Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα και τα 2, αλλά τίποτε ακόμη! Στο laptop μου δούλεψε, σε αντίθεση με το asus t100.

Την εφαρμογη δεν την εχουν ακομα ολοι οι χρηστες.

μετα τις 29 Ιουλιου θα την εχουν ολοι ομως

Έβαλα την windows 10 build 10130 και βγάζει ένα error όταν κάνεις shutdown.

Ισως επειδη ειναι Technical Preview;

Δεν υπαρχει συμβατοτητα με τα παντα.

Αν εγραφες το Error code και το Hardware θα βοηθουσες να σε βοηθησουμε

 

windows 10 η windows 7  Για Gaming Pc?

 

 

Ρωτα οταν βγουν τα Windows 10 και εχουμε βγαλει μια σωστη αποψη.

Παντως πιστευω θα κανουν καλυτερη διαχειρηση υλικου απο τα προηγουμενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα την windows 10 build 10130 και βγάζει ένα error όταν κάνεις shutdown.

Όλοι όσοι έχουν βάλει την συγκεκριμένη έκδοση έχουν αυτό το πρόβλημα. Θα το φτιάξουν λένε στο επόμενο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα σε εναν dual core την 10130 δε τη δέχεται. Έκανα 3 φορματ τον υπολογιστή μου.Ειμαι κολλημένος σε μια παλια.Ξερει κανείς αν μπορούμε να βρουμε την 10074 για download;Αυτή μου πήγαινε μια χαρά αλλά δε τη βρίσκω πλέον και βάζω μια παλιά έκδοση που ειχα ξεχασμένη σε ενα stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα netbook 5ετιας (Lenovo S10-2) το οποιο εχει αποδειχτει σκυλι.Εχει intel atom και 2GB ram (1 ειχε και του εβαλα εγω 2).Παει μια χαρα για netbook τετοιας ηλικιας με τις φυσιολογικες καθυστερησεις (φοραει Windows 7),

Σημερα μου εβγαλε ειδοποιηση για να κατεβασω τα 10.Να τα περασω?Θα σβηστουν ολα τα δεδομενα μου μιας και δεν εχω χωρισει το δισκο σε partition?Θα σερνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το shutdown/restart και το error που βγάζει, δοκιμάστε το εξής:

 

Μην επιλέγετε το "power" icon στο start menu. Απλά δεξί κλικ στο winlogo και την αντίστοιχη επιλογή από εκεί.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Για εδώ, κάποια απάντηση? Γενικότερα, δλδ, πώς "ξεμπλοκάρω" εφαρμογή την οποία έχουν "αποκλείσει" τα 10ρια?

 

Επίσης, όσοι έχετε Epson εκτυπωτές/πολυμηχανήματα (ειδικά κάποιας ηλικίας -πάνω από 3-4 χρόνια) σας λειτουργούν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα netbook 5ετιας (Lenovo S10-2) το οποιο εχει αποδειχτει σκυλι.Εχει intel atom και 2GB ram (1 ειχε και του εβαλα εγω 2).Παει μια χαρα για netbook τετοιας ηλικιας με τις φυσιολογικες καθυστερησεις (φοραει Windows 7),

Σημερα μου εβγαλε ειδοποιηση για να κατεβασω τα 10.Να τα περασω?Θα σβηστουν ολα τα δεδομενα μου μιας και δεν εχω χωρισει το δισκο σε partition?Θα σερνεται?

 

Μια απο τα ιδια.

Εχω netbook 5ετιας (hp-compaq) με 2gb ram (1 ειχε, το 2ο το εβαλα εγω!), και intel atom.

Το εχω ηδη αναβαθμισει σε 8.1, απο τα μαμισια 7αρια που ειχε.

Περιμενω να του βαλω 10αρια, αλλα 32 μπιτα.

 

Θα παει καλυτερα, ή χειροτερα απ'οτι με 8.1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε το πρόβλημα μου, είναι ότι δεν μπορώ να κάνω καθαρή εγκατάσταση ,win 10 10135  ξεκινά αλλά δεν μπορεί να δει τον δίσκο,

στο πρώτο διαμέρισμα έχω τα w81 το μηχάνημα  είναι aspire 5929 mem 4 gb ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια ερώτηση κυρίως σε όσους το έχουν ψάξει ή έχουν δοκιμάσει τις μεχρι στιγμής διαθέσιμες εκδόσεις των windows 10...

Αλήθεια, εκτός του directX 12 θα προσφέρουν τίποτα ουσιώδες στον βασικό χρήστη και τον gamer (κυρίως) ή απλα είναι μονο όνομα? Cortana (άχρηστη για μένα προσωπικά),συνδέσεις ευκολίας με το xbox (Προώθηση των προιοντων της microsoft στην ουσία) κτλ ?

 

Θα είναι πχ γρήγορα? Θα έχουν καμια καινοτομία? Θα αξίζει ή απλα θα είναι ενα ανανεωμένο λειτουργικό? 
Γιατί απ'οτι βλέπω ούτε εμφανισιακά είναι τίποτα το επαναστατικό, και κυρίως είναι μια βελτίωση υπηρεσιών ωστε να προωθηθούν τα προϊόντα και οι υπηρεσίες της microsoft....

 

Αυτό έχω καταλάβει.... Διορθώστε με αν κάνω λάθος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 

 

Μια απο τα ιδια.

Εχω netbook 5ετιας (hp-compaq) με 2gb ram (1 ειχε, το 2ο το εβαλα εγω!), και intel atom.

Το εχω ηδη αναβαθμισει σε 8.1, απο τα μαμισια 7αρια που ειχε.

Περιμενω να του βαλω 10αρια, αλλα 32 μπιτα.

 

Θα παει καλυτερα, ή χειροτερα απ'οτι με 8.1?

Τα 8.1 είναι ακόμη πιο σβέλτα και ελαφριά απότι εχώ δεί σε διπύρινο με 2gb ram.Σε τόσο παλιά συστήματα που λίγη παραπάνω ραμ η λίγο μικρότερη χρήση cpu κάνει διαφορά καλύτερα περιμένετε μεχρί να βγεί η τελική έκδοση που υποτίθετε οτι θα είναι το ίδιο αν οχι γρηγορότερη από τα 8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...