Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

αν κάποιος ακούσει οριστική οδηγία για τα χρήματα που μπορούμε να μεταφέρουμε εξωτερικό να το γράψει αν ειναι δυνατόν, γιατι φευγει ο αδερφός μου σε 1 μήνα (σπουδάζει έξω) και σκόπευε να πάρει ένα ποσό μαζί του.

 

edit, βρηκα αυτο http://news247.gr/eidiseis/oikonomia/kleistes-mexri-th-deytera-oi-trapezes-meiwnetai-sta-1000-h-metafora-metrhtwn-sto-ekswterikwn.3566669.html?utm_source=Sport24&utm_medium=breaking_news_hp&utm_campaign=24MediaWidget

 

 

 

 

Σύμφωνα με την ΠΝΠ με την οποία παρατείνεται η τραπεζική αργία και οι τράπεζες θα παραμείνουν κλειστές και τη Δευτέρα, 13/7, το όριο μεταφοράς μετρητών στο εξωτερικό περιορίζεται από τις 10 χιλιάδες στα 1.000 ευρώ. 

 

edit: από εδώ η πληροφορία, δεν έβγαλα άκρη με τα ΦΕΚ

 

 

που ακριβως το διαβασατε αυτο για τα 1000€ διαβασα ποσες φορες και τα 2 αρθρα και δεν ειδα να αναφερεται καπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^

Σημερινή είδηση που αφορά την μεταφορά χρημάτων στο εξωτερικό δεν ξέρω αν βοηθάει.

 

Δεν εφαρμόστηκε το όριο των 1.000 ευρώ για ταξίδια στο εξωτερικό

www.dikaiologitika.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ακριβως το διαβασατε αυτο για τα 1000€ διαβασα ποσες φορες και τα 2 αρθρα και δεν ειδα να αναφερεται καπου!

αν σου πω οτι τα κανανε edit θα με πιστεψεις? φαινεται και απο τα σχολια βασικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σχολια ειδα και για αυτο με παραξενεψε! λεω τι σκατα δεν ξερω ελληνικα? :P

ειδες τι σου ειναι ομως ο δημοσιογραφος?

γραφει κατι, μαζευει κλικ, δεν επαληθεύεται, κανει edit και λεει μετα "σας τα ελεγα εγω, παλι μεσα επεσα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και επίσημα:

http://www.forin.gr/articles/article/14986/g-d-o-p-0000945eks-2015-x-p-2261-8-7-2015-paratash-diarkeias-trapezikhs-argias-braxeias-diarkeias-kai-ruthmish-thematwn-sunallagwn-kata-th-diarkeia-auths

 

(δεν υπάρχει τίποτα στην υπουργική απόφαση για μεταβολή του ορίου από 10000 σε 1000)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που μπορω να βρω τετοια στην αθηνα? Εχω ψαξει σε διαφορα χρωματοπωλεια και μαγαζια με ειδη επιπλοποιιας. Ψαχνω συγκεκριμενα αυτα με το εσωτερικο m4 σπειρωμα.

 

http://www.johnart.gr/Catalogue/index.php?main_page=product_info&cPath=6_195_752&products_id=6732

 

Τελικα βρηκα στην οδο αθηνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση προς τις κοπέλες της παρέας:
Αυτό το παντελόνι τι χρώμα είναι? Καφέ το λες?
post-82114-0-59066400-1436481218_thumb.jpg

Θέλω να το πάρω να κάνω τον ίδιο συνδιασμό.

 

Υπόψη ότι θα βάλω καφέ-ταμπά παπούτσια (έτσι μου είπαν λέγονται :P)

post-82114-0-55313500-1436481778_thumb.jpg

 

και αντίστοιχο χρώμα ζώνη.

 

Αλλιώς τι χρώμα παντελόνι?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα κάνε το σετάρισμα με μπεζ γιατί τα άλλα χρώματα που ταιριάζει το καφέ (ροζ,χρυσο,πράσινο,μπλε , πορτοκαλί και κίτρινο-πιο λίγο το κίτρινο-)

δεν θα σου αρέσουν και θα τα βρίσκεις αντρικά χρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει βαζακι Nescafe Espresso και βαζω 2-2.5 κουταλιες καθε πρωι στο γραφειο, πολυ ειναι? Εχω αποφυγει το μεγαλυτερο διαστημα της ζωης μου τους καφεδες, αλλα τον αρχισα επειδη το τελευταιο καιρο δε τη παλευω. Δε θελω ομως να χτισω ανοχη να ανεβαζω τη δοση και να καταληξω κανα πρεζακι της καφεινης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιο πρόγραμμα έτσι ώστε όταν έρχεται μέιλ να σκάει ειδοποίηση στο πισί;

η πολλά ζητάω; για να μην έχω ανοιχτές καρτέλες με 500 μέιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάποιο πρόγραμμα έτσι ώστε όταν έρχεται μέιλ να σκάει ειδοποίηση στο πισί;

η πολλά ζητάω; για να μην έχω ανοιχτές καρτέλες με 500 μέιλ.

 

Το Mozilla Thunderbird το έχεις δοκιμάσει; Αν έχεις εγκατεστημένο το Office, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Outlook. Επίσης, αν οι λογαριασμοί σου είναι GMail, η Google σου δίνει τη δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το desktop notifications.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...