Προς το περιεχόμενο

Λογαριασμός internet on the go με σύνδεση 1000 ευρώ τι να κάνω;


Demon13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

ρε παιδια αληθεια τωρα συζητατε εδω και 14 σελιδες χωρις νοημα!

ειναι 100% φταιξιμο του πελατη γιατι αυτος δεν φροντισε να ενημερωθει σωστα + οτι δεν μπηκε καν στον κοπο να διαβασει τι υπεγραψε.

Επισης ολοι οσοι ποστηριζετε οτι δεν πρεπει να πληρωσει ηθελα να δω τι θα κανατε αν ειχατε μια επιχειρηση και ενας πελατης αρνιοταν να πληρωσει θα του την χαριζατε ή οχι? (ρητορικη ερωτηση την απαντηση την ξερω ηδη)

 

μεχρι και ενα 15χρονο ξερει οτι ο χρονος/ιντερνετ που εχεις ειναι οσο λεει απο κει και περα χρεωνεσαι! ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες.

 

αυτο περι σιντινκ απειρα γιγα ειναι για γελια ! ουτε να τα κατεβασεις με δσλ δεν μπορεις ποσο μαλλον να τα ανεβασεις με 3γ.

 

Ας πληρωσει τωρα ωστε να μαθει την αλλη φορα να ειναι πιο προσεχτικος!

 

εχουμε καταντησει να ασχολουμαστε για πραγματα για τα οποια δεν θα επρεπε. για πραγματα τα οποια ειναι λογικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Colonel νιώσε, δεν μας χρεώνει 1000€ την κανονική χρήση του νερού, ρεύματος, internet κ.τ.λ. Την υπερκατανάλωση χρέωσε 1000€ ευρώ. Και αν αφήσω όλες τις βρύσες να τρέχουν και φύγω διακοπές 1000€ θα έρθει το νερό το ίδιο και το ρεύμα..

Εκτός και αν είναι και κοινωνικό αγαθό το κατέβασμα torrents από το internet. :rolleyes:

 

Ως προς το νερό, αυτό το έπαθα εγώ. Έσπασε ένας σωλήνας και χρεώθηκα 1000+ ευρώ. Τελικά πλήρωσα μόνο 70.

Μάλιστα αν δεχόμουν να επισκευάσω την ζημιά και να τους πάω απόδειξη απ τον υδραυλικό δεν θα πλήρωνα τίποτα αλλά προτίμησα να δώσω 70 και να κόψω το νερό στην συγκεκριμένη παροχή.

Φυσικά οι δύο περιπτώσεις διαφέρουν καθώς η δική μου ήταν ατύχημα ενώ του ts ήταν σαν να νομίζει ότι αν αφήσει την βρύση ανοιχτή θα κλείσει από μόνη της μετά από ένα όριο. Και στις δύο περιπτώσεις βέβαια, αν πάμε με το γράμμα του νόμου φταίει ο καταναλωτής και πρέπει να πληρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια προσωπική ευθύνη πλάκα μας κάνεις; ειναι προσωπική μου ευθύνη να σκέφτομαι ότι ο οτε μπορεί να ειναι αρχιμαφιόζος και να μου κλείσει το σπίτι επειδή είδα μια ταινία στο Netflix πλάκα με κάνεις;

 

δεν τον χρέωσαν 10€ ή 100€ τον χρέωσαν 1000€ για ενα κοινωνικό αγαθό όπως το ίντερνετ!! (και μάλιστα για χάλια ποιότητα γραμμής σίγουρα)  ποιά ευθύνη λοιπόν πως να το φανταστεί αυτό για να έχει και ευθύνη; 

έστω ότι στο συμβόλαιο έγραφε (χωρίς να το έχει διαβάσει ο πελάτης για να το ξέρει) ότι θα του κόβανε τα πόδια αν δεν πληρώσει σε 3 μηνες και του τα κόβανε εσύ λές πως πάλι είχε ευθύνη και θα έπρεπε να ήξερε ότι σε 3 μήνες θα έρθουν να του κόψουν τα πόδια αν δεν πληρώσει; πλάκα μας κάνεις;;; 

 

 

 

αυτό που λές εσύ ειναι χειρότερο απο την γραφειοκρατία λέγεται τυπολατρία... επειδή κάνανε κάτι λάθος και παράνομο (γιατι σίγουρα παραβιάζει κάποιον νόμο σχετικά με τα δικαιώματα του πολίτη/καταναλωτή απλά κανείς δεν ασχολήθηκε με αυτό ) πρέπει να το ακολουθήσουμε γιατι το γράφει στο συμβολαιο μας...

 

αν ήταν έτσι η citybank (όπως έδειξε με link κάποιος στα πρώτα ποστ στο συγκεκριμένο topic) δεν θα πλήρωνε κανένα πρόστιμο. 

 

Αν θελεις να λιωσεις στις ταινιες ή στο download,πας και κανεις μια συνδεση internet στο σπιτι σου με adsl,και κατσε βλεποντας ταινιες χωρις να πας ουτε καν για χεσιμο για μια βδομαδα.Μαντεψε,δεν θα σου ζητησουν ουτε 1 ευρω παραπανω.Οχι να μου κανεις MOBILE INTERNET με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ οριο GB,και να κατσεις με τις ωρες να δεις ταινιες,και αν σου ερθει ο λογαριασμος μετα να κλαις σαν την γιαγια της γειτονιας που εχασε το εγγονι της και να μας λες περι κοινωνικου αγαθου και @@ μεντολες..Οταν εχω συγγενεις στην Αμερικη και μιλαω συχνα μαζι τους,παω και κανω ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ προγραμμα με βαση τις αναγκες μου,δεν παω και κανω προγραμμα με δωρεαν ομιλιας προς Ευρωπη ενω καλω Αμερικη και μετα πιανω το κλαμα για την μεγαλη χρεωση που θα παρω στο τελος του μηνα.

 

δεν εχει σημασία αν συμφωνείς ή διαφωνείς δεν ειναι δική μου άποψη απλά ειναι... σμιλεύει τον κόσμο το ίντερνετ τον έχει αλλάξει και κακά τα ψέματα δεν μπορείς πια να ζήσεις ομαλά σε μια κοινωνία χωρίς ιντερνετ 

 

πιο συγκεκριμένα όσο πιο ανεπτυγμένη η κοινωνία τόσο πιο απαραίτητο το ιντερνέτ οι Αμερικάνοι νομίζω πως ψηφίζουν και μέσω ιντερνετ.(ή χρησιμοποιούν τον ιντερνετ οργανικά στη ψηφοφορία) 

 

 

Σίγουρα αν τους πάει στα δικαστήρια θα δικαιωθεί (εγώ θα έγραφα γράμμα πρώτα στα κεντρικά του ΟΤΕ) 

 

και τέλος θα πρέπει και εμεις σαν καταναλωτές να κάνουμε κάτι να σταματήσει αυτό (όπως παλιότερα κάναμε για το αντίστοιχο στα κινητά που σου έβαζε -200 € την κάρτα επειδή είδες κυριολεκτικά ένα βιντεάκι στο youtube) ....

 

όχι ότι άλλαξε κάτι ουσιαστικό τουλάχιστον όμως απλά μηδενίζεται η κάρτα... 

Αν πας δικαστικα,εκτος απο το οτι το 1000ρικο θα το πληρωσεις σιγουρα,θα σου ερθει αλλο ενα "χαρτακι" με μηδενικα απο πισω για προστιμο περι πνευματικων δικαιωματων και θα δεις κατα ποσο θα δικαιωθεις...

Το πραγμα ειναι απλο,δεν σου αρεσει η ταδε υπηρεσια? δεν σου αρεσει ο τροπος λειτουργιας της? δεν σου αρεσουν οι επιπροσθετες χρεωσεις ανα kb που εχει η εταιρια? Ειναι απλο το πραγμα.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΙΑΟΛΕ.ΗΜΑΡΤΟΝ

 

εσύ νιώσε ξέρεις τι ειναι 1000€; κάποιοι δουλεύουν 3 μήνες για να τα βγάλουν Και 100 να δουλευουν,τι σχεση εχει αυτο με την πολιτικη της εταιριας? Μηπως πρεπει η καθε εταιρια να χρεωνει τις υπηρεσιες της με βαση τον μισθο του καθε πελατη της? Θελεις και τα λες ?

 

ξέρεις πόσο μου βγαίνει εμένα VDSL 50 ? 35€ (φοιτητικό οτε) ξέρεις πόσα τέρα μπορώ να κατεβάσω με  35€ μέσα σε ένα μήνα;

ξέρεις ότι αυτός δεν έκανε ούτε το 1/1000 σίγουρα απο το download που κάνω εγώ (και πληρώνω 35€) και του ζητάνε 1000€ για μια σύνδεση που άντε να κατέβαζε με 5 Μbps ...

 

Αυτό το ένιωσες;  VDSL ομως.. Οχι mobile internet.Αλλο το ενα,αλλο το αλλο.Αν θελεις να κατεβαζεις απειρα GB και να βλεπεις ολο το 24ωρο ταινιες,ειναι απλο.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ mobile internet ΡΕ ΦΙΛΕ...

 

 

 

Πού ζήτε ρε παιδιά ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ η χρήση πάνω απο 10GB internet? πλάκα με κάνετε απλά δεν έχετε ιδέα απο μεγέθη μου φένεται ...

 

κατεβάστε ενα networkmonitoring software να δείτε πόσα giga "καταναλώνετε" τον μήνα.....  και μετά μιλάμε...

 

το θέμα ειναι οτι ο ΟΤΕ (αλλά και οι άλλοι ISP δεν λέω) έχουν πακέτα και τιμές προ χριστού με ψιλά γράμματα και τσιριμονιές ειδικά φτιαγμένες για να καταχραζοντε τα χρήματα του κόσμου...

 

αυτό ειναι το θέμα... δεν γίνετε στην ελλάδα του 2014 κάποιος να πληρώνει 1000€ για ιντερνετ ΟΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΕ τι μπορεί να έκανε (σιγά και την ταχύτητα που έιχε) κατέβαζε μια ταινία και έβλεπε και μια παράλληλα για κάθε μερα;;; αυτό εκανε ΣΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ τι άλλο θα μπορούσε να κάνει (λαμβάνοντας υπόψιν και το γελοίο bandwidth ) αυτό θελετε να πείτε ότι καλώς χρεώθηκε 1000€ μου φένεται ανέκδοτα σας αρέσει να λέτε όλοι σας... 

 

40 ολοκληρα GB αγορι μου τα λες απλα μια "παρακολουθηση ταινιας" την ημερα? Σοβαρα τωρα? Και επισης,ΓΙΑ ΜOBILE INTERNET, χρηση 40GB ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ,ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ?

 

Αν στο τηλ μου εγω εχω προγραμμα 1500 λεπτα προς ολους μπορω να μιλαω 1500 δωρεαν και ειναι φυσιολογικη χρηση.Αν ομως εχω πακετο 60 λεπτων προς ολους και εγω μιλησω 1500 λεπτα τοτε αυτο ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ με βαση το προγραμμα που εχω επιλεξει να καν,αρα καλα θα μου κανουν αν μου ερθει ο λογαριασμος 1000ευρω..

 

Απλα πραγματα ειναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά σχέση φίλε μου το παράδειγμά σου .... 

 

Αυτό που έγινε ειναι το εξής μια γριούλα πήγε να περάσει την διασταύρωση ζέβρα (όπου οι πεζοί έχουν προτεραιότητα ασχέτως της ταχύτητας των διερχόμενων οχημάτων - που υποτίθεται πρέπει να είναι νόμιμη 50 χλμ δηλαδή- "όπως τα δικαιώματα του καταναλωτή και του πολίτη γενικά που κανείς δεν τα δίνει σημασία..") απλά οι έλληνες οδηγοί στο ελλάντα αδιαφορούν για αυτόν τον κανόνα και δεν δίνουν προτεραιότητα και οι πεζοί αδιαφορώντας για τα δικαιώματα τους το αποδέχονται... (αμάξι ειναι πως θα περιμένω... "εταιρία ειναι πως θα έχει δίκαιο")

 

πάει λοιπόν η γιαγιάκα να περάσει τον δρόμο όχι επειδή ήξερε ότι έχει δικαίωμα να το κάνει απλά είδε ότι δεν περνάει τίποτα και ξεκίνησε(όπως ο TS δεν ξέρει τα δικαιώματά του αλλά δεν περίμενε να γίνει και κάτι ιδιαίτερα στραβό)  έλα μου ντέ όμως που έρχεται κάποιος με 100+ (συνηθισμένη ταχύτητα για μέσα στην πόλη σε ευθίες στο ελλάντα) κορνάρει κορνάρει να ακούσει η γιαγια (η κόρνα εδώ ειναι τα ψιλά γράμματα στο συμβόλαιο που δεν γνωστοποιηθηκαν στον TS αλλά υπάρχουν)  δεν ακούει η γιαγιά και την χτυπάει!

 

πετάγεστε μετά όλοι εσείς και τις λέτε (επειδή δεν ξέρετε ότι έχει και προτεραιότητα νομίζατε ότι η διασταύρωση ζέβρα ειναι απλά ζωγραφιές του δήμου για το απο που να περνάνε οι πεζοί που σβήστηκαν σιγά σιγά με τα χρόνια.. και όχι σήμανση προτεραιότητας πεζών) 

 

καλά τυφλή εισαι!! και καλά είσαι τυφλή αλλά είσαι και κουφή!! 50 μετρά πριν άρχισε να κορνάρει ο άνθρωπος δεν τον βλέπεις με τι ταχύτητα ήρθε πως να σταματήσει;;;;; θα μας σκοτώσεις και εμάς με τα τρελά που κάνεις παλιογρια...

 

Αυτό έγινε φίλε και πέφτετε όλοι να φάτε την κατσίκα του γείτονα ενώ εδώ η πόλη καίγεται.... 

 

To παραδειγμα σου ειναι ακομα πιο ακυρο απο οσο νομιζεις οτι ειναι το δικο μου.

Εγω αν ημουν νεος,μεσηλικας,γερος και θελω να περασω μια διαβαση ..θα κατσω να σκεφτω..που βρισκομαι?ποσο αποσταση ειναι μεχρι απεναντι? Αν ερθει αυτοκινητο με γελοιωδως μεγαλη ταχυτητα τι θα κανω? και μετα θα εκρινα πως και αν θα περνουσα απεναντι.

Εκτος και αν ειμαι "περιορισμενης ευθυνης" ή εχω αλτσχαιμερ και ενω κανω ολες τις παραπανω σκεψεις..τις ξεχασω μετα απο λιγο...

 

Απο κει και περα ... ο φιλος κατεβαζε τορρεντς...που σημαινει οτι ξερει τι σημαινει αυτο απο θεμα μεγεθων και gigabytes..και μου λες ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΟ?...εχει 10γιγα οριο...στις 3-4 ταινιες..ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΣΤΡΑΒΟ...

 

Μην κοροιδευομαστε μεταξυ μας...δεν με ενδιαφερει αν ηξερε τα δικαιωματα του ή οχι..αν αναγραφονταν με μικρα , μεγαλα ή ψειρες γραμματα... ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ να τα μαθει ? να κανει οπως ειπα απλες ερωτησεις του στυλ "μετα το οριο των 10 γιγα τι γινεται?χρεωνομαι ? και ποσο? ποτε θα καταλαβω οτι το ξεπερασα το οριο?μηπως πρεπει να παρω τα μετρα μου μην μου ρθει καμμια περιεργη χρεωση?"

 

Μια απο αυτες τις ερωτησεις αν εκανε στον εαυτο του...δεν θα χαμε αυτην την συζητηση τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναρωτιέμαι το εξής, ότι και να τον ενημερώσανε μπορεί να μην το κατάλαβε. Αν σε ενημερώσουν στο κινητό κάτι γίνεται, θα ακούσεις τον ήχο μηνύματος ή αν σου ξεφύγει θα το δεις σίγουρα όταν πάρεις το κινητό για να κάνεις κάποια κλήση ή να στείλεις κάποιο μήνυμα. Στον υπολογιστή όμως πως βλέπεις τα μηνύματα; Εγώ προσωπικά δεν ξέρω μιας και δεν είχα ποτές τέτοια υπηρεσία, αλλά μήπως πρέπει να τρέχεις μια συγκεκριμένη εφαρμογή την οποία ο φίλος μας την αγνοούσε;

Έρχεται μήνυμα και ακούγεται χαρακτηριστικος ήχος (τουλάχιστον στο στικακι της wind έτσι γίνεται)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0035.html

το παρόν link δεν ταιριάζει απόλυτα με την περίπτωση αλλα καλο θα ήταν να στείλετε ένα μήνυμα μήπως σας βοηθήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια προσωπική ευθύνη πλάκα μας κάνεις; ειναι προσωπική μου ευθύνη να σκέφτομαι ότι ο οτε μπορεί να ειναι αρχιμαφιόζος και να μου κλείσει το σπίτι επειδή είδα μια ταινία στο Netflix πλάκα με κάνεις;

Την ίδια προσωπική ευθύνη που έχει και όταν χρησιμοποιεί τον κινητό του. Και όχι πλάκα κάνουμε μόνο με όσους έχουν ένα μικρό αίσθημα ευθύνης.

 

δεν τον χρέωσαν 10€ ή 100€ τον χρέωσαν 1000€ για ενα κοινωνικό αγαθό όπως το ίντερνετ!! (και μάλιστα για χάλια ποιότητα γραμμής σίγουρα)  ποιά ευθύνη λοιπόν πως να το φανταστεί αυτό για να έχει και ευθύνη; 

έστω ότι στο συμβόλαιο έγραφε (χωρίς να το έχει διαβάσει ο πελάτης για να το ξέρει) ότι θα του κόβανε τα πόδια αν δεν πληρώσει σε 3 μηνες και του τα κόβανε εσύ λές πως πάλι είχε ευθύνη και θα έπρεπε να ήξερε ότι σε 3 μήνες θα έρθουν να του κόψουν τα πόδια αν δεν πληρώσει; πλάκα μας κάνεις;;; 

 

 

Υπάρχουν οι νόμοι ένας από αυτούς λέει ότι δεν μπορεί ένα ιδιωτικό συμβόλαιο να παραβιάσει ή να έρθει σε αντίθεση με τους νόμους του κράτους, στην περίπτωση που όντος έρχονται σε αντίθεση το συμβόλαιο θεωρείται άκυρο.

 

 

αυτό που λές εσύ ειναι χειρότερο απο την γραφειοκρατία λέγεται τυπολατρία... επειδή κάνανε κάτι λάθος και παράνομο (γιατι σίγουρα παραβιάζει κάποιον νόμο σχετικά με τα δικαιώματα του πολίτη/καταναλωτή απλά κανείς δεν ασχολήθηκε με αυτό ) πρέπει να το ακολουθήσουμε γιατι το γράφει στο συμβολαιο μας...

Το να λέμε υπάρχει ή πρέπει να υπάρχει κάποιος νόμος δεν αρκετό, καλό θα ήτανε να είμαστε ακριβής αλλιώς είναι απλά ευχολόγιο. Αν έχεις κάτι κατά νου πες το μας και εμάς τους αδαείς. Όσο για τα σχόλια περί τυπολατρία είναι το λιγότερο αστεία. Δεν είναι τυπολατρία η τυφλή υπακοή στους νόμους τους κράτους είναι υποχρέωση όπως είναι υποχρέωση ο αγώνας για την κατάργηση ή αλλαγή παράλογων νόμων και διατάξεων.

Και ναι τα ιδιωτικά συμφωνητικά και η ισχύς αυτών καλύπτεται από του νόμους του κράτους δεν ήρθαν οι εταιρίες γιατί έτσι θέλουν και άρχισαν να απαιτούν υπογραφές σε συμβόλαια υπάρχουν νόμοι που τους υποχρεώνουν και τους προστατεύουν όταν παίσουν αυτές οι υπογραφές.

 

Τώρα για το αν είναι πολλά ή λίγα τα λεφτά για τα 30GB επιπλέον που κατανάλωσε δεν παίζει κανένα ρόλο στην συγκεκριμένη περίπτωση. Αν σας φαίνονται πολλά (που είναι) ψηφίζεται με το πορτοφόλι σας δεν αγοράζεται το προϊόν και λέτε στους δικού σας να μην το αγοράσουν, όταν ένα προϊόν δεν πουλάει οι εταιρίες το καταργούν συνήθως.

 

Τώρα για τα νιώσε /εσύ νίωσε, ξέρεις τι είναι 1000€, κοινωνικό αγαθό, και λοιπές χαριτωμενιές δεν αξίζει ούτε ο χρόνος ανάγνωσης πόσο μάλλον να απαντήσει κανείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι γραφετε οτι σε προϊδοποιει η cosmote στο 80% της χρησης με sms. Στην δικια μας την περιπτωση δεν ηρθε τιποτα, τουλαχιστον ετσι λεει ο φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι γραφετε οτι σε προϊδοποιει η cosmote στο 80% της χρησης με sms. Στην δικια μας την περιπτωση δεν ηρθε τιποτα, τουλαχιστον ετσι λεει ο φιλος.

 

Η vodafone προειδοποιεί σίγουρα, cosmote δεν ειχα ποτε στικάκι οποτε δεν ξέρω... Η wind επίσης σου πετάει ειδοποίηση και μάλιστα εκνευριστική...

 

αν εμπαινε στο λογισμικό του stick σιγουρα θα ειχε καποια ενημερωση, δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπηρχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0035.html

το παρόν link δεν ταιριάζει απόλυτα με την περίπτωση αλλα καλο θα ήταν να στείλετε ένα μήνυμα μήπως σας βοηθήσουν

Δεν είναι τόσο παρόμοια γιατί εκεί αναφέρεται,

 

 

Για την παράβαση της αυτόματης ενεργοποίησης προγράμματος ημερήσιας χρέωσης σε συνδρομητές, που δεν είχαν επιλέξει ανάλογο πακέτο...

 

Ο τύπος εδώ πήγε και ΥΠΕΓΡΑΨΕ συγκεκριμένο συμβόλαιο, που 99% κάπου θα λέει "έχοντας πλήρη γνώση των όρων κ.τ.λ", που αν το ψάξεις αναφέρεται σε 1000 μέρη, όχι κρυφά ή με απάτη, τι χρεώσεις έχει όταν ξεπεράσεις το όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχου τα, ειναι αθωα και απονηρευτα! Αν εσυ ο ιδιος δεν προσεξεις το συμφερον και την τσεπη σου, περιμενεις να το κανει μια εταιρια που στο κατω κατω της γραφης σε περιμενει στην γωνια για να βγαλει κερδος απο εσενα?

 

Επισης μην συγχεετε τι ειναι σωστο ηθικο η τι θα επρεπε να γινεται και τι γινεται στην πραγματικοτητα. Σημασια εχει ποιοι ειναι οι οροι του παιχνιδιου στην πραγματικοτητα και ειτε σας αρεσει ειτε οχι με αυτους θα παιξετε. Εναλλαχτικα καθιστε και πλερωνετε χιλιαρικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχου τα, ειναι αθωα και απονηρευτα! Αν εσυ ο ιδιος δεν προσεξεις το συμφερον και την τσεπη σου, περιμενεις να το κανει μια εταιρια που στο κατω κατω της γραφης σε περιμενει στην γωνια για να βγαλει κερδος απο εσενα?

 

Επισης μην συγχεετε τι ειναι σωστο ηθικο η τι θα επρεπε να γινεται και τι γινεται στην πραγματικοτητα. Σημασια εχει ποιοι ειναι οι οροι του παιχνιδιου στην πραγματικοτητα και ειτε σας αρεσει ειτε οχι με αυτους θα παιξετε. Εναλλαχτικα καθιστε και πλερωνετε χιλιαρικα...

 

Ή μην αγοραζετε στο κατω κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το θρεντ εμενα μου δειχνει οτι εχουμε γεμισει "κακομαθημενα" που νομιζουν οτι οπως μικροι γκρινιαζαν

στη μαμα και στον μπαμπα και περναγε το δικο τους οτι ετσι θα γινεται σε ολη τους τη ζωη, Εχει να παει η

σφαλιαρα συννεφο αλλα δυστυχως δεν βλεπω να αλλαζουν μυαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...