Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Amaretos είπε

Στη Μedia μου άρεσε το optimum diamond, αλλά με αυτά που διάβασα  τι διαβασες??? 

 

3 ώρες πριν, YannisPet είπε

Τις αξιολογήσεις των κατόχων υποθέτω που είναι απογοητευτικές.

Δυστυχώς προς το παρόν το μόνο feedback που έχουμε είναι οι αξιολογήσεις στο σκρουτζ, ψευδείς ή αληθείς δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι, αλλά παίρνουμε μια εικόνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, harryTG είπε

Καλημέρα,

 

Επειδή και εγώ έψαχνα καιρό. Προσωπικά έχω καταλήξει και θα πάω για το majestic(διαβάζοντας και κριτικές δοκιμάζοντας κιόλας) . Σε σχέση με τα sealy που αναφέρεις είναι λίγο πιο μέτριο στην αίσθηση ενώ τα αλλά έχουν πιο μαλακή αίσθηση. Τέλος όλα αυτά που αναφέρεις, εκτός από το candia που δεν το έχω δοκιμάσει, δεν θα έχουν καμία σχέση με αυτό που είχες. Σίγουρα πρέπει να τα δοκιμάσεις πριν την αγορά.

ειναι δυσκολο να δοκιμασεις επαρχια με αυτη το κορονα...τεσπα καποια στιγμη θα προσπαθησω να δω τις διαφορες που αναφερεις... αν υπαρχει κατοχος εδω καλο θα ειναι να μας αναφερει την εμπειρια του.

να ρωτησω τα επιστρωματα σαν μεσοβεζικη λυση για ενα παλιο στρωμα τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _emperor είπε

ειναι δυσκολο να δοκιμασεις επαρχια με αυτη το κορονα...τεσπα καποια στιγμη θα προσπαθησω να δω τις διαφορες που αναφερεις... αν υπαρχει κατοχος εδω καλο θα ειναι να μας αναφερει την εμπειρια του.

να ρωτησω τα επιστρωματα σαν μεσοβεζικη λυση για ενα παλιο στρωμα τι λετε?

Μπορεί να σου αλλάξει τελείως την αίσθηση αλλά εξαρταται και σε τι κατάσταση είναι το παλιό στρώμα. Για μένα είναι μία επιλογή αν κάποιος πάρει ένα μέτριου ύψους οικονομικότερο στρώμα και δει στην πορεία ότι δεν τον καλύπτει απόλυτα. Καλό είναι πάντως μετά από κάποια χρόνια τα παλιά στρώματα να αντικαθίστανται και για λόγους υγιεινής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια μικρη ιστορια που δεν κατεληξε καθολου καλα. Στην αναζητηση στρωματος στην επαρχιακη πολη του Βολου, κατεληξα στο sealy energy cushion firm. Ολα ωραια και καλα στην αντιπροσωπεια της elite στο Βολο, δοκιμαζοντας αρκετα, εαν με επαιρνε οικονομικα ισως επελεγα καποια απο τα hydrid της sealy αλλα τελικα εδωσα περιπου €700 ευρω για το sealy energy cushion firm, διαστασεων 160 Χ 200 που φαινοταν αριστο για τα λεφτα του. 

Εδω αρχιζει το πανηγυρι.

Η παραδοση εγινε τη Παρασκευη. 

Η παραδοση απο τους οδηγους της elite strom  εγινε πανω σε ενα επιβατικο ΙΧ οχημα οπου το ειχαν δεσει στην οροφη του οχηματος το , τονιζω παλι, διπλο στρωμα. 

Τι θα κανατε στη θεση μου? Ηδη εχει πεσει εμαιλ στα κεντρικα οπου τους αναφερω το τροπο παραδοσης και περιμενω αντιδραση απο την εταιρια.

Το στρωμα ακομα παραμενει στο προστατευτικο του  καλυμμα ακομα ενω απο τη κατω μερια οπου ειναι τα ελατηρια, η επιφανεια δεν ειναι επιπεδη αλλα κανει ενα μικρο βουναλακι (σαν υψωματακι) με μηκος πανω απο 1 μετρο. Δεν θα αναφερθω και στον ιμαντα που με τον οποιον ειχαν σφιξει το στρωμα με τον οροφη του οχηματος και θα μπορουσε να εχει κανει ζημια στα ελατηρια.

 

 

192.168.1.27.jpg

Επεξ/σία από CptBill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CptBill είπε

μια μικρη ιστορια που δεν κατεληξε καθολου καλα. Στην αναζητηση στρωματος στην επαρχιακη πολη του Βολου, κατεληξα στο sealy energy cushion firm. Ολα ωραια και καλα στην αντιπροσωπεια της elite στο Βολο, δοκιμαζοντας αρκετα, εαν με επαιρνε οικονομικα ισως επελεγα καποια απο τα hydrid της sealy αλλα τελικα εδωσα περιπου €700 ευρω για το sealy energy cushion firm, διαστασεων 160 Χ 200 που φαινοταν αριστο για τα λεφτα του. 

Εδω αρχιζει το πανηγυρι.

Η παραδοση εγινε τη Παρασκευη. 

Η παραδοση εγινε πανω σε ενα επιβατικο ΙΧ οχημα οπου το ειχαν δεσει στην οροφη του οχηματος το , τονιζω παλι, διπλο στρωμα. 

Τι θα κανατε στη θεση μου? Ηδη εχει πεσει εμαιλ στα κεντρικα οπου τους αναφερω το τροπο παραδοσης και περιμενω αντιδραση απο την εταιρια.

Το στρωμα ακομα παραμενει στο προστατευτικο του  καλυμμα ακομα ενω απο τη κατω μερια οπου ειναι τα ελατηρια, η επιφανεια δεν ειναι επιπεδη αλλα κανει ενα μικρο βουναλακι (σαν υψωματακι) με μηκος πανω απο 1 μετρο. Δεν θα αναφερθω και στον ιμαντα που με τον οποιον ειχαν σφιξει το στρωμα με τον οροφη του οχηματος και θα μπορουσε να εχει κανει ζημια στα ελατηρια.

 

 

192.168.1.27.jpg

Το φορτηγό ήταν της εταιρείας ή τρίτου; Δεν γνωρίζω πως μεταφέρονται τα στρώματα, θεωρώ ότι τα βάζουν πλαγίως μέσα στο φορτηγο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Το φορτηγό ήταν της εταιρείας ή τρίτου; Δεν γνωρίζω πως μεταφέρονται τα στρώματα, θεωρώ ότι τα βάζουν πλαγίως μέσα στο φορτηγο.

ειδες πουθενα φορτηγο γιατι εγω μονο ενα επιβατικο ΙΧ διεκρινα. 

Απο οσο υποψιαζομαι, ο οδηγος που εκανε τη παραδοση ειτε δεν ειχε φορτηγο εκεινη τη μερα, ειτε για να γλιτωσει χρονο, απλα ανεβασε το στρωμα στο επιβατικο ΙΧ για να τα παραδωσει ελπιζοντας οτι θα πεσουν σε καθυστερημενο πελατη. 

Επεξ/σία από CptBill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CptBill είπε

ειδες πουθενα φορτηγο γιατι εγω μονο ενα επιβατικο ΙΧ διεκρινα. 

Απο οσο υποψιαζομαι, ο οδηγος που εκανε τη παραδοση ειτε δεν ειχε φορτηγο εκεινη τη μερα, ειτε για να γλιτωσει χρονο, απλα ανεβασε το στρωμα στο επιβατικο ΙΧ για να τα παραδωσει ελπιζοντας οτι θα πεσουν σε καθυστερημενο πελατη. 

Sorry δεν έδωσα σημασία στην φωτογραφία που ανέβασες. Εντελώς απαράδεκτο π που το μετέφεραν έτσι, εκτεθειμένο τόσο στα καιρικά φαινόμενα όσο και παντού, ούτε γύφτοι να ήταν......

Τώρα αν έχει ζημιές το στρώμα η δεν φαίνεται καλά, όλα επαφιονται στο τι θα κάνει η εταιρεία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα εστελνα ενα email στα κεντρικα της sealy στην αμερικη με τη φωτογραφια και την αναφορα για την παραδοση και βλαβες/ελαττωματα του στρωματος. Δεν ξερω αν θα ειχα παραλαβει αλλα αφου παρελαβες και αν η αγορα ηταν εξ αποστασεως, θα προτεινα υπαναχωρηση και επιστροφη των χρηματων. Μπορεις να τους προτεινεις αντικατασταση με καινουριο αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστοι και αν θες να εχεις παρε δωσε μαζι τους στο μελλον σε περιπτωση που προκυψει νεο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, CptBill είπε

μια μικρη ιστορια που δεν κατεληξε καθολου καλα. Στην αναζητηση στρωματος στην επαρχιακη πολη του Βολου, κατεληξα στο sealy energy cushion firm. Ολα ωραια και καλα στην αντιπροσωπεια της elite στο Βολο, δοκιμαζοντας αρκετα, εαν με επαιρνε οικονομικα ισως επελεγα καποια απο τα hydrid της sealy αλλα τελικα εδωσα περιπου €700 ευρω για το sealy energy cushion firm, διαστασεων 160 Χ 200 που φαινοταν αριστο για τα λεφτα του. 

Εδω αρχιζει το πανηγυρι.

Η παραδοση εγινε τη Παρασκευη. 

Η παραδοση απο τους οδηγους της elite strom  εγινε πανω σε ενα επιβατικο ΙΧ οχημα οπου το ειχαν δεσει στην οροφη του οχηματος το , τονιζω παλι, διπλο στρωμα. 

Τι θα κανατε στη θεση μου? Ηδη εχει πεσει εμαιλ στα κεντρικα οπου τους αναφερω το τροπο παραδοσης και περιμενω αντιδραση απο την εταιρια.

Το στρωμα ακομα παραμενει στο προστατευτικο του  καλυμμα ακομα ενω απο τη κατω μερια οπου ειναι τα ελατηρια, η επιφανεια δεν ειναι επιπεδη αλλα κανει ενα μικρο βουναλακι (σαν υψωματακι) με μηκος πανω απο 1 μετρο. Δεν θα αναφερθω και στον ιμαντα που με τον οποιον ειχαν σφιξει το στρωμα με τον οροφη του οχηματος και θα μπορουσε να εχει κανει ζημια στα ελατηρια.

 

 

192.168.1.27.jpg

Ασκείς το δικαίωμα υπαναχώρησης, ζητάς τα λεφτά σου πίσω και είτε το παραγγέλνεις από αλλού να σου έρθει με μεταφορική είτε ξεκινάς να ψάχνεις για άλλο στρώμα. Εγώ από αυτούς δεν θα αγόραζα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να καταγράψω εδώ μια ιδέα που μου γεννήθηκε με αντίστοιχη υλοποίηση μιας και από θέμα στρώματος έχω γενικά ψιλοταλαιπωρηθεί. Το τελευταίο μου με αφρούς μνήμης, ελατηρια ξεχωριστά κτλ στην 6 ετία παραμαλάκωσε και κάθησε. (βεβαια ήταν η λύση στρώμα υπόστρωμα με ελατήρια και έχω καταλήξει ότι η τάβλα τελικά είναι αναντικατάστατη). 

Άλλα θέματα που είχα ήταν το να σηκώνουμε μπουκωμένος αν και σε δωμάτιο με καλή υγρασία, και υπερθέρμανση στον ύπνο με αποτέλεσμα να στριφογυρίζω σαν το αρνί το Πάσχα. 

Κατέληξα εν τέλει αντί για ακριβό στρώμα με εξωτικές τεχνολογίες και ακριβές πολυουρεθάνες σε μια λύση λίγο περίεργη για το καινούριο κρεβάτι. Το λες και ρίσκο.

Απλό στρώμα με bonnel ελατήρια και διπλό κετσέ σε κάθε πλευρά για ανθεκτικότητα (γιατί έχω καταλήξει ότι τα μεμονωμένα ελατήρια δεν είναι είναι τόσο ανθεκτικά σε βάθος χρόνου).

Για να μαλακωσω λίγο όμως την επιφάνεια κατέληξα σε ανώστρωμα με 5 ποντο λατεξ (με πιστοποίηση μεν, όχι 100% natural δε) και βαμβακερή βάτα από τη μια πλευρά και μάλλινη από την άλλη για καλύτερη διαχείριση θερμοκρασίας και μπας και γλυτώσω τα μπουκώματα αποφεύγοντας και τα χημικά από τις πανάκριβες και άχρηστες πολυουρεθάνες. 

Η λογική πίσω από την υλοποίηση αυτή είναι όταν κάτσει το ανώστρωμα να χρειαστεί μόνο η αντικατάσταση αυτού ή επισκευή του με πολύ λογικότερο κόστος από ένα καινούριο στρώμα. 

Μετά από 6 μέρες ύπνο οι εντυπώσεις: 

α. Ποιότητα ύπνου ανέβηκε κατακόρυφα όσον αφορά στο θέμα θερμοκρασίας, με αποτέλεσμα τη μείωση του στριφογυρίσματος.

β. Λόγω ανωστρώματος έχει μειωθεί στο ελάχιστο η επιρροή των κινήσεων από τη μια μεριά του στρώματος στην άλλη (το οποίο είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα των ξεχωριστών) ελατηρίων.

γ. μπουκώματα τέλος, όμως είναι αρχή ακόμη, πρέπει να δω σε βάθος χρόνου πώς θα βρουν το νέο περιβάλλον τα ακάρεα.

δ. Για άνεση παρότι δεν έχουμε το αίσθημα αγκαλιάς/βυθίσματος όπως σε ανατομικό με αφρούς, η αίσθηση που έχεις είναι ότι ξαπλώνεις σε μια μαλακή επιφάνεια μεν, πολύ υποστηρικτική δε.

δ. Στο θέμα μέσης είμαι σε φάση προσαρμογής με ανάμικτα συναισθήματα. Όποτε κοιμήθηκα μέχρι 6-7 ώρες ήταν εξαιρετικός ύπνος και σηκώθηκα πολύ ξεκούραστος. Πάνω από τις 7 ώρες σηκώθηκα με πιάσιμο. Ελπίζω με το πέρας της προσαρμογής να ισιώσω με τη λύση ορθοπεδικού+ανώστρωμα γιατί έως τώρα με τα ανατομικά στρώματα όλα καλά (μέχρι να αρχίζουν να κάθονται) αλλά δεν βοηθούσαν γενικά τη στάση σώματος (ελαφριά κύφωση)

Σόρυ για το σεντόνι, για όποιον είχε κουράγιο να το διαβάσει όλο (μάλλον έχει ταλαιπωρηθεί όπως εγώ), θα επανέλθω με εντυπώσεις για αυτήν την λύση με το πέρας ενός μηνός, τριών, έξι, έτους για να δούμε και ποιότητα ύπνου και αντοχή. 

σημείωση: 160*200, 500€.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δοκιμασει κανεις αυτο το ειδος μαξιλαριου που λεγεται wedge pillow; θελω να αρχισω να κοιμαμαι ανασκελα αλλα δε βολευομαι με τα κλασσικα μαξιλαρια καθε υψους και παντα καταληγω να κοιμαμαι στα πλαγια. Επισης χρησιμοποει κανεις μαξιλαρι για τα ποδια, κατω η αναμεσα στα γονατα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Θα ήθελα να καταγράψω εδώ μια ιδέα που μου γεννήθηκε με αντίστοιχη υλοποίηση μιας και από θέμα στρώματος έχω γενικά ψιλοταλαιπωρηθεί. Το τελευταίο μου με αφρούς μνήμης, ελατηρια ξεχωριστά κτλ στην 6 ετία παραμαλάκωσε και κάθησε. (βεβαια ήταν η λύση στρώμα υπόστρωμα με ελατήρια και έχω καταλήξει ότι η τάβλα τελικά είναι αναντικατάστατη). 

Άλλα θέματα που είχα ήταν το να σηκώνουμε μπουκωμένος αν και σε δωμάτιο με καλή υγρασία, και υπερθέρμανση στον ύπνο με αποτέλεσμα να στριφογυρίζω σαν το αρνί το Πάσχα. 

Κατέληξα εν τέλει αντί για ακριβό στρώμα με εξωτικές τεχνολογίες και ακριβές πολυουρεθάνες σε μια λύση λίγο περίεργη για το καινούριο κρεβάτι. Το λες και ρίσκο.

Απλό στρώμα με bonnel ελατήρια και διπλό κετσέ σε κάθε πλευρά για ανθεκτικότητα (γιατί έχω καταλήξει ότι τα μεμονωμένα ελατήρια δεν είναι είναι τόσο ανθεκτικά σε βάθος χρόνου).

Για να μαλακωσω λίγο όμως την επιφάνεια κατέληξα σε ανώστρωμα με 5 ποντο λατεξ (με πιστοποίηση μεν, όχι 100% natural δε) και βαμβακερή βάτα από τη μια πλευρά και μάλλινη από την άλλη για καλύτερη διαχείριση θερμοκρασίας και μπας και γλυτώσω τα μπουκώματα αποφεύγοντας και τα χημικά από τις πανάκριβες και άχρηστες πολυουρεθάνες. 

Η λογική πίσω από την υλοποίηση αυτή είναι όταν κάτσει το ανώστρωμα να χρειαστεί μόνο η αντικατάσταση αυτού ή επισκευή του με πολύ λογικότερο κόστος από ένα καινούριο στρώμα. 

Μετά από 6 μέρες ύπνο οι εντυπώσεις: 

α. Ποιότητα ύπνου ανέβηκε κατακόρυφα όσον αφορά στο θέμα θερμοκρασίας, με αποτέλεσμα τη μείωση του στριφογυρίσματος.

β. Λόγω ανωστρώματος έχει μειωθεί στο ελάχιστο η επιρροή των κινήσεων από τη μια μεριά του στρώματος στην άλλη (το οποίο είναι ένα μεγάλο πλεονέκτημα των ξεχωριστών) ελατηρίων.

γ. μπουκώματα τέλος, όμως είναι αρχή ακόμη, πρέπει να δω σε βάθος χρόνου πώς θα βρουν το νέο περιβάλλον τα ακάρεα.

δ. Για άνεση παρότι δεν έχουμε το αίσθημα αγκαλιάς/βυθίσματος όπως σε ανατομικό με αφρούς, η αίσθηση που έχεις είναι ότι ξαπλώνεις σε μια μαλακή επιφάνεια μεν, πολύ υποστηρικτική δε.

δ. Στο θέμα μέσης είμαι σε φάση προσαρμογής με ανάμικτα συναισθήματα. Όποτε κοιμήθηκα μέχρι 6-7 ώρες ήταν εξαιρετικός ύπνος και σηκώθηκα πολύ ξεκούραστος. Πάνω από τις 7 ώρες σηκώθηκα με πιάσιμο. Ελπίζω με το πέρας της προσαρμογής να ισιώσω με τη λύση ορθοπεδικού+ανώστρωμα γιατί έως τώρα με τα ανατομικά στρώματα όλα καλά (μέχρι να αρχίζουν να κάθονται) αλλά δεν βοηθούσαν γενικά τη στάση σώματος (ελαφριά κύφωση)

Σόρυ για το σεντόνι, για όποιον είχε κουράγιο να το διαβάσει όλο (μάλλον έχει ταλαιπωρηθεί όπως εγώ), θα επανέλθω με εντυπώσεις για αυτήν την λύση με το πέρας ενός μηνός, τριών, έξι, έτους για να δούμε και ποιότητα ύπνου και αντοχή. 

σημείωση: 160*200, 500€.

Εύχομαι να πετύχει για τα δικά σου θέλω. Αυτό είναι το βασικό άλλωστε. Προσωπικά βέβαια έχω ανεξάρτητα 15 ετών που δεν έχουν παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Στους αφρούς επίσης υπάρχουν ποιότητες και εγγυήσεις που αν τα ψάξεις μπορείς να διασφαλίσεις τουλάχιστον την αγορά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/2/2021 στις 4:15 ΜΜ, CptBill είπε

μια μικρη ιστορια που δεν κατεληξε καθολου καλα. Στην αναζητηση στρωματος στην επαρχιακη πολη του Βολου, κατεληξα στο sealy energy cushion firm. Ολα ωραια και καλα στην αντιπροσωπεια της elite στο Βολο, δοκιμαζοντας αρκετα, εαν με επαιρνε οικονομικα ισως επελεγα καποια απο τα hydrid της sealy αλλα τελικα εδωσα περιπου €700 ευρω για το sealy energy cushion firm, διαστασεων 160 Χ 200 που φαινοταν αριστο για τα λεφτα του. 

Εδω αρχιζει το πανηγυρι.

Η παραδοση εγινε τη Παρασκευη. 

Η παραδοση απο τους οδηγους της elite strom  εγινε πανω σε ενα επιβατικο ΙΧ οχημα οπου το ειχαν δεσει στην οροφη του οχηματος το , τονιζω παλι, διπλο στρωμα. 

Τι θα κανατε στη θεση μου? Ηδη εχει πεσει εμαιλ στα κεντρικα οπου τους αναφερω το τροπο παραδοσης και περιμενω αντιδραση απο την εταιρια.

Το στρωμα ακομα παραμενει στο προστατευτικο του  καλυμμα ακομα ενω απο τη κατω μερια οπου ειναι τα ελατηρια, η επιφανεια δεν ειναι επιπεδη αλλα κανει ενα μικρο βουναλακι (σαν υψωματακι) με μηκος πανω απο 1 μετρο. Δεν θα αναφερθω και στον ιμαντα που με τον οποιον ειχαν σφιξει το στρωμα με τον οροφη του οχηματος και θα μπορουσε να εχει κανει ζημια στα ελατηρια.

 

 

192.168.1.27.jpg

 

update: 

Η elitestrom αντεδρασε αψογα. Ηδη δρομολογηθηκε αντικατασταση του στρωματος και με εχουν ενημερωσει  οτι μπορω να χρησιμοποιησω το υπαρχον μεχρι να ερθει το καινουργιο.

Ενα θεος ξερει ποσες ακομα μεταφορες εκαναν οι συγκεκριμενοι οδηγοι με αυτο το τροπο.

Επεξ/σία από CptBill
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος καλό, όλα καλά (ας πούμε), αλλά κανονικά δε θα 'πρεπε να παραλάβεις.

Απλά τώρα σου έκατσε να το χρησιμοποιήσεις (αν το έκανες), αν δεν παραλάμβανες θα ήσουν χωρίς στρώμα για αυτό το διάστημα.

Επίσης αυτό είναι ένα πρόβλημα όταν προπληρώνεις κάτι, στο φέρνουν με λάθος τρόπο και δεν ξέρεις τι θα γίνει και πόσο θα ταλαιπωρηθείς αν δεν παραλάβεις, ενώ έχεις δώσει ήδη τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, CptBill είπε

 

update: 

Η elitestrom αντεδρασε αψογα. Ηδη δρομολογηθηκε αντικατασταση του στρωματος και με εχουν ενημερωσει  οτι μπορω να χρησιμοποιησω το υπαρχον μεχρι να ερθει το καινουργιο.

Ενα θεος ξερει ποσες ακομα μεταφορες εκαναν οι συγκεκριμενοι οδηγοι με αυτο το τροπο.

οποτε θετικη η εμπειρια (προς το παρον) απο την elitestrom...πες μας και εμπειριες χρησης απο το στρωμα οταν το δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...