Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάποιο λάθος έχεις κάνει. Στο emulator του W9977 δεν υπάρχει ARP Binding. Επίσης για το Archer D20 δεν υπάρχει emulator.

Αντίθετα υπάρχει για το C20, που όντως έχει ARP Binding, αλλά δεν είναι modem/router, μα σκέτο router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση, αλλά τώρα είδα την ανάρτησή σου. Ενδεχομένως να έχω κάνει λάθος, αλλά διαβάζοντας το manual του 9977 αλλά και από τον emulator [σ' αυτό αναφερόμουν και όχι στο d20, όπως ίσως να φάνηκε], άλλα κατάλαβα. Αν μπορείς να βοηθήσεις, προτείνοντας κάποιο modem-router, μέχρι 70,00€ πάνω κάτω ή έστω σκέτο router, που θα μπορούσα να κάνω δουλειά [χρησιμοποιώντας το ήδη υπάρχον σε bridge mode], θα σου ήμουν υπόχρεος.

Βλέποντας το manual τόσο του ενός όσο και του άλλου [σελ. 27] κάνει αναφορά για arp binding, έτσι τουλάχιστον νομίζω. Αν δεν σου είναι κόπος και θέλεις ρίξε μια ματιά να μου επιβεβαιώσεις ή όχι την άποψή μου, γιατί πιέζομαι αρκετά, για την προμήθεια νέου router.

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

post-52740-0-02348800-1506531465_thumb.jpg

TD-W9977(EU)_V1_User Guide.pdf

Archer_D20(EU)_V1_UG.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν με παραξένεψε και έψαξα στο ιστορικό τι είδα πριν. Είχα κάνει λάθος και μπήκα στο emulator του 9977 που δείχνει άλλο μενού.

Τώρα βλέπω ότι και τα 2 έχουν κανονικά ARP Binding και δεν θα έχεις θέμα με κανένα από τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κατά την γνώμη σου, μπορώ να προχωρήσω στην αγορά ενός εκ των δύο και θα κάνω κανονικά την δουλειά μου?

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα.

Κατοχος εδω και 1 χρονο ΟΤΕ Vdsl 50αρα γραμμη με Speedport entry 2i

.Στην αρχη ολα ωραια κατεβαζα με 49 mbps

σταθερα ουτε προβληματα ουτε τιποτα.(ειμαι αρκετα κοντα σε καφαο ΟΤΕ).

Μετα απο λιγο καιρο αρχισαν τα θεματα με συχνες αποσυνδεσεις.

ειμαι και fan online gaming σε xbox+ps4 και δεν μπορουσα να παιξω.

μιλησα με το support,κατι ρυθμισαν δεν θυμαμαι τι ακριβως,τους ειπα να με κανουν

και fast path την γραμμη ολα οκ για αρκετο διαστημα.

Εδω και 1 μηνα ουτε browsing δεν μπορω να κανω στον υπολογιστη,δεν γυρνανε οι σελιδες,

ενω δειχνει οτι εχω σημα,κανω αποσυνδεση και καπακι συνδεση και φτιαχνει αλλα για λιγα λεπτα 

και ξανα και ξανα τα ιδια.

Σε συνδεση ethernet καπως καλυτερα τα πραγματα.

 

Γενικα ειμαι σε φαση να αλλαξω ρουτερ και λεω να παρω το TP-LINK TL-WR1043ND που 

ειναι αρκετα καλο για online gaming.

https://www.bestprice.gr/item/2153897294/tp-link-tl-wr1043nd-v2.html

 

 

ποια ειναι η γνωμη σας για το συγκεκριμενο και πως θα το ενωσω με το Speedport

ετσι ωστε να υπαρχει μονο για σταθερη τηλεφωνια του ΟΤΕ και το TP LINK για internet/Gaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Θελω αναβαθμισω τη συνδεση μου σε vdsl (nova). Το router που εχω ειναι ενα αρχαιο philips cga5722 που εχω εδω και 8 χρονια περιπου. Θα χρειαστω καινουργιο λογικα, ετσι; Αν μπορειτε να μου προτεινεται καποιο σχετικα οικονομικο (μεχρι 30 αν υπαρχει κατι). Επισης υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουργιο λογω της αναβαθμισης; Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Θελω αναβαθμισω τη συνδεση μου σε vdsl (nova). Το router που εχω ειναι ενα αρχαιο philips cga5722 που εχω εδω και 8 χρονια περιπου. Θα χρειαστω καινουργιο λογικα, ετσι; Αν μπορειτε να μου προτεινεται καποιο σχετικα οικονομικο (μεχρι 30 αν υπαρχει κατι). Επισης υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καινουργιο λογω της αναβαθμισης; Ευχαριστω!

 

Επειδή το σκέφτομαι και εγω για αναβάθμιση σε VDSL από απλή (nova), είχα ρωτήσει σε μαγαζί και μου ανέφεραν οτι σου δινουν modem-router δωρεαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

εδω και λιγο καιρο εχω βαλει 50ρα VDSL απο Vodafone,χρησιμοποιοντας το ρουτερ ΖΤΕ ZXHN H267A που μου εδωσε η εταιρια.Θα ηθελα τη γνωμη σας για ενα καλυτερο ρουτερ  .Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το σκέφτομαι και εγω για αναβάθμιση σε VDSL από απλή (nova), είχα ρωτήσει σε μαγαζί και μου ανέφεραν οτι σου δινουν modem-router δωρεαν.

Ευχαριστω πολυ φιλε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

Επειδή είχα θέμα, όπως ίσως διαβάζετε και στα προηγούμενα post, αγόρασα τελικά στην τιμή των 44,00€ το W977 της tplink. 

Στις τρεις ημέρες, που το δουλεύω, είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εγώ δεν έχω VDSL, αλλά απλή 24αρα ADSL, γραμμή αλλά το συγκεκριμένο modem-router μπορεί να λειτουργήσει και σε VDSL mode.

Πιστεύω ότι, είναι μια καλή και πολύ οικονομική λύση, για τα παιδιά, που ρωτάνε. Σημειώνω ότι εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ούτε σε VDSL γραμμή, ούτε για NOVA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

 

Θέλω να πάρω ένα router για γραφείο. Η χρήση του θα είναι σε vdsl forthnet και κυρίως wi-fi. Συγκεκριμένα γύρω στις 10-12 συσκευές σίγουρα.

 

Έχω δει καλά λόγια για αυτό: Link.png Site: https://www.amazon.de/gp/product/B00ZUDFA8E/

Θα παίζει σε forthnet κανονικά αυτό;

 

Αν έχει και κάποιος άλλος να προτείνει κάτι καλώς. Κόστος γύρω στα 150 πάνω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...