Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 ώρες πριν, rokforaki είπε

Καλησπέρα σας !!! 

Ειμαστε σε αναζήτησή στρώματος και έχουμε μπερδευτεί !

Αυτα που μας άρεσαν προς το παρόν είναι το Manhattan της king Koil , το discover premium της media storm και το dreamzone f135 από JYSK .

Εχετε να προτείνετε κάτι άλλο ή καμία συμβουλή για τα παραπάνω ;;;

καλησπέρα ! Για το συγκεκριμένο δεν έχω άποψη . Αλλά με ένα άλλο αντίστοιχης κατηγορίας που αγόρασα πριν 3 χρόνια από εκεί έχω να πω τα χειρότερα. Τόσο για το ίδιο το στρώμα και άλλο τόσο για την υποστήριξη τους βάσει εγγύησης . Δεν το καλύπτουν γιατί το memory foam έχει εγγύηση 3 χρόνια  ( μου το άλλαξαν ήδη μια φορά στον 1μιση χρόνο ) . Η αρχική εγγύηση που δίνουν είναι για τα ελατήρια !!! Το στρώμα έχει γίνει σαν ξεχειλωμένο ... να μην το γράψω !!! καταλαβαίνετε !!! 

Δεν θα πρότεινα με τπτ να τους δώσεις τα λεφτά σου !

Καλησπέρα φίλε, σε ευχαριστώ πολύ με βοήθησες να ξεδιαλύνω την τελική μου απόφαση.

Σε αυτό που λογικά θα καταλήξω είναι το Κing Koil Morpheus Plus απο το Bed and Bath στα 549 €  μαζί με ένα κρεβάτι και αποθηκευτικό χώρο στα 499  €. 

Αν έχει κανένας γνώμη και για τα παραπάνω ας πει κάτι πριν παω να τα κλείσω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, IGU1 είπε

Η τιμή που ανέφερες για το cocomat  σε τι διάσταση αφορά και σε ποιο κατάστημα ,με ενδιαφέρει και μένα για άμεση αγορά 

Το Άτλας + Ιβίσκος στα 1800€ με ενδιαφέρει κι εμένα αν μπορούμε να μάθουμε κατάστημα. Εμένα μου έδωσαν τιμή 2130€ (160x200)

Επεξ/σία από MakeGreeceSexyAgain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, leodary είπε

Καλησπέρα φίλε, σε ευχαριστώ πολύ με βοήθησες να ξεδιαλύνω την τελική μου απόφαση.

Σε αυτό που λογικά θα καταλήξω είναι το Κing Koil Morpheus Plus απο το Bed and Bath στα 549 €  μαζί με ένα κρεβάτι και αποθηκευτικό χώρο στα 499  €. 

Αν έχει κανένας γνώμη και για τα παραπάνω ας πει κάτι πριν παω να τα κλείσω

Να είσαι καλά !!

Παντως επειδή επισκέφτηκα ξανά την έκθεση της εν λόγω εταιρίας , αρκετά εκθεσιακά τους στρώματα είχαν προβλήματα . Ειδικά ένα είχε ακόμα και λακούβα στην μέση κ ο πωλητής από εκεί μας είπε ότι τις ερχόμενες μέρες θα το αντικαταστήσουν από την έκθεση τους .... ! 
 

Να προσθέσω ότι για να μας ικανοποιήσουν σαν πελάτες (εφόσον δεν καλύπτεται το στρώμα μας ) μπορούν να μας κάνουν την αστρονομική έκπτωση 10% σε επόμενη αγορά !!! Τέλος πάντων ...

 

Το morpheus της king koil μου άρεσε κ εμένα παρά πολύ . Μου άρεσε η σταθερότητα του . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα κ εγώ να μας πει κάποιος για το lavish sealy . Μας άρεσε κ εμάς!

 

Μετα από πολύ ψάξιμο έχουμε καταλήξει σε 3 . Αύριο θα παραγγείλουμε ένα από αυτά .

Sealy Lavish

Hauz Rejuvenate firm

Και ένα από την ελληνική βιοτεχνία attikastrom το King . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω παλι εχω κοληση με το sealy energy αλλα θελω να παω να δω και το Passion σε αλλο καταστημα που το εχει.

τελικα οι εκπτωσεις θα συνεχιστουν ξερει κανεις? μου φενετε οτι επιτιδες το λενε οι πωλητες οτι ειναι μεχρι τελη του μηνος για να πουλησουν.

Επεξ/σία από toyotats
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/2/2020 στις 7:47 ΜΜ, MakeGreeceSexyAgain είπε

Το Άτλας + Ιβίσκος στα 1800€ με ενδιαφέρει κι εμένα αν μπορούμε να μάθουμε κατάστημα. Εμένα μου έδωσαν τιμή 2130€ (160x200)

 

Στις 25/2/2020 στις 8:05 ΜΜ, IGU1 είπε

Η τιμή που ανέφερες για το cocomat  σε τι διάσταση αφορά και σε ποιο κατάστημα ,με ενδιαφέρει και μένα για άμεση αγορά 

Καλημέρα παιδιά, είναι για 140x200 στο Ηράκλειο. Η προσφορά που μου έδωσαν ισχύει μέχρι... σήμερα (29/2). Δεν έχω πάρει την απόφασή μου ακόμα. Το στρώμα πρέπει να είναι φοβερό (έτσι φαίνεται έστω, από το λίγο που ξάπλωσα πάνω) αλλά η προσφορά δεν είναι κάτι τρομερό -- είναι 15% κάτω.

Οκ ίσως επειδή είναι μεγάλο το ποσό, ακόμα και το 15% βγαίνει σεβαστό σαν απόλυτο νούμερο, αλλά ο αντίλογος λέει ότι όταν πας για 2100, δε κολλάς στα 300. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ έχω μπερδευτεί !!

Μου άρεσε πολύ το King της Attikastrom , κοντά στα 800 ευρώ . Αλλα δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά σε μια όχι επώνυμη εταιρία όπως media ,candia , linea κτλ .

Τα χαρακτηριστικά του είναι king είναι 

  1. MICRO POCKET SPRINGS 500m2 7- ZONE
  2. ΑΤΣΑΛΙΝΟ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟ ΛΑΜΑΚΙ
  3. HARD FOAM ΥΨΗΛΗΣ ΑΝΤΟΧΗΣ
  4. ERGO FOAM
  5. MEMORY FOAM 4cm
  6. NON WOVEN SOFT
  7. ELASTIC FOAM
  8. BATA DACRON
  9. ΕΠΙΚΑΛΥΨΗ ΜΕ ΥΦΑΣΜΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ (ELASTIC)
  10. ΥΦΑΣΜΑ BAMBOO SOFT TOUCH
  11. ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟ ΦΕΡΜΟΥΑΡ
  12. FOAM BELTS
  13. ΣTΡΩΜΑ 2 ΟΨΕΩΝ ΣΚΛΗΡΟ/ΜΑΛΑΚΟ

Επισης μου άρεσε παρά πολύ και της sealy από την hybrid σειρά , το majestic αν θυμάμαι καλά ... 1300€ .

Έχω μπερδευτεί !

Επεξ/σία από rokforaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rokforaki είπε

Εγώ έχω μπερδευτεί !!

Μου άρεσε πολύ το King της Attikastrom , κοντά στα 800 ευρώ . Αλλα δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά σε μια όχι επώνυμη εταιρία όπως media ,candia , linea κτλ .

Τα χαρακτηριστικά του είναι king είναι 

  1. MICRO POCKET SPRINGS 500m2 7- ZONE
  2. ΑΤΣΑΛΙΝΟ ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟ ΛΑΜΑΚΙ
  3. HARD FOAM ΥΨΗΛΗΣ ΑΝΤΟΧΗΣ
  4. ERGO FOAM
  5. MEMORY FOAM 4cm
  6. NON WOVEN SOFT
  7. ELASTIC FOAM
  8. BATA DACRON
  9. ΕΠΙΚΑΛΥΨΗ ΜΕ ΥΦΑΣΜΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟ (ELASTIC)
  10. ΥΦΑΣΜΑ BAMBOO SOFT TOUCH
  11. ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΟ ΦΕΡΜΟΥΑΡ
  12. FOAM BELTS
  13. ΣTΡΩΜΑ 2 ΟΨΕΩΝ ΣΚΛΗΡΟ/ΜΑΛΑΚΟ

Επισης μου άρεσε παρά πολύ και της sealy από την hybrid σειρά , το majestic αν θυμάμαι καλά ... 1300€ .

Έχω μπερδευτεί !

Με τα χαρακτηριστικά δε θα βγάλεις άκρη. Πάνε ξάπλωσε τα για ώρα και σε διάφορες στάσεις όπως κοιμάσαι.

Στρώματα που μου άρεσαν πολύ σαν αίσθηση στα 3-4 λεπτά, τα απέκλεισα εντελώς όταν πήγα την τελευταία φορά και τα ξάπλωσα για κάνα τέταρτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας ψάχνω στρώμα 160*200 . Γλυκοκοιτουσα ένα στρώμα με 2 σειρές pocket της greco strom στα 700 αλλά δεν ξέρω τίποτα για την εταιρία έχει να μου πει κάποιος την εμπειρία του με αυτό το κατάστημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προερχομαι απο ανίχνευση στρώματος, 160*200.

Συμπέρασμα: Για όλα τα επώνυμα πληρώνεις καπέλο βιτρίνα πολυτελή καταστήματα πωλητές φωτισμούς κλπ κλπ. 

Α και κάτι ακόμα: πληρώνεις προμήθεια πωλητή.

Το στρώμα των 400 το παίρνεις 700.

Επίσης προωθούν τα στοκ για να ξεστοκαρουν. Σε αναδρομολογουν από τις πραγματικές σου επιθυμίες σε δικά τους μονοπάτια. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΕΛΩΡΙΑ ΑΠΑΤΗ.

Αν θελεις συμβουλή για κατάστημα περιοχή καλλιθεα σε π.μ. ( εννοείται δεν έχω κάποια σχέση αλλά το βρήκα τυχαία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψάχνοντας για στρώμα πριν λίγα χρόνια, έχοντας πάρει mediastrom και greco για τα παιδιά μου, προτιμώ mediastrom χίλιες φορές. Στο greco σε 2 μήνες χάλασε το ανεξάρτητο ελατήριο και σαν δικαιολογία είχαν ότι είχα προστατευτικό κάγκελο και πίεζε το στρωμα. Η οποία πίεση δεν έφτανε καν να βαθουλωσει το σφουγγάρι, όχι να πιέσει τα ελατήριο. Γελοίοι, έχω τη χειρότερη άποψη. Συν τον υπάλληλο που είμαι διαστάσεις, κάγκελα κλπ κ δε σκέφτηκε να μας πει να κόψουμε λίγα εκατοστά να μην έχουμε θέμα με την κάσα. Στη media strom σε κατηγορία advance,premium δε θυμάμαι πώς τη λένε(500+ με έκπτωση το είχα πάρει), έκανε κωλοτουμπες και τραμπολίνο για χρόνια ο μικρός πάνω που απαγορεύεται κανονικά γιατί θα στο διαλύσει και δεν έχει πεταχτεί ΤΙΠΟΤΑ. Συν ότι το διαλέξαμε γιατί ήταν το μόνο που πλησίασε σε αίσθηση το cocomat από όσα ξαπλώσαμε δοκιμαστικα... Στην greco μόνο latex/κοκοφοίνικα παραδέχτηκα για μωρουδιακο κρεβάτι (ήταν άριστο), για αυτό πήγαμε μετά και για το παιδικό, αλλά... Καλή επιλογή να έχεις και γενικά πάρ’ το σε εκπτώσεις γλιτώνεις αρκετά χρήματα!

Επεξ/σία από klainmein
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...