Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
10 minutes ago, chriskourou said:

EDIT: Διάβασα αρκετά αρνητικά σχόλια στο σκρουτζ για το diamond της media και γενικά της σειράς optimum. Όλα αναφέρουν πως το στρώμα βουλιάζει σε σύντομο χρονικό διάστημα, συνεπώς μάλλον μια δοκιμή στο κατάστημα δεν αρκεί. 

Αυτό που λέει για μέσα σε 1 χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Αυτό που λέει για μέσα σε 1 χρόνο?

Ναι. Μάλιστα  όπως ίσως είδες μια χρήστης λέει πως της το αλλάξανε και το νέο στρώμα παρουσίασε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, chriskourou said:

Ναι. Μάλιστα  όπως ίσως είδες μια χρήστης λέει πως της το αλλάξανε και το νέο στρώμα παρουσίασε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα

Δεν διευκρινίζουν πάντως αν γύριζαν το στρώμα. Δυστυχώς αν τα αφήσεις χωρίς να το γυρνάς είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα το πάθουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Δεν διευκρινίζουν πάντως αν γύριζαν το στρώμα. Δυστυχώς αν τα αφήσεις χωρίς να το γυρνάς είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα το πάθουν...

Έχεις δίκιο. Βέβαια -θεωρητικά πάντα- αν είχαν επικοινωνήσει με την εταιρεία όταν άρχισε να παρουσιάζεται το πρόβλημα, θα τους το επισήμαιναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ThReSh είπε

Δεν διευκρινίζουν πάντως αν γύριζαν το στρώμα. Δυστυχώς αν τα αφήσεις χωρίς να το γυρνάς είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα το πάθουν...

Έχω το Optimum silver iii στρώμα...

Το χρυσοπλήρωσα (900+ ευρώ) και το γύρναγα πλευρά κάθε μήνα...

Μετά από 19 μήνες υποφέρει η μέση μου και κοιμάμαι μόνιμα σε μια λακκούβα...

Η χειρότερη ακριβή αγορά που έκανα ποτέ και την μετανιώνω κάθε βράδυ...

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Έχω το Optimum silver iii στρώμα...

Το χρυσοπλήρωσα (900+ ευρώ) και το γύρναγα πλευρά κάθε μήνα...

Μετά από 19 μήνες υποφέρει η μέση μου και κοιμάμαι μόνιμα σε μια λακκούβα...

Η χειρότερη ακριβή αγορά που έκανα ποτέ και την μετανιώνω κάθε βράδυ...

ποσα κιλα εισαι?

εγω με ενα των 650 (μια κατηγορία κατω απο το δικο σου της ιδιας εταιριας) κοιμαμαι σαν την πρωτη μερα. ειναι κυριολεκτικα ιδιο όπως το αγόρασα και γουσταρω υπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

ποσα κιλα εισαι?

εγω με ενα των 650 (μια κατηγορία κατω απο το δικο σου της ιδιας εταιριας) κοιμαμαι σαν την πρωτη μερα. ειναι κυριολεκτικα ιδιο όπως το αγόρασα και γουσταρω υπνο.

64 μαζί με ρούχα, παπούτσια και μπουφάν...

Άσε ρε φίλος, βρήκα άλλους δυο με στρώμα της σειράς Optimum ...

Όλοι τα ίδια πάθαμε...

Εσύ είσαι τυχερός που δεν πείρες Optimum... Ας όψεται η σύζυγος που ήθελε ακόμα πιο ακριβό και από αυτό που πήραμε...

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bromiaris είπε

64 μαζί με ρούχα, παπούτσια και μπουφάν...

Άσε ρε φίλος, βρήκα άλλους δυο με στρώμα της σειράς Optimum ...

Όλοι τα ίδια πάθαμε...

πολύ λιγα... τι να πω. παγματικά τραγικο για τοσα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, bromiaris said:

Έχω το Optimum silver iii στρώμα...

Το χρυσοπλήρωσα (900+ ευρώ) και το γύρναγα πλευρά κάθε μήνα...

Μετά από 19 μήνες υποφέρει η μέση μου και κοιμάμαι μόνιμα σε μια λακκούβα...

Η χειρότερη ακριβή αγορά που έκανα ποτέ και την μετανιώνω κάθε βράδυ...

Οι δικοί μου είχαν πάρει πριν καμια 8-9 χρόνια το Optimum Platinum νομίζω, γύρισμα 1 φορά το μηνα, μια χαρά μέχρι στιγμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι εφόσον υπάρχει πχ diamond i, ii,iii κτλ,  θα υπάρχουν κάποιες διαφορές μεταξύ των μοντέλων. Κι εγώ ένα από τα στρώματα που πήρα τελευταία, είναι της media strom και συγκεκριμένα το galaxy στα 650, από το οποίο μέχρι στιγμής είμαι υπέρ ευχαριστημένος, περισσότερο από ένα πακέτο κρεββατοστρώματος, στρώματος ανωστρώματος που πήρα από την coco-mat και μου βγήκε 2300 ευρώ. Όχι πως δεν κοιμόμουν καλά στο coco-mat, μιλάω για τη σχέση τιμής αποτελέσματος. Βέβαια είμαι πεπεισμένος πως βάσει υλικών, το coco-mat θα μου κρατήσει περισσότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγόρασα πριν 4-5 χρόνια ένα στρώμα της  TAILORBED ,

 δυστυχώς την πάτησα.Υποτίθεται ότι ειναι με χειροποίητα οικολογικά υλικά τα οποία δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω.Έδωσα περίπου 1200? 1300 ευρώ? μια αποτυχημένη απόλυτα αγορά.Φυσικά μου ήρθε με μεταφορική οπότε και επιπλέον κόστος λόγο υψηλού ,πολύ υψηλού βάρους.Σε άλλο δωμάτι έχω ένα tempur  15 ετών. Περίπου 15 ετών. Δεν περίμενα ότι μετά τόσα χρόνια θα συνέχιζε να προσφέρει καταπληκτικό ύπνο.Οπως και πριν μερικά χρόνια έτσι και τώρα αναζητώ και πάλι στρώμα.Μου φαίνεται απίστευτο που με τόσο ανταγωνισμό συνεχίζει το Τεμπουρ να ειναι και πάλι φαβορί....η αναζήτηση όμως συνεχίζεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες για ανωστρωμα, αξιζει να επενδυσω σε καποιο λατεξ στα πχ 120€ (90*200) ή να παω σε βαμβακερό, που το βρήκα στα 50€;

Ο αφρος πραγματικα ζεσταίνει κι επιπλεον το στρωμα ειναι πιο σκληρο απ οτι ηθελα, οποτε για αναβάθμιση σε αυτους τους δυο τομεις εψαχνα ανώστρωμα...

... βέβαια και τα λατεξ σ αυτη την κατηγορία τιμης ειναι συνθετικου λατεξ ή στη καλυτερη περιπτωση μιξη φυσικου/συνθετικου σε καμια αναλογια 20/80 ή κατι τετοιο, οποτε δεννξεεω αν θα απολάμβανα και τα πλήρη οφέλη του λατεξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, definitio είπε

Παιδες για ανωστρωμα, αξιζει να επενδυσω σε καποιο λατεξ στα πχ 120€ (90*200) ή να παω σε βαμβακερό, που το βρήκα στα 50€;

Ο αφρος πραγματικα ζεσταίνει κι επιπλεον το στρωμα ειναι πιο σκληρο απ οτι ηθελα, οποτε για αναβάθμιση σε αυτους τους δυο τομεις εψαχνα ανώστρωμα...

... βέβαια και τα λατεξ σ αυτη την κατηγορία τιμης ειναι συνθετικου λατεξ ή στη καλυτερη περιπτωση μιξη φυσικου/συνθετικου σε καμια αναλογια 20/80 ή κατι τετοιο, οποτε δεννξεεω αν θα απολάμβανα και τα πλήρη οφέλη του λατεξ

Το βαμβακερό δε λειτουργεί ως ανώστρωμα. Είναι κάτι καλύτερο από το να βάλεις μια κουβέρτα πάνω από το στρώμα. Οκ υπερβάλλω λίγο, αλλά ανώστρωμα δεν είναι. Πάρε λατεξ (αφού το δοκιμάσεις). Εγώ πήρα φυσικό καουτσούκ και είναι ΣΟΥΠΕΡ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chriskourou είπε

Το βαμβακερό δε λειτουργεί ως ανώστρωμα. Είναι κάτι καλύτερο από το να βάλεις μια κουβέρτα πάνω από το στρώμα. Οκ υπερβάλλω λίγο, αλλά ανώστρωμα δεν είναι. Πάρε λατεξ (αφού το δοκιμάσεις). Εγώ πήρα φυσικό καουτσούκ και είναι ΣΟΥΠΕΡ. 

Σε τί τιμή (και διάσταση) ;

Εγώ σκέφτομαι κάποιο από τα ακόλουθα

https://www.stromata-latex.gr/stromata-maxilaria-latex/anostromata-latex-times/anostromata-latex-detail.html

https://www.stromatokinisi.gr/product/epistroma-latex-8cm

https://www.stromatokinisi.gr/product/epistroma-latex-4cm

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...