Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι τ tool ειχε επιλογη κρατας αρχεια η τα σβηνεις ολα;κ πατησα σβησιμο ολα γτ ουτως η αλλιως ειχα κανει backup τα αρχεια μου πριν 2 μερες γ να περασω καθαρα τ 10αρια

 

Παντως ξαναλεω εγω που το περασα μ σβησιμο ολα δεν εχασα κανενα driver κτλπ ολα καλα πηγαν

Η εγκατασταση εγινε σε λαπτοπ dell

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εμενα ξερεις τι με απασχολει ; να μην κανω φορματ περασω τα 10 αρια και μετα δεν μπορω να βαλω το κλειδι γιατι δεν εχει ενεργοποιηθει μετα απο αναβαθμιση απο 8 και χρειαστει να ξανα κανω φορματ και να περασω 8 + updates + upgrade σε 10 .....

 

Θελω να παω σπιτι να κανω boot απο dvd να κανω ΦΟΡΜΑΤ το pc μου και να κοπανησω πανω τα WINDOWS 10 . Μπορω ; χωρις να logarw ΠΟΤΕ στα υπαρχον 8 που εχω σεταρισμενα τωρα ; αυτο δεν εχω καταλαβει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι γινεται σε αυτή την περιπτωση? Κραταει τους drivers ας πουμε? Ή σαν να τον πηρες από το κατάστημα!

Με το τίποτα κρατάει μόνο drivers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα διαθέσιμο και το chat αν και θέλει πολύ υπομονή γιατί έχουν πλακώσει όλοι. https://partner.support.services.microsoft.com/en-us/contact/menu/software/windows/?osmcsignin=true&wa=wsignin1.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα διαθέσιμο και το chat αν και θέλει πολύ υπομονή γιατί έχουν πλακώσει όλοι. https://partner.support.services.microsoft.com/en-us/contact/menu/software/windows/?osmcsignin=true&wa=wsignin1.0

Όλο και κάποιος θα κάνει καμία πλάκα πάει πάρτε σειρά σήμερα και εξυπηρετηθειτε στις 29/7/2042

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με λίγα λόγια αν έχω κάνει "κράτηση" από το εικονίδιο που βρίσκεται στην γραμμή εργασιών δεν μπορώ να βάλω πάλι το κλειδί και θα ενεργοποιηθούν μόνα τους αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανει κανεις ΚΑΘΑΡΗ εγκατασταση απο το ISO με ΦΟΡΜΑΤ χωρις να κανει αναβαθμιση απο windows 7 - 8 ? του ζητησε κλειδι κατα την διαδικασια της εγκαταστασης και εβαλε το κλειδι των 7 / 8 ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά μόλις τελείωσε η εγκατάσταση μέσω του tool και φαίνονται μια χαρά! Αν και έκανε λίγη παραπάνω ώρα απ'όσο περίμενα..ίσως επειδή επέλεξα να κρατήσει τα αρχεία μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λίγα λόγια αν έχω κάνει "κράτηση" από το εικονίδιο που βρίσκεται στην γραμμή εργασιών δεν μπορώ να βάλω πάλι το κλειδί και θα ενεργοποιηθούν μόνα τους αυτόματα;

Δεν τα εχω παρει ακομα, ο,τι διαβαζω σε φορουμ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ξερεις τι με απασχολει ; να μην κανω φορματ περασω τα 10 αρια και μετα δεν μπορω να βαλω το κλειδι γιατι δεν εχει ενεργοποιηθει μετα απο αναβαθμιση απο 8 και χρειαστει να ξανα κανω φορματ και να περασω 8 + updates + upgrade σε 10 .....

 

Θελω να παω σπιτι να κανω boot απο dvd να κανω ΦΟΡΜΑΤ το pc μου και να κοπανησω πανω τα WINDOWS 10 . Μπορω ; χωρις να logarw ΠΟΤΕ στα υπαρχον 8 που εχω σεταρισμενα τωρα ; αυτο δεν εχω καταλαβει

με λίγα λόγια αν έχω κάνει "κράτηση" από το εικονίδιο που βρίσκεται στην γραμμή εργασιών δεν μπορώ να βάλω πάλι το κλειδί και θα ενεργοποιηθούν μόνα τους αυτόματα;

Σύμφωνα με όσα διαβάζουμε στα διάφορα site της Microsoft, πρέπει ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ να κάνεις εγκατάσταση ΜΕΣΑ από ενεργοποιημένα Windows 7 ή 8. Με καθαρό format ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ δεν έχει τρόπο να καταλάβει αν έχεις γνήσια άδεια για 7 ή 8.

 

Αυτή τη στιγμή δοκιμάζω καθαρή εγκατάσταση από το ISO σε VirtualBox (επειδή στη δουλειά δεν μπορώ να "παίζω" με το κανονικό PC). Στην αρχή της εγκατάστασης εκεί που ζητάει Product Key, ΔΕΝ δέχτηκε το γνήσιο product Key από Windows 7 που του έβαλα. Πάτησα Skip και ξεκίνησε η εγκατάσταση. Σε λίγα λεπτά που θα τελειώσει θα δω τί θα μου βγάλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανει κανεις ΚΑΘΑΡΗ εγκατασταση απο το ISO με ΦΟΡΜΑΤ χωρις να κανει αναβαθμιση απο windows 7 - 8 ? του ζητησε κλειδι κατα την διαδικασια της εγκαταστασης και εβαλε το κλειδι των 7 / 8 ; 

Και εγω την ιδια απορια εχω για την καθαρη εγκατασταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ιστορικό των ενημερώσεων του windows update μου δείχνει τέσσερις φορές "Αναβάθμιση σε Windows 10 Pro - Απέτυχε". Να οδεύω προς media creation tool;; Έτυχε σε κανέναν άλλο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και εμένα το έβγαλε αλλά σήμερα μέσω windows update έγινε η αναβάθμιση κανονικά.

Μεταξά δες εδω:

Σύμφωνα με όσα διαβάζουμε στα διάφορα site της Microsoft, πρέπει ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ να κάνεις εγκατάσταση ΜΕΣΑ από ενεργοποιημένα Windows 7 ή 8. Με καθαρό format ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ δεν έχει τρόπο να καταλάβει αν έχεις γνήσια άδεια για 7 ή 8.
...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...