχουμε μπλέξει.

Στο ρούτερ δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι, αλλά αν μαζεύεται υγρασία στο κουτί που είναι έξω από το σπίτι και μπαίνει μέσα μετά το καλώδιο, ενδέχεται να παθαίνει βραχυκύκλωμα. Μπορείς να το μονώσεις με κάποιο τρόπο για να μην μαζεύει υγρασία. Τώρα αν το πρόβλημα προκύπτει στα ΚΑΦΑΟ των παρόχων τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ταχύτητα του ίντερνετ επειρεάζεται από τις μεταβολές του καιρού; Χαζή ερώτηση το ξέρω, αλλά επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε φορά που αλλάζει απότομα ο καιρός το ίντερνετ παθαίνει μεγάλα μπλακ άουτ. Να βάλω κάνα θερμοπομπό στο ρούτερ στην τελική με τις κωλοεταιρίες που έχουμε μπλέξει.

Πρέπει να επηρεάζεται. Πολλές φορές με βροχή είχα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταχύτητα του ίντερνετ επειρεάζεται από τις μεταβολές του καιρού; Χαζή ερώτηση το ξέρω, αλλά επειδή μου έχει σπάσει τα νεύρα κάθε φορά που αλλάζει απότομα ο καιρός το ίντερνετ παθαίνει μεγάλα μπλακ άουτ. Να βάλω κάνα θερμοπομπό στο ρούτερ στην τελική με τις κωλοεταιρίες που έχουμε μπλέξει.

 

Κανονικά δεν θα έπρεπε, στην πράξη όμως συμβαίνει μερικές φορές.

 

Το ρούτερ σου σίγουρα δεν φταίει, εκτός αν στάζει νερό πάνω του. Συνήθως τα καλώδια του ΟΤΕ φταίνε, και όχι οι ISP's.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς firefox θα πας "επιλογές - ασφάλεια - αποθηκευμένοι λογαριασμοί" και αφου βρεις τον λογαριασμό που σε ενδιαφέρει θα επιλέξεις "απομάκρυνση".

Έχω Chrome, αλλά ευχαριστώ πάντως.

 

Τελικά με διαγραφή "μπισκοτακίων" έστρωσε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα καινουριο λαπτοπ απο την σελιδα της λενοβο. Ηρθε με πρασινη γραμμη στην οθονη doa, τα εξοδα μεταφορας ειναι δικα τους, σωστα ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα καινουριο λαπτοπ απο την σελιδα της λενοβο. Ηρθε με πρασινη γραμμη στην οθονη doa, τα εξοδα μεταφορας ειναι δικα τους, σωστα ή κανω λαθος?

 

Δες αυτό αν και δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,  αυτη η οθονη τι καλωδιο hdmi συνδεσης δεχεται ; γιατι τον συνδεσα με αυτο εδω  και δεν εδωσε εικονα..... Να ενημερωσω οτι η καρτα γραφικων ειναι η r9 270x asus 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@afairesths

Η οθόνη δέχεται HDMI v1.3, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Δοκίμασες ενώ έχεις το καλώδιο συνδεδεμένο να επιλέξεις με το Input Select πλήκτρο της οθόνης το HDMI??

Στην κάρτα γραφικών έχεις άλλο συνδεδεμένο επάνω π.χ τηλεόραση??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Γιατί πολλοί στις αγγελίες φωτογραφίζουν αυτά που πουλάνε πάνω σε τραπέζια-τραπεζάκια με σεμεδάκια? Η απορία μου είναι για τα σεμεδάκια. Δεν το ρωτάω κοροιδευτικά..Είναι μόδα? Τι ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Γιατί πολλοί στις αγγελίες φωτογραφίζουν αυτά που πουλάνε πάνω σε τραπέζια-τραπεζάκια με σεμεδάκια? Η απορία μου είναι για τα σεμεδάκια. Δεν το ρωτάω κοροιδευτικά..Είναι μόδα? Τι ακριβώς?

Ίσως πολλοί μένουν με την μάνα τους :P

 

Ή η κοπέλα τους έχει άσχημο γούστο, ξέρω ΄γω.

 

 

 

Sos γιατί καιγόμαστε.

 

Υπάρχει τρόπος να δώ το ιστορικό του clipboard στα Windows? Χάθηκε κώδικας που είχε γίνει cut-paste. Έχει αντιγραφεί άλλο απο τότε οπότε το control+v δεν δουλεύει.

Ο υπολογιστής δεν έκλεισε απο τότε. Γνωρίζω σε android είχε ιστορικό το clipboard και όχι το τελευταίο μόνο. Σε windows δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sos γιατί καιγόμαστε.

 

Υπάρχει τρόπος να δώ το ιστορικό του clipboard στα Windows? Χάθηκε κώδικας που είχε γίνει cut-paste. Έχει αντιγραφεί άλλο απο τότε οπότε το control+v δεν δουλεύει.

Ο υπολογιστής δεν έκλεισε απο τότε. Γνωρίζω σε android είχε ιστορικό το clipboard και όχι το τελευταίο μόνο. Σε windows δεν γνωρίζω.

 

Να σε στεναχωρήσω;

Μόνο αν έγινε στο Word (που κρατάει ιστορικό pastes)

Αν ήταν στο Notepad πχ, το κλαις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς ναι, το διάβασα και εγώ κρατάει αυστηρώς το τελευταίο. Θα βάλω πρόγραμμα για να κρατάει ιστορικό μην την πάθω άλλη φορά.

 

Ευχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...