Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σύμφωνα με την προκήρυξη οι δικαιούχοι της Επιταγής Ψηφιακής Αλληλεγγύης όπου έλαβαν το κοινωνικό μέρισμα από 4 Φεβρουαρίου έως 30 Ιουνίου 2015, θα μπορούν να εισέρχονται στην ιστοσελίδα e-inclusion.gr και να εκτυπώνουν τον κωδικό που θα τους δίνει το δωρεάν λαπτοπ ή tablet.

15. Ποια είναι η καταληκτική ημερομηνία που επιτρέπεται να ασκήσω το δικαίωμα της επιδότησης;

Ως καταληκτική ημερομηνία έχει οριστεί η 30/06/2015.

 

 

Thanks! Φίλος μου που πήρε με τα πολλά χθες laptop, του είπαν ότι είχε ακόμα μια βδομάδα περιθώριο να το πάρει....μετά θα το έχανε...... :ph34r:

 

ΥΓ. Ρε παιδιά, με όλα αυτά καμιά καμπάνα δεν θα πέσει;;;; Κανένα φορέας να επέμβει......; :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά δε γίνεται να μείνουν ατιμώρητοι .

Πρέπει να οργανωθούμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί.

Αλλά τι?

Έχει κανείς κάποια ιδέα?

Να πάρουμε γερή αποζημίωση

.Πήρα τηλέφωνο σήμερα στον Κωτσόβολο Ρεθύμνου ,επειδή είχαν περάσει ακριβώς 30 μέρες από τότε που τους έδωσα το κουπόνι και ρωτάω :

<<-Ναι γεια σας ..Είμαι ο τάδε και είχα παραγγείλει το λαπτοπ για την ψηφιακή αλλ.

και μου λέει ο υπάλληλος

-. Ναι ναι ,θα σας πάρουμε εμείς τηλέφωνο αν έρθει.

-"Αν έρθει", δηλαδή ?

-Υπάρχει περίπτωση να τέλειωσαν τα αποθέματα .Αν δε έρθει σε μία βδομάδα να έρθετε να πάρετε το κουπόνι πίσω.

-Γιατί?

-Για να το δώσετε σε άλλο μαγαζί.Και στον ΟΤΕ μπορείτε.">>

 

 

Δε ξέρω ποιος φταίει ,ή αν φταίει το κατάστημα ή οι υπάλληλοι ή κάποιος ανώτερος.

 

 

Εγώ μένω και Ρέθυμνο και δεν έχουμε mediamarkt που τα δίνουν με το τσουβάλι τα λάπτοπ.Μόνο ο ΟΤΕ και το franchise μαγαζί του Κωτσόβολου συνεργάζονται με την ψηφιακή αλλ.

 

Τι μπορούμε να κάνουμε;

 

Ομαδική καταγγελία?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λυση ειναι μια επικοινωνηστε με το ΙΝΚΑ της περιοχης σας και θα σας κατευθυνουν αυτοι!!!! Επισης ψαξτε το καινουργιο φυλλαδιο του γερμανου και ριξτε μια ματια,παρομοια laptop με αυτα της ψηφιακης αλληλεγγυης πολυ πιο ακριβα!!!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι ασχετη με την τεχνολογια,θα με συμβουλευσει κανεις για το τι να παρω?laptop η tablet?με βαση τα μοντελα που υπαρχουν?(αν υπαρχουν,δηλαδη..) :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται laptop άμα δεν έχεις κανένα από τα δύο.

Laptop=εργαλείο Tablet=Γκατζετάκι για τον καναπέ.

Δες προσφορές και γνώμη μου είναι άμα βρεις κανένα καλό μοντέλο με έξτρα 40-60€ συμφέρει από

το να πάρεις τα τζάμπα ταμπλετάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Απατη σε ολο της το μεγαλειο. Εχθες παω στον Κωτσοβολο Ηρακλειο Κρητης. Τους λεω πιο λαπτοπ εχετε ψηφιακη? Μου λενε το Λενοβο g50-70 αλλα χρειαζεται μια διαφορα 120 ευρο απο εσας. Το βλεπω εχει Ι3 πανω 4 γκιγκα μνημη λεω ας το παρω. Προχωραμε στο ταμειο ξεκιναμε να κανουμε την αιτηση προχωραμε και οπως κοιταζα την οθονη διαπιστωνω οτι ο υπαλληλος εχει βαλει αλλο λαπτοπ για παραγγελια. Τον ρωταω λοιπον. Μηπως εχεις κανει λαθος? Το λαπτοπ που μου εδειξες δν ειναι αυτο. Λεει οχι αυτο ειναι. Του λεω μπορω να το ελεγξουμε? Παμε και το λαπτοπ ειναι διαφορετικο. Δν μιλαμε οτι απλα ηταν ενα λενοβο της κακιας ωρας μιλαμε οτι θα εδινα 120 παραπανω για ενα λαπτοπ με 2 γκιγκα μνημη ενσωματωμενη καρτα και ενα χαλι και μισο. Του λεω δλδ κατσε διαφημιζεις αυτο το λαπτοπ εκει, μου το δειχνεις μου λες εχει 120 παραπανω και ουσιαστικα μου πουλας ενα λαπτοπ αλλο? Μου λεει δν ειχαμε να δειξουμε το κανονικο και βαλαμε αυτο. Τον ρωταω λοιπον γιατι δν λενε στους πελατες οτι δν εχουν λαπτοπ και δν μπορουν να δειξουν. Αλλο στο ραφι, αλλο στην παραγγελια. Ο υπαλληλος δν ειχε τι να πει. Φυσικα απατεωνες οσο δν παει. Πραγματικα δν ξερω τι να κανω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πεις.. Ελλας το μεγαλειο σου!στην αναμονη κ η αδερφη μου.οταν κ οποτε το λαβει,θα σας γραψω εντυπωσεις.ευχαριστω για τη συμβουλη,παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκε στα Public Ιωαννινων.εδωσε κ το κουπονι κ θα παει μετα απο λιγες μερες να το παραλαβει.ευελπιστω δλδ.. ενα lenovo μπλα μπλα.δεν τα κατεχω.με επιπλεον 69 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες στην κοινότητα.

Δικαιούχος και εγώ της ψηφιακής αλληλεγγύης, επέλεξα να πάω στην Cosmote εξαιτίας του διπλάσιου όγκου δεδομένων που προσφέρει.

Πήρα λοιπόν το πακέτο, πήγα στο σπίτι, το εγκατέστησα, το δοκίμασα και όλα καλά.

Στέλνω ένα SMS προκειμένου να δω τα διαθέσιμα δεδομένα που έχω και μου στέλνει απάντηση.

Στη συνέχεια μου στέλνει νέο SMS η Cosmote που λέει πως μπορώ να υπερβώ τα διαθέσιμα 10 GB του προγράμματος χωρίς επιπλέον χρέωση απλά θα έχω μειωμένη ταχύτητα.

Έχει έρθει και σε σας κάτι ανάλογο (όσοι είστε Cosmote), να ισχύει όντως και πόση να είναι αυτή η μειωμένη ταχύτητα??

 

http://prntscr.com/6o2x8l

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...