Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας και από εμένα!

Θα ήθελα τα φώτα σας..

Έχω το chromcast 2 και το το κλασικό modem router της zte που δίνει η forthnet.

Έχω πρόβλημα όταν κάνω stream ταινίες.. Μετά από κάποια ώρα κολλάει το δίκτυο και κάνει επανεκκίνηση το ρουτερ.

Τι προτείνεται να κάνω;

Ένα οποιοδήποτε μοντεμ ρουτερ στα 5ghz με πρότυπο ac θα έχει αποτέλεσμα;

Έρχεται να προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτερων!

 

Edit

Επίσης έχω πρόβλημα όταν κάνω stream από popcorn time στο chromcast. Η σύνδεση μου είναι 8-9 mbps. Μήπως είναι μικρή για on line streaming?

Επεξ/σία από petinoss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους/ες.
Έχω μια απορία σχετικά με αγορά ρουτερ!

 

Έχω ένα εστιατόριο με αρκετά μεγαλη αυλή πάνω σε θάλασσα. 130 τμ

 

Έχω το zte το άσπρο της ΟΤΕ, αλλά η εμβέλεια δεν Είναι αρκετά καλή στις γωνιές της άυλης.

 

Ποιο ρουτερ να αγοράσω έτσι ώστε να έχω maximum εμβέλεια. Ακόμα παραπάνω από την αυλή.

 


Ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα! 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας(όπως όλοι :P) ως αναφορά την αγορά ενός ρούτερ.

Έχω φορθνετ 24αρα γραμμή, ρούτερ ΖΤΕ :(.

Μ ενδιαφέρει to gaming, όποτε δε θα ήθελα κάτι τελείως απλό. Το πρόβλημα που εχω τώρα είναι ότι το συγκεκριμένο ρούτερ είναι απλά τραγικό. Την ώρα πχ που παίζω, αν χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και το smartphone, έχω τρελό lag. 

Είμαι σε fast path, το ps4 το συνδέω με ethernet.

Θα ήθελα να μου πείτε τι να προσέξω στο νέο ρούτερ και αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο. 

Ευχαριστώ :)

 

123.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα απο μενα. 

Θελω να αλλαξω το κλασσικο modem της forthnet (ΖΤΕ) διοτι ειναι στο σαλονι και οταν ειμαι στο δωματιο το ιντερνετ αργει πολυ. Ενω αν παω στο σαλονι ειναι μια χαρα. 

Ειδα οτι το eshop εβγαλε μια προσφορα αυτο http://www.e-shop.gr/asus-rt-n10u-wireless-router-p-PER.614962.

Αξιζει η μεταβαση σε αυτο ή να κοιταξω μηπως βρω καποια αλλη λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δοκίμασα με το tplink powerline και πάλι στα 200 πακέτα είχα 1% packet loss.

Δοκιμάζω τώρα ping στα 400 πακέτα.

Η διεύθυνση που δοκιμάζω είναι η εξής : lux.valve.net

 

Η εντολή που δίνουμε στο command line του dos είναι η εξής :

 

ping -n 400 lux.valve.net

 

(Το τελευταίο ping έχασε 2 από τα 400 πακέτα δηλαδή 0.5% packet loss)

Τώρα δοκιμάζω και το καθαρό local ping μέχρι το modem router που έχω.

Από το macbook pro μου με 400 πακέτα των 64 bytes είχα packet loss 2.2% (9 πακέτα χάθηκαν) σε wifi.

 

Από άλλο laptop που έχω μόλις δοκίμασα με το tplink powerline και σε 500 πακέτα των 32 bytes δεν έχασα ούτε ένα πακέτο!

βαζε 2 ping μαζι γιατι μπορει να τα χανεις και λογω site που κανεις ping.

αν και δοκιμασα και εγω ping και εχασα καποια πακετα απο wifi.το πιο καλο ειναι να κανεις local ping οπως ειπες παρα στο ιντερνετ.

με wireless ειχα Ping statistics for 146.66.152.2:

    Packets: Sent = 400, Received = 389, Lost = 11 (2% loss),

με το site που λες.βεβαια wireless με ενα δωματιο διαφορα και με μια καρτα που το καλωδιο του wireless εχει κοπει:P

το network σε νοιαζει οχι το ιντερνετ.γενικως για να μην αναλωνεσαι πως παιζει δοκιμασε το στην πραξη.

το λεω διοτι μπορει τωρα να λες οτι εχω πχ 9 χαμενα πακετα και οταν αναψεις ενα καλοριφερ ενα air condition ενα φουρνο ενα πλυντηριο που τραβαει ρευμα να σου σκισει τα παντα.

Το σκεφτομουν να κατεληγα σε VDSL, αλλα οπως προειπα, δεν το κοβω να αναβαθμιζω συντομα την συνδεση μου, γιατι κανενας παροχος δεν δινει καλο σημα που να δικαιολογει τα εξτρα χρηματα. Ενα στενο πιο πανω, γνωστος εβαλε 50αρα και με το ζορι πιανει 30-31, ενω απο την αλλη πλευρα της γειτονιας μου (και γυρω στα 4-5 στενα) VDSL παιζει στα 42±2. Ισως σε 3-4 χρονια, αλλα μεχρι τοτε το ρουτερ του 50αρικου, θα τα χει βγαλει τα λεφτα του.

ΖΤΕ ειναι για τα πανηγυρια, θα παει για φουντο. Το εχω στησει στο σαλονι, στην κεντρικη γραμμη και περνοντας σβαρνα ολα τα καναλια προκοπη δεν ειδα. Εκει που στο 6 συνδεονται 2 κινητα, το δικο μου μενει στην απεξω και μετα στο 11 συνδεεται το δικο μου και οι αλλες συσκευες δεν μπορουν να συνδεθουν με την καμια...

αν δεν παιρνεις απο το kv ναι μπορει να μην μπορει να πιασει τα 50.αν παρεις απο kv ναι τα πιανεις συνηθως ευκολα.τωρα για αυτους που λενε οτι πιανουν 42 και 30 αντιστοιχα μπορει να φταιει και κατι στην καλωδιωση μια που το vdsl θελει διαφορετικη καλωδιωση απο το adsl.οποτε μην το δενεις σκοινι κορδονι οτι φταιει ηαποσταση.βεβαια αυτο το βλεπουμε ευκολα απο τα χαρακτηριστικα της γραμμης σου τωρα.αν εχεις πχ 20 atttenuation ναι δεν θα πιασεις 50αρι.καλα ναι αν ειναι να βαλεις σε 2-3 χρονια τοτε οπως ειπες θα τα εχει βγαλει τα λεφτα του.αν και αν δωσεις 50 οπως λες πχ για το 8970 ισως να μπορουσεςς να δωσεις και 80-90 για το 9980 που ειναι και vdsl.εσυ το βλεπεις.το zte ναι δεν λεει μια.αστο στην ακρη.και αλλοι πηραν τηλεφωνο τον παροχο το αλλαξαν παλι με zte και ειχαν τα ιδια θεματα.δεν ειναι οτι ειχαν προβληματικο router οσο οτι ειναι προβληματικο το ιδιο.ουτε firmware θα βρεις ουτε κατι αλλο.μονο να το βαλεις να παιξει σε 802.11g μπορεις να δοκιμασεις.αμα σε n ειναι σε channel width 20/40 μπορειςνα δοκιμασεις να το βαλεις σκετο 20.

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

 

Το roundtrip packet average (μεταξύ υπολογιστή και modem router και με χρήση 100 πακέτων των 64bytes το καθένα) με το powerline είναι 4.404 ms.

Καλά είναι;

100 packets transmitted, 100 packets received, 0.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 2.694/4.404/8.726/1.776 ms

κανονικα θα πρεπε να ησουν λιγοτερο αλλα αυτο μπορει να ειναι θεμα του powerline.εγω με wireless εχω 1-2 ms .με καλωδιο λογικα 1 θα ειχα.δοκιμασε αλλες πριζες μηπως παιξει καλυτερα αλλιως δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω.8 ms πχ max ειναι αρκετο και ειναι σαν ενα μικρο spike Με σχεση το avg.δεν θα σε επηρασει τοσο σε παιχνιδι απλα το λεω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pouline : Δε θεωρώ πρόβλημα τα 4 ms μέσο όρο.

Πιστεύεις ότι είναι θέμα powerline?

Επίσης μη μου συγκρίνεις το wireless που χάνει πακέτα ακόμα και στον ίδιο χώρο με το powerline που δε χάνει ούτε ένα.

Για να καταλάβεις πόσο σημαντικό είναι το packet loss να σου πω ότι ουσιαστικά δεν μπορούσα να παίξω dota 2 με το wireless ενώ τώρα με το powerline παίζω μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βεβαια...... 1ms επρεπε ναναι εκτος και αν εισαι ασυρματος που δε το προσεξα.

me wireless και εγω παιζω απο 1 και παραπανω.ειχα και peak 7-8 αλλα οκ ειναι wireless ειναι και ενα δωματιο διαφορα.

 

 

pouline : Δε θεωρώ πρόβλημα τα 4 ms μέσο όρο.

Πιστεύεις ότι είναι θέμα powerline?

Επίσης μη μου συγκρίνεις το wireless που χάνει πακέτα ακόμα και στον ίδιο χώρο με το powerline που δε χάνει ούτε ένα.

Για να καταλάβεις πόσο σημαντικό είναι το packet loss να σου πω ότι ουσιαστικά δεν μπορούσα να παίξω dota 2 με το wireless ενώ τώρα με το powerline παίζω μια χαρά.

 

και το wireless αλλα και το powerline μπορει να σου προσθεσει ping.το βασικο ειναι να κανεις την δουλεια σου.αν ειναι για surfing  εισαι οκ.αν ειναι για Online gaming εκει ναι ζοριζει λιγο.το wireless δεν ειναι υποχρεωτικο οτι θα σου χασει πακετα.εξαρτατε αποσταση router και αλλα τοσα.αλλα και το wireless εννοειται οτι θα σου προσθεσει καποιο delay πολλες φορες.αλλα και το powerline επειδη περναει μεσα απο ρευμα μπορει να επηρεασει απο οτιδηποτε οποτε να σου χασει πακετο ή να ανεβασει ping.\

 

τωρα που ειδα οτι ναι το θες για παιχνιδια εννοειται αν εχεις 4-5 ms και λιγοτερο packet loss απο το wireless οτι προτιμας το powerline.αλλα για gaming δες για καλωδιο αν μπορεις οπως μπορεις.και η αφασια ειναι οτι μπορει πχ και με ενα passtrough να επαιζες καλυτερα αλλα ειναι ακριβα για να πεις οτι απλα παω και παιρνω ενα για δοκιμη.wireless ναι αμα δεν εχεις καλο σημα που σημαινει οτι δεν θες να εισαι 10 τοιχους πιο περα τοτε ναι θα σου κανει μεγαλα spikes που δεν θα μπορεις να παιξεις.θελει δοκιμες γιανα δεις τι αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και αυτό το link που συγκρίνει όλες τις τεχνολογίες :

 

http://www.techpowerup.com/forums/threads/network-battle-powerline-1200-vs-powerline-500-vs-wireless-n-vs-wireless-ac-vs-gigabit-ethernet.212628/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δε μιλάω για ασύρματο.Για powerline μιλάω.

Το bandwidth που μου δίνει αυτή η σύνδεση με το modem router πως μπορώ να το τσεκάρω;

 

απλα το bandwidth δεν εχει σχεση με τα πακετα που χανεις ουτε με το ρουτερ ουτε με τις σελιδες.απλα ναι μπορεις να κανεις δοκιμες με ftp ή καποιο γρηγορο site με download manager για να συγκρινεις ποσο παιρνεις με καλωδιο ποσο wireless και ποσο με powerline

Τι ενοείς;

Τι να κάνω copy-paste?

τα χαρακτηριστικα της γραμμης μεσα απο τον ρουτερ για να δεις την ταχυτητα που συγχρονιζεις ή οπως λες εσυ το bandwidth που σου δινει η συνδεση.

 

Γεια σας και από εμένα!

Θα ήθελα τα φώτα σας..

Έχω το chromcast 2 και το το κλασικό modem router της zte που δίνει η forthnet.

Έχω πρόβλημα όταν κάνω stream ταινίες.. Μετά από κάποια ώρα κολλάει το δίκτυο και κάνει επανεκκίνηση το ρουτερ.

Τι προτείνεται να κάνω;

Ένα οποιοδήποτε μοντεμ ρουτερ στα 5ghz με πρότυπο ac θα έχει αποτέλεσμα;

Έρχεται να προτείνετε κάποιο;

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτερων!

 

Edit

Επίσης έχω πρόβλημα όταν κάνω stream από popcorn time στο chromcast. Η σύνδεση μου είναι 8-9 mbps. Μήπως είναι μικρή για on line streaming?

ολοι με τα zte μαζεμενοι.το πετας και εσυ.καλο θα ηταν οι συσκευες σου να ηταν με καλωδιο για να παρεις τα μεγιστα.απο εκει και περα μπορεις να πας και σε router με ac πχ vr200 vr900 tp link απλα θες και αντιστοιχους ανταπτορες.εννοειται οτι μπορει να παιξει με ethernet το προτιμαμε.το zte δεν ειναι για πολλα.

κανονικα για νορμαλ ποιοτητα δεν θα πρεπε να ειχες θεμα με το popcorn.δες και με καλωδιο αν στο κανει μεχρι να παρεις αλλο ρουτερ.εναλλακτικα μπορεις να ζητησεις Fast path να δεις αν θα παιξεις καλυτερα αν και το inteleave θα σου δωσει μεγαλυτερο bandwidth.ποια ειναι τα χαρακτηριστικα της γραμμης σου μηπως φορας κανα Profile?

 

Καλησπέρα σε όλους/ες.

Έχω μια απορία σχετικά με αγορά ρουτερ!

 

Έχω ένα εστιατόριο με αρκετά μεγαλη αυλή πάνω σε θάλασσα. 130 τμ

Έχω το zte το άσπρο της ΟΤΕ, αλλά η εμβέλεια δεν Είναι αρκετά καλή στις γωνιές της άυλης.

Ποιο ρουτερ να αγοράσω έτσι ώστε να έχω maximum εμβέλεια. Ακόμα παραπάνω από την αυλή.

Ευχαριστω!!

πολλα λαθη μαζεμενα.

α.το zte δεν ειναι για επαγγελματικη χρηση.ουτε καν για home use.ειναι για πεταμα.

β.αν μπορεις να βαλεις vdsl βαλε για να εχεις μεγαλυτερες ταχυτητες μια που το ιντερνετ ειναι Must.

γ.εφοσον μιλαμε για επαγγελματικο χωρο που το ιντερνετ παιζει βασικο ρολο και ειναι κομματι της πελατειας σου ξανασκεψου το δεκα φορες ποσο θα επενδυσεις.για αρχη σιγουρα θα αλλαζα το zte με κατι καλυτερο το οποιο θα το ειχα μονο σαν adsl/vdsl router και οχι για wireless και μετα θα ειχα 2 τουλαχιστον access point τοποθετημενα σε διαφορετικα σημεια για να καλυπτω το χωρο που θελω.αν ειναι εξωτερικος χωρος παμε και σε εξωτερικο access point αντιστοιχα.υπαρχουν ubiquiti που ειναι και power over ethernet γιανα περασεις το ρευμα πανω απο το utp και οχι να χρειαζεσαι ξεχωριστη τροφοδοσια.οπως και αν θες να καλυψεις πιο εξω απο την αυλη εκει παιρνεις καποιο λιγο κατευθυντικο για να στειλεις πχ λεμε στην παραλια.

αξιζει να δωσεις χ λεφτα για να εχεις κατι καλο και κατι χωρις να σπας τα νευρα σου.

πες μας που ειναι και το εστιατοριο να ρθουμε για κανα φαγητο :P

Δε θες αλλο ρουτερ αλλα επιπλεον ΑΡ να βαλεις που να βλεπει την αυλη σου.

ας πεταξει και το ρουτερ.κριμα ειναι να παρει καλα access point και να τα σκαει πανω στο zte.

 

Καλησπέρα και από εμένα! 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας(όπως όλοι :P) ως αναφορά την αγορά ενός ρούτερ.

Έχω φορθνετ 24αρα γραμμή, ρούτερ ΖΤΕ :(.

Μ ενδιαφέρει to gaming, όποτε δε θα ήθελα κάτι τελείως απλό. Το πρόβλημα που εχω τώρα είναι ότι το συγκεκριμένο ρούτερ είναι απλά τραγικό. Την ώρα πχ που παίζω, αν χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και το smartphone, έχω τρελό lag. 

Είμαι σε fast path, το ps4 το συνδέω με ethernet.

Θα ήθελα να μου πείτε τι να προσέξω στο νέο ρούτερ και αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο. 

Ευχαριστώ :)

 

http:123.jpg

 

το ιδιο και για σενα.πεταμα το zte.παρε κατι αλλο πχ tp link 8970 ή 8980 ή 9980 που ειναι και vdsl για μελλοντικη χρηση αναλογως τα λεφτα που μπορεις να δωσεις.το zte απο το μπαλκονι

Καλησπερα απο μενα. 

 

Θελω να αλλαξω το κλασσικο modem της forthnet (ΖΤΕ) διοτι ειναι στο σαλονι και οταν ειμαι στο δωματιο το ιντερνετ αργει πολυ. Ενω αν παω στο σαλονι ειναι μια χαρα. 

 

Ειδα οτι το eshop εβγαλε μια προσφορα αυτο http://www.e-shop.gr/asus-rt-n10u-wireless-router-p-PER.614962.

 

Αξιζει η μεταβαση σε αυτο ή να κοιταξω μηπως βρω καποια αλλη λυση?

ειναι wireless router οχι adsl router.εσυ θες adsl router με θυρα για τηλεφωνικο καλωδιο rj11 Να το πω απλα.αυτο που βλεπεις εχει wan θυρα που ειναι rj45.δεν σου κανει.δες για καποιο tp link αν θες κατι πιο φτηνο οπως πχ 8970.υπαρχουν και asus αλλα δεν εχω πολυ αποψη για αυτα.το zte πεταμα κατευθειαν.καλυτερα να σου ειχαν δωσει technicolor 5136v2.καλυτερα θα ηταν εστω και λιγο.

Δες και αυτό το link που συγκρίνει όλες τις τεχνολογίες :

 

http://www.techpowerup.com/forums/threads/network-battle-powerline-1200-vs-powerline-500-vs-wireless-n-vs-wireless-ac-vs-gigabit-ethernet.212628/

ναι απλα να ξερεις οτι και αυτα ειναι λιγο σχετικα .με ποια εννοια το λεω.το wireless εξαρτατε την αποσταση που εχεις.ειναι 5 μετρα ειναι 20 μετρα?αλλιως θα παιξει στα 5 μετρα αλλιως στα 20.το ιδιο ομως ισχυει και για το powerline.τριφασικο ρευμα μονοφασικο τι powerline?δηλαδη ειναι ολα σχετικα.πχ με τα powerlines που εχεις λεω εγω τωρα μπορει πχ με wireless να επαιζες καλυτερα.το powerline επισης πρεπει να δεις συμπεριφορα κατω απο φορτο στο ρευμα πχ air condition.θελει δοκιμες.το καλωδιο σιγουρα ειναι οτι καλυτερο για σενα που θες παιχνιδια οπως και το fast path.δηλαδη οκ σωστα τα τεστ αλλα ειναι αυτο που λεμε μερικες φορες In the lab τεσταρισμενα και το καθενα με τις βελτιστες συνθηκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos to 8980 ειναι το επομενο απο το 8970 να φανταστω σωστα? Το 9980 απλα υποστοριζει και vdsl ετσι? Netgear αξιζει? Σε αυτα τα λεφτα πανω κατω δλδ μου προτίνεις ανεπιφύλακτα tp link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έκανα αίτηση για μετάβαση στη wind για adsl δυστυχώς δεν παίζει vdsl στη περιοχή μου.

Είχα πάρει ένα ZTE ZXHN H108N από τη vodafone σε αντικατάσταση παλιότερου εξαετίας πριν εξάμηνο αλλά δεν μου έκανε νέο συμβόλαιο τότε. Τι λέτε θα μου το ζητήσουν πίσω και αν ναι αξίζει να το κρατήσω, αν επιμείνω ότι δεν έχω νέο συμβόλαιο είμαι καλυμμένος;

Θεωρώ ότι δεν με συμφέρει να πληρώσω currier για να το στείλω πίσω.

Αν είναι να πάρω κάτι από την αγορά τι μου προτείνεται απαιτήσεις δεν έχω πολλές ένα φορητό και ένα κινητό και το chromecast 2 σε 24mbps σύνδεση που θα παίζει στα 14mbps περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos to 8980 ειναι το επομενο απο το 8970 να φανταστω σωστα? Το 9980 απλα υποστοριζει και vdsl ετσι? Netgear αξιζει? Σε αυτα τα λεφτα πανω κατω δλδ μου προτίνεις ανεπιφύλακτα tp link?

8970 adsl single band

8980 adsl dual band

9980 vdsl/adsl dual band

υπαρχουν και vr 200 vr 900 με ac wireless εχει απο ολη την γκαμα.και netgear μπορεις να πας αμα θες αλλα θα βγουν πιο ακριβα.οπως και draytek.σε asus δεν εχω πολυ αποψη για να πω.Netgear σε φτηνο ειναι το dgn2200.αλλα τα tp link βγαινουν value for money.απλα η παιρνεις  το πιο φτηνο 8970 η μετα πηγαινε απευθειας στο 9980 που ειναι και vdsl για μελλοντικα εκτος αν το μελλοντικα ειναι 10 χρονια μπροστα.οπως θα δεις και στις προηγουμενες σελιδες θετικα σχολια για τα tp link απο τους περισσοτερους.

 

Καλησπέρα έκανα αίτηση για μετάβαση στη wind για adsl δυστυχώς δεν παίζει vdsl στη περιοχή μου.
Είχα πάρει ένα ZTE ZXHN H108N από τη vodafone σε αντικατάσταση παλιότερου εξαετίας πριν εξάμηνο αλλά δεν μου έκανε νέο συμβόλαιο τότε. Τι λέτε θα μου το ζητήσουν πίσω και αν ναι αξίζει να το κρατήσω, αν επιμείνω ότι δεν έχω νέο συμβόλαιο είμαι καλυμμένος;
Θεωρώ ότι δεν με συμφέρει να πληρώσω currier για να το στείλω πίσω.
Αν είναι να πάρω κάτι από την αγορά τι μου προτείνεται απαιτήσεις δεν έχω πολλές ένα φορητό και ένα κινητό και το chromecast 2 σε 24mbps σύνδεση που θα παίζει στα 14mbps περίπου.

 

ενα ενα.το zte ρωτα αν το δινεις πισω αλλα δεν αξιζει να το κρατησεις καν ακομα και να στο δωσουν.η wind δεν σου δινει αλλο εκτος αν πληρωσεις.εγω θα χτυπαγα ενα απο το εμποριο.δεν πληρωνεις courrier εσυ.πρεπει αυτοι να το παρουν ή να το πας εσυ καπου αλλα δεν ξερω που ειναι.για νορμαλ τιμη tp link 8970,netgear dgn2200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...