Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

20 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Για εμένα πάρε το να υπάρχει , και αν δεν σε βολεύει αγοράζεις και ένα δικό σου.

Αν δεν είναι καλό θα προτιμούσα να κάνω από την αρχή τη σωστή αγορά, γι' αυτό ρωτάω.

Τον αν με βολεύει ή όχι δεν μπορώ να το κρίνω τώρα.

Η χρήση είναι απλή χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις

Θα εξυπηρετεί 3 ενσύρματες και 2 ασύρματες συνδέσεις

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και εγώ στο σπίτι της κοπέλας μου Nova aDSL Double Play. Ζητάνε 70€ για εγκατάσταση γραμμής και 20€ για Router.
Καινούριο είναι αυτό που χρεώνουν τα Router ρε παιδιά; Τέλος πάντων. Είπα να πάρω το δικό τους Router, ώστε σε περίπτωση που κάτι δεν πηγαίνει καλά, να μην μου λένε πως φταίει ο Router μου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Heatspreader είπε

Έκανα και εγώ στο σπίτι της κοπέλας μου Nova aDSL Double Play. Ζητάνε 70€ για εγκατάσταση γραμμής και 20€ για Router.
Καινούριο είναι αυτό που χρεώνουν τα Router ρε παιδιά; Τέλος πάντων. Είπα να πάρω το δικό τους Router, ώστε σε περίπτωση που κάτι δεν πηγαίνει καλά, να μην μου λένε πως φταίει ο Router μου.
 

Σε τι μηνιαία τιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι με απεριόριστες κλήσεις σε κινητά.

http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/nova2playplus/

2129232675_forthnet(Small).PNG.5bb04372cd428cc341fcdcf04d96d467.PNG

 

 

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγοι για να πάρουμε δικό μας modem

1. για να μην έχουμε τη χρήση δανεισμού

2. Για να αποφευχθεί ότι μπορεί να είναι ελαττωματικό που μου χει τύχει αυτό σε φιλου

3. Για να μην έχουν πρόσβαση στο τοπικό μας δίκτυο μέσω του modem που μας δίνουνε

4. Και να μπορεί να συγχρονιστεί και ποιο  μεγαλύτερη ταχύτητα από αυτό που μας συγχρονίζει το modem της εταιρείας

5. Και φυσικά μην ξεχνάμε τους παράγοντες πόσο μακριά είναι το κουτί από τη δικιά μας πολυκατοικία το ΚΑΦΑΟ που λέμε η να έχει πρόβλημα η γραμμή Η δικιά μας του σπιτιού από το ΚΑΦΑΟ μέχρι το σπίτι μας

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 minutes ago, BILL5 said:

1. για να μην έχουμε τη χρήση δανεισμού

Πλέον το αγοράζεις συνήθως, δεν είναι δανεικό.

52 minutes ago, BILL5 said:

 4. Και να μπορεί να συγχρονιστεί και ποιο  μεγαλύτερη ταχύτητα από αυτό που μας συγχρονίζει το modem της εταιρείας

Κι αυτό δεν ισχύει πάντα. Σχεδόν όσες φορές δοκίμασα με άλλο modem, συγχρόνιζε ελαφρώς χαμηλότερα απ' ό,τι με του παρόχου, που έχει δοκιμαστεί από αυτόν και έχει συμβατό chipset.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infin1tyGR είπε

Πλέον το αγοράζεις συνήθως, δεν είναι δανεικό.

Κι αυτό δεν ισχύει πάντα. Σχεδόν όσες φορές δοκίμασα με άλλο modem, συγχρόνιζε ελαφρώς χαμηλότερα απ' ό,τι με του παρόχου, που έχει δοκιμαστεί από αυτόν και έχει συμβατό chipset.

Για κοίτα στα ψηλά γράμματα τις σύμβασης χρήση δανεισμού γράφει και τα ζητάνε πίσω εδώ και 2.5 χρόνια τουλάχιστον αυτό γράφει η Cosmote 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, BILL5 said:

Για κοίτα στα ψηλά γράμματα τις σύμβασης χρήση δανεισμού γράφει και τα ζητάνε πίσω εδώ και 2.5 χρόνια τουλάχιστον αυτό γράφει η Cosmote 

Η Cosmote το δίνει δωρεάν όμως; Γιατί στις άλλες εταιρείες το πληρώνεις, οπότε δεν είναι δανεικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά αν είναι να πληρώσω στην Nova το Modem και το ζητήσουν πίσω, θα τους πω ευθαρσώς πως δεν το δίνω και ας μου κάνουν μήνυση.

Θα τους στείλω Video που το καίω κιόλας.

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εμπειρία μου στη NOVA δεν επιστρέφεις ούτε το ρούτερ ούτε τον αποκωδικοποιητή γιατί απλά τα αγόρασες.

Στην COSMOTE τα επιστρέφεις και τα 2 γιατί είναι χρησιδανεισμός και αναφέρεται στο συμβόλαιο, φυσικά δεν πληρώνεις κάτι γιαυτό και αν χαλάσει σου το αλλάζουν χωρίς επιβάρυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Heatspreader said:

Καλά αν είναι να πληρώσω στην Nova το Modem και το ζητήσουν πίσω, θα τους πω ευθαρσώς πως δεν το δίνω και ας μου κάνουν μήνυση.

Θα τους στείλω Video που το καίω κιόλας.

πληρωνεις το modem και το κρατας κανονικα δεν στο ζητανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tinapo είπε

Από εμπειρία μου στη NOVA δεν επιστρέφεις ούτε το ρούτερ ούτε τον αποκωδικοποιητή γιατί απλά τα αγόρασες.

Στην COSMOTE τα επιστρέφεις και τα 2 γιατί είναι χρησιδανεισμός και αναφέρεται στο συμβόλαιο, φυσικά δεν πληρώνεις κάτι γιαυτό και αν χαλάσει σου το αλλάζουν χωρίς επιβάρυνση.

Αυτό ακριβώς με την cosmote 

Επεξ/σία από BILL5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...