Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, definitio είπε

Μπες στην coco-mat έχει προσφορά σε εκθεσιακά ανωστρώματα. Εγώ έχω εδώ και χρόνια το ιβίσκος, που είναι από φυσικό καουτσούκ και όχι λάτεξ και είναι σούπερ. Από αυτά που είχα δοκιμάσει τότε (πριν 4 χρόνια περίπου) ήταν αυτό που μου άρεσε περισσότερο. Θα ήταν καλό να δοκιμάσεις να ξαπλώσεις πάνω σε ανώστρωμα πάντως πριν αγοράσεις, γιατί υπάρχουν διαφόρων τύπων και το γεγονός ότι ένα κάλυψε εμένα, δε σημαίνει κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, chriskourou είπε

Μπες στην coco-mat έχει προσφορά σε εκθεσιακά ανωστρώματα. Εγώ έχω εδώ και χρόνια το ιβίσκος, που είναι από φυσικό καουτσούκ και όχι λάτεξ και είναι σούπερ. Από αυτά που είχα δοκιμάσει τότε (πριν 4 χρόνια περίπου) ήταν αυτό που μου άρεσε περισσότερο. Θα ήταν καλό να δοκιμάσεις να ξαπλώσεις πάνω σε ανώστρωμα πάντως πριν αγοράσεις, γιατί υπάρχουν διαφόρων τύπων και το γεγονός ότι ένα κάλυψε εμένα, δε σημαίνει κάτι. 

Πρακτικά για το  ίδιο υλικο μιλάμε, λάτεξ / καουτσούκ στο ίδιο αναφέρονται όσον αφορά τα στρώματα...απλω΄ς τα φθηνότερα βασίζονται σε μη φυσικό λάτεξ στο μεγαλύτερο μέρος ή κατ' αποκλειστικότητα.

Με 220€ το εκθεσιακό δεν υπάρχει περίπτωση...τί κοκοματ λέμε, νέο στρώμα που δεν χρειάζεται ανώστρωμα θα έπαιρνα με αυτά τα χρήματα....εκεί 120-140€ μαξ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ψαχνω για πρωτη φορα να παρω ενα στρωμα που να ειναι λιγο καλυτερο απο αυτα που συνηθως ειχα.

λογω περιορισμενου μπατζετ ειδα ενα στα εντος (καπου διαβασα οτι τα στρωματα τους ειναι candia αλλα δεν ξερω αν ισχυει) αυτο

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata/urban/bodyform-detail

με τιμες black friday

ανατομικο με αυτο τον αφρο πανω που ειναι μαλακος

 

διαβαζω ομως αρκετα ατομα εδω εχουν αγορασει jysk και μπηκα να τα δω, βρηκα στο μπατζετ μου (max 270 για μεγεθος 1.60x2.00) αυτα τα 3 και αν εχετε αποψη θα την ηθελα

https://jysk.gr/ypnodomatio/stromata/stromata-afroy/gold/stroma-160x200-gold-f30-beli-wellpur

https://jysk.gr/ypnodomatio/stromata/stromata-afroy/plus/stroma-160x200-plus-f95-dreamzone

https://jysk.gr/ypnodomatio/stromata/stromata-elatirion/plus/stroma-160x200-plus-s55-dreamzone-0

αυτο που βλεπω ειναι οτι του εντος ειναι 26cm παχος, μεγαλυτερο απο τα αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2019 στις 7:50 ΜΜ, kostass__ είπε

ψαχνω για πρωτη φορα να παρω ενα στρωμα που να ειναι λιγο καλυτερο απο αυτα που συνηθως ειχα.

λογω περιορισμενου μπατζετ ειδα ενα στα εντος (καπου διαβασα οτι τα στρωματα τους ειναι candia αλλα δεν ξερω αν ισχυει) αυτο

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata/urban/bodyform-detail

με τιμες black friday

ανατομικο με αυτο τον αφρο πανω που ειναι μαλακος

διαβαζω ομως αρκετα ατομα εδω εχουν αγορασει jysk και μπηκα να τα δω, βρηκα στο μπατζετ μου (max 270 για μεγεθος 1.60x2.00) αυτα τα 3 και αν εχετε αποψη θα την ηθελα

https://jysk.gr/ypnodomatio/stromata/stromata-afroy/gold/stroma-160x200-gold-f30-beli-wellpur

https://jysk.gr/ypnodomatio/stromata/stromata-afroy/plus/stroma-160x200-plus-f95-dreamzone

https://jysk.gr/ypnodomatio/stromata/stromata-elatirion/plus/stroma-160x200-plus-s55-dreamzone-0

αυτο που βλεπω ειναι οτι του εντος ειναι 26cm παχος, μεγαλυτερο απο τα αλλα

Από τα στοιχεία που έχει κάθε στρώμα δε θα καταλάβεις εάν σου κάνει. Πρέπει να πας να ξαπλώσεις πάνω τους (όχι για 10 δευτερόλεπτα αλλά αρκετά παραπάνω) στις στάσεις που σε βολεύει να κοιμάσαι για να βγάλεις συμπέρασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2019 στις 8:41 ΠΜ, FLOOFLIS είπε

Χρησιμοποιεί κανείς στρωμα dunlopillo με latex να γράψει εντυπώσεις?

Μου άρεσε στα συγκεκριμένα σε σχέση με αλλα latex που έχω δοκιμάσει το οτι ειχαν επαναφορά σα τα κλασσικά με ελατήρια. 

Δεν τα λες και φτηνά όμως 

Με μεγάλη καθυστέρηση στο μήνυμά σου... Ναι πήραμε εδώ και κάποιους μήνες. Η αίσθηση είναι καταπληκτική, μπορώ να σου πω πως μετά από αρκετό καιρό ξυπνάμε ξεκούραστα. Δεν το έχουμε μετανοιώσει. Αν τα μπορείς δώστα τα λεφτά αξίζει. Αν τυχόν πάρεις μαξιλάρια μην πάρεις το σκληρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.candia-strom.gr/black-friday?gclid=CjwKCAiAlO7uBRANEiwA_vXQ-6YgPoANW_OfrD7YCfuO5D8jG74EMQv1O0EiHWCRv2GFiOme28B8oxoCYnAQAvD_BwE

Έχει κανείς άποψη για αυτό? Γενικά για μέχρι 500 € και άντε λίγα παραπάνω αν αξίζει, έχετε καμιά πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλή εταιρεία κι αυτή φαίνεται.Όχι απ τις μεγάλες φίρμες του χώρου.Το όνομα της μπορεί να σε ξεγελάσει πάντως γιατί παραπέμπει σε μεγάλη φίρμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2019 στις 11:19 ΜΜ, aris86 είπε

Εχω κανει 2 χειρουργεια στη μεση μου και οταν μετακομισα τα οικονομικα μου ηταν λιγο χαλια και δεν ειχα τα χρηματα τοτε να παρω το κρεβατι που ηθελα.Για να μην μεινω χωρις κρεβατι ειπα να παρω ενα φουσκωτο καλο για να την βγαλω για κανα 2μηνο μεχρι να βαλω στην ακρη για να παρω κανονικο.Λοιπον παιδια ειναι καταπληκτικο τοσο πολυ ανετο που δε γουσταρω να το αλλαξω με τιποτα.Με ανακουφιζει απο οταν ποναει η μεση μου που ειναι διαλυμενη και ειναι τρομερα αναπαυτικο.Ειναι το φουσκωτο με το προσκεφαλο στο τζαμπο και κοστιζει 60 ευρω.Το συστηνω σε ολους και αν βαλεις σεντονια φαινεται κανονικο κρεβατι.

ταυτιζομαι ΑΠΟΛΥΤΑ!!! εχω πολλα προβληματα με τη μεση μου και την λεκανη μου και τον καλυτερο υπνο τον κανω σε στρωμα θαλασσης!!

Στις 5/1/2019 στις 11:19 ΜΜ, aris86 είπε

Εχω κανει 2 χειρουργεια στη μεση μου και οταν μετακομισα τα οικονομικα μου ηταν λιγο χαλια και δεν ειχα τα χρηματα τοτε να παρω το κρεβατι που ηθελα.Για να μην μεινω χωρις κρεβατι ειπα να παρω ενα φουσκωτο καλο για να την βγαλω για κανα 2μηνο μεχρι να βαλω στην ακρη για να παρω κανονικο.Λοιπον παιδια ειναι καταπληκτικο τοσο πολυ ανετο που δε γουσταρω να το αλλαξω με τιποτα.Με ανακουφιζει απο οταν ποναει η μεση μου που ειναι διαλυμενη και ειναι τρομερα αναπαυτικο.Ειναι το φουσκωτο με το προσκεφαλο στο τζαμπο και κοστιζει 60 ευρω.Το συστηνω σε ολους και αν βαλεις σεντονια φαινεται κανονικο κρεβατι.

ταυτιζομαι ΑΠΟΛΥΤΑ!!! εχω πολλα προβληματα με τη μεση και την λεκανη μου και τον καλυτερο υπνο τον κανω σε στρωμα θαλασσης!!

Στις 27/2/2019 στις 2:49 ΜΜ, Sophia10 είπε

Μακρυά από την COCOMAT. Πανάκριβη χωρίς λόγο. Από τις χιερότερες αγορές που έχω κάνει. Νιώθω σαν να κοιμάμαι σε πάτωμα. Εχει ρίξει τραγικά την ποιοτητά της.

Δυστυχως η COCOMAT έχει ρίξει πολύ την ποιοτητά της.

Υπερτιμημένη χωρίς λόγο. Την πάτησα γιατί αγόρασα σύστημα ύπνου πριν δύο χρόνια  και από τότε υποφέρω.

Και εγώ και ο συζυγός μου. Και πληρώσαμε τα μαλλιοκεφαλά μας.

Εξαιρετικά σκληρό και δύσκαμπτο. Ασε που δεν έχει καμμία επαναφορά . Κάπου άκουσα ότι οι πρώτες ύλες που χρησιμοποιεί δεν είναι πλέον καλής ποιότητας όπως όταν πρωτοξεκίνησε και

ότι έχει μεταφέρει δραστηριότητες σε φτηνές σε δυναμικό χώρες.

νομιζω τα candia και τα cocomat ειναι μακραν τα χειροτερα!!! εχουν απλα ονομα.. 

Στις 5/1/2019 στις 11:19 ΜΜ, aris86 είπε

Εχω κανει 2 χειρουργεια στη μεση μου και οταν μετακομισα τα οικονομικα μου ηταν λιγο χαλια και δεν ειχα τα χρηματα τοτε να παρω το κρεβατι που ηθελα.Για να μην μεινω χωρις κρεβατι ειπα να παρω ενα φουσκωτο καλο για να την βγαλω για κανα 2μηνο μεχρι να βαλω στην ακρη για να παρω κανονικο.Λοιπον παιδια ειναι καταπληκτικο τοσο πολυ ανετο που δε γουσταρω να το αλλαξω με τιποτα.Με ανακουφιζει απο οταν ποναει η μεση μου που ειναι διαλυμενη και ειναι τρομερα αναπαυτικο.Ειναι το φουσκωτο με το προσκεφαλο στο τζαμπο και κοστιζει 60 ευρω.Το συστηνω σε ολους και αν βαλεις σεντονια φαινεται κανονικο κρεβατι.

Στις 5/1/2019 στις 11:19 ΜΜ, aris86 είπε

Εχω κανει 2 χειρουργεια στη μεση μου και οταν μετακομισα τα οικονομικα μου ηταν λιγο χαλια και δεν ειχα τα χρηματα τοτε να παρω το κρεβατι που ηθελα.Για να μην μεινω χωρις κρεβατι ειπα να παρω ενα φουσκωτο καλο για να την βγαλω για κανα 2μηνο μεχρι να βαλω στην ακρη για να παρω κανονικο.Λοιπον παιδια ειναι καταπληκτικο τοσο πολυ ανετο που δε γουσταρω να το αλλαξω με τιποτα.Με ανακουφιζει απο οταν ποναει η μεση μου που ειναι διαλυμενη και ειναι τρομερα αναπαυτικο.Ειναι το φουσκωτο με το προσκεφαλο στο τζαμπο και κοστιζει 60 ευρω.Το συστηνω σε ολους και αν βαλεις σεντονια φαινεται κανονικο κρεβατι.

 

Στις 5/1/2019 στις 11:19 ΜΜ, aris86 είπε

Εχω κανει 2 χειρουργεια στη μεση μου και οταν μετακομισα τα οικονομικα μου ηταν λιγο χαλια και δεν ειχα τα χρηματα τοτε να παρω το κρεβατι που ηθελα.Για να μην μεινω χωρις κρεβατι ειπα να παρω ενα φουσκωτο καλο για να την βγαλω για κανα 2μηνο μεχρι να βαλω στην ακρη για να παρω κανονικο.Λοιπον παιδια ειναι καταπληκτικο τοσο πολυ ανετο που δε γουσταρω να το αλλαξω με τιποτα.Με ανακουφιζει απο οταν ποναει η μεση μου που ειναι διαλυμενη και ειναι τρομερα αναπαυτικο.Ειναι το φουσκωτο με το προσκεφαλο στο τζαμπο και κοστιζει 60 ευρω.Το συστηνω σε ολους και αν βαλεις σεντονια φαινεται κανονικο κρεβατι.

 

Εγω πηρα το fine ivory της  dunlopillo. Στο καταστημα που το δοκιμασα ηταν απλα υπεροχο!!! Αλλα το στρωμα που ηρθε στο σπιτι ειναι ακραια ελατωματικο! Σκληρο γυρω γυρω και μια τεραστια λακουβα στη μεση. Υποφερω.. τωρα περιμενω να μου φερουν το καινουριο και ευχομαι να ειναι νορμαλ αυτη τη φορα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
20 ώρες πριν, tiniakos είπε

Οι πραγματικές τιμές προ έκπτωσης ισχύουν; 

Γενικά αξίζουν; 

https://www.entos.gr/el/stromata/stromata/serta

Νομίζω δεν ισχύουν ή και να ισχύουν είναι 100% υπερτιμημένες .

προσφάτως ειδα αρκετά από κοντά , δεν με τρέλαναν.

 

ωστοσο επειδή κι εγώ βρισκομαι σε φάση αναζήτησης κρεβατιού και στρώματος οποίος έχει άποψη ας μας πει!

 

istikbal πχ αξίζει ; eurosofa ή κάποιον άλλον ;

Τι προτείνετε παίδες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Νομίζω δεν ισχύουν ή και να ισχύουν είναι 100% υπερτιμημένες .

προσφάτως ειδα αρκετά από κοντά , δεν με τρέλαναν.

ωστοσο επειδή κι εγώ βρισκομαι σε φάση αναζήτησης κρεβατιού και στρώματος οποίος έχει άποψη ας μας πει!

istikbal πχ αξίζει ; eurosofa ή κάποιον άλλον ;

Τι προτείνετε παίδες ;

έχω εμπειρία απο εκει και λέω οχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...