Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Παιδιά στο media markt έχουν laptop και το παίρνεις άμεσα . Συμμετέχουν κανονικά στο προγραμμα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

<p>Ρε παιδιά, έχει κανείς εικόνα για τα laptop? Έχω φάει όλα τα μαγαζιά στη Λάρισα, έχω κάνει αίτηση στον ΟΤΕ εδώ και 3 εβδομάδες, έχω χορτάσει ψέμα και αναβολή. Laptop πουθενά.</p> <p> </p> <p>Να κάναμε μια μαζική καταγγελία? Το πράγμα δε πάει παραπάνω!</p>

Media markt απο εκεί το πήρα και εγω .

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Παιδιά πήγα σήμερα στο media markt και παρηγγειλα το levono των 320 ευρω. Αυτά τα μοντέλα των 267 ευρω έχουν εξαντληθεί αλλα τα υπόλοιπα υπάρχουν . Γρήγοροι και εξυπηρετικοι !!! Πάτε να προλάβετε . Συνδέσεις έχουν με όλες τις εταιρίες . Sent from my iPhone using Insomnia

σε ποιο καταστημα πηγες?εγω σε δυο που πηγα εχθες και σημερα στο ενα δεν ειχε λαπτοπ παρα μονο ενα ακριβω και στο αλλα ειχε λαπτοπ με 270 αλλα δεν ειχε στικ για ιντερνετ

Λάρισα Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά στο media markt έχουν laptop και το παίρνεις άμεσα . Συμμετέχουν κανονικά στο προγραμμα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Media markt απο εκεί το πήρα και εγω .

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Λάρισα Sent from my iPhone using Insomnia

Πηρα εγω εχθες το Toshiba με +40 ευρω από mediamarkt στην καλλιθεα!Για το στικ μου ειπαν ότι είναι 12 μηνο και αμα το κοψουμε πληρωνουμε κανονικα τελικα τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει αίτηση εδω και ένα μήνα κοντά στο Γερμανό και δεν εχω καμια ενημέρωση ( είχαν πει οτι θα ενημερώσουν. Ξερει κάποιος τι μπορει να συμβαινει; Ένας που το εκανε τρεις μέρες πριν απο μένα την εχει πάρει την συσκευή

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε κανένα tablet που τα δίνουν άμεσα γιατί με τα λαπτοπ είναι δύσκολα τα πράγματα! Άσε που όσο περνάει ο καιρός μειώνεται και ο χρόνος του δωρεάν ίντερνετ, ήδη κοντεύει Απρίλης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα απο μονη μου στην wind και ρωτησα τι γινεται με το κουτι δωρο και τελικα ειχε ερθει και δεν με ειχαν ενημερωσει.Πηρα και την σιμ καρτοκινητή δωρο.Το κουτι το οποιο αποτελείται απο φορητο ηχειο,ζελατινη,θηκη και ακουστικα μου εχουν αφησει αριστη εντυπωση.Το φορητο ηχειο ειναι μικρουλη αλλα ακουγεται σαν ενα απο τα καλυτερα ηχοσυστηματα που υπηρχουν.Η ζελατινη δεν με τρελανε η θηκη απιστευτη πολυ καλη ποιοτητα και τα ακουστικα ειναι καλα.Σας το λεω γιατι πωλούνται και ισως καποιος να τα θελει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια Janet. Η θήκη δεν κάνει για το τάμπλετ μας όμως, είναι για όλα τα τάμπλετ παρόμοιου μεγέθους.

 

 

- Έχει καταφέρει κανείς να πάρει το HP Stream;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δυσκολα γενικα με τα λαπτοπ,,,ειναι λογικο ο καθενας οτι θα πηγαινε να παρει λαπτοπ και οχι ταμπλετ τουλαχστον ενα 80 τοις εκατο πηρε λαπτοπ γι αυτο παπαλα και εχουν μεινει οι σαβουρες φανταστειτε π.χ το lenovo g50-45 με επεξεργαστη amd-6010 καπως ετσι λεγεται τελος παντων το δινανε ολοι δωρεαν και μαλιστα αλλοι το πηρανε και χωρις dvd επανω προφανως μπορει να μην το ξερανε και την πατησανε,,,π.χ ο κουνιαδος μου το πηρε κα δεν ειχε dvd επανω και την πατησε οπως και αλλοι...και τωρα βλεπετε το  ιδιο λαπτοπ δεν το δινουν πλεον δωρεαν αλλα βλεπε κωτσοβολος +119 ευρω επειδη εχει επανω το dvd και 500 σκληρο,,,,ενω πριν στο δωρεαν ειχε και dvd σε ορισμενες περιπτωσεις,,,,, αλλα 320 σκληρο.....δηλαδη για να βγαλουν λεφτα οι εταιριες και τα μαγαζια σου δινουν το τσαμπα που ηταν πριν να το πληρωσεις τωρα και να πεις και ευχαριστω.....ουαου δηλαδη......στην vodafone το ιδιο το πληρωνεις 69 ευρω και σου λενε δωρο το στικακι που στην ουσια δηλαδη τα 69 ειναι για το λαπτοπ........ενω ηταν χωρις πληρωμη  το ολο πακετο πριν,,,,ξανα ουαου,,,συγκλονιστηκα τωρα με επιασε ριγος απο τις προσφορες........που ηταν δωρεαν πριν ενω τωρα πληρωνεις για σαβουρες....οπως και το αλλο που εμαθα οτι πριν ξεκινησει το προγραμμα της ψηφιακης απατης μια βδομαδα πριν ανεβασανε τιμες 40 τις εκατο επανω το εμαθα απο προμηθευτη και αυτο το κανανε ολοι για να βγαλουν τις σαβουρες για πουλημα....Ετσι γιατι ειμαστε στην ελλαδα και το μυαλο μας ειναι στην αρπαχτη και την που.....ια....και να δειτε που απο αυγουστο και μετα οι σαβουρες η δεν θα υπαρχουν ουτε για πουλημα η θα επανελθουν σε κανονικες τιμες....και οτι οι τιμες θα επανελθουν γενικα σε προ ψηφιακης απατης εποχες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε γίνεται να μείνουν ατιμώρητοι .

Πρέπει να οργανωθούμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί.

Αλλά τι?

Έχει κανείς κάποια ιδέα?

Να πάρουμε γερή αποζημίωση

.Πήρα τηλέφωνο σήμερα στον Κωτσόβολο Ρεθύμνου ,επειδή είχαν περάσει ακριβώς 30 μέρες από τότε που τους έδωσα το κουπόνι και ρωτάω :

<<-Ναι γεια σας ..Είμαι ο τάδε και είχα παραγγείλει το λαπτοπ για την ψηφιακή αλλ.

και μου λέει ο υπάλληλος

-. Ναι ναι ,θα σας πάρουμε εμείς τηλέφωνο αν έρθει.

-"Αν έρθει", δηλαδή ?

-Υπάρχει περίπτωση να τέλειωσαν τα αποθέματα .Αν δε έρθει σε μία βδομάδα να έρθετε να πάρετε το κουπόνι πίσω.

-Γιατί?

-Για να το δώσετε σε άλλο μαγαζί.Και στον ΟΤΕ μπορείτε.">>

 

 

Δε ξέρω ποιος φταίει ,ή αν φταίει το κατάστημα ή οι υπάλληλοι ή κάποιος ανώτερος.

 

 

Εγώ μένω και Ρέθυμνο και δεν έχουμε mediamarkt που τα δίνουν με το τσουβάλι τα λάπτοπ.Μόνο ο ΟΤΕ και το franchise μαγαζί του Κωτσόβολου συνεργάζονται με την ψηφιακή αλλ.

 

Τι μπορούμε να κάνουμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπορώ να κάνω εγώ για να πάρω το λαπτοπ άμεσα?1 μηνά περιμένω.Κάποια κοπέλα είχε γράψει ότι κάτι τους είπε και της το δώσανε μετά την επόμενη ημέρα.

Τι να τους πω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπορώ να κάνω εγώ για να πάρω το λαπτοπ άμεσα?1 μηνά περιμένω.Κάποια κοπέλα είχε γράψει ότι κάτι τους είπε και της το δώσανε μετά την επόμενη ημέρα.

Τι να τους πω?

 

Η λύση είναι

 

http://www.insomnia.gr/topic/558551-ψηφιακή-αλληλεγγύη-παγίδες-απάτες/?p=53861325

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Ξέρεις κανείς μέχρι πότε ισχύει το κουπόνι;

Σύμφωνα με την προκήρυξη οι δικαιούχοι της Επιταγής Ψηφιακής Αλληλεγγύης όπου έλαβαν το κοινωνικό μέρισμα από 4 Φεβρουαρίου έως 30 Ιουνίου 2015, θα μπορούν να εισέρχονται στην ιστοσελίδα e-inclusion.gr και να εκτυπώνουν τον κωδικό που θα τους δίνει το δωρεάν λαπτοπ ή tablet.

15. Ποια είναι η καταληκτική ημερομηνία που επιτρέπεται να ασκήσω το δικαίωμα της επιδότησης;

Ως καταληκτική ημερομηνία έχει οριστεί η 30/06/2015.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...