Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, megasvasileios είπε

Καλησπέρα  θα ήθελα βοήθεια είμαι μεταξύ serta Ritz k linea delux έχει πάρει κάποιος αυτά τα στρώματα  για να με βοηθήσει 

 

Τα Serta είναι αποκλειστικα του εντός και φτιάχνονται Τουρκία . Το ritz είναι πολύ δυνατό στρώμα , το άλλο δεν το ξέρω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 30/1/2021 στις 10:10 ΜΜ, johnyboy είπε

Ποια/ες θεωρείται πιο καλή εταιρία, ανεξαρτήτως χρημάτων και πως θα κάτσει στον καθένα. Μιλάω από πλευράς ποιότητας και μόνο. 

Αν μιλάμε για Ελλάδα, για εμένα η cocomat είναι μια κατηγορία μόνη της.

οι υπόλοιπες εταιρείες, ίσως πλην της sealy που επίσης μου φάνηκε πολύ ποιοτική αλλά τελικά δεν πήρα προϊόν της, είναι πάνω κάτω τα ίδια. Επίσης στην cocomat μου άρεσε και η όλη φιλοσοφία της εταιρείας.  

Τα πολύ καλά της προϊόντα βέβαια τα χρυσοπληρώνεις, αλλά εφόσον έγραψες «ανεξαρτήτως χρημάτων» δεν μπαίνει στην εξίσωση κατά ποσό είναι ανάλογη η ποιοτητα με τα χρήματα που δίνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chriskourou είπε

Αν μιλάμε για Ελλάδα, για εμένα η cocomat είναι μια κατηγορία μόνη της.

οι υπόλοιπες εταιρείες, ίσως πλην της sealy που επίσης μου φάνηκε πολύ ποιοτική αλλά τελικά δεν πήρα προϊόν της, είναι πάνω κάτω τα ίδια. Επίσης στην cocomat μου άρεσε και η όλη φιλοσοφία της εταιρείας.  

Τα πολύ καλά της προϊόντα βέβαια τα χρυσοπληρώνεις, αλλά εφόσον έγραψες «ανεξαρτήτως χρημάτων» δεν μπαίνει στην εξίσωση κατά ποσό είναι ανάλογη η ποιοτητα με τα χρήματα που δίνεις. 

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι δεν φτιάχνουν τα στρώματα, φέρνουν τον πυρήνα του στρώματος από έξω, τον αλλάζουν όπως τον ζητήσεις και στο πουλάνε. Όταν το δοκιμάζεις είναι καλό αλλά όταν κοιμηθείς είναι τρέχα γύρευε λόγω της κακής ποιότητας. Το ότι μετά από 6 7 8 ώρες πιανεσαι, θεωρώ ότι είναι λόγω της κακής ποιότητας και όχι ότι δεν ταιριάζει το στρώμα. Σκεφτόμουν να πάω απευθείας Candia Strom αλλά βλέπω αρκετούς που δεν είναι ευχαριστημένοι από εκεί οπότε μπήκα σε σκέψεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnyboy είπε

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι δεν φτιάχνουν τα στρώματα, φέρνουν τον πυρήνα του στρώματος από έξω, τον αλλάζουν όπως τον ζητήσεις και στο πουλάνε. Όταν το δοκιμάζεις είναι καλό αλλά όταν κοιμηθείς είναι τρέχα γύρευε λόγω της κακής ποιότητας. Το ότι μετά από 6 7 8 ώρες πιανεσαι, θεωρώ ότι είναι λόγω της κακής ποιότητας και όχι ότι δεν ταιριάζει το στρώμα. Σκεφτόμουν να πάω απευθείας Candia Strom αλλά βλέπω αρκετούς που δεν είναι ευχαριστημένοι από εκεί οπότε μπήκα σε σκέψεις. 

Και για τα dunlopillo υπάρχει μία καλή εντύπωση γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, johnyboy είπε

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι δεν φτιάχνουν τα στρώματα, φέρνουν τον πυρήνα του στρώματος από έξω, τον αλλάζουν όπως τον ζητήσεις και στο πουλάνε. Όταν το δοκιμάζεις είναι καλό αλλά όταν κοιμηθείς είναι τρέχα γύρευε λόγω της κακής ποιότητας. Το ότι μετά από 6 7 8 ώρες πιανεσαι, θεωρώ ότι είναι λόγω της κακής ποιότητας και όχι ότι δεν ταιριάζει το στρώμα. Σκεφτόμουν να πάω απευθείας Candia Strom αλλά βλέπω αρκετούς που δεν είναι ευχαριστημένοι από εκεί οπότε μπήκα σε σκέψεις. 

Στην Candia δεν είχα δοκιμάσει τα χειροποίητα στρώματα τους, οπότε για  αυτά δεν έχω άποψη. Αυτά μάλλον αξίζει να τα δεις.

Στη Μedia μου άρεσε το optimum diamond, αλλά με αυτά που διάβασα μετά ευτυχώς το απέφυγα και πήρα το galaxy το οποίο είναι εξαιρετικό, σε πιο χαμηλό βεληνεκές τιμής.

Στην Εlite όπως είπα, δοκίμασα το sealy και μου φάνηκε καλό.


Στην cocomat κάποια συστήματα ύπνου ήταν αδιανόητα σε αίσθηση, αλλά και σε τιμή, από εκεί τελικά πήρα ένα κρεββατόστρωμα, ένα συμβατικό στρώμα και ένα ανώστρωμα. Το ανώστρωμα είναι φανταστικό. Το στρώμα μέτριο θα έλεγα, αλλά ήταν φθηνό, φθηνότερο και από το ανώστρωμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, chriskourou είπε

Στην Candia δεν είχα δοκιμάσει τα χειροποίητα στρώματα τους, οπότε για  αυτά δεν έχω άποψη. Αυτά μάλλον αξίζει να τα δεις.

Στη Μedia μου άρεσε το optimum diamond, αλλά με αυτά που διάβασα μετά ευτυχώς το απέφυγα και πήρα το galaxy το οποίο είναι εξαιρετικό, σε πιο χαμηλό βεληνεκές τιμής.

Στην Εlite όπως είπα, δοκίμασα το sealy και μου φάνηκε καλό.


Στην cocomat κάποια συστήματα ύπνου ήταν αδιανόητα σε αίσθηση, αλλά και σε τιμή, από εκεί τελικά πήρα ένα κρεββατόστρωμα, ένα συμβατικό στρώμα και ένα ανώστρωμα. Το ανώστρωμα είναι φανταστικό. Το στρώμα μέτριο θα έλεγα, αλλά ήταν φθηνό, φθηνότερο και από το ανώστρωμα. 

Δοκίμασα εγώ τα χειροποίητα της Candia. Καλά μου φάνηκαν και δίνουν 15 χρόνια εγγύηση αλλά κάπως υπερτιμημένα νομίζω .

Επεξ/σία από YannisPet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για τετραψήφια ποσά, ακόμα και τα πιο οικονομικά.

Για σύστημα ύπνου όλες οι εταιρείες τετραψήφιο κοστίζουν. 

2 ώρες πριν, johnyboy είπε

για τι τιμές μιλάμε στην coco mat  και λέτε ότι είναι αλλού? τι range? 

Αν θυμάμαι καλά υπάρχει σύστημα ύπνου που κοστίζει 12κ. Το καλό στρώμα τους λίγο πάνω από 4κ. Μιλάμε πάντα για δίπλα δλδ 1.60μ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όταν θες καλό στρώμα εννοείται ότι μιλάμε για τετραψήφιο. οτιδήποτε παρακάτω δεν τα κοιτάζω καν, μια φορά έκανα το λάθος, δεν έχει 2η.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω ενα στρωμα apo neoset 12 χρονων (τοτε κοστισε κοντα 800-900 ευρω) και κοιταζα να παρω κατι νεο και πολυ καλυτερο. ειδα αρκετοι προτεινετε τα Candia NYX (1145 ευρω), και ΕliteStorm Sealy Lavish (1159.50) Sealy Majestic (1196.50) και Sealy Stellar (992.50) για διασταση 180Χ200...προφανως και πρεπει να δοκιμαστουν (εστω για 10-20 λεπτα στην εκθεση) αλλα καποιοι που τα εχετε αρκετο καιρο ειστε ευχαριστημενοι με την επιλογη? Λογω επαρχιας δεν ειναι ευκολο να πας Αθηνα να δεις ολες τις εταιριες ουτε να τα δοκιμασεις ολα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, _emperor είπε

καλησπερα, εχω ενα στρωμα apo neoset 12 χρονων (τοτε κοστισε κοντα 800-900 ευρω) και κοιταζα να παρω κατι νεο και πολυ καλυτερο. ειδα αρκετοι προτεινετε τα Candia NYX (1145 ευρω), και ΕliteStorm Sealy Lavish (1159.50) Sealy Majestic (1196.50) και Sealy Stellar (992.50) για διασταση 180Χ200...προφανως και πρεπει να δοκιμαστουν (εστω για 10-20 λεπτα στην εκθεση) αλλα καποιοι που τα εχετε αρκετο καιρο ειστε ευχαριστημενοι με την επιλογη? Λογω επαρχιας δεν ειναι ευκολο να πας Αθηνα να δεις ολες τις εταιριες ουτε να τα δοκιμασεις ολα...

 

Καλημέρα,

 

Επειδή και εγώ έψαχνα καιρό. Προσωπικά έχω καταλήξει και θα πάω για το majestic(διαβάζοντας και κριτικές δοκιμάζοντας κιόλας) . Σε σχέση με τα sealy που αναφέρεις είναι λίγο πιο μέτριο στην αίσθηση ενώ τα αλλά έχουν πιο μαλακή αίσθηση. Τέλος όλα αυτά που αναφέρεις, εκτός από το candia που δεν το έχω δοκιμάσει, δεν θα έχουν καμία σχέση με αυτό που είχες. Σίγουρα πρέπει να τα δοκιμάσεις πριν την αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, chriskourou είπε

Στην Candia δεν είχα δοκιμάσει τα χειροποίητα στρώματα τους, οπότε για  αυτά δεν έχω άποψη. Αυτά μάλλον αξίζει να τα δεις.

Στη Μedia μου άρεσε το optimum diamond, αλλά με αυτά που διάβασα μετά ευτυχώς το απέφυγα και πήρα το galaxy το οποίο είναι εξαιρετικό, σε πιο χαμηλό βεληνεκές τιμής.

Στην Εlite όπως είπα, δοκίμασα το sealy και μου φάνηκε καλό.


Στην cocomat κάποια συστήματα ύπνου ήταν αδιανόητα σε αίσθηση, αλλά και σε τιμή, από εκεί τελικά πήρα ένα κρεββατόστρωμα, ένα συμβατικό στρώμα και ένα ανώστρωμα. Το ανώστρωμα είναι φανταστικό. Το στρώμα μέτριο θα έλεγα, αλλά ήταν φθηνό, φθηνότερο και από το ανώστρωμα. 

Στη Μedia μου άρεσε το optimum diamond, αλλά με αυτά που διάβασα  τι διαβασες??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Στη Μedia μου άρεσε το optimum diamond, αλλά με αυτά που διάβασα  τι διαβασες??? 

Τις αξιολογήσεις των κατόχων υποθέτω που είναι απογοητευτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...