Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , εχω στον ΟΤΕ VDSL 50  με VOIP , αλλα το modem router του  δεν με εχει ικανοποιησει καθολου. ποιο θα με συμβουλευατε να παρω για αντικατασταση?

ελεγα να παρω αυτο https://www.skroutz.gr/s/13939266/TP-LINK-Archer-VR400-v2.html , αλλα πως θα λειτουργει το τηλεφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επιλογές:

  1. Ένα modem/router που να έχει δυνατότητα VoIP τηλεφωνίας. Χρειάζεται ωστόσο να ζητήσεις τον κωδικό της τηλεφωνίας από τον ΟΤΕ.
  2. Ένα modem/router και πίσω του το Speedport μόνο για να λειτουργεί η τηλεφωνία.
  3. Ένα router ή ένα modem/router (που να παίζει ως σκέτο router) πίσω από το Speedport που θα αναλάβει όλο το εσωτερικό σου δίκτυο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/11/2018 στις 4:06 ΜΜ, neoxrated είπε

μου ηρθε το AVM 7530 το International απο amazon, θα το εγκαταστησω το βραδυ, ελπιζω να μη βρω καποια δυσκολια με ρυθμισεις για OTE, αν εχει καποια ιδιαιτερότητα που πρεπει να προσεξω και γνωριζει κανεις ας μου πει ;)

Απο που το πηρες και ποσο , αν επιτρεπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, jimmyl είπε

Απο που το πηρες και ποσο , αν επιτρεπεται;

απο το γερμανικο amazon.de link με επιλογη πωλητη το ιδιο το amazon.de και παροτι μου ελεγε estimate delivery 12 nov μου ηρθε πολυ νωριτερα. μαζι με τα μεταφορικα πηγε στα 168. Σημερα βεβαια βλεπω οτι προστεθηκε ενα στο σκρουτζ που ισως να ειναι και η international εκδοση, μιας και δεν υπηρχε πριν link skroutz . Αν ενδιαφερεσαι μπορεις να παρεις να ρωτησεις.

Επεξ/σία από neoxrated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, neoxrated είπε

απο το γερμανικο amazon.de link με επιλογη πωλητη το ιδιο το amazon.de και παροτι μου ελεγε estimate delivery 12 nov μου ηρθε πολυ νωριτερα. μαζι με τα μεταφορικα πηγε στα 168. Σημερα βεβαια βλεπω οτι προστεθηκε ενα στο σκρουτζ που ισως να ειναι και η international εκδοση, μιας και δεν υπηρχε πριν link skroutz . Αν ενδιαφερεσαι μπορεις να παρεις να ρωτησεις.

Το συγκεκριμενο ειναι καταληλο για να συνδεθει τηλεφωνικη συσκευη που σεν θα βρισκεται στο ιδιο χωρο με το modem/router 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimmyl είπε

Το συγκεκριμενο ειναι καταληλο για να συνδεθει τηλεφωνικη συσκευη που σεν θα βρισκεται στο ιδιο χωρο με το modem/router 

προσωπικα δεν χρησιμοποιω τηλεφωνο οποτε δεν ξερω να σου πω, παντως το ιντερνετ παει μια χαρα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. με του οτε ειχα καποια μικρα κολληματα σε games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, neoxrated είπε

προσωπικα δεν χρησιμοποιω τηλεφωνο οποτε δεν ξερω να σου πω, παντως το ιντερνετ παει μια χαρα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης. με του οτε ειχα καποια μικρα κολληματα σε games

Ουτε εγω το χρησιμοποιω , αλλα υπαρχει  ηλικιωμενο ατομο που το δουλευει , για αυτο πρεπει να ξερω, ευχαριστω για τις πληροφοριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες σε άλλο χώρο, πως θα συνδεθεί το τηλέφωνο στο Fritz; Ενσύρματα η ασύρματα;

Με ενσύρματη σύνδεση δεν υπάρχει κανένα θέμα. Η ασύρματη εξαρτάται την απόσταση, αλλά γενικά μέσα στο σπίτι δεν θα έχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Όταν λες σε άλλο χώρο, πως θα συνδεθεί το τηλέφωνο στο Fritz; Ενσύρματα η ασύρματα;

Με ενσύρματη σύνδεση δεν υπάρχει κανένα θέμα. Η ασύρματη εξαρτάται την απόσταση, αλλά γενικά μέσα στο σπίτι δεν θα έχει θέμα.

Ενσυρματα , οπως ειναι τωρα στο  Speeport plus που εχω απο τον ΟΤΕ , το οποιο εχει 2 θυρες , τη phone1 , phone2 ,  υποθετω οτι το συνδεω στη  1 θυρα που εχει το fritz και παιζει κανονικα ; 

Ειναι σιγουρο οτι εχει ετοιμο προφιλ της Cosmote;  τουλαχιστον να γλιτωσω το σεταρισμα της τηλεφωνιας , γιατι αλλιως θα πρεπει να ζητησω κωδικους που μετα απο καποια ωρα δεν ισχυουν αν δεν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, jimmyl είπε

Ενσυρματα , οπως ειναι τωρα στο  Speeport plus που εχω απο τον ΟΤΕ , το οποιο εχει 2 θυρες , τη phone1 , phone2 ,  υποθετω οτι το συνδεω στη  1 θυρα που εχει το fritz και παιζει κανονικα ; 

Ειναι σιγουρο οτι εχει ετοιμο προφιλ της Cosmote;  τουλαχιστον να γλιτωσω το σεταρισμα της τηλεφωνιας , γιατι αλλιως θα πρεπει να ζητησω κωδικους που μετα απο καποια ωρα δεν ισχυουν αν δεν κανω λαθος

Ναι εχει ετοιμο προφιλ δεν χρειαστηκε να ρυθμησω τιποτα απολυτος, το μονο που επρεπε να διαλεξω αν ειναι annex a η b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, neoxrated είπε

Ναι εχει ετοιμο προφιλ δεν χρειαστηκε να ρυθμησω τιποτα απολυτος, το μονο που επρεπε να διαλεξω αν ειναι annex a η b

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jimmyl είπε

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Τιποτα αν και τωρα που ξαναδιαβασα το ερωτημα σου για το προφιλ της κοσμοτε, εγω μιλαω παντα για το ιντερνετ μιας κ δεν εχω συνδεσει καν σταθερο τηλεφωνο, εκει δεν ξερω αν θελει καποια εξτρα ρυθμιση η παιζει κατευθειαν. Αλλα για να εχει προφιλ Cosmote υποθετω να εχει τις βασικες ρυθμισεις και για το τηλεφωνο, που δεν ξερω βεβαια αν θα πρεπει και απο τον οτε να ρυθμισουν την γραμμη οπως ειπε καποιος πιο πανω

Επεξ/σία από neoxrated
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, neoxrated είπε

Τιποτα αν και τωρα που ξαναδιαβασα το ερωτημα σου για το προφιλ της κοσμοτε, εγω μιλαω παντα για το ιντερνετ μιας κ δεν εχω συνδεσει καν σταθερο τηλεφωνο, εκει δεν ξερω αν θελει καποια εξτρα ρυθμιση η παιζει κατευθειαν. Αλλα για να εχει προφιλ Cosmote υποθετω να εχει τις βασικες ρυθμισεις και για το τηλεφωνο, που δεν ξερω βεβαια αν θα πρεπει και απο τον οτε να ρυθμισουν την γραμμη οπως ειπε καποιος πιο πανω

Για το ιντερνετ δεν υπαρχει προβλημα , δεν θα ειναι η πρωτη φορα που σεταρω καποιο modem, η τηλεφωνια ειναι αυτη που με ανησυχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...