Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω ένα chuwi vi8 dual boot και του έκανα update τα 10. Έχω ένα πρόβλημα με drivers και θέλω να τα ξαναπεράσω. Πώς μπορώ να τα ξαναπεράσω? Πρέπει να κρατήσω και το αναγνωριστικο προιοντος για να τα ξανακάνω confirm μετα?

 

Θα σου πρότεινα με αυτό να βρεις και να κρατήσεις ότι σου βγάλει. Λογικά θα σου βγάλει "bios" και "windows" serial που το ένα είναι των windows 8 που αποθηκεύεται στο bios και το άλλο των windows 10 που μπήκανε με την δωρεάν αναβάθμιση 

 

Τα νεύρα μου ...κάνω χθες τερματισμό όλα καλα ανοίγει τώρα μου λέει για εγκατάσταση ενημερώσεων...όλα καλά μπαίνει στα windows στο login OK με το που βγάζει επιφάνεια εργασίας αναβοσβηνει ή οθόνη.......σαν να φορτώνει κάτι αλλά μένει εκεί....βγάζει επιφάνεια - εικονίδια και σβήνει για μισο δευτερόλεπτο ή οθόνη ξανά ανοίγει τα ξανά φορτώνει ξανά σβήνει...καμμία ιδέα ?????

Πως κάνω επαναφορά σε προηγούμενη ημερομηνια??? Έχω μέσα αρχεία που δεν πρεπει να χαθουν

 

Μπορείς να πατήσεις restart με το shift πατημενο για να μπεις σε safe mode; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ίδια και σε safe mode.....και σε επαναφορά σε προηγούμενη ημερομηνία error.......τελικά τον στνδεσα σε Άλλο PC πήρα τα αρχεία και φορμάτ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο ασφαλής τρόπος είναι να κάνει upgrade στα 10 και μετά clean install τα 10 με το dvd/usb.

 

 

εμενα μου εβγαλαν με αυτό τον τρόπο πολλα προβλήματα σε drivers (ειδικά στον εκτυπωτή δεν διορθωνόταν με τίποτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σπαστικο που βρηκα προς το παρον στα 10 ειναι η επιλογη updates. Δεν εχει καν να επιλεξεις απενεργοποιηση και κανει τα παντα αυτοματα εγκατασταση χωρις να σε ρωτησει. Απαραδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σπαστικο που βρηκα προς το παρον στα 10 ειναι η επιλογη updates. Δεν εχει καν να επιλεξεις απενεργοποιηση και κανει τα παντα αυτοματα εγκατασταση χωρις να σε ρωτησει. Απαραδεκτο.

http://www.howtogeek.com/223864/how-to-uninstall-and-block-updates-and-drivers-on-windows-10/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποιες περιπτωσεις μπορεις να απενεργοποιησεις τα updates απο το να εγκαθιστανται μονα τους, μεσα απο το group policy editor. (gpedit). Για pro και enterprise μονο αν δε κανω λαθος. Εγω που ειμαι με enterprise, το εχω καταφερει και πρεπει να πατησω εγω να κατεβουν. Τo τελευταιο δε το εκανα γιατι διαβασα πολλα και διαφορα για την παρτη του ας πουμε ( το KB3093266 ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα εγγραφη στo windows insider. Tα εγκατέστησα τα 10αρια ως insider μια φορά (δεν είχαν βγει ακόμα τα κανονικά) σε Virtualbox, "έπαιξα" μαζί τους και τα άφησα στο virtual machine.

Μια βλάβη όμως με ανάγκασε να κάνω από την αρχή format σε καινούριο δίσκο και δεν έχω πλέον το virtual machine. Πως ξαναεγκαθιστώ τα Windows 10 ως insider?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεβέντες μία απορία, έχω σκοπό ν αλλάξω motherboard ,εχω γνήσια Windows στο παλιο motherboard,τα Windows πώς θα τα ενεργοποιήσω ; πως μπορώ να διαγράψω το κλειδί από το προηγούμενο bios;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ gamerz Και σε έμενα με 6 GB ram και λέει 5,9 σε χρήση. Χρησιμοποιείς την intel κάρτα γραφικών ή έχεις εξωτερική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση πρεπει οπωσδηποτε να βαλω τον λογαριασμο microsoft για να δουλεψουν τα 10?εχω αυθεντικα τα 7,εκανα αναβαθμιση κ τβρα κανω clean install τα 10 αλλα μου ζηταει να βαλω τον λογαριασμο αυτον. αν δν τον βαλω θα ενεργοποιηθουν κανονικα ηθα εχω θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση πρεπει οπωσδηποτε να βαλω τον λογαριασμο microsoft για να δουλεψουν τα 10?εχω αυθεντικα τα 7,εκανα αναβαθμιση κ τβρα κανω clean install τα 10 αλλα μου ζηταει να βαλω τον λογαριασμο αυτον. αν δν τον βαλω θα ενεργοποιηθουν κανονικα ηθα εχω θεμα?

Κανένα θέμα, θα ενεργοποιηθούν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα windows 10 στο σύνολο 16gb ram ddr4 είναι σε χρήση τα 15.9gb είναι λογικό αυτό?

δεν ειναι φυσιολογικό σε καμια περίπτωση. δες στη διαχείριση εργασιών και στην εποπτεία πόρων τί σου τρώει μνήμη

 

P1zy6HM.jpg

Επεξ/σία από vaggospat13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...