Προς το περιεχόμενο

Προϊόντα σε καταστήματα Jumbo


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε τσεκαρει αν στο e-jumbo εχει ολους τους κωδικους προιοντων που εχει στο καταστημα;

Εχετε αναζητησει κατι που σιγουρα το εχει στο καταστημα αλλα δεν το βρισκετε στο site?

Νομιζω, αλλα δεν ειμαι σιγουρος, οτι δεν εχει στο site ολα οσα εχει στα καταστηματα...αλλα θελω να το επιβεβαιωσω αν το εχει διαπιστωσει καποιος πραγματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 315
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν τα εχει ολα. Πχ μαξιλαρακια διακοσμητικα που κοιταζα πριν κατι μηνες, καποια σχεδια τα βρηκα μονο στο καταστημα ενω στο site τους εδειχνε λιγοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την προσφατη επισκεψη μου στα Jumbo…καποιες σκεψεις…

- Πλεον τα παιχνιδια καταλαμβανουν αναλογικα λιγο χωρο στο καταστημα, εν σχεση με τα λοιπα προιοντα που φερνει. Εψαχνα για καλα ποιοτιτκα επιτραπεζια, και ειχε κυριολεκτικα λιγα!!!! Σε ενα συνοικιακο καταστημα παιχνιδιων, ισως οχι το πιο μικρο αλλα εστω μεσαιου μεγεθους, ειμαι σιγουρος θα εβρισκα πολυ περισσοτερα!

- Πλεον, ειναι σαν πολυκαταστημα με ειδη σπιτιου, και εποχιακα προιοντα! Α! Και ολιγα(αναλογικα με το μεγεθος του καταστηματος) παιχνιδια…

- Οι ηχητικες διαφημισεις, ενοχλητικες, οπως παντα…πραγματικα, δεν τις βρισκω ‘διαφημιση’ αλλα ‘δυσφημηση’ (ακουγα μια @@@@ απο τα ηχεια τους οπου ελεγε μια στον αλλον ‘i am a virgin’ κλπ)

- Βασικα πραγματακια νοικοκυριου που θα περιμενα να εχουν, με βαση την τεραστια κινεζοποικιλια τους, δεν τα εχουν. Πχ μικρα ‘καπακια’ για σιφωνια απο νεροχυτεςν δεν ειχαν….βουρτσες για καθαρισμο μπανιων, δεν βρηκα να εχουν…

- Παντα εχω το αισθημα οτι ειμαι σε ενα καταστημα με πολλες ‘κακοτοπιες’. Οπου μπορω να δωσω τα ευρω μου και να μην πιασουν τοπο, λογω ελλειψης ποιοτητας. Θελει υπερβολικη προσοχη, του τι αγοραζεις μες στο jumbo, αλλιως εντος ημερων μπορει να ανακαλυψεις οτι απλα πεταξες τα λεφτα σου…ενω πχ αντιθετως, με τις ‘φτηνες’ προσφορες του lidl, παντα νιωθω ασφαλεια, οτι ειναι μεν φτηνο, αλλα ειναι σχεδον σιγουρα καλο….συγκριτικα το λεω…

- Με βαση το αμεσως προηγουμενο σχόλιό μου, για πειτε εχει δοκιμασει κανεις, την ‘επιστροφη ελαττωμματικων προιοντων’; Δηλαδη αν παρω ενα πιγκαλ και σπασει στα χερια μου απο φτηνοποιοτητα, θα μου το αλλαξουν; Τι εμπειριες ειχατε με επιστροφες απο κακης ποιοτητας προιοντα;

- Σε αρκετα jumbo ειναι τοσο στριμωχτοι οι διαδρομοι, που πρεπει να κανεις μανουβρες, ειτε οταν συναντας αλλους πελατες με καροτσι, είτε ακομη και μονος(!) γιατι μερικοι διαδρομοι περνας ακομη και μονος και κυριολεκτικα ‘ξυνεις’ τα προιοντα! Αφηστε λιγο χωρο ρε καρμιριδες να περναμε και να κανουμε τα ψωνια μας σαν ανθρωποι!

- Κατα τα λοιπα, εκανα καποιες μικροαγορες με πολυ προσοχη, και ελπιζω οτι οντως θα καλυψουν καποιες αναγκες μου…ιδωμεν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου αρέσει αυτό που έχουν κάνει σε περισσότερα καταστήματά τους (Άγιο Ελευθέριο, Μοσχάτο , Φάληρο,Mall)) όπου πρέπει για να φτάσεις στο ταμείο να περάσεις υποχρεωτικά από όλο το κατάστημα και όλα τα προϊόντα. και αν ξεχάσεις κάτι άντε τράβα πάλι στην αρχή ή αν μπεις στοχευμένα να πάρεις ένα μκρό πραγματάκι τράβα περπάτα 15 λεπτά μέσα απ΄όλο το μαγαζί για να φτάσεις ταμείο.

 

Αυτη η λογική ότι "Αν περάσει απ όλα αυξάνεται η πιθανότητα να πάρει και κάτι άλλο που δεν είχε σκοπό να πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου αρέσει αυτό που έχουν κάνει σε περισσότερα καταστήματά τους (Άγιο Ελευθέριο, Μοσχάτο , Φάληρο,Mall)) όπου πρέπει για να φτάσεις στο ταμείο να περάσεις υποχρεωτικά από όλο το κατάστημα και όλα τα προϊόντα. και αν ξεχάσεις κάτι άντε τράβα πάλι στην αρχή ή αν μπεις στοχευμένα να πάρεις ένα μκρό πραγματάκι τράβα περπάτα 15 λεπτά μέσα απ΄όλο το μαγαζί για να φτάσεις ταμείο.

 

Αυτη η λογική ότι "Αν περάσει απ όλα αυξάνεται η πιθανότητα να πάρει και κάτι άλλο που δεν είχε σκοπό να πάρει.

Σε όσα έχω πάει έτσι είναι. Νομίζω και σε άλλα καταστήματα είναι έτσι, πχ ΙΚΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα 2 αλτηρες με είκοσι κιλά πρόσφατα. Αν θελήσει κανένας κάτι παρόμοιο μην τα προτιμήσει. Σε όλα τα καταστήματα τα έβρισκα σχεδόν 60€ και τα πήρα από τζάμπο με 20 λόγω βιασύνης μου. Μετα την πρώτη χρήση κατάλαβα και το γιατί αυτή η διαφορά τιμής ...

Τι πάθανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσα έχω πάει έτσι είναι. Νομίζω και σε άλλα καταστήματα είναι έτσι, πχ ΙΚΕΑ.

 

Μόνο το Jumbo είναι έτσι σε τέτοιο βαθμό

πχ στο Ikea έχει και shortcuts. Και κανονικά διαδρομάκια που σε βγάζουν αλλού, και μεγάλα σημεία που μπορείς να πας όπως θέλεις (παράλληλα, διαγώνια, κλπ) αλλά και εσωτερικές πόρτες ασφαλείας στις οποίες μπορείς να κάνεις χρήση.

Στο Jumbo εναλλακτική πορεία απλά δεν υπάρχει και η "διαδρομή" υποχρεωτικά θα σε περάσει απ' όλα τα καλάθια με εξαίρεση 1-2 σημεία στα οποία μπορείς να έχεις και παράλληλη πορεία σε άλλο διάδρομο αλλά σίγουρα όχι πιο σύντομη.

Επίσης αν προσέξει κανείς θα δει ότι οι έξοδοι κινδύνου και οι σχετικές σημάνσεις είναι λίγο σαν "που είναι ο Γούλι". Έτσι και γίνει κάποια φάση εκεί μέσα (σεισμός, λοιμός, καταποντισμός) και ειδικά με τα ιδιαίτερα εύφλεκτα που υπάρχουν θα γελάσει κάθε πικραμένος. Σε κάποια άλλη κοινωνία, ειδικά για το θέμα των εξόδων κινδύνου, θα είχε ήδη επιληφθεί κάποια υπηρεσία αλλά...τι να λέμε τώρα. Είναι πολλά τα λεφτά...(Χ)άρη ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το Jumbo είναι έτσι σε τέτοιο βαθμό

πχ στο Ikea έχει και shortcuts. Και κανονικά διαδρομάκια που σε βγάζουν αλλού, και μεγάλα σημεία που μπορείς να πας όπως θέλεις (παράλληλα, διαγώνια, κλπ) αλλά και εσωτερικές πόρτες ασφαλείας στις οποίες μπορείς να κάνεις χρήση.

Στο Jumbo εναλλακτική πορεία απλά δεν υπάρχει και η "διαδρομή" υποχρεωτικά θα σε περάσει απ' όλα τα καλάθια με εξαίρεση 1-2 σημεία στα οποία μπορείς να έχεις και παράλληλη πορεία σε άλλο διάδρομο αλλά σίγουρα όχι πιο σύντομη.

Επίσης αν προσέξει κανείς θα δει ότι οι έξοδοι κινδύνου και οι σχετικές σημάνσεις είναι λίγο σαν "που είναι ο Γούλι". Έτσι και γίνει κάποια φάση εκεί μέσα (σεισμός, λοιμός, καταποντισμός) και ειδικά με τα ιδιαίτερα εύφλεκτα που υπάρχουν θα γελάσει κάθε πικραμένος. Σε κάποια άλλη κοινωνία, ειδικά για το θέμα των εξόδων κινδύνου, θα είχε ήδη επιληφθεί κάποια υπηρεσία αλλά...τι να λέμε τώρα. Είναι πολλά τα λεφτά...(Χ)άρη ;)

Όντως, μετά σκέφτηκα ότι τα ΙΚΕΑ που είχα στο μυαλό μου έχουν σημεία που κόβεις δρόμο!

 

Στα jumbo μας προσέχουν μη μας ξεφύγει καμιά κινεζιά! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε τα Jumbo ήσυχα. Είναι τα καλύτερα μαγαζιά, ψωνίζω από κει καμιά 20αρια χρόνια και δεν είχα ποτέ παράπονο. 

 

Και όχι ΔΕΝ είναι παιχνιδάδικα τα Jumbo. Γιατί να έχουν πολλά επιτραπέζια που λέει ο από πάνω; Πολυκαταστίματα είναι και από κει αγοράζω φαγητά, χυμούς, ξυριστικά, αφρόλουτρα, κτλ και άμα δω κάτι ωραίο θα το πάρω. 

 

Εντάξει μπορεί οι διαφιμήσεις τους να είναι γτπ, αλλά παίζει ωραία Pop τραγούδια από 80s/90s  από το μεγάφωνο αρκετά συχνά.

 

 

Jumbo 4 ever!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα 2 αλτηρες με είκοσι κιλά πρόσφατα. Αν θελήσει κανένας κάτι παρόμοιο μην τα προτιμήσει. Σε όλα τα καταστήματα τα έβρισκα σχεδόν 60€ και τα πήρα από τζάμπο με 20 λόγω βιασύνης μου. Μετα την πρώτη χρήση κατάλαβα και το γιατί αυτή η διαφορά τιμής ...

τι διαφορά είχαν δηλαδή απο τα πιο ακριβά;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα προχτές usb διπλό φορτιστή για τον αναπτήρα του αυτοκινήτου. Κρίμα τα λεφτά. Με το που συνδέω τηλέφωνο μου βγάζει μήνυμα η συσκευή ότι υπάρχει υπερβολική τάση. Πέταμα, γιατί γύρισα επί τόπου να τον αλλάξω και δεν το άλλαζαν καθώς δεν ήταν μέσα στο ωράριο αλλαγών (πολιτική του καταστήματος)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα προχτές usb διπλό φορτιστή για τον αναπτήρα του αυτοκινήτου. Κρίμα τα λεφτά. Με το που συνδέω τηλέφωνο μου βγάζει μήνυμα η συσκευή ότι υπάρχει υπερβολική τάση. Πέταμα, γιατί γύρισα επί τόπου να τον αλλάξω και δεν το άλλαζαν καθώς δεν ήταν μέσα στο ωράριο αλλαγών (πολιτική του καταστήματος)...

Πας γυρεύοντας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφήστε τα Jumbo ήσυχα. Είναι τα καλύτερα μαγαζιά, ψωνίζω από κει καμιά 20αρια χρόνια και δεν είχα ποτέ παράπονο. 

 

Και όχι ΔΕΝ είναι παιχνιδάδικα τα Jumbo. Γιατί να έχουν πολλά επιτραπέζια που λέει ο από πάνω; Πολυκαταστίματα είναι και από κει αγοράζω φαγητά, χυμούς, ξυριστικά, αφρόλουτρα, κτλ και άμα δω κάτι ωραίο θα το πάρω. 

 

Εντάξει μπορεί οι διαφιμήσεις τους να είναι γτπ, αλλά παίζει ωραία Pop τραγούδια από 80s/90s  από το μεγάφωνο αρκετά συχνά.

 

 

Jumbo 4 ever!

 

Μπραβο...εκθειασμος των jumbo απο το 1ο μήνυμα! Να μην ξεχάσεις να περάσεις την 1η του μηνός...

----

Λογω του οτι ειναι καλοκαιρι, στην προσφατη επισκεψη μου εψαχνα για γυαλινα μπουκαλια. Εμεινα ευχαριστημενος, ειχε μεγαλη ποικιλια, και σε καλες τιμες. Βεβαια....ποσο να νοθευσει ποιοτικα κανεις το γυαλι....σωζεται η κατασταση γιατι ειναι γυαλι....ευτυχως δηλαδη.

 

----

 

Περιμενα μεγαλυτερη ποικιλια σε διαφανα νεσεσερ....λιγα ειχε σαν γκαμα, και σχετικα μικρα...

Επεξ/σία από mentoras99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...