Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για στρώματα/ανωστρώματα/επιστρώματα


tripialosgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 19/1/2021 στις 2:57 ΜΜ, ktikti είπε

ποια η αποψη σας για τα στρωματα της Istikbal.

αναφερομαι για μονο στρωμα..στην πολη μου εχω καταστημα και λεω να παω  να δω για στρωμα..

κατοχος στρωματος prestige advance 10ετιας της media strom και ηρθε η ωρα για αλλαγη γιατι το στρωμα "εκατσε" και τελευταια ακουω τα ελατηρια.πλεον στην περιοχη της μεσης εχει κανει λακουβα.το υπαρχον ειναι με ελατηρια και διαφορα στρωματα υλικων με το τελυαταιο να ειναι κοκοφινικα.

θελω να παρω ενα νεο στρωμα και εδω στην επαρχια οι επιλογες ειναι λιγες προς τις μαρκες.

Θα σου ελεγα να προσπερασεις. Η αδερφη μου πριν απο καποια χρονια πηρε ενα της ταξεως των 800 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ηταν απο τα δυνατα τους με ανωστρωμα και γενικα ψηλο. Δυστυχως μετα απο λιγα χρονια εκανε λακουβα ,νομιζω μολις ειχε ληξει η εγγυηση. Δεν εμεινε ευχαριστημενη.

Στις 19/1/2021 στις 2:57 ΜΜ, ktikti είπε

ποια η αποψη σας για τα στρωματα της Istikbal.

αναφερομαι για μονο στρωμα..στην πολη μου εχω καταστημα και λεω να παω  να δω για στρωμα..

κατοχος στρωματος prestige advance 10ετιας της media strom και ηρθε η ωρα για αλλαγη γιατι το στρωμα "εκατσε" και τελευταια ακουω τα ελατηρια.πλεον στην περιοχη της μεσης εχει κανει λακουβα.το υπαρχον ειναι με ελατηρια και διαφορα στρωματα υλικων με το τελυαταιο να ειναι κοκοφινικα.

θελω να παρω ενα νεο στρωμα και εδω στην επαρχια οι επιλογες ειναι λιγες προς τις μαρκες.

Θα σου ελεγα να προσπερασεις. Η αδερφη μου πριν απο καποια χρονια πηρε ενα της ταξεως των 800 ευρω αν θυμαμαι καλα. Ηταν απο τα δυνατα τους με ανωστρωμα και γενικα ψηλο. Δυστυχως μετα απο λιγα χρονια εκανε λακουβα ,νομιζω μολις ειχε ληξει η εγγυηση. Δεν εμεινε ευχαριστημενη.

Λοιπον, σημερα το απογευμα σχεδον υστερα απο σχεδον 3 μηνες παρελαβα το νεο μου στρωμα ocean της Cosmostrom. Eλπιζω να βγει καλο. Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικοτατες απλα θα φανει στη πραξη τι αξιζει. Το μονο "ελαττωμα" ειναι οτι ειναι αρκουδα. Σε ημιδιπλο 1,20*2,18 μου βγηκε η ψυχη να στρωσω σεντονια. 36 ποντοι ειναι αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/1/2021 στις 2:57 ΜΜ, ktikti είπε

ποια η αποψη σας για τα στρωματα της Istikbal.

αναφερομαι για μονο στρωμα..στην πολη μου εχω καταστημα και λεω να παω  να δω για στρωμα..

κατοχος στρωματος prestige advance 10ετιας της media strom και ηρθε η ωρα για αλλαγη γιατι το στρωμα "εκατσε" και τελευταια ακουω τα ελατηρια.πλεον στην περιοχη της μεσης εχει κανει λακουβα.το υπαρχον ειναι με ελατηρια και διαφορα στρωματα υλικων με το τελυαταιο να ειναι κοκοφινικα.

θελω να παρω ενα νεο στρωμα και εδω στην επαρχια οι επιλογες ειναι λιγες προς τις μαρκ

Εμένα όσα δοκίμασα μου φάνηκαν μέτριας ποιότητας.

Στις 19/1/2021 στις 2:57 ΜΜ, ktikti είπε
Στις 12/1/2021 στις 10:28 ΠΜ, dimitrisbd87 είπε

Παιδιά καλησπέρα! Μετακομίζω και πρέπει να αγοράσω ενα στρώμα ημίδιπλο ή διπλό. Μπατζετ 200-300 θα επαιρνα κάτi αξιοπρεπες ή πρεπει να ανεβω πολύ παραπάνω?

 

Δοκίμασα χθες στο εντός το unique που για σκληρό μου άρεσε.Αρνητικό το ότι στην άκρη ένοιωθα λίγο το περιμετρικό λαμάκι αλλά οκ δεν πρόκειται να είναι ποτέ το βάρος σου τόσο άκρη εκτός αν...πέσεις

Επεξ/σία από YannisPet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου είπαν για τα στρώματα της cosmostrom και δοκίμασα το velvet το έχει κοντινός μου φίλος,μου φάνηκε καλό μέτριο προς σκληρό είναι αλλά επειδή έχω και ένα θεματάκι με τη μέση πιστεύω να βολέψει..Κάποιος που να έχει μια επιπλέον γνώμη για το στρώμα η για την εταιρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πιάσει μούχλα κάποιο στρώμα, λόγω κακού αερισμού υπάρχει κάποια λύση να καθαρίσει πέρα από το να το βγάλεις στον ήλιο να το αερίσεις (ή να το «αερίστεις» γενικότερα);

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, μολις παρηγγειλα απο cocomat το ανωστρωμα ιβισκος https://www.coco-mat.com/store/gr_el/topper-iviskos

και το στρωμα αιγεας. (και το μαλλινο παπλωμα αλλα αυτο δεν ενδιαφερει) 

Το ανωστρωμα οκ ειναι φυσικο καουτσουκ, αλλα το στρωμα με τα ελατηρια δεν πολυεκατσα στο καταστημα για να χω αποψη. Κοιμαμαι πλαι και η συζυγος ανασκελα, για αυτο πηραμε δυο μονα. 

Εχει κανεις αποψη για το Αιγεας? 

https://www.coco-mat.com/store/gr_el/strwma-egeas

Επεξ/σία από Tommygre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jamjam23 είπε

Λοιπόν μου είπαν για τα στρώματα της cosmostrom και δοκίμασα το velvet το έχει κοντινός μου φίλος,μου φάνηκε καλό μέτριο προς σκληρό είναι αλλά επειδή έχω και ένα θεματάκι με τη μέση πιστεύω να βολέψει..Κάποιος που να έχει μια επιπλέον γνώμη για το στρώμα η για την εταιρία;

Λοιπον ,χθες παρελαβα το Ocean το οποιο ειναι με πρωτη ματια πολυ καλο και στιβαρο αλλα βαρυ και θα μου φευγει η ψυχη για να αλλαξω σεντονια. Καλο στρωμα μια ιδεα πιο μαλακο ειναι και το cashmere. Το velvet δεν θυμαμαι εαν το δοκιμασα στο μαγαζι. Στην ιστοσελιδα τους ομως το εχουν πιο σκληρο και απο το ocean. Μην επιλεξεις στρωμα που να βουλιαζεις εφοσον εχεις θεματακι με μεση. Εαν εισαι απο Αθηνα πηγαινε στο μαγαζι στην παραλιακη κοντα στην Λεωφ. Αμφιθεας που ειναι , να τα δεις απο κοντα. Υπαρχουν και επιπλαδικα που πουλανε cosmostrom αλλα δεν ξερω ποια εχουν σαν  δειγμα. Η εταιρεια ειναι απο Θεσσαλονικη και εκει κατασκευαζονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tommygre είπε

Καλησπερα, μολις παρηγγειλα απο cocomat το ανωστρωμα ιβισκος https://www.coco-mat.com/store/gr_el/topper-iviskos

και το στρωμα αιγεας. (και το μαλλινο παπλωμα αλλα αυτο δεν ενδιαφερει) 

Το ανωστρωμα οκ ειναι φυσικο καουτσουκ, αλλα το στρωμα με τα ελατηρια δεν πολυεκατσα στο καταστημα για να χω αποψη. Κοιμαμαι πλαι και η συζυγος ανασκελα, για αυτο πηραμε δυο μονα. 

Εχει κανεις αποψη για το Αιγεας? 

https://www.coco-mat.com/store/gr_el/strwma-egeas

Επειδή το σκεφτόμαστε κι εμείς με τη γυναίκα μου .  Σε τι κόστος παίζουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ion70 είπε
13 ώρες πριν, Jamjam23 είπε

 

Λοιπον ,χθες παρελαβα το Ocean το οποιο ειναι με πρωτη ματια πολυ καλο και στιβαρο αλλα βαρυ και θα μου φευγει η ψυχη για να αλλαξω σεντονια. Καλο στρωμα μια ιδεα πιο μαλακο ειναι και το cashmere. Το velvet δεν θυμαμαι εαν το δοκιμασα στο μαγαζι. Στην ιστοσελιδα τους ομως το εχουν πιο σκληρο και απο το ocean. Μην επιλεξεις στρωμα που να βουλιαζεις εφοσον εχεις θεματακι με μεση. Εαν εισαι απο Αθηνα πηγαινε στο μαγαζι στην παραλιακη κοντα στην Λεωφ. Αμφιθεας που ειναι , να τα δεις απο κοντα. Υπαρχουν και επιπλαδικα που πουλανε cosmostrom αλλα δεν ξερω ποια εχουν σαν  δειγμα. Η εταιρεια ειναι απο Θεσσαλονικη και εκει κατασκευαζονται. 

Ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες!! Να σου πω την Αλήθεια και εγώ το ocean κοιτούσα αλλά ξέφευγα  πολύ απ το budget μια και ήδη κάνω τη υπέρβαση αν πάω στο velvet μιας και είναι μιας ελάχιστης σκληρότητας επιπλέον..Έριξα και μια μάτια στα χαρακτηριστικά του cashmere καλό φαίνεται και αυτό συν της καλύτερη τιμή  η διαφορά απ ότι βλέπω είναι το ότι το velvet έχει μια στρώση από latex επιπλέον αυτό τώρα δε ξερω αν σημαίνει κάτι προς το ποσό καλύτερη αίσθηση θα υπάρχει..Έχω δοκιμάσει κάποια με memory foam αλλά βούλιαζα αρκετά ειμαι και 90 κιλά  και όταν έβαζα πίεση να γυρίσω η να σηκωθώ ένιωθα τσιμπηματάκια στη μέση γι αυτό και τα φοβήθηκα λίγο..με το ocean εσυ έχεις αυτήν την αίσθηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Justelene235 είπε

Επειδή το σκεφτόμαστε κι εμείς με τη γυναίκα μου .  Σε τι κόστος παίζουν ;

Για διαστασεις 90*200, δυο μονα δηλαδη:

Ανωστρωμα Ιβισκος 90*200 1+1 δωρο 406€

Μάλλινο Παπλωμα Κλεων 140*2 1+1 δωρο 119€

Στρωμα Αιγεας 90*200 1+1 δωρο 620€

 

Δεν ξερω αν ισχυουν τωρα αυτες οι προσφορες, εγω τα παρηγγειλα πριν ενα μηνα περιπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη εβγαλε knock out η μικρη το στρωματακι της απο τσισα(εβγαλε μαυριλες υγρασιας απο κατω) θελω να παρω επιστρωμα στο καινούριο αλλα κ στο δικο μας γτ κ εμας φυγανε κτ αδέσποτα.. 

Υπαρχει επιστρωμα που μπαινει μεσα ολο το στρωμα σαν παπλωματοθηκη? 

Γνωμη γι αυτο? 

https://www.spitishop.gr/κάλυμμα-στρώματος-ημίδιπλο-αδιάβροχο-la-luna-jersay-130467.html

Επεξ/σία από Πανος999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2021 στις 2:57 ΜΜ, ktikti είπε

ποια η αποψη σας για τα στρωματα της Istikbal.

αναφερομαι για μονο στρωμα..στην πολη μου εχω καταστημα και λεω να παω  να δω για στρωμα..

κατοχος στρωματος prestige advance 10ετιας της media strom και ηρθε η ωρα για αλλαγη γιατι το στρωμα "εκατσε" και τελευταια ακουω τα ελατηρια.πλεον στην περιοχη της μεσης εχει κανει λακουβα.το υπαρχον ειναι με ελατηρια και διαφορα στρωματα υλικων με το τελυαταιο να ειναι κοκοφινικα.

θελω να παρω ενα νεο στρωμα και εδω στην επαρχια οι επιλογες ειναι λιγες προς τις μαρκες.

Δοκίμασα πρόσφατα αυτή την προσφορά στα 950 με το κρεβάτι. Νομίζω είναι πολύ καλή περίπτωση. Αρκετά ποιοτικά φαίνονταν και τα 2.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω κάτι παραπάνω για τη συγκεκριμένη εταιρεία εάν γενικά ειναι αξιόπιστη αλλά όσο απ όσο έχω ψάξει σε αυτή την τιμή δεν έχω βρει κάτι ποιοτικότερο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, angelosxatz είπε

Δοκίμασα πρόσφατα αυτή την προσφορά στα 950 με το κρεβάτι. Νομίζω είναι πολύ καλή περίπτωση. Αρκετά ποιοτικά φαίνονταν και τα 2.

Τώρα βέβαια δεν ξέρω κάτι παραπάνω για τη συγκεκριμένη εταιρεία εάν γενικά ειναι αξιόπιστη αλλά όσο απ όσο έχω ψάξει σε αυτή την τιμή δεν έχω βρει κάτι ποιοτικότερο. 

θυμασαι ποιο στρωμα δοκιμασες?? εγω θελω αποκλειστικα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ktikti είπε

θυμασαι ποιο στρωμα δοκιμασες?? εγω θελω αποκλειστικα μονο.

Το Collagen Linen δοκίμασα. Στην προσφορά όμως με το κρεβάτι  νομίζω βγαίνει μόνο 1,6 Χ 2,0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, angelosxatz είπε

Το Collagen Linen δοκίμασα. Στην προσφορά όμως με το κρεβάτι  νομίζω βγαίνει μόνο 1,6 Χ 2,0.

το ειδα το στρωμα.εντυπωσιακο και με αρκετο υψος.στα ++ οτι εχει αναστρωμα αφαιρουμενο.στις διαστασεις που θελω εγω ομως δεν υπαρχει..αλλα θα παω να το δω την δευτερα στο καταστημα εδω.ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...