Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας βγαζει αυτές τις επιλογες?(Ηταν στο Insider, δεν ξερω αν τις εχει αυτό το setup)

 

  • keep apps and personal data
  • keep personal data, but lose all apps
  • keep nothing

H τελευταια τι ακριβως κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας βγαζει αυτές τις επιλογες?(Ηταν στο Insider, δεν ξερω αν τις εχει αυτό το setup)

 

  • keep apps and personal data
  • keep personal data, but lose all apps
  • keep nothing

H τελευταια τι ακριβως κανει?

δεν μου έβγαλε καμία τέτοια επιλογή απλά το windows update με ενημέρωσε να κάνω επανεκκίνηση για τα 10αρία, την εκανα και περάστηκαν χωρίς να χαθεί κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα το tool γιατί δεν είδα προκοπή παρ'όλο που μου κατέβασε τα αρχεία με το upgrade. Τώρα περιμένω να (ξανα)κατέβουν και πάω για upgrade και wipe ότι έχει ο δίσκος (keep nothing). Αλήθεια, αν κάτι πάει στραβά κατά το installation των 10, σε περίπτωση που δεν έχεις μέσο (dvd ή φλασάκι), επαναφέρεται πίσω στα 8αρια ή θα πρέπει να βρεις μεσο bootable iso για να μην έχεις θέμα.

 

Xristaras12 Εαν βάλουμε να μην κρατήσει τίποτα και στην συνέχεια σβήσουμε το Windowsold αν υπάρχει, πρακτικά σε τι διαφέρει με ένα clean install;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα το tool γιατί δεν είδα προκοπή παρ'όλο που μου κατέβασε τα αρχεία με το upgrade. Τώρα περιμένω να (ξανα)κατέβουν και πάω για upgrade και wipe ότι έχει ο δίσκος (keep nothing). Αλήθεια, αν κάτι πάει στραβά κατά το installation των 10, σε περίπτωση που δεν έχεις μέσο (dvd ή φλασάκι), επαναφέρεται πίσω στα 8αρια ή θα πρέπει να βρεις μεσο bootable iso για να μην έχεις θέμα.

 

Xristaras12 Εαν βάλουμε να μην κρατήσει τίποτα και στην συνέχεια σβήσουμε το Windowsold αν υπάρχει, πρακτικά σε τι διαφέρει με ένα clean install;

Σ'αυτο, το keep Nothing... Τι χανεις? Θελω να σβησω τα παντα (σαν φορματ), εκτος τους divers κλπ...

 

ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι κανουν clean install (keep nothing) μεσα απο win η και καθαρο απο καποιο dvd ,usb

 

να μας πουνε αν τα 10 ενεργοποιηθηκαν με το κλειδι των προηγουμενων windows

Ναι με το προηγούμενο κλειδι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω, έχω σε ένα λάπτοπ τα 8.1 απο dreamspark, κανονικά είχε τα 7. Κατεβάζω απο το tool το iso για να κανω clean install, θα μπορέσω να κάνω χωρίς πρώτα upgrade χρησιμοποιώντας τον κωδικό απο τα 7 ή δε γίνεται και θέλει οπωσδήποτε πρώτα upgrade;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ώρες έχω ανοιχτό το PC και δεν έχει κατέβει τίποτα λογικά θα έχει μπουκώσει το σύμπαν :D

Δοκιμασε κ εσύ με το tool κάτι μπορεί να γίνει

 

 

να ρωτήσω, έχω σε ένα λάπτοπ τα 8.1 απο dreamspark, κανονικά είχε τα 7. Κατεβάζω απο το tool το iso για να κανω clean install, θα μπορέσω να κάνω χωρίς πρώτα upgrade χρησιμοποιώντας τον κωδικό απο τα 7 ή δε γίνεται και θέλει οπωσδήποτε πρώτα upgrade;

Αν το κανείς από το tool σου δίνει αυτή την επιλογη

Γραφω απο τα 10αρια τα οποια τα εκανα activate με KMS επειδη ειμαι πειρατης, δεν το γλιτωσα το clean install

Μπράβο πειρατή εύγε εγώ δεν το χω και πολύ με cracks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι κανουν clean install (keep nothing) μεσα απο win η και καθαρο απο καποιο dvd ,usb

 

να μας πουνε αν τα 10 ενεργοποιηθηκαν με το κλειδι των προηγουμενων windows

Νομίζω πως επειδή το πρώτο θεωρείται upgrade μπορείς να κάνεις skip τον κωδικό, ενώ απο bootable drive (την πρώτη φορά τουλάχιστον) θα χρειαστεί να βάλεις το κλειδί που έχεις (7/8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...