Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατσε το δωρο δεν ηταν ακουστικα θηκη ζελατινη και ηχειο? Εμενα η φωτεινοτητα μου ειναι υπερ αρκετη. Φαντασου το εδωσα σε μια γνωστη μου να το δει και μου 'λεγε σε παρακαλω χαμηλωσε την φωτεινοτητα ειναι πολυ δυνατη.Αναλογα την συνηθεια ειναι τελικα.

 

Ναι, αυτά παρέλαβα ως δώρα. Να δούμε από Δευτέρα τώρα τι διάολο θα γίνει με δαύτους που μπλέξαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στον γερμανο, γνωστος μου περιμενε για λαπτοπ 20+ μερες και μετα

του ειπαν οτι εξαντληθηκαν για να παρει ταμπλετ.

Τωρα μπορει να φυγει απο τον γερμανο, για να παει αλλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο internet on the go της Cosmote με τα 10 gb όταν στέλνεις να δεις το υπόλοιπό σου , σου έρχεται μετά ένα sms ότι αφού καταναλώσεις τα δωρεάν 10 gb θα συνεχίσεις να έχεις ίντερνετ χωρίς επιπλέον χρέωση αλλά με μειωμένη ταχύτητα....

 

Ισχύει αυτό ; να το πιστέψουμε ; Ή θα δούμε κανέναν λογαριασμό με πολλά μηδενικά αφού κανονικά οι χρεώσεις είναι δυσθεώρητες πέρα από τα δωρεάν mb.... 

 

Ελπίζω να ισχύει και να το έκαναν εσκεμμένα ακριβώς επειδή το πρόγραμμα απευθύνεται (υποτίθεται τουλάχιστον σε τεχνολογικά αμαθείς και χαμηλού εισοδήματος συνάμα) οπότε το να τους αφήνεις να περνάνε το όριο και μετά να τους χρεώνεις τα κέρατά σου θα ήταν εγκληματικό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ergasiaka/54722/psifiaki-allileggyi-neos-katalogos-katastimaton-gia-dorean-laptop-kai-tablet

 

Ψηφιακή Αλληλεγγύη: Νέος κατάλογος καταστημάτων για δωρεάν λαπτοπ και tablet

 

www.dikaiologitika.gr

 

Error βγάζει στο νέο κατάλογο.Τι έγινε φοβηθηκαν και το ρίξανε?ΧΑ ΧΑ ΧΑ .Δεν υπάρχουν τα άτομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια βοηθεια με εχουν τρελανει :eek: πηγα στα public και τους ρωτησα για το προγραμμα της ψηφιακης αλληλεγυης.μου ειπαν πως εαν θελω να κοψω την συνδεση (ασυρματο στικακι wind 5gb 2 χρονια προγραμμα δωρεαν μεχρι τον οκτωμβριο δωρεαν)πρεπει να πληρωσω 550 ευρω παρακαλω +τα 230 ευρω της επιδοτησης αλλιως να παραμεινω στο προγραμμα τι παιζει ξερει κανεις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μια βοηθεια με εχουν τρελανει :eek: πηγα στα public και τους ρωτησα για το προγραμμα της ψηφιακης αλληλεγυης.μου ειπαν πως εαν θελω να κοψω την συνδεση (ασυρματο στικακι wind 5gb 2 χρονια προγραμμα δωρεαν μεχρι τον οκτωμβριο δωρεαν)πρεπει να πληρωσω 550 ευρω παρακαλω +τα 230 ευρω της επιδοτησης αλλιως να παραμεινω στο προγραμμα τι παιζει ξερει κανεις????

Μάλλον βλακείες σου είπαν....η wind έχει πει ότι το κόβεις όποτε θέλεις χωρίς επιβάρυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο καταστημα wind μου ειπαν οτι η ενημερωση που εχουν ειναι οτι θα πληρωσεις με 12 € για καθε μηνα μετα τις 31/10 ενω η wind στο facebook αναφερει διακοπη χωρις επιβαρυνση και παντα για 12 μηνο... τα συμπερασματα δικα σας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έχει κανείς εικόνα για τα laptop?  Έχω φάει όλα τα μαγαζιά στη Λάρισα, έχω κάνει αίτηση στον ΟΤΕ εδώ και 3 εβδομάδες, έχω χορτάσει ψέμα και αναβολή. Laptop πουθενά.

 

Να κάναμε μια μαζική καταγγελία? Το πράγμα δε πάει παραπάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έχει κανείς εικόνα για τα laptop?  Έχω φάει όλα τα μαγαζιά στη Λάρισα, έχω κάνει αίτηση στον ΟΤΕ εδώ και 3 εβδομάδες, έχω χορτάσει ψέμα και αναβολή. Laptop πουθενά.

 

Να κάναμε μια μαζική καταγγελία? Το πράγμα δε πάει παραπάνω!

 

Αρτα - Γιαννενα το ιδιο, ολα τα καταστηματα σουλενε σε κανα μηνα κι αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες μην την πατήσετε και πάρετε σκάρτο πράμα επειδή είναι τζάμπα.Βλέπω τον κάθε σχετικό εδώ να λέει για 2G RAM και τόσο σκληρό ενώ είναι τα τελευταία που πρέπει να βλέπετε σε ένα Laptop.

RAM είναι υπόθεση ενός λεπτού να στην διπλασιάσουν με 5 euro και σκληρό αμά θες μετά μεγαλύτερο παίρνεις μια θήκη 5euro και τον κάνεις εξωτερικό.

Εγώ θα κοιτούσα:1)Eπεξεργαστή-κάρτα γραφικών-κατανάλωση-ΟΘΟΝΗ

                            2)Πρόβλημα υπεθέρμανσης --->google το μοντέλο

                            3)Servive και updates σε drivers---->θα ήταν κρίμα τώρα που βγαίνουν τα windows 10 και μάλλον δωρεάν να μην μπορείτε να αναβαθμίσετε.

Εγώ πήρα το iPad mini retina 2 στα 229  καλή επιλογή αφού το τελευταίο μοντέλο ipad mini 3 16GB 3g με ακριβώς ίδια χαρακτηριστικά με μόνο extra το Τοuch id(Γκουχου γκουχου)

το κοστολογούν στα 559 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες μην την πατήσετε και πάρετε σκάρτο πράμα επειδή είναι τζάμπα.Βλέπω τον κάθε σχετικό εδώ να λέει για 2G RAM και τόσο σκληρό ενώ είναι τα τελευταία που πρέπει να βλέπετε σε ένα Laptop.

RAM είναι υπόθεση ενός λεπτού να στην διπλασιάσουν με 5 euro και σκληρό αμά θες μετά μεγαλύτερο παίρνεις μια θήκη 5euro και τον κάνεις εξωτερικό.

Εγώ θα κοιτούσα:1)Eπεξεργαστή-κάρτα γραφικών-κατανάλωση-ΟΘΟΝΗ

                            2)Πρόβλημα υπεθέρμανσης --->google το μοντέλο

                            3)Servive και updates σε drivers---->θα ήταν κρίμα τώρα που βγαίνουν τα windows 10 και μάλλον δωρεάν να μην μπορείτε να αναβαθμίσετε.

Εγώ πήρα το iPad mini retina 2 στα 229  καλή επιλογή αφού το τελευταίο μοντέλο ipad mini 3 16GB 3g με ακριβώς ίδια χαρακτηριστικά με μόνο extra το Τοuch id(Γκουχου γκουχου)

το κοστολογούν στα 559 ευρώ

 

Ετσι κι αλλιως ολα στκαρτο πραμα ειναι, αφου δινουν μονο 3-4 μοντελα, απο τα οποια ισως και κανενα να μην εχει διπλη θυρα για μνημη, οποτε πρεπει να τη λουστεις τη 2αρα αν θες να βαλεις μεγαλυτερη. Συν οτι στο HP  για να αλλαξεις μνημη πρεπει να διαλυσεις τελειως το λαπτοπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σιγουρο αυτο ρε φιλε η θα πληρωσουμε καμια 700αρα??????????

Έχει αναφερθεί αρκετές φορές μέσα σε αυτό το θέμα...καλά τα 700€ δεν στέκουν όπως και να το πάρεις!

Λοιπόν παίδες μην την πατήσετε και πάρετε σκάρτο πράμα επειδή είναι τζάμπα.Βλέπω τον κάθε σχετικό εδώ να λέει για 2G RAM και τόσο σκληρό ενώ είναι τα τελευταία που πρέπει να βλέπετε σε ένα Laptop.

RAM είναι υπόθεση ενός λεπτού να στην διπλασιάσουν με 5 euro και σκληρό αμά θες μετά μεγαλύτερο παίρνεις μια θήκη 5euro και τον κάνεις εξωτερικό.

Εγώ θα κοιτούσα:1)Eπεξεργαστή-κάρτα γραφικών-κατανάλωση-ΟΘΟΝΗ

                            2)Πρόβλημα υπεθέρμανσης --->google το μοντέλο

                            3)Servive και updates σε drivers---->θα ήταν κρίμα τώρα που βγαίνουν τα windows 10 και μάλλον δωρεάν να μην μπορείτε να αναβαθμίσετε.

Εγώ πήρα το iPad mini retina 2 στα 229  καλή επιλογή αφού το τελευταίο μοντέλο ipad mini 3 16GB 3g με ακριβώς ίδια χαρακτηριστικά με μόνο extra το Τοuch id(Γκουχου γκουχου)

το κοστολογούν στα 559 ευρώ

Από αυτά που δίνουν δωρεάν είναι λίγο καλύτερο αυτό με τον Celeron, αυτό γράψαμε. Και ότι μπορείς με παραπάνω ραμ και έναν ssd να τα κάνεις πιο αξιοπρεπή. Είπαμε, είναι λάπτοπ πολύ βασικής χρήσης, δεν είναι ούτε για photoshop, ούτε για  crisis :P

 

Windows 10 όλα θα πάρουν κανονικά πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρτα - Γιαννενα το ιδιο, ολα τα καταστηματα σουλενε σε κανα μηνα κι αν...

Και αυτό το κατάστημα το ίδιο?Θα ανέβω Πάσχα Άρτα και σκεφτόμουν να πάρω laptop από εδώ

http://isnetwork.gr/index.php/e-inclusion/laptop-tablet/26-hp-250-g3-2

 

Νέες προσφορές 20/3

 

https://www.e-inclusion.gr/wp-content/uploads/sites/5/2015/03/Anakoinosi_Egkrisis_Prosforon_2015-03-20.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό το κατάστημα το ίδιο?Θα ανέβω Πάσχα Άρτα και σκεφτόμουν να πάρω laptop από εδώ

http://isnetwork.gr/index.php/e-inclusion/laptop-tablet/26-hp-250-g3-2

 

Νέες προσφορές 20/3

 

https://www.e-inclusion.gr/wp-content/uploads/sites/5/2015/03/Anakoinosi_Egkrisis_Prosforon_2015-03-20.pdf

 

Δεν ξερω διοτι αυτο εχει μονο 2 λαπτοπ με εξτρα χρηματα, πραγμα που δε με ενδιαφερει. Εγω ψαχνω μονο για λαπτοπ που να ειναι με τη βασικη τιμη, και απο αυτα δε βρισκω πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...