Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/2/2019 στις 6:42 ΜΜ, Giannis1913 είπε

Θελω να ρωτήσω γνωριζετε αν τα στρωματα woodwell ειναι καλα;;... Επειδή εχουν καλες κριτικες στο σκρουτζ και ειναι σε καλη τιμη. Μιλαω συγκεκριμενα για το Woodwell Pocket Spring Μονής Όψης/Gel Memory Foam Διπλό 160cm ή για το Woodwell Pocket Spring+Foam Διπλό 160cm. 

Καμία γνώμη για αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 1.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Που λετε ρε παιδιά ψάχνω στρώμα 140 ή 150.

Κοιτούσα κυρίως προς candia strom που έχω ακούσει καλά λόγια απο παντού και έχω και μια μικρή εμπειρία απο γνωστούς.

Πήγα στο κατάστημα τους και στο budget μου (250-300) μου πρότειναν ένα bonnel springs (συνδεδεμένα ελατήρια) με 290€.

Με ανεξάρτητα και στην σελίδα τους και εκεί ανέβαιναν πολύ εκτός budget.

Παρόλα αυτά, στο skroutz έχω βρει σε 8-9 καταστήματα να πουλάνε το candia strom celeste, με 330€, που έχει pocket 9ανεξάρτητα) ελατήρια, και μάλιστα σε αρκετά μεγαλύτερη πυκνότητα ελατηρίων. 

Φαντάζομαι είναι παλιότερη σειρά στρώματος, γι αυτό δεν υπάρχει στην επίσημη σελίδα τους.

 

Και δεν ξέρω ποιον να συμβουλευτώ για να αγοράσω, αφού δεν βρίσκω κάποιο κατάστημα να έχει και τα δύο ώστε να εμπιστευτώ την γνώμη τους.

Έχετε να προτείνετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά πρέπει να αγοράσω 2 vfm στώματα διαστάσεων 120X200. ποια είναι η ποιο οικονομική-τίμια επιλογή για να κάνω τη δουλειά μου; Δεν θέλω να επενδύσω σε καλό στρώμα γιατί θα γίνει αλλαγή διαστάσεων στην επόμενη 2ετία. παίζει κάτι τίμιο σε υποστήριξη του σώματος με μέτριο προς σκληρό; ιδανικά θα ήθελα να μην ξεπερνάμε τα 300 ευρώ τα 2 στρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/4/2018 στις 11:04 ΠΜ, vairass είπε

μετρας απο την μεσα μερια στο περιπου ...εμενα ειναι 1.55 και πηρα 1,60  μπαινει κανονικα μη φοβασαι.

Φίλε μου αν το εσωτερικό ειναι 155 παραγγέλνεις στρώμα 153 για να μπορείς να διπλώνεις σεντόνι η κουβέρτα αν θέλεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haris013 είπε

παιδιά πρέπει να αγοράσω 2 vfm στώματα διαστάσεων 120X200. ποια είναι η ποιο οικονομική-τίμια επιλογή για να κάνω τη δουλειά μου; Δεν θέλω να επενδύσω σε καλό στρώμα γιατί θα γίνει αλλαγή διαστάσεων στην επόμενη 2ετία. παίζει κάτι τίμιο σε υποστήριξη του σώματος με μέτριο προς σκληρό; ιδανικά θα ήθελα να μην ξεπερνάμε τα 300 ευρώ τα 2 στρώματα.

ικεα

25 χρόνια εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, haris013 είπε

Ποια σειρά να δω; Απο jysk αξίζει κάποιο;

Όλες. Πας μια βόλτα ΙΚΕΑ τα δοκιμάζεις και παίρνεις αυτό που σου ταιριάζει.

Εμείς πήραμε πριν ένα μήνα στρώμα και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι.

Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα προσαρμογής στο νέο στρώμα.

Από την πρώτη νύχτα κοιμόμαστε τέλεια!

Επεξ/σία από SB_1957
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.

ενδιαφερομαι για αγορα στρωματος καλής κατηγορίας

μου αρεσαν https://www.mediastrom.com/el/proionta/stromata-2/optimum/diamond-stroma-optimum-diamond-iii_322574/

και το https://www.candia-strom.gr/el/stromata/hyperion-collection/nyx

 μπορει κανείς να με κατατοπήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/8/2019 στις 1:08 ΠΜ, Lestreme είπε

Καλησπερα.

ενδιαφερομαι για αγορα στρωματος καλής κατηγορίας

μου αρεσαν https://www.mediastrom.com/el/proionta/stromata-2/optimum/diamond-stroma-optimum-diamond-iii_322574/

και το https://www.candia-strom.gr/el/stromata/hyperion-collection/nyx

 μπορει κανείς να με κατατοπήσει?

Έχοντας δοκιμάσει αρκετά στρώματα τα τελευταία 2 χρόνια (και έχοντας αγοράσει 3), προσωπικά θα πήγαινα με κλειστά μάτια στο diamond της mediastrom. Είναι το μοναδικό που όταν ξάπλωσα πάνω του (μαζί με ένα σύστημα ύπνου της coco-mat που όμως έβγαινε 4.500 χιλιάδες ευρώ) χαμογέλασα σαν παιδί και παράλληλα είναι το επόμενο στρώμα που θα πάρω εκτός αν μέχρι τότε βγει κάτι άλλο. Φαντάζομαι θα έχεις ξαπλώσει και στα 2, οπότε δες ποιος θα σου κάνει καλύτερη τιμή, εγγυήσεις κτλ. Και το hyperion μου άρεσε, αλλά σίγουρα όχι όσο το diamond. Btw μου αρέσουν τα ελαστικά στρώματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνοντας να αλαξω στρωμα στο σπιτι στην χαλκιδα βρηκα αυτη την βιοτεχνία [  https://ergostrom.gr ] που ειναι μετα την χαλκιδα προς αρτακη στο υψος του "Γλυκα" .
Εχοντας το τωρα σχεδόν ενα μηνα μπορώ να πω οτι ειναι τέλειο , πήρα με κανονικά ελατήρια λογω του βάρους μου ( 125kg ) και κατασκευή για το βαρος μου και ειναι πολύ ξεκούραστο και οικονομικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιεί κανείς στρωμα dunlopillo με latex να γράψει εντυπώσεις?

Μου άρεσε στα συγκεκριμένα σε σχέση με αλλα latex που έχω δοκιμάσει το οτι ειχαν επαναφορά σα τα κλασσικά με ελατήρια. 

Δεν τα λες και φτηνά όμως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερώνω το καταναλωτικό κοινό ... ότι από το Jysk που πήρα ένα διπλό S65 Βουλγαρίας δεν είμαι ευχαριστημένος. Χαμηλή ποιότητα κατασκευής συνολικά, πρόχειρα κολλημένο (με κόλλα) το περιτύλιγμα, το οποίο ξεκόλλησε την άλλη μέρα και έτσι μπόρεσα να δω και τι έχει μέσα: 2 πόντους αφρολέξ γύρω-γύρω, κολλημένο όπως-όπως, εντός του οποίου βρίσκονται μικρά ελατηριάκια. Αλλά το στρώμα δεν είναι και ομοιόμορφα επίπεδο, σε ορισμένα σημεία βουλιάζει πιο πολύ, ενώ και χωρίς άνθρωπο πάνω φαίνεται στραβό. Όταν το αγόρασα μου είπαν πολλές φορές να προσέξω τις πρώτες μέρες πώς θα το βάλω για να μην στραβώσει, πράγμα που έκανα, αλλά δεν είχε αποτέλεσμα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 2/9/2019 στις 1:46 ΠΜ, chriskourou είπε

Έχοντας δοκιμάσει αρκετά στρώματα τα τελευταία 2 χρόνια (και έχοντας αγοράσει 3), προσωπικά θα πήγαινα με κλειστά μάτια στο diamond της mediastrom. Είναι το μοναδικό που όταν ξάπλωσα πάνω του (μαζί με ένα σύστημα ύπνου της coco-mat που όμως έβγαινε 4.500 χιλιάδες ευρώ) χαμογέλασα σαν παιδί και παράλληλα είναι το επόμενο στρώμα που θα πάρω εκτός αν μέχρι τότε βγει κάτι άλλο. Φαντάζομαι θα έχεις ξαπλώσει και στα 2, οπότε δες ποιος θα σου κάνει καλύτερη τιμή, εγγυήσεις κτλ. Και το hyperion μου άρεσε, αλλά σίγουρα όχι όσο το diamond. Btw μου αρέσουν τα ελαστικά στρώματα. 

EDIT: Διάβασα αρκετά αρνητικά σχόλια στο σκρουτζ για το diamond της media και γενικά της σειράς optimum. Όλα αναφέρουν πως το στρώμα βουλιάζει σε σύντομο χρονικό διάστημα, συνεπώς μάλλον μια δοκιμή στο κατάστημα δεν αρκεί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...